Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:53:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: o "uczonym" Śpiewaku i jego pomówieniach
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: o "uczonym" Śpiewaku i jego pomówieniach  (Przeczytany 6794 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 31, 2009, 14:00:41 pm »

A propos, wszyscy mówią o "standardach" w sprawie premiera Pawlaka. Mówi się, że szefowanie OSP jest "nieetyczne". A czy etyczne jest życie w neizalegalizowanym związku z konkubiną? To jest właśnie podwójna moralność.

Wie Pan, konkubina to jednak prywatna sprawa każdego a poza tym ja, jako podatnik, mało na tym cierpię. Jak konkubina jawna, to jeszcze lepiej, bo nawet się tego polityka szantażować nie da ujawnieniem romansu. Co innego taki Pawlak, który dba głównie o to, żeby on i jego sitwa udająca partię polityczną (czy też może najlepiej rozumiejąca czym jest w PRL-bis partia polityczna) mogła się nakraść i nachapać z moich podatków. To ładnie, że on tak moralnie i etycznie dba o rodzinę i przyjaciół, tylko czemu robi to z pieniędzy ukradzionych ludziom?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 31, 2009, 14:22:32 pm »

Wie Pan, konkubina to jednak prywatna sprawa każdego a poza tym ja, jako podatnik, mało na tym cierpię. Jak konkubina jawna, to jeszcze lepiej, bo nawet się tego polityka szantażować nie da ujawnieniem romansu. Co innego taki Pawlak, który dba głównie o to, żeby on i jego sitwa udająca partię polityczną (czy też może najlepiej rozumiejąca czym jest w PRL-bis partia polityczna) mogła się nakraść i nachapać z moich podatków. To ładnie, że on tak moralnie i etycznie dba o rodzinę i przyjaciół, tylko czemu robi to z pieniędzy ukradzionych ludziom?

Ale premier Pawlak nie złamał prawa. Dozwolona jest zarówno jego wersja nepotyzmu jak i życie z konkubiną. Jeśli te dwie rzeczy nie są zabronione, to albo obie są w porządku, albo obie mimo wszystko są nieetyczne.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 31, 2009, 14:33:19 pm »

Moralność ograniczona paragrafami prawa państwowego nie jest moralnością.

Radek Buczyński

No to dlaczego jest Pan, jak zakładam, przeciwny legalizacji związków homoseksualnych?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 31, 2009, 14:48:08 pm »

Co urodzą dwa pedały?

Radek Buczyński

Chciałem polemizować, ale sorry, nie mój standard.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 31, 2009, 14:52:15 pm »

Ponieważ pary pedalskie będą traktowane jak rodzina.
A rodzina jak sama nazwa wskazuję służy do rodzenia dzieci.
Co urodzą dwa pedały?

Radek Buczyński
Nic nie urodzą panie Radku, a właściwie to urodzą wielke NIC ;D
Ja już dawno mówiłem, żeby ich zamknąć na bezludnej wyspie i za 10 lat zobaczyć o ile wzrośnie ich populacja :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 31, 2009, 17:58:08 pm »

Cytat: Szymon Hołownia
„Teologowie sugerują (…), że przecież w komunii nie chodzi o znane nam fizyczne ciało, bo taka interpretacja mogłaby wiernym nasuwać na myśl kanibalizm, a bardziej o <obecność> Chrystusa w opłatku i o uświadomienie, że <spożywanie ciała i krwi Chrystusa> to znak największej, jaka może być, wspólnoty między Nim a nami i między nami nawzajem.”

za "Kwartalnik Cywilizacja" nr 24 "Media a moralność".

Znalazłem tylko kawałek w internecie. Ale to jest wystarczające.

Radek Buczyński

Dziekuje. Dla takich Holowniow wszystko musi byc przeintelektualizowane i symboliczne, bo bez tego ani rusz. Zmienilem zdanie o tym panu. W kazdym razie dopoki nie znajde czegos na jego obrone  :-\

Cytuj
Ale premier Pawlak nie złamał prawa. Dozwolona jest zarówno jego wersja nepotyzmu jak i życie z konkubiną. Jeśli te dwie rzeczy nie są zabronione, to albo obie są w porządku, albo obie mimo wszystko są nieetyczne.

Panie Adamie, posiadanie konkubiny to tez sprawa niemoralna, ale nie wtracam sie , bo Marcinkiewicz przepuszcza na nia swoja wyplate. Natomiast z Pawlakiem sytuacja jest inna, on kombinuje wokol publicznych pieniedzy, wiec mnie to dotyczy. Skromna roznica.

Pary homo mnie dotycza, bo to wstep do niszczenia pojecia rodziny jako podstawowej komorki spolecznej i rownania par homosiow z parami normalnymi. to tyle

Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 31, 2009, 18:27:34 pm »

Pary homo mnie dotycza, bo to wstep do niszczenia pojecia rodziny jako podstawowej komorki spolecznej i rownania par homosiow z parami normalnymi. to tyle


A cudzołostwo nie jest wstępem do niszczenia rodziny? Co mają powiedzieć dzieci Marcinkiewicza, jego żona? To również jest niszczenie rodziny.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 31, 2009, 18:29:58 pm »

Pary homo mnie dotycza, bo to wstep do niszczenia pojecia rodziny jako podstawowej komorki spolecznej i rownania par homosiow z parami normalnymi. to tyle


A cudzołostwo nie jest wstępem do niszczenia rodziny? Co mają powiedzieć dzieci Marcinkiewicza, jego żona? To również jest niszczenie rodziny.

Oczywiscie, ale co to ma do prawa panstwowego i stawiania rodziny jako podstawowej komorki spolecznej? To sprawa rodziny Marcinkiewiczow. Marcinkiewicz sie zachowuje zalosnie, czy ktos go tu chwali? Rozgranicza sie jedynie kwestie, ktore nas dotycza, a ktore nie, mnie Marcinkiewicz i jego cizia nie interesuja. Niech sie tym zajmuje rodzina Marcinkiewiczow, to ze media to wywlekly to z tego powodu ma byc to moja sprawa?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 31, 2009, 18:58:13 pm »

Oczywiscie, ale co to ma do prawa panstwowego i stawiania rodziny jako podstawowej komorki spolecznej? To sprawa rodziny Marcinkiewiczow. Marcinkiewicz sie zachowuje zalosnie, czy ktos go tu chwali? Rozgranicza sie jedynie kwestie, ktore nas dotycza, a ktore nie, mnie Marcinkiewicz i jego cizia nie interesuja. Niech sie tym zajmuje rodzina Marcinkiewiczow, to ze media to wywlekly to z tego powodu ma byc to moja sprawa?

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to, że wszyscy się oburzają nepotyzmem w wydaniu premiera Pawlaka. - słusznie Jednocześnie nikt się nie oburza, że żyje z konkubiną. Od czołowych postaci na scenie politycznej powinno się wymagać wysokich standardów, również tych moralnych. Oni powinni być przykładem, w każdej dziedzinie życia.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 31, 2009, 21:46:59 pm »

Od tej pory nie czytam twórczości (przez dużre TFU) tego pana.

Hołownia napisał też, że lefebvryści to perwersja, a abp Lefebvre wierzył chyba w innego Boga.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 31, 2009, 22:02:48 pm »



Hołownia napisał też, że lefebvryści to perwersja, a abp Lefebvre wierzył chyba w innego Boga.

Wydaje mi sie, ze nie tylko Hołownia tak mysli.
Niestety, sa kaplani myslacy podobnie.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 31, 2009, 22:06:41 pm »


 to może coś "uczenie" nawiąże do holokaustu w kontekście nieżydowskim
Przeciez Pan doskonale wie, ze w jego przypadku, to niemozliwe.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 31, 2009, 23:13:31 pm »

A cudzołostwo nie jest wstępem do niszczenia rodziny? Co mają powiedzieć dzieci Marcinkiewicza, jego żona? To również jest niszczenie rodziny.

Owszem, pewnej konkretnej. Oraz pochwalanie tego. Ale jest to mniej szkodliwe niż pozwolić sodmitom udawać małżeństwo, bo to godzi w samą jego istotę.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 01, 2009, 06:33:19 am »

Oczywiscie, ale co to ma do prawa panstwowego i stawiania rodziny jako podstawowej komorki spolecznej? To sprawa rodziny Marcinkiewiczow. Marcinkiewicz sie zachowuje zalosnie, czy ktos go tu chwali? Rozgranicza sie jedynie kwestie, ktore nas dotycza, a ktore nie, mnie Marcinkiewicz i jego cizia nie interesuja. Niech sie tym zajmuje rodzina Marcinkiewiczow, to ze media to wywlekly to z tego powodu ma byc to moja sprawa?

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to, że wszyscy się oburzają nepotyzmem w wydaniu premiera Pawlaka. - słusznie Jednocześnie nikt się nie oburza, że żyje z konkubiną. Od czołowych postaci na scenie politycznej powinno się wymagać wysokich standardów, również tych moralnych. Oni powinni być przykładem, w każdej dziedzinie życia.

Nie rozumiem juz o co panu chodzi,a  kto mowi, ze dobrze, ze ktos tam zyje z konkubina? Kto? Bo z tego co pan tu wypisuje wynika, ze mam w ogole nie przejmowac sie Pawlakiem, bo Marcinkiewicz ma konkubine. Litosci.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: o "uczonym" Śpiewaku i jego pomówieniach « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!