Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:46:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42422 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #285 dnia: Lipca 05, 2010, 16:47:56 pm »

PS: Ktoś w koncu wie czy jest ta ekskomunika za in vitro czy nie ma?

NIestety nic nie ma za popieranie ustawy pro-in-vitro. Biskupi orzekli, ze ci co sie poddaja zabiegowi i go wykonuja "sa zagrożeni" grzechem ciezkim.
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #286 dnia: Lipca 05, 2010, 16:50:44 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2010/07/modlmy-sie-za-pana-prezydenta-elekta.html

Mam bardo mieszane uczucia względem tej modlitwy. Trąci ona groteską na tyle subtelną, że nie potrafię jednoznacznie zinterpretować intencji autora. Jeśli to miały być szczere życzenia bez cienia ironii, myślę, że przede wszystkim powinny zawierać intencję o nawrócenie i powrót na łono Kościoła (uznanie nauczania KK). Spełnianie próśb prezydenta elekta pozostawmy jego przybocznym palikotom. Jeśli z kolei miał to być dowcip, to trochę nie na miejscu, wg mnie...
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #287 dnia: Lipca 05, 2010, 16:55:01 pm »

PS: Ktoś w koncu wie czy jest ta ekskomunika za in vitro czy nie ma?

NIestety nic nie ma za popieranie ustawy pro-in-vitro. Biskupi orzekli, ze ci co sie poddaja zabiegowi i go wykonuja "sa zagrożeni" grzechem ciezkim.

Czyli co? Mogę sobie popierać, robić demonstracje poparcia, nakłaniać i...jestem w pełnej jedności?
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #288 dnia: Lipca 05, 2010, 19:05:59 pm »

Jako przewodnicząca OKW... hmmm... przeczytajcie Państwo sami. http://wiadomosci.wp.pl/kat,91682,title,Masz-zaswiadczenie-bez-pieczeci-PKW-jest-wazne,wid,12441310,wiadomosc.html  To się nadaje do zaskarżenia wyborów do Sądu Najwyższego. Można było głosować na zaświadczenie napisane na komputerze, z napisaną na komputerze nazwą organu np. " burmistrz miasta Sanok", reszta wszystko na komputerze, brak pieczęci urzędu miasta ani burmistrza, na końcu piecząteczka " Barbara Kowalska, starszy inspektor" oraz machnięty podpisik. Czyli coś, co każdy może sam sobie w domu przygotować. Pieczątka o treści " Barbara Kowalska, starszy inspektor" może być wyrobiona przez każdego i nie jest złamaniem prawa, podpisik można sobie machnąć i tysiące takich zaświadczeń nadrukować i obejść tysiące komisji. Żądam od PKW podania liczby osób głosujących na podstawie zaświadczeń w KAŻDEJ OKW, aby można było porównać ich liczbę z liczbą wydanych zaświadczeń podaną w piątek przez PKW. Każda OKW dała protokół z liczby kart wydanych na podstawie zaświadczenia. PKW te dokumenty ma. Niech ujawni dane. Więcej na pw. Nie mówię, że wybory zostały sfałszowane. Nie. Tego nie wiem. Ale była możliwość ich sfałszowania. Prosta możliwość. Żądam wyjaśnień.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #289 dnia: Lipca 05, 2010, 19:27:20 pm »

No tutaj ich Pani raczej nie dostanie - wątpię, aby ktoś z PKW czytał FK.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #290 dnia: Lipca 05, 2010, 19:47:42 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2010/07/modlmy-sie-za-pana-prezydenta-elekta.html
to jest przeróbka Modlitwy za Prezydenta i pomyślność Rzeczypospolitej odmawianej na mocy przedwojennego konkordatu (chyba z 1925) w każdą niedzielę, po sumie

Panie zachowaj Rzeczypospolitą naszą. Nadzieję w Tobie, Boże, pokładającą.
Ześlij jej Panie pomoc z przybytku Twego. I z nieba wysokiego ją wesprzyj.
Niech nie bierze nad nią góry nieprzyjaciel. A duch nieprawości niechaj jej nie szkodzi.
Niechaj Bóg sprowadzi pokój do domów jej. I bezpieczeństwo do jej posiadłości.
Panie, wysłuchaj modlitwy mojej. A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie.
Pan z wami. I z duchem twoim.

Módlmy się: Prosimy Cię, Panie, za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i wstawiennictwem świętych Patronów naszych ochraniaj Rzeczpospolitą naszą od wszelkich przeciwności, a gdy całem sercem korzy się przed Tobą, zasłoń ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich.
Podaj, błagamy Cię, Panie, słudze swemu N. , Prezydentowi Rzeczypospolitej, prawicę niebieskiej pomocy, aby całem sercem Cię szukał, a o co godnie Cię prosi, niech wszystko otrzymać zdoła. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Pomoc Boska niech będzie zawsze z nami. Amen.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2010, 20:02:25 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #291 dnia: Lipca 05, 2010, 19:51:25 pm »

@cabbage

Roznica ilosci glosow pomiedzy kandydatami to ok. 1 mln. Na taka skale to nikt przekretow w tych wyborach nie zrobil.  Kazda pieczatke i podpis mozna sobie wydrukowac na komputerze. Ktos juz chyba mial pomysl, aby ostatecznie zrezygnowac z pomyslu uzywania pieczatek. To przeciez smieszny pomysl w obecnych czasach. 
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #292 dnia: Lipca 05, 2010, 20:05:42 pm »

Rewelacyjne wyniki Komorowskiego z zakładach karnych, zwłaszcza dla recydywistów - 95 %:

Rewelacyjne wyniki Kaczyńskiego wśród mieszkańców wsi z wykształceniem podstawowym i ludzi starszych. O czym to świadczy? O niczym.
To PO zaostrzyła kodeks karny (m.in zwiększenie możliwej do wymierzenia grzywny o 50%) , natomiast PiS na skutek fatalnej nowelizacji de facto go złagodził (148 par.2, do niedawna 197 par 4 w zw. z 10 par. 2).
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #293 dnia: Lipca 05, 2010, 20:07:26 pm »

Panie Alagor, już po wyborach, nie musi Pan dalej agitować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #294 dnia: Lipca 05, 2010, 20:08:10 pm »

Panie Jarod, to prawda, ale za podrobienie pieczęci urzędu kara jest. Za wymyślenie i zrobienie pieczątki urzędniczki kary nie ma. Nie jest to przestępstwo. Przestępstwo to tylko użycie takie zaświadczenia, ale nie zrobienie pieczęci. Byłam w OKW i wiem, co się działo. Przekręty były możliwe. I to na dużą skalę. Jak Pan wytłumaczy 104 zaświadczenia w komisji na blokowisku na Prądniku Białym, hę? A w Krakowie 500 komisji. Przemnóżmy to. Mamy 50 000.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #295 dnia: Lipca 05, 2010, 20:12:32 pm »

Panie Alagor, już po wyborach, nie musi Pan dalej agitować.

To nie jest agitacja, tylko fakty, a że niewygodne - cóż poradzę?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #296 dnia: Lipca 05, 2010, 20:16:25 pm »

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, drodzy Państwo...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #297 dnia: Lipca 05, 2010, 20:17:38 pm »

nie da się podważyć tych wyborów. Zresztą i tak ich wynik był do przewidzenia. Młodzież znowu poszła do urn w imię walki z ,,moherowymi beretami". Krążyły takie smsy, że Bronek rozpruje moherowy beret. Coś w tym stylu. Wystarczyło wejść na onet, lub inne forum. Nienawiść do Kościoła wylewała się z wpisów. Powiązano Kaczyńskiego z ,,czarnymi" i efekt jest. Chociaż może nowy Prezydent nie jest ,,antykościelny" Sam o sobie mówi, że jest ,,katolikiem soborowym" . A to pojemne pojęcie teraz. :) Zresztą może to już ostatnie wybory prezydenckie w których występują kandydaci deklarujący się przynajmniej jako katolicy( niezależnie co przez to oni sami rozumieją). Jeśli tak szybko będzie postępować laicyzacja społeczeństwa to za 5 lat możemy gonić Hiszpanię(dziś uchwalono tam praktycznie powszechna aborcję).
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #298 dnia: Lipca 05, 2010, 20:20:42 pm »

Panie Alagor, już po wyborach, nie musi Pan dalej agitować.

To nie jest agitacja, tylko fakty, a że niewygodne - cóż poradzę?
Nic Pan nie poradzi, ale wedle Pańskiego wpisu w tym wątku, który Pan umiescił wczoraj o godzinie 23:o6:19 i bardzo szybko skasował to co Pan pisze uważam za agitacje i hmmm próbę usprawiedliwienia??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #299 dnia: Lipca 05, 2010, 20:28:13 pm »

http://www.fakt.pl/Arcybiskup-Zenujaca-wizja-katolickiego-kraju,artykuly,76346,1.html
Bardzo ciekawa wypowiedż pewnego znanego Arcybiskupa :)
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!