Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 19:56:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 34 Drukuj
Autor Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami  (Przeczytany 85363 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 31, 2009, 18:32:38 pm »

Nikt nie mowi o pomijaniu tego tematu, ale po co mowic o penetracjach, szczytach , orgazmach, co to ma wspolnego z wiara? Ksiadz prowadzi "Poradnik dobrego seksu" czy wyklada katolicka nauke na jego temat? I te haselko "seks jest OK" jakby z Bravo wyciete. Nie potepiam, nie watpie, ze ksiadz ten ma wiare i powolanie, nie wiem tylko czy tak plastyczne ukazywanie pewnych elementow stosunku w czasie rekolekcji jest do szczescia czy zbawienia potrzebne.


Ale Pan wyciąga wnioski po przeczytaniu artykułu w Gazecie Wyborczej i zamieszczonego tam zdjęcia! Niby tak się nie lubi GW, wyśmiewa się na forum ks. Bonieckiego, który czyta GW, ale niektórzy na forum, wbrew pozorom, traktuje ją jak wyrocznię.

Coz dla GW taki temat jest idealny, mozna przedstawic wyzwolonego ksiedza w zacofanym Kosciele. Ja juz o tym ksiedzu kiedys czytalem, mam juz ugruntowane zdanie. Powiedzmy, ze zbyt sie ten ksiadz wdaje w technikalia. Ciekaw jestem z jakich materialow edukacyjnych korzysta. Nie potepiam, ale moze naprawde mozna to przedstawic w inny sposob?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #31 dnia: Marca 31, 2009, 18:33:53 pm »

Coz dla GW taki temat jest idealny, mozna przedstawic wyzwolonego ksiedza w zacofanym Kosciele. Ja juz o tym ksiedzu kiedys czytalem, mam juz ugruntowane zdanie. Powiedzmy, ze zbyt sie ten ksiadz wdaje w technikalia. Ciekaw jestem z jakich materialow edukacyjnych korzysta. Nie potepiam, ale moze naprawde mozna to przedstawic w inny sposob?

Był wywiad z księdzem we Frondzie. Polecam.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 31, 2009, 18:36:08 pm »

Coz dla GW taki temat jest idealny, mozna przedstawic wyzwolonego ksiedza w zacofanym Kosciele. Ja juz o tym ksiedzu kiedys czytalem, mam juz ugruntowane zdanie. Powiedzmy, ze zbyt sie ten ksiadz wdaje w technikalia. Ciekaw jestem z jakich materialow edukacyjnych korzysta. Nie potepiam, ale moze naprawde mozna to przedstawic w inny sposob?

Był wywiad z księdzem we Frondzie. Polecam.

Przeczytam. Poki co podtrzymuje swoja opinie.
Pozdrawiam
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #33 dnia: Marca 31, 2009, 18:36:32 pm »

No wlasnie dzisiaj wykrzywieniem jest to,ze niektorzy mysla,ze celem malzenstwa jest tylko dawaniem przyjemnosci sobie a nie dawanie nowego zycia..

I jedno i drugie.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #34 dnia: Marca 31, 2009, 18:38:40 pm »

No wlasnie dzisiaj wykrzywieniem jest to,ze niektorzy mysla,ze celem malzenstwa jest tylko dawaniem przyjemnosci sobie a nie dawanie nowego zycia..

I jedno i drugie.
No tak,tylko w jakiej kolejnosci?Najpierw prokreacja a potem przyjemnosc,dzis funkcjonuje zupelnie cos innego :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #35 dnia: Marca 31, 2009, 18:39:59 pm »


No tak,tylko w jakiej kolejnosci?Najpierw prokreacja a potem przyjemnosc,dzis funkcjonuje zupelnie cos innego :)

Owszem, ale niektórzy tutaj przyjemność w ogóle by wyrugowali.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #36 dnia: Marca 31, 2009, 18:41:40 pm »

Mysle,ze nie,no raczej trudno byloby uprawiac seks i nie miec przyjemnosci,to do lekarza z taka osoba ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #37 dnia: Marca 31, 2009, 18:42:43 pm »

Mysle,ze nie,no raczej trudno byloby uprawiac seks i nie miec przyjemnosci,to do lekarza z taka osoba ;D

Spójrz na poniższą wypowiedź.

@Adam

Skąd Pan mniema, że stosunek jest ważny w małżeństwie i spełnia inną funkcję niż prokreacyjną?

Radek Buczyński
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 31, 2009, 18:44:24 pm »

Moze Panu Radkowi o cos innego chodzilo? :) Nie sadze,ze jest na tym Forum osoba,ktora uwaza,ze przy stosunku ma nie byc przyjemnosci.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #39 dnia: Marca 31, 2009, 18:45:59 pm »

Moze Panu Radkowi o cos innego chodzilo? :) Nie sadze,ze jest na tym Forum osoba,ktora uwaza,ze przy stosunku ma nie byc przyjemnosci.

Ma byc, ale nie mozna zapominac o nadrzednym celu jakim jest 1. prokreacja i/lub 2. zacisnienie wiezi malzenskiej, niektorzy mowia akt odnowienia przymierza pomiedzy malzonkami. Mozna to ubierac w rozne slowka zreszta
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #40 dnia: Marca 31, 2009, 18:46:16 pm »

W temacie "Ufo" padło sformułowanie, że to jest forum dla zaangażowanych katolików. A cześć osób nawet nie wie, jakie cele stawia się przed małżeństwem. W teologii zatrzymaliście się w XIX wieku, sprowadzając cel małżeństwa do prokreacji.

Najważniejszym celem małżeństwa jest prokreacja. Inaczej nie miało by ono sensu.

Radek Buczyński
No moze nie do konca,bo co np. w momencie gdy malzenstwo obliczy dni i wypadnie akurat  bezplodny?Beda uprawiac seks i bedzie on bez sensu? ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #41 dnia: Marca 31, 2009, 18:47:03 pm »

Moze Panu Radkowi o cos innego chodzilo? :) Nie sadze,ze jest na tym Forum osoba,ktora uwaza,ze przy stosunku ma nie byc przyjemnosci.

Ma byc, ale nie mozna zapominac o nadrzednym celu jakim jest 1. prokreacja i/lub 2. zacisnienie wiezi malzenskiej, niektorzy mowia akt odnowienia przymierza pomiedzy malzonkami. Mozna to ubierac w rozne slowka zreszta
Tu nie ma watpliwosci zadnej
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #42 dnia: Marca 31, 2009, 18:49:19 pm »

Ma byc, ale nie mozna zapominac o nadrzednym celu jakim jest 1. prokreacja i/lub 2. zacisnienie wiezi malzenskiej, niektorzy mowia akt odnowienia przymierza pomiedzy malzonkami. Mozna to ubierac w rozne slowka zreszta

Pełna zgoda.
"Kościół określa następująco hierarchię celów małżeństwa: rodzenie i wychowanie potomstwa - procreatio, wzajemna pomoc - mutuum adiutorium i uśmierzanie pożądliwości - remedium concupiscentiae (Casti connubii, DS 3718). Odróżnia przy tym cel pierwszorzędny małżeństwa (procreatio) od celów drugorzędnych (mutuum adiutorium i remedium concupiscentiae)."
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #43 dnia: Marca 31, 2009, 18:50:30 pm »

I jestesmy wszyscy w domu,jhednak mozna dojsc do porozumienia,spadam na spiewy ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #44 dnia: Marca 31, 2009, 19:01:32 pm »

Panowie ręcę opodają!!! Jak bym był na lekcji z gimnazjalistami!!! Kompletny brak rozumienia tekstu pisanego! Współżycie małżonków ma nie tylko na celu prokreację ale też to budowanie i jak najpełniejsze okazanie "odtad bedziecie jednym ciałem". Współzycie to nie tylko poczęcie dzieci! Jak chcecie więcej wiedzieć zapraszam do mnie na katechezę do klas maturalnych! Mam takie wrażenie, podkreślam WRAŻENIE, że wasza wiedza w zakresie Bożego planu co do seksualności opiera się na jakiś stereotypach, które ja z lubością obalam! A jeżeli chodzi, czy rekolekcje są właściwym miejscem na takie treści, to jak najbardziej!!! Nauka stanowa dla małżonków powinna także dotykać tej sfery! Przecież łaska Boża bazuje na naturze ludzkiej, a jeżeli ta jest zachwiana w swojej naturalności, to także to powinno być tematem nauczania, bo często w konfesjonale okazuje się, że nierozumiemie znaczenia wspólżycia i z nim związanych wielu aspektów (nawet technicznych) jest przyczyną wielu tragedii małżeńskich! A "Wybiórcza" zrobi z tego aferę, coś nowacyjnego, cos antypapieżowego, nie bacząc że te kwestie od lat są w najbardziej Boży sposób w Kościele nauczane. Więc nie "podgrzewajmy się", przywracając właściwy terminologie seksualności człowieka, odżegnując sie od dzisiejszej jej zwulgaryzowanej formy, więcej ludzi przekonamy do katolickiej etyki życia seksualnego, niż mówiąc infantylnie o pszczółkach i kwiatkach!!! Też powiem, że seks jest dobry, gdy jest w małżeństwie, gdy jest wyrazem najgłebszej miłości, gdy jest z poszanowaniem godnosci współmałżonka, z poszanowaniem prawa naturalnego, które daje nam Bóg, gdy poprzedza go wspólna modlitwa!!! A kto ma mówić małżonkom, że mają współżyć kiedy są pokłóceni, kiedy małżeństwo przezywa kryzys, jak właśnie nie ksiądz?!!!
Bo każdy psycholog bedzie zachecal do tej formy rozwiązywania problemów przez łożko, nie wspominajac że to tylko opadną emocje a nie następuję rozwiązanie problemu! Właśnie dzieki takiej otwartej formie można przywrócić współżyciu właściwe miejsce w życiu chrześcijanina, gdy sie mówi o tych sprawach z miłościa a czasem nawet używając prowokacji! I tu moje kapłańskie doświadczenie wskazuje, że większą korzyść przynosi mowa bezpośrednia niż owijanie w bawełne! A co do zgorszenia, to o dziwo gorszą się zawsze ci, którzy ze swoją seksualnościa mają największe problemy - lub tez je mieli mając na uwadze wiek ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 34 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiadz seksuolog jedzi z rekolekcjami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!