Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:30:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42419 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #330 dnia: Lipca 06, 2010, 09:58:39 am »

Z tematem może i nie ma to związku, ale może mieć związek z regulaminem. Jeszcze nie mam wystarczających informacji w tej kwestii, ale w momencie kiedy je otrzymam nie omieszkam Pana powiadomić w pierwszej kolejności.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #331 dnia: Lipca 06, 2010, 10:09:42 am »

PO obiecała jednomandatowe okręgi, bon edukacyjny, podatek liniowy, reformę służby zdrowia - wszystkie te obietnice idą w dobrym kierunku. Czy je zrealizują - tego nie wiem i wiedzieć nie mogę
No, to się Pan zDziwisz ;) haha! Obietnice zawsze idą w dobrym kierunku tj. kierunku zdobycia władzy. Pan Sobie to obejrzy: http://www.youtube.com/watch?v=apNdODoWX2I - co PO zrobi z obietnicami (ale to przecież czysty liberalizm - odcięcie się od przeszłości - po co narzekać?)
Cytuj
Pomijam to, że PO jest jedyną partią w parlamencie, w której w ogóle jest skrzydło liberalne (liberalne sensu stricto - np. zwolennicy całkowitej likwidacji przymusu ubezpieczeń społecznych).
Liberalne, gospodarczo.... hahahaha!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #332 dnia: Lipca 06, 2010, 10:15:52 am »

Z tematem może i nie ma to związku, ale może mieć związek z regulaminem. Jeszcze nie mam wystarczających informacji w tej kwestii, ale w momencie kiedy je otrzymam nie omieszkam Pana powiadomić w pierwszej kolejności.

Więc proszę mnie poinformować, jaki związek z regulaminem. Skoro najpierw się Pan pyta "mam Panu pokazać", a później "teraz nie powiem" - to ma być poważne zachowanie?

@Andris:
A co w tym takiego śmiesznego?
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #333 dnia: Lipca 06, 2010, 10:18:51 am »

A co w tym takiego śmiesznego?

Jedna osoba to jeszcze nie skrzydło :)
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #334 dnia: Lipca 06, 2010, 10:28:02 am »

Jedna osoba to jeszcze nie skrzydło :)

W stosunku do "naszych" partii nie używałbym określenia "skrzydła" - to zbyt górnolotne. Sugerowałoby, że w parlamencie są same orły. Proponuję słowo "członki". I tak np. poseł Gowin należy do konserwatywnego członka PO, a posłanka (a może posełka ;)) Kluzik-Rostkowska do socjalnego członka PiS. :D

PS: Oczywiście członki w znaczeniu ręce i nogi i nie przyjmuję żadnych innych insynuacji ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 10:31:10 am wysłana przez Marcus » Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #335 dnia: Lipca 06, 2010, 10:34:24 am »

@Andris:
A co w tym takiego śmiesznego?

Dlatego, że liberalizm jako filozofia myli się Panu z wolnością gospodarczą. Liberalizmu PO nie można zaklasyfikować jako wolności gospodarczej (pomijając obiecanki-cacanki, w które Pan uwierzył, zdaje się, bezkrytycznie). Liberalizm PO przejawia dwie cechy (zacytuję klasyka*):
- Niezależność teraźniejszości w stosunku do przeszłości
- Niezależność jednostki w stosunku do całości społeczeństwa, wszelkiej władzy naturalnej i hierarchii.
Dlatego liberalizm PO, to przede wszystkim ustawy o nacjonalizacji dzieci, a także mielenie obietnic przedwyborczych ("myśmy już zdobyli władzę, dlatego obietnice nie są realizowane" - cytat z filmu).

*o. Roussel - za błędne podanie autora przepraszam (cytat za "Oni Jego zdetronizowali").
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 10:59:47 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #336 dnia: Lipca 06, 2010, 10:39:11 am »

Dlatego, że liberalizm jako filozofia myli się Panu z wolnością gospodarczą. Liberalizmu PO nie można zaklasyfikować jako wolności gospodarczej (pomijając obiecanki-cacanki, w które Pan uwierzył, zdaje się, bezkrytycznie).

Nic mi się nie myli. W żadne obiecanki nie wierzę bezkrytycznie. Skoro partia A obiecuje liberalne reformy, a partia B ich nie obiecuje tylko krytykuje, to na kogo ma głosować liberał? Odpowiedź jest prosta.

Cytuj
- Niezależność teraźniejszości w stosunku do przeszłości; stąd pogarda tradycji i chorobliwe umiłowanie nowości pod pretekstem postępu.

Pogarda ta przejawia się w...?

Cytuj
- Niezależność jednostki w stosunku do całości społeczeństwa, wszelkiej władzy naturalnej i hierarchii: niezależność dzieci od rodziców, kobiet od mężów (wyzwolenie kobiet), pracownika wobec pracodawcy, klasy pracującej w stosunku do klasy burżuazyjnej.

Co przejawia się w...?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #337 dnia: Lipca 06, 2010, 10:44:43 am »

A dla mnie najlepszy kandydat i partia to tacy którzy na 100% są za Katolicką Nauką Społeczną w kwestiach gospodarczych.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #338 dnia: Lipca 06, 2010, 10:48:35 am »

@Andris

Maurras. O widzę, że cytuje pan ateistów. A co Pan na to:
"Najwspanialszą szansę, przed którą kiedykolwiek stanął świat, odrzucono, gdyż namiętność do równości uczyniła płonną nadzieję na wolność."

Lord Acton - katolik i liberał
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #339 dnia: Lipca 06, 2010, 10:49:10 am »

A dla mnie najlepszy kandydat i partia to tacy którzy na 100% są za Katolicką Nauką Społeczną w kwestiach gospodarczych.

Taka partia musiałaby być bardziej papieska od papieży, bo zdaje się do niektórych pomysłów Piusa XI żaden papież później nie nawiązał.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #340 dnia: Lipca 06, 2010, 10:54:44 am »

A dla mnie najlepszy kandydat i partia to tacy którzy na 100% są za Katolicką Nauką Społeczną w kwestiach gospodarczych.

Taka partia musiałaby być bardziej papieska od papieży, bo zdaje się do niektórych pomysłów Piusa XI żaden papież później nie nawiązał.

bo katolicka nauka społeczna jest ZMIENNA w czasie, tak jak teorja ekonomji jest zmienna w czasie. Współczesny świat zmienia się tak szybko, że nie oczekuję od papieży podążania za temi zmianami. Ale z drugiej strony nie ma sensu traktować jak nauki objawionej encyklik Leona XIII, w których pisał on o sytuacji robotników. Dziś znaczna część robotników żyje w warunkach lepszych niż XIX w. kapitaliści - to jest zasługa kapitalizmu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #341 dnia: Lipca 06, 2010, 10:55:44 am »

Skoro partia A obiecuje liberalne reformy, a partia B ich nie obiecuje tylko krytykuje, to na kogo ma głosować liberał?


a komuniści OBIECYWALI stworzenie raju na ziemi
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #342 dnia: Lipca 06, 2010, 10:56:45 am »

Dlatego, że liberalizm jako filozofia myli się Panu z wolnością gospodarczą. Liberalizmu PO nie można zaklasyfikować jako wolności gospodarczej (pomijając obiecanki-cacanki, w które Pan uwierzył, zdaje się, bezkrytycznie).
Nic mi się nie myli. W żadne obiecanki nie wierzę bezkrytycznie. Skoro partia A obiecuje liberalne reformy, a partia B ich nie obiecuje tylko krytykuje, to na kogo ma głosować liberał? Odpowiedź jest prosta.
A, to Pan jest liberałem? Oj, bidulek z Pana, wielu rzeczy Pan nie dostrzeże!

Cytuj
Cytuj
- Niezależność teraźniejszości w stosunku do przeszłości.
Pogarda ta przejawia się w...?
... braku jakiejkolwiek słowności: "że coś kiedyś powiedziałem, to się nie liczy, bo to było dawno, już wszyscy zapomnieli", "obiecaliśmy przed wyborami, ale teraz już nie ważne"

Cytuj
Cytuj
- Niezależność jednostki w stosunku do całości społeczeństwa, wszelkiej władzy naturalnej i hierarchii
Co przejawia się w...?
... upaństwowieniu dzieci, wyniesieniu się władzy ponad rodzinę i zaglądaniu "babie w garnki". Zgodnie z tą zasadą dzieci są niezależne od rodziców i państwo musi tego pilnować - niszczy władzę rodziców, którą mają przydzieloną od Boga.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #343 dnia: Lipca 06, 2010, 11:03:07 am »

PO kompromituje liberalizm.

PiS kompromituje konserwatyzm.

Dlatego porządny konserwatywny liberał w ubiegłą niedziele powinien pojechać na wycieczkę lub odwiedzić znajomych, a nie mitrężyć czas i nogi na głosowanie.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #344 dnia: Lipca 06, 2010, 11:06:18 am »

PO kompromituje liberalizm.

PiS kompromituje konserwatyzm.

Dlatego porządny konserwatywny liberał w ubiegłą niedziele powinien pojechać na wycieczkę lub odwiedzić znajomych, a nie mitrężyć czas i nogi na głosowanie.

Wolę już jednak skompromitowany liberalizm niż nie skompromitowany.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!