Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:00:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42412 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #360 dnia: Lipca 06, 2010, 12:30:04 pm »

Powiązując powyższy zapis z zapisem:

"Osobie dotkniętej przemocą w rodzinie udziela się pomocy, w szczególności w
formie:
...
3) ochrony przed dalszym krzywdzeniem, poprzez uniemożliwienie osobom
stosującym przemoc korzystania ze wspólnie zajmowanego z innymi członkami
rodziny mieszkania oraz zakazanie kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną;"

Możnaby wywalić męża z domu za to, że krytykuje puszczanie się żony z innymi mężczyznami (lub kobietami).
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #361 dnia: Lipca 06, 2010, 12:33:01 pm »

A w ogóle czy liberalizm gospodarczy jest zgodny z KNS?  Mi wydaje się że nie za bardzo?
Super liberalizm gospodarczy chyba jest w Ameryce Południowej i Środkowej. I dlatego tam wychodzi błędne rozumienie Ewangelii?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #362 dnia: Lipca 06, 2010, 12:45:20 pm »

A w ogóle czy liberalizm gospodarczy jest zgodny z KNS?  Mi wydaje się że nie za bardzo?
Super liberalizm gospodarczy chyba jest w Ameryce Południowej i Środkowej. I dlatego tam wychodzi błędne rozumienie Ewangelii?
Wolny rynek i wlasnosc prywatna sa wrecz nakazane w Ewangelii. Jest mnostwo publikacji na ten temat. Tzw. Liberalizm gospodarczy nie ma zbyt wiele wspolnego z systemem politycznym jak rowniez z dzialaniem spoleczenstwa w sferze kulturalnej czy religijnej. 

W Amerycie Poludniowej nie ma wolnosci ekonomicznej. Bardzo kuleje tam instytucja wlasnosci prywatnej. Polecam  ksiazke "Tajemnica kapitalu. Dlaczego kapitalizm triumfuje na Zachodzie a zawodzi gdzie indziej" perwianskiego ekonomisty.

http://www.favore.pl/107874_hernando-de-soto-tajemnica-kapitalu-e-book.html

"Książka odkrywa jedną z tajemnic współczesności, mianowicie, dlaczego jednym krajom udał się dobrobyt, a drugie ciągle brną w ubóstwo. De Soto podaje jasną, logiczną, a co ważne, prawdziwą odpowiedź."
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #363 dnia: Lipca 06, 2010, 13:21:35 pm »

Co jest tu i teraz? Odebrano już komuś dziecko na podstawie tej nowej ustawy?
Rozmawiałem wczoraj z p. Elbanowskim ze stowarzyszenia www.rzecznikrodzicow.pl, poinformował mnie, że ustawa działa i już odbierano dzieci na jej podstawie.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #364 dnia: Lipca 06, 2010, 13:25:40 pm »

Poza tym Państwo zachowuje się jak dobry nadzorca niewolników. Nie musi ich bić wystarczy, że trzyma bat w ręku.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #365 dnia: Lipca 07, 2010, 11:19:29 am »

O widzę, że cytuje pan ateistów. A co Pan na to:
"Najwspanialszą szansę, przed którą kiedykolwiek stanął świat, odrzucono, gdyż namiętność do równości uczyniła płonną nadzieję na wolność."

Lord Acton - katolik i liberał

A co było tą "najwspanialszą szansą"? Po przeczytaniu garstki cytatów sądzę, że nie był liberałem.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #366 dnia: Lipca 07, 2010, 11:48:48 am »


A co było tą "najwspanialszą szansą"? Po przeczytaniu garstki cytatów sądzę, że nie był liberałem.

Ależ był liberałem i to jednym z najwybitniejszych. Po prostu Polacy od 80 lat socjalistycznych rządów tj. od czasów sanacji (a i wcześniej) mają wpajane głupoty na temat liberalizmu. Nawiasem mówiąc większym liberałem był Roman Dmowski niż Donald Tusk.

Norman Davies o lordzie Actonie:
"Lord Acton (1834 - 1902) należy do szczególnie rzadkiej kategorii ludzi. Angielski arystokrata łączący myśl liberalną z głęboką wiarą katolicką godził niejako większość z mniejszością. Acton był filozofem politycznym, teoretykiem wolności, inicjatorem nowoczesnej szkoły historycznej w Cambridge. Związany z Williamem E. Gladstone'm, wieloletnim premierem Zjednoczonego Królestwa, był w swoich czasach postacią niezwykle wpływową w Anglii, ale także jednym z najbardziej cenionych zagranicą brytyjskich intelektualistów. W pełni zasługuje na to, aby jego dorobek stał się lepiej znany w Polsce".

Polecam stronę:

http://www.omp.org.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=169
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #367 dnia: Lipca 07, 2010, 12:07:07 pm »

Co to znaczy byc liberalem? Obama jest liberalem i Korwin-Mikke jest liberalem. Slowo "liberal" prawie nic nie mowi o czyichs pogladach. To tak jakby powiedziec, ze ktos popiera demokracje.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #368 dnia: Lipca 07, 2010, 12:22:31 pm »

Co to znaczy byc liberalem? Obama jest liberalem i Korwin-Mikke jest liberalem. Slowo "liberal" prawie nic nie mowi o czyichs pogladach. To tak jakby powiedziec, ze ktos popiera demokracje.

Liberał to nie to samo co demokrata. JKM jest liberalny ale antydemokratyczny.

PS. Obama liberałem??? To miał być żart?
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2010, 12:31:00 pm wysłana przez Marcus » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #369 dnia: Lipca 07, 2010, 12:28:15 pm »

Co to znaczy byc liberalem? Obama jest liberalem i Korwin-Mikke jest liberalem. Slowo "liberal" prawie nic nie mowi o czyichs pogladach. To tak jakby powiedziec, ze ktos popiera demokracje.

Liberał to nie to samo co demokrata. JKM jest liberalny ale antydemokratyczny.
Stwierdzilem tylko, ze okreslenie, ze ktos jest liberalem jest tak samo ogolne i nic nie mowiace o danej osobie co okreslenie, ze ktos jest demokrata. Rozrozniam pojecia liberalizmu i demokracji :)
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #370 dnia: Lipca 07, 2010, 12:40:27 pm »

Liberalizm można rozpatrywać w dwóch różnych (a nawet sprzecznych) pozycji: społecznej (socliberalizm) i gospodarczej (konserwatywny liberalizm). Oba nurty są często mieszane lub mylone chociaż znajdują się na antypodach polityki.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #371 dnia: Lipca 07, 2010, 13:52:11 pm »

Ja mimo wszystko wolę KNS w wydaniu np kard. Wyszyńskiego niż konserwatywny liberalizm gospodarczy.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #372 dnia: Lipca 07, 2010, 14:20:52 pm »

Ja mimo wszystko wolę KNS w wydaniu np kard. Wyszyńskiego niż konserwatywny liberalizm gospodarczy.

Poglądy gospodarcze/społeczne kard. Wyszyńskiego należy rozpatrywać przez pryzmat czasów, w których żył. W komunizmie jego poglądy były bardziej liberalne niż otaczająca go rzeczywistość.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #373 dnia: Lipca 07, 2010, 17:47:07 pm »

Kard. Wyszyński przed wojną również miał prospołeczne poglądy. Nie sądzę żeby teraz w t.zw. "wolnej Polsce" zgodził się że ludzie zmuszani są do pracy za grosze po 12 i więcej godzin. Na pracę bez umów itp. I tłumaczenie że nikt nikogo do pracy za 5 zł za godz. nie zmusza nie dociera do mnie. Czasami zmusza sytuacja. Jak mieć rodzinę z dziećmi gdy zarabia się 1200 zł czasami miesięcznie? A wszystko jest w cenie. Nie wiem jak inne czynsze mieszkaniowe ale mieszkanie policyjne kosztuje miesięcznie prawie 700 zł + inne opłaty.
Ja w pracy się już na biedne rodziny napatrzyłem i nikomu tego nie życzę.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #374 dnia: Lipca 07, 2010, 19:11:41 pm »

Kard. Wyszyński przed wojną również miał prospołeczne poglądy. Nie sądzę żeby teraz w t.zw. "wolnej Polsce" zgodził się że ludzie zmuszani są do pracy za grosze po 12 i więcej godzin. Na pracę bez umów itp. I tłumaczenie że nikt nikogo do pracy za 5 zł za godz. nie zmusza nie dociera do mnie. Czasami zmusza sytuacja. Jak mieć rodzinę z dziećmi gdy zarabia się 1200 zł czasami miesięcznie? A wszystko jest w cenie. Nie wiem jak inne czynsze mieszkaniowe ale mieszkanie policyjne kosztuje miesięcznie prawie 700 zł + inne opłaty.
Ja w pracy się już na biedne rodziny napatrzyłem i nikomu tego nie życzę.
Nawet w państwie krzyżackim praca miała swoją sztywną cenę.Robotnik musi zarobić na siebie i swoje dzieci.To nie jest żadna łaska, tylko konieczność przetrwania. Nie każdy musi być kapitalistą jeśli  warunku właściwej płacy spełnić wobec swoich pracowników  nie może.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!