Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:21:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42381 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #315 dnia: Lipca 05, 2010, 22:51:50 pm »


No właśnie - co zrobił? Bo zarzucał mu Pan już złamanie Konstytucji i chciał go stawiać przed Trybunał Stanu.
Ani nie przyszły prawnik, ani nie przeszły.

@p. Krusejder:
Nie wiem, czy Komorowski ma więcej plusów niż minusów. Ma mniej minusów od Kaczyńskiego. PO obiecała jednomandatowe okręgi, bon edukacyjny, podatek liniowy, reformę służby zdrowia - wszystkie te obietnice idą w dobrym kierunku. Czy je zrealizują - tego nie wiem i wiedzieć nie mogę, wiem tylko, że J. Kaczyński - tak jak jego brat - tym zmianom był przeciwny. Jeśli PO nie będzie próbowało znaleźć większości dla tych rozwiązań, to najzwyczajniej w świecie więcej na nich nie zagłosuję. Póki co dostali tę szansę, którą PiS miał przez 2 lata - czyli prezydenta + koalicyjną większość.
Pomijam to, że PO jest jedyną partią w parlamencie, w której w ogóle jest skrzydło liberalne (liberalne sensu stricto - np. zwolennicy całkowitej likwidacji przymusu ubezpieczeń społecznych).

p. BK przejął obowiązki prezydenta przed oficjalnem ogłoszeniem zgonu Prezydenta Kaczyńskiego. p. Lech Kaczyński był uznany za zaginionego do czasu rozpoznania jego zwłok przez brata, który mógł po przylocie powiedzieć cokolwiek, włacznie z tem, że zginął sobowtór, a brat siedzi na Seszelach i nie odbiera telefonów. To wystarcza na trybunały o których pisze p. Szkielet.

natomiast co do meritum, to Pańska naiwność jest przerażająca. PO rządzi od 2007 r. - będą już 3 lata i przez ten czas śp. Lech Kaczyński nie zawetował żadnej liberalnej ustawy ekonomicznej, bo nie zostało nic takiego uchwalone. Jaki dorobek ma komisja deregulacji państwa kierowana przez Srałgokota ? ŻADEN

Natomiast w kwestjach pozaekonomicznych PO POpsulo już całkiem sporo. To jest nawet dla mnie zadzwiające, że na tle np. Radka Sikorskiego taka Anna Fotyga prezentuje się jako całkiem dobra ministra spraw zagranicznych.

Czy mam to ciągnąć ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #316 dnia: Lipca 05, 2010, 23:24:14 pm »

To wystarcza na trybunały o których pisze p. Szkielet.

Obawiam się, że nie wystarcza (choć to powinien ocenić sam Trybunał - nie słyszałem, żeby PiS złożył wniosek o postawienie Komorowskiego przez TS). Pan szkielet mówił o zupełnie innej przyczynie, której przez litość nie przytoczę.

Cytuj
natomiast co do meritum, to Pańska naiwność jest przerażająca. PO rządzi od 2007 r. - będą już 3 lata i przez ten czas śp. Lech Kaczyński nie zawetował żadnej liberalnej ustawy ekonomicznej, bo nie zostało nic takiego uchwalone.

Chociażby emerytury pomostowe, pakiet ustaw dot. służby zdrowia; o propozycjach wymienionych przeze mnie wcześniej z góry zapowiedział, że ich nie dopuści.

Cytuj
Natomiast w kwestjach pozaekonomicznych PO POpsulo już całkiem sporo.

Zupełnie tak samo jak PiS (w kwestiach ekonomicznych w kryzysie zrobili najlepsze co mogli zrobić, czyli nic). Wiele z tego, co zostało przez PiS popsute PO naprawiło (wymieniałem kilkukrotnie). Oczywiście dla mnie to mało, ale wciąż nie widzę tu żadnej wyższości PiSu.

Cytuj
To jest nawet dla mnie zadzwiające, że na tle np. Radka Sikorskiego taka Anna Fotyga prezentuje się jako całkiem dobra ministra spraw zagranicznych.

Obaj są beznadziejni, Sikorski jedynie prezentuje się nieco lepiej.


@p. szkielet:
Jak zwykle ma Pan skłonność do histerii. Każda ustawa daje pole do nadużyć. Ustawa jest zła, ale reakcje zdecydowanie wyolbrzymione. Za miesiąc zapomni Pan o niej podobnie jak o całej masie innych ustaw, o których prawdopodobnie nigdy Pan nawet nie słyszał.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #317 dnia: Lipca 05, 2010, 23:29:57 pm »

Panie Mogrim vel Alagor, przemawia przez Pana PYCHA.
Za przeproszeniem niewiele mnie obchodzi co Pan myślisz o tym, o czym bede pamietał za miesiąc, czy dwa.
To jest tu i teraz. I mógłby sie jaśniepan odnieść chociażby do tego co napisał Pan Bolt. Jakoś zbył to jaśniepan milczeniem.
Wybiórczo to działa Adam Szechter.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #318 dnia: Lipca 06, 2010, 00:43:15 am »

Chociażby emerytury pomostowe, pakiet ustaw dot. służby zdrowia; o propozycjach wymienionych przeze mnie wcześniej z góry zapowiedział, że ich nie dopuści.


Wie Pan, przyglądam się jednem okiem pracom nad różnemi ustawami, niektóremi rzekomo "priorytowemi". I widzę, że pracę nad niektóremi celowo powierzono osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia, bo nikt nie wierzył, że te ustawy przejdą. Wypuszczano je jedynie jako balony próbne. Jaja byłyby dopiero wtedy, jakby śp. Kaczor ich nie zawetował. Na szczęście dla kraju je wetował ;)

Z drugiej strony, mam jakąś wiedzę, jak działała Kancelarja śp. Prezydenta. Mniej więcej działała jak powiedział w wywiadzie p. Kownacki. Z tem, że on sam nie pilnował urzędników, przez co przechodziły bez veta kluczowe ustawy.

Kluczowe z punktu widzenia interesu PiSu .... To się w pale nie mieściło, ze zakończę kolokwialnie.

p.s. wpiszę wyraźną konkluzję: PO rządzi prawie 3 lata a do dziś nie dopracowała się projektów kluczowych ustaw. Niech nikt nie wierzy, że one nagle powstaną. Bo nawet jeśli ktoś je teraz zacznie tworzyć, to na konsultacjach międzyresortowych spędzą miesiące i nie będą po nich do niczego zdatne.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 00:58:12 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #319 dnia: Lipca 06, 2010, 07:42:51 am »

No to się zaczęło...
Dwie wiadomości z dzisiejszego poranka:
Cytuj
PO nie chce już ograniczać uprawnień prezydenta

Po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich posłowie PO nie widzą już potrzeby ograniczania kompetencji tego urzędu. A jeszcze kilka miesięcy temu ta partia przygotowała projekt zmian ułatwiających m.in. odrzucenie prezydenckiego weta - akcentuje "Nasz Dziennik".
"Po tych wyborach, kiedy Bronisław Komorowski będzie reprezentował urząd prezydencki, nie będzie takich konfliktów z rządem, co wcześniej" - mówi bez ogródek poseł Michał Stuligrosz z PO, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Stanowisko to znajduje poparcie u koalicjanta. "Popieramy obecne rozwiązanie, prezydent powinien mieć określony wpływ na to, co się dzieje w kraju" - mówi gazecie poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Przyznaje jednocześnie, że nie wie, jakie będą dalsze kroki Platformy Obywatelskiej - czytamy w publikacji "Naszego Dziennika".
źródło: http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/po-nie-chce-juz-ograniczac-uprawnien-prezydenta,1502579

i druga:
Cytuj
Tajemnicze prace Platformy - to zamach na konstytucję
- Platforma szykuje zamach na konstytucję, chce zrezygnować z zasady proporcjonalności w wyborach parlamentarnych tym samym eliminując opozycję (Lewicę i PSL) z gry. Platformie uderzyła woda sodowa do głowy, chce zawłaszczyć całą scenę polityczną (może nawet razem z PiS), myśli, że będzie rządziła tysiąc lat - informacje zdradza Tadeusz Iwiński z SLD. Nad zmianami pracowano w tajemnicy. - Przyjąłem tę wiadomość z niedowierzaniem - dodaje poseł.
http://www.youtube.com/watch?v=J8VTb8Iyfrs&feature=player_embedded
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #320 dnia: Lipca 06, 2010, 08:10:32 am »

Już mnie doszło, że Bronkozaur skonkretyzował swoje obietnice ulgi 50% na kolej dla studentów: załatwi ją "do końca kadencji" ... R.O.T.F.L.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #321 dnia: Lipca 06, 2010, 08:17:55 am »

Ciekawe, kto będzie kapelanem Prezydenta RP? Stawiam na x. Sowę ;D Już dawno złożył deklarację poparcia PO.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #322 dnia: Lipca 06, 2010, 08:19:11 am »

Czyli nigdy. A co w takim razie z ulgami dla studentów którzy skończyli 26 rok życia? O ile pamiętam jak moja ciotka studiowała w Niemczech w wieku lat ok 40 to przysługiwały jej ulgi studenckie mimo jej starczego wieku.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #323 dnia: Lipca 06, 2010, 08:25:12 am »

40 lat  = starczy wiek ;D ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #324 dnia: Lipca 06, 2010, 08:37:21 am »

Sam w grudniu mam 38 a studiuję z młodzieżą w wieku lat 21-24. Na szczęście sport mnie zakonserwował i za bardzo się nie wyróżniam. :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #325 dnia: Lipca 06, 2010, 08:43:18 am »

Ciekawe, kto będzie kapelanem Prezydenta RP? Stawiam na x. Sowę ;D Już dawno złożył deklarację poparcia PO.

a ja na Janusza Palikota :p

"Priest of Evil" - wtajemniczeni znają taką piosenkę grupy Stormwitch ;)

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #326 dnia: Lipca 06, 2010, 08:50:06 am »

Do pana Palikota można zgłaszać donosy na księży agitujących na rzecz pana Kaczyńskiego. Wczoraj to ogłosił. Może nagrodą będzie BUTELKA WÓDKI ZE ZDJĘCIEM PANA PALIKOTA. Ciekawe dlaczego Pan Palikot nie przyjmuje donosów na księży agitujących na rzecz pana Komorowskiego? Sam bym zgłosił x. Kazimierza Sowę(agitował w programie TVN24 ,,Drugie śniadanie mistrzów") ;D ;D
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #327 dnia: Lipca 06, 2010, 09:30:53 am »

Panie Mogrim vel Alagor, przemawia przez Pana PYCHA.

Panie kto? Chyba nie nadążam za Pana tokiem myślenia. I w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Cytuj
To jest tu i teraz.

Co jest tu i teraz? Odebrano już komuś dziecko na podstawie tej nowej ustawy? Inne ustawy też są "tu i teraz" i co - dzieje się coś nadzwyczajnego? Nie. Możemy się założyć, że przez rok nic nadzwyczajnego także z tą ustawą się nie wydarzy.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #328 dnia: Lipca 06, 2010, 09:47:48 am »

Panie Mogrim vel Alagor, przemawia przez Pana PYCHA.

Panie kto? Chyba nie nadążam za Pana tokiem myślenia. I w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Pan dobrze wie kto. Jeśli Pan chce to mogę Panu pokazać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #329 dnia: Lipca 06, 2010, 09:56:23 am »

Pan dobrze wie kto. Jeśli Pan chce to mogę Panu pokazać.

To proszę "pokazać" o co Panu chodzi, jeśli to ma związek z tematem. Jeśli nie - to proszę pisać PM.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!