Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 20, 2024, 08:42:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232159 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Patriarcha Cyryl: homoseksualiści albo ekumenizm - Odwaga Landsbergisa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Patriarcha Cyryl: homoseksualiści albo ekumenizm - Odwaga Landsbergisa  (Przeczytany 895 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Lipca 04, 2010, 06:06:42 am »

Proszę, proszę brawo Patriarcha Kiryłł !!! Vivat Boćwina Vytautas !!! ;D


"Patriarcha Cyryl: homoseksualiści albo ekumenizm
Ekumeniczne działania utrudnia pobłażliwość protestantów wobec homoseksualistów. Przyczynę taką widzi patriarcha Moskwy i Wszechrusi.
- Pobłażliwość protestantów względem homoseksualizmu udaremnia ekumeniczne działania – stwierdził patriarcha Cyryl. Pogląd taki patriarcha Moskwy i Wszechrusi zaprezentował w czasie spotkania z sekretarzem generalnym Światowej Rady Kościołów.
29 czerwca swą pierwszą oficjalną wizytę w Moskwie zakończył Pastor Olav Tveit. Patriarcha Cyryl wyraził poważne zaniepokojenie zmianą, jaka nastąpiła w nauczaniu Kościołów protestanckich na temat istotnych kwestii moralnych, w tym homoseksualizmu. Jego zdaniem utrudnia to dalszy dialog.
Cyryl wprost zapytał, co Światowa Rada Kościołów zamierza z tym zrobić.
Nowy sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pochodzi z norweskiego Kościoła luterańskiego, który cechuje liberalny stosunek to homoseksualizmu. W 2007 roku opowiedział się on m.in. za dopuszczaniem do stanu duchownego osób żyjących w związku jednopłciowym.
Po spotkaniu z patriarchą Cyrylem pastor Tveit stwierdził, że postawa Rosyjskiej Cerkwi może stać się inspiracją dla Światowej Rady Kościołów. Wyraził także swoje uznanie dla duszpasterstwa młodzieży prowadzonego przez prawosławnych.
eMBe/Radiovaticana.org"

http://www.fronda.pl/news/czytaj/patriarcha_cyryl_geje_albo_ekumenizm


"Odwaga Landsbergisa
- Istnieją powiązania między homoseksualizmem a pedofilią – podkreślał podczas zorganizowanego przez Europejską Partię Ludową „wysłuchania” na temat przemocy seksualnej wobec dzieci litewski eurodeputowany (i były marszałek litewskiego parlamentu) Vytautas Landsbergis.
Landsbergis w swoim przemówieniu podkreślał, że właśnie z owych powiązań wynika, że dzieci powinny być chronione przed „homoseksualną propagandą” i „homoseksualną pedofilią”.
Eurodeputowany z Litwy został błyskawicznie przywołany do porządku przez Cecilia Malmström, europejskiego komisarza do spraw wewnętrznych, która podkreśliła, że takie stwierdzenia nie są na niczym oparte. Szwedzka polityk dodała też, że Komisja Europejska potępia dyskryminację ze względu na orientację seksualną.
Opinia komisarz nie przekonała jednak słowackiej eurodeputowanej Anny Záborskiej, która podkreśliła, że często dochodzi do wykorzystywania przez dorosłych mężczyzn dorastających chłopców.
Odpór jej poglądom zdecydował się dać Ulrike Lunacek z ponadpartyjnej grupy skupiającej eurodeputowanych zajmujących się homoseksualną propagandą. – Ci koledzy najwyraźniej nie wiedzą, że najważniejsi politycy Europejskiej Partii Ludowej, tacy jak Jerzy Buzek, Herman van Rompuy czy Viviane Reding jasno potępili homofobię – grzmiała Lunacek. I ostrzegała europosłów ze Słowacji i Litwy, że „tracą oni kontakt z rzeczywistością”.
Michael Cashman, z tej samej grupy,  wezwał natomiast Lansbergisa i Záborską do zdjęcia masek i jasnego zdeklarowania się, jako rzecznicy prasowi Watykanu.
TPT/UKGN"

http://www.fronda.pl/news/czytaj/odwaga_landsbergisa
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Patriarcha Cyryl: homoseksualiści albo ekumenizm - Odwaga Landsbergisa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!