Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 05:06:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42476 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #300 dnia: Lipca 05, 2010, 20:42:07 pm »

Nic Pan nie poradzi, ale wedle Pańskiego wpisu w tym wątku, który Pan umiescił wczoraj o godzinie 23:o6:19 i bardzo szybko skasował to co Pan pisze uważam za agitacje i hmmm próbę usprawiedliwienia??

Po co agitować za kimś, kto wygrał (czego jeszcze zresztą nie byłem wczoraj pewien po ogłoszeniu częściowych wyników)? Dlaczego miałbym się usprawiedliwiać? Czy to ja głosowałem na człowieka, który Gierka nazywa patriotą, a więc stawia go w jednym rzędzie w Wyszyńskim czy Pileckim? Ja głosowałem na człowieka, którego szef służb usłyszał od prokuratora zarzuty? Który chce armii europejskiej? Który bezczelnie kłamał, że nigdy nie będzie koalicji z samoobroną, a on nie będzie premierem tak długo jak jego brat będzie prezydentem? Który słowo "liberał" traktuje jako najgorszą inwektywę? Komorowski też ma mnóstwo wad, ale nie widzę powodów, dla których ktoś kto głosował na niego miałby się usprawiedliwiać w mniejszym stopniu niż ten, kto głosował na Komorowskiego.
Krytyka Komorowskiego - proszę bardzo, chętnie się przyłączę, ale do merytorycznej.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #301 dnia: Lipca 05, 2010, 20:48:51 pm »

Ależ oczywiście, ze Pan na niego nie głosował, bo głosował Pan na jego oponenta. Dlaczego?? - nie moja to sprawa. Rozumiem.
Tylko w swietle tego co Komorowski zrobił przez czas, kiedy pełnił funkcję p.o. dziwi mnie to, ale moze nie mam tak swiatłego umysłu jak przyszły prawnik... Pan wybaczy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #302 dnia: Lipca 05, 2010, 21:08:30 pm »

Pan Komorowski swego czasu jako marszałek sejmu krytykował i Ojca świętego Benedykta XVI za zdjęcie ekskomunikoni z biskupów Bractwa św. Piusa X. Co ma do tej decyzji papieskiej marszałek polskiego Sejmu to nie wiem? Mam nadzieję, że teraz jako Prezydent RP będąc w Watykanie pan Bronisław Komorowski przeprosi za to Ojca Świętego. Podobnie pan Marszałek Senatu za słowa krytyki pod adresem Papieża za przywrócenie mszy trydenckiej. Jako osoby urzędowe nie powinni krytykować Papieża, głowy Państwa Watykańskiego. Zresztą co to tych panów obchodzi, jako ,,katolików soborowych", chyba że powodem jest znajomość obu panów z panem Tadeuszem Mazowieckim, niegdyś redaktorem Więzi, czołowego pisma ,,postępowych katolików" walczącego z mszą trydencką.
http://www.dziennik.pl/polityka/article310634/Komorowski_chce_wyjasnien_od_Kosciola.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2010, 21:12:40 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #303 dnia: Lipca 05, 2010, 21:15:43 pm »


Komorowski też ma mnóstwo wad, ale nie widzę powodów, dla których ktoś kto głosował na niego miałby się usprawiedliwiać w mniejszym stopniu niż ten, kto głosował na Komorowskiego.
Krytyka Komorowskiego - proszę bardzo, chętnie się przyłączę, ale do merytorycznej.

no to może na dobry początek niech Pan wymieni te mnóstwo wad Komoruskiego mimo których jednak zdecydowal sie Pan go poprzeć. Czyli MINUSY i PLUSY które je przezwyciężają.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #304 dnia: Lipca 05, 2010, 21:26:15 pm »

Pytania bez odpowiedzi

Wyciąg z dwuczęściowego tekstu Aleksandra Ściosa.

Cytuj
8. Z jakich powodów w roku 1991 B. Komorowski awansował byłego szefa Zarządu WSW WOPK płk. Lucjana Jaworskiego na stanowisko szefa Kontrwywiadu Wojskowego?

W latach 80. płk. Jaworski, odznaczał się szczególną gorliwością w zwalczaniu opozycji, niszczył prasę podziemną, ścigał współpracujących z opozycją filmowców, tropił „obce pochodzenie” członków opozycji, zakładał podsłuchy, werbował agenturę. To na skutek jego działań w więzieniu znalazła się min. Hanna Rozwadowska, kierująca logistyką „Wiadomości”. Po nominacji na szefa KW, płk. Jaworski w latach 1991-93 prowadził działania operacyjne, skierowane przeciwko środowiskom opozycji niepodległościowej oraz przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Nadzorował również SOR „Szpak” – dotyczącą rozpracowania Radosława Sikorskiego.

18. W jaki sposób, podpisując w 2001 roku umowę zakupu wojskowych samolotów transportowych CASA (za 211 mln. dolarów) od hiszpańskiego koncernu EADS zabezpieczył kwestię serwisowania tych maszyn w Polsce?

W zamian za zamówienie spółki EADS CASA i Avia System Group kupiły wówczas większościowy pakiet PZL Warszawa-Okęcie. Miało tam powstać centrum serwisowe dla samolotów. Centrum to nigdy nie powstało, a samoloty musiały wszystkie przeglądy i naprawy przechodzić w Hiszpanii, co zwiększało koszty eksploatacji i ryzyko użytkowania maszyn. 25.02.2008 r., po katastrofie CASY (w której zginęło 20 oficerów WP) Prokuratura Wojskowa wszczęła śledztwo, w trakcie którego badano czy nie doszło do korupcji przy zakupie samolotów oraz kwestie związane z wyborem dostawcy, zawarciem umowy i jej aneksowaniem. Jak zakończyło się śledztwo w tej sprawie?

20. Czy prawdą jest, że w roku 2001, gdy był ministrem ON doszło do największej zapaści finansowej w wojsku polskim po 1989 roku?

21. Czy prawdą jest, że to wówczas wydatki majątkowe wynosiły 9,5% budżetu MON, zabrakło pieniędzy na żołd dla żołnierzy, kolejka kadry oficerskiej czekającej na mieszkanie wzrosła do 17 tys. osób, a eksport uzbrojenia spadł do 20 mln dolarów rocznie?

22. Czy prawdą jest, że w roku 2001 kwota 89 mln złotych, przeznaczona na zakontraktowanie nowoczesnych systemów bezpiecznego lądowania, z powodu kłopotów z negocjowaniem offsetu została niewykorzystana i zwrócona do państwowej kasy, a tym samym nie zrealizowano umowy offsetowej i nie wykonano zobowiązań wobec NATO?

24. Dlaczego, w ostatnich dniach urzędowania na stanowisku ministra ON w październiku 2001 r. wydał rozporządzenie o drastycznym obniżeniu zarobków żołnierzy jednostki GROM (miesiąc po atakach terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton)?

Na skutej tej decyzji, w lutym 2003 r. odeszło z GROM 40 doskonale wyszkolonych żołnierzy (połowa składu jednostki). Koszt wyszkolenia jednego komandosa z tej jednostki to dwa miliony złotych. Osiągnięcie takiego poziomu wyszkolenia zajmuje 5-6 lat. Na emeryturę odeszli wówczas żołnierze w wieku 34-38 lat. Jakie były koszty tej decyzji dla budżetu MON?

30. Czy wiedział, że w 2004 roku płk. Aleksander Lichocki – oficer WSW/WSI podejrzewany o kontakty z wywiadem rosyjskim, przedstawiając się jako rzecznik prywatnych interesów Bronisława Komorowskiego oferował dziennikarzowi Leszkowi Misiakowi informacje o wypadku syna Komorowskiego Piotra, potrąconego w Warszawie przez auto znanego biznesmena? Czy jest mu wiadome: skąd Aleksander Lichocki posiadał szczegółową wiedzę o kulisach zdarzenia, skoro nie informowały o nim media?

37. Dlaczego, pełniąc obowiązki marszałka Sejmu przystał na propozycję płk. Aleksandra L. uzyskania nielegalnego dostępu do informacji stanowiących tajemnicę państwową i umówił się z nim w kwestii dalszych kontaktów?

W dniu 27.07.2008 r., składając zeznania w Prokuraturze Krajowej w Warszawie w sprawie sygnatura akt PR-IV-X-Ds. 26/07 Bronisław Komorowski pod rygorem odpowiedzialności karnej zeznał: „Ja wyraziłem wstępnie zainteresowanie jego propozycją. Umówiliśmy się, że on odezwie się, gdy będzie miał możliwość dotarcia do tych dokumentów”.

Tym samym - pod pozorem zdobycia dowodów popełnienia przestępstwa przekroczył swoje uprawnienia i mógł naruszyć normę art. 231 § 1 kk, zastępując powołane do tego służby i organy państwowe, takie jak prokuratura lub Policja. Mógł także nakłaniać do popełnienia przestępstwa z art. 265 § 1 kk (gdyż dalsza część aneksu do raportu o WSI miała dopiero zostać zdobyta przez płk. Aleksandra L. i mu przekazana), działając przy tym na szkodę interesu publicznego, jaką spowodowałoby ujawnienie tajemnicy państwowej.

42. Z jakiego powodu w lutym 2008 r. stwierdził: „muszę zobaczyć aneks przed publikacją” i jakimi informacjami, potencjalnie zawartymi w aneksie był osobiście zainteresowany? (wypowiedź Komorowskiego dla prasy z 05.02.2008 r.)

46. Dlaczego w swoich zeznaniach z dnia 27.07.2008r., złożonych w Prokuraturze Krajowej w Warszawie w sprawie sygnatura akt PR-IV-X-Ds. 26/07 pod rygorem odpowiedzialności karnej zeznał: „nazwisko Wojciecha Sumlińskiego kojarzę jedynie z prasy. Nie znam go osobiście”, podczas gdy w listopadzie 2008 roku Wojciech Sumliński składając wyjaśnienia przed sejmową komisją ds. służb specjalnych oświadczył, że spotykał się wielokrotnie z Komorowskim w roku 2007, a tematem ich rozmów był przygotowywany dla programu „30 minut" w TVP Info materiał o Fundacji Pro Civili?

43. Dlaczego w dniu 27.07.2008 r., składając zeznania w Prokuraturze Krajowej w Warszawie w sprawie syg. akt PR-IV-X-Ds. 26/07 zataił istotną informację mogącą świadczyć, że działając wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem Bondarykiem (szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego), Grzegorzem Reszką (po. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego), Pawłem Grasiem (zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych) oraz płk. Leszkiem Tobiaszem (negatywnie zweryfikowanym oficerem b. Wojskowych Służb Informacyjnych) mógł starać się zdyskredytować członków Komisji Weryfikacyjnej kierując na nich podejrzenie o przestępstwo korupcji?

Jak zeznał płk.Leszek Tobiasz, na początku listopada 2007 r. doszło do jego spotkania z ww. osobami, a na spotkaniu poczyniono ustalenia w zakresie postępowania z członkami Komisji Weryfikacyjnej. Biorąc pod uwagę dalsze zdarzenia w zakresie szeroko zakrojonych działań wobec członków Komisji i jej pracowników można stwierdzić, iż poczynione ustalenia były realizowane przy udziale płk. Leszka Tobiasza, jako jedynego świadka w śledztwie w sprawie domniemanej korupcji w Komisji Weryfikacyjnej.

Poseł Paweł Graś oraz płk Leszek Tobiasz (jak wynika z informacji prasowych) zeznali, iż takie spotkanie miało miejsce. Fakt ten nie pojawił się natomiast w zeznaniach Bronisława Komorowskiego.

Na tej samej stronie interesująca sylwetka polityczna prezydenta elekta:

Machiavelli z Budy Ruskiej cz. I

Machiavelli z Budy Ruskiej cz. II
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #305 dnia: Lipca 05, 2010, 21:30:56 pm »

Ciekawe, co zrobi teraz pan Marek Jurek? Wybory udowodniły że liczą się tylko dwie partie, i że droga do Sejmu prowadzi tylko z ich list. Bo nawet PSL nie jest pewien wejścia do Sejmu. Próg 5 % to bardzo dużo dla partii. Czyzby pan Marek był zmuszony do pogodzenia się z PIS? Bo inaczej zostaje jego Prawicy Rzeczpospolitej rola wiecznej ,,kanapy" Nawet o mandaty radnych będzie tej partii bardzo trudno.
Ja myślę, że źle nie jest. Jurek plus Kowrin Mikke to razem ok. 4%. Wystarczy listę jedną zrobić i może do Sjemu uda się wejść, ale juz na pewno doatcje z budżetu otrzymać.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #306 dnia: Lipca 05, 2010, 21:39:27 pm »

Ciekawe, co zrobi teraz pan Marek Jurek? Wybory udowodniły że liczą się tylko dwie partie, i że droga do Sejmu prowadzi tylko z ich list. Bo nawet PSL nie jest pewien wejścia do Sejmu. Próg 5 % to bardzo dużo dla partii. Czyzby pan Marek był zmuszony do pogodzenia się z PIS? Bo inaczej zostaje jego Prawicy Rzeczpospolitej rola wiecznej ,,kanapy" Nawet o mandaty radnych będzie tej partii bardzo trudno.
Ja myślę, że źle nie jest. Jurek plus Kowrin Mikke to razem ok. 4%. Wystarczy listę jedną zrobić i może do Sjemu uda się wejść, ale juz na pewno doatcje z budżetu otrzymać.

taka lista już była AD 2007. Na dokładkę był na niej Miertych i jego banda. Ile promili razem dostali ??

Jak pamiętam, klęska tej listy wynikała z tego, że M Jurek kontestował listę startując do senatu zamiast do sejmu, Korwin Mikke narażał się ułomnym, a LPR kompromitował całą resztę.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #307 dnia: Lipca 05, 2010, 21:46:59 pm »

@ Bolt

Piekna kwintesencja. Dziekuje Panu.

Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #308 dnia: Lipca 05, 2010, 21:58:58 pm »

Myślę, że w 2007 roku na porażkę złożyły się dwa czynniki. Obecność Giertycha i to, że ludzie głosowali głównie przeciw PiS lub PO a nie na partie, których byli zwolennikami. Sam osobiście teraz głosowałem na Jurka w I turze i nieważnie w drugiej,. znam gościa co na Jurka w pierwszej a na Bronka w drugiej. Myślę, że niezadowolenie z alternatywy POPiS bedzie rosnąć i jest sznasa dla Prawicy.
Komorow mnie wkurzył jak zobaczyłem, że KRUSu nie zlikwiduje.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #309 dnia: Lipca 05, 2010, 22:02:03 pm »

Skład honorowych komitetów poparcia też może coś powiedzieć o kandydatach. W komitecie Komorowskiego był np. pan Wajda, który jako jeden z niewielu polskich artystów i "autorytetów" miał przyjemność i zaszczyt należenia do PPR :D Koniunkturalista w najgorszych dla Polski czasach..
Komorowski wart Kaczyńskiego.Tatuś Rajmund dostał od Bieruta domek na Żoliborzu.Wielopokoleniowe polskie rodziny w tamtym powojennym czasie gnieździły się na m2, a bliźnięta ganiały się po 2 pietrach swojej willi.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #310 dnia: Lipca 05, 2010, 22:06:05 pm »

Komorowski wart Kaczyńskiego.Tatuś Rajmund dostał od Bieruta domek na Żoliborzu.Wielopokoleniowe polskie rodziny w tamtym powojennym czasie gnieździły się na m2, a bliźnięta ganiały się po 2 pietrach swojej willi.

zorientowani narodowcy od zawsze twierdzą, że jeden z braci Kaczyńskich był / jest Żydem Kalksteinem. Czy zechciałby Pan powiedzieć, który z nich to Polak a który to Żyd ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #311 dnia: Lipca 05, 2010, 22:31:44 pm »

Tylko w swietle tego co Komorowski zrobił przez czas, kiedy pełnił funkcję p.o. dziwi mnie to, ale moze nie mam tak swiatłego umysłu jak przyszły prawnik... Pan wybaczy.

No właśnie - co zrobił? Bo zarzucał mu Pan już złamanie Konstytucji i chciał go stawiać przed Trybunał Stanu.
Ani nie przyszły prawnik, ani nie przeszły.

@p. Krusejder:
Nie wiem, czy Komorowski ma więcej plusów niż minusów. Ma mniej minusów od Kaczyńskiego. PO obiecała jednomandatowe okręgi, bon edukacyjny, podatek liniowy, reformę służby zdrowia - wszystkie te obietnice idą w dobrym kierunku. Czy je zrealizują - tego nie wiem i wiedzieć nie mogę, wiem tylko, że J. Kaczyński - tak jak jego brat - tym zmianom był przeciwny. Jeśli PO nie będzie próbowało znaleźć większości dla tych rozwiązań, to najzwyczajniej w świecie więcej na nich nie zagłosuję. Póki co dostali tę szansę, którą PiS miał przez 2 lata - czyli prezydenta + koalicyjną większość.
Pomijam to, że PO jest jedyną partią w parlamencie, w której w ogóle jest skrzydło liberalne (liberalne sensu stricto - np. zwolennicy całkowitej likwidacji przymusu ubezpieczeń społecznych).
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #312 dnia: Lipca 05, 2010, 22:33:42 pm »

Rzucił Pan studia prawnicze???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #313 dnia: Lipca 05, 2010, 22:44:05 pm »

Niczego nie rzucałem, jednak nie jest to odpowiedź na moje pytanie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #314 dnia: Lipca 05, 2010, 22:51:50 pm »

Ma Pan dzieci?? Ma Pan żonę??
Nie musi Pan odpowiadać.
Ustawa o Jugendamtach jest najgorszą z rzeczy, które mógł podpisać ten człowiek. I to w moich oczach dyskwalifikuje czlowieczeńśtwo tego jegomoscia. Ta ustawa pozwala na rozbijanie rodziny w imię "prawa", "prawa", które służy li tylko i wyłącznie rozbijaniu rodzinnych więzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!