Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:01:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy ktoś ich zastąpi?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Czy ktoś ich zastąpi?  (Przeczytany 18203 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #90 dnia: Sierpnia 07, 2013, 09:35:52 am »

ok. Tylko że od czasu Wielkiego Prymasa minęlo już sporo lat, zmieniły się czasy, ustrój, weszły media, internet. Nie oszukujmy się też, że i ludzie inaczej już patrzą na Kościół, zdecydowana większość młodych nie życzy sobie by ,,czarni" wtrącali się do ich ,,sypialni", w większych miastach coraz mniej osób przyjmuje ,,kolędę". Nie mówiąc już o antykoncepcji, która jest powszechnie używana. Obawiam się, ze i skala aborcji jest dużo większa niż podają oficjalnie dane. Bo kto sprawdzi ile Polek zabiło swoje dzieci za polską granicą, której fizycznie nie ma. Ile w prywatnych gabinetach. Niby to nielegalne, ale władze udają że tego nie widzą.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #91 dnia: Sierpnia 07, 2013, 10:01:23 am »

Nie trzeba być takimi pesymistami. Ale dobrze to nie jest.
Kto przychodzi na spotkania grup modlitewnych? Czasami wydaje mi się że te grupy (młodzieżowe) to towarzystwa matrymonialne dla zagubionej i mało atrakcyjnej młodzieży. Zaobserwowałem to w kaliskim Duszpasterstwie Akademickim bez studentów ( pare razy byłem na wyładach z egzorcystą).
Nie wiem jaka jest na to rada. Wiem tylko że kaliscy archeolodzy zainteresowali się liturgią tradycyjną i jak są w Kaliszu uczestniczą w Mszy św. w Bazylice.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #92 dnia: Sierpnia 07, 2013, 10:44:02 am »

Nie wiem, czy dobrze robią niektórzy postulując np. by apteki nie sprzedawały prezerwatyw (poseł Żalek), zamykanie sklepów w niedziele, dalsze ograniczenia aborcji, itp. Postulaty te są słuszne, tylko czy wysuwanie ich w obecnej sytuacji w Polsce nie spowoduje efektu odwrotnego? Np. majstrowanie przy ustawie ,,antyaborcyjnej" z 1993 roku może skończyć się referendum. I co wtedy? Czy Polacy będą za czy przeciw? Ostatecznie nikt katoliczek nie prowadzi na sznurku do klinik aborcyjnych, nie nakazuje katolikom kupowania w niedziele, zakupu prezerwatyw na siłę. Polacy są przekorni, im więcej zakazów to będą robić na przekór.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #93 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:36:43 am »

Szczerze - to akurat jeśli chodzi o postawę tzw. antyaborcyjną - to w moich oczach w Polsce zaszedł b. widoczny postęp (a może regres - bo przecież nie lubimy słowa postęp :D ). Jeśliby miało dojść  do referendum - to nie wiem czy wynik byłby zły. Wszystko zależy od postawionych pytań.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #94 dnia: Sierpnia 07, 2013, 11:43:20 am »

No nie wiem, czy Polacy by nie chcieli aborcji z tzw względów ,,społecznych'? Jakby do referendum poszło obecne pokolenie gimnazjalistów i licealistów. To najbardziej otwarte na ,,postęp" pokolenie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #95 dnia: Sierpnia 07, 2013, 12:16:15 pm »

No nie wiem, czy Polacy by nie chcieli aborcji z tzw względów ,,społecznych'? Jakby do referendum poszło obecne pokolenie gimnazjalistów i licealistów. To najbardziej otwarte na ,,postęp" pokolenie.
Chyba jednak moje jest gorsze.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy ktoś ich zastąpi? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!