Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:47:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42378 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #270 dnia: Lipca 05, 2010, 12:48:41 pm »

Wolałbym nom-msze-koronacyjną odprawianą przez Jego Ekscelencję abp Kowalczyka niż obecne sede vacante. Można pomarzyć...
oj desperację wyczuwam...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #271 dnia: Lipca 05, 2010, 12:52:56 pm »

Wolałbym nom-msze-koronacyjną odprawianą przez Jego Ekscelencję abp Kowalczyka niż obecne sede vacante. Można pomarzyć...
oj desperację wyczuwam...

Jak najbardziej patrząc na naszych polityków. ;)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #272 dnia: Lipca 05, 2010, 14:29:58 pm »

Bezsensowne było oddawanie nieważnego głosu. To lepiej już nie iść i zaniżyć frekwencję. Frekwencję się odnotowuje i ma znaczenie prestiżowe. Nieważne głosy w praktyce zawyżają frekwencję, zaś sam fakt ich istnienia jest znany tylko tym którzy je oddali.

Dokładnie tak! też o tym tu pisałam w którymś wątku.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #273 dnia: Lipca 05, 2010, 14:33:17 pm »

A ja tak się nieśmiało zastanawiam, gdzie jest w wynikach pokazana ilosc głosów nieważnych?? bo suma sumarum po dodaniu głosów obu kandydatów wychodzi 100%
Nowa po. matematyka, czy jak??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #274 dnia: Lipca 05, 2010, 14:35:00 pm »


Trzeba ratować Kościół ...

Viva Christo Rey !!!

Exurgat Deus, et dissipentur inimici ejus!
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #275 dnia: Lipca 05, 2010, 14:43:42 pm »

Czy jest mozliwośc oddania ważnego głosu nie wskazując na żadnego z kandydatów? Jeśli nie ma to powinna byc. Byłoby uczciwiej i ciekawiej.
A swoją drogą po przeczytaniu piątkowej GW wsyscy głosujący na Kaczyńskiego powinni podrzec dyplomy.
Takiej ilości pomyj mógłby GW pozazdroscic "Der Stürmer".
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #276 dnia: Lipca 05, 2010, 14:48:29 pm »

A ja tak się nieśmiało zastanawiam, gdzie jest w wynikach pokazana ilosc głosów nieważnych?? bo suma sumarum po dodaniu głosów obu kandydatów wychodzi 100%

Odkąd pamiętam, zawsze wyniki podawano w % głosów ważnych.

Exemplum:
http://www.bankier.pl/firma/narzedzia/akty-prawne/dziennik-ustaw-2000/pozycja-0952.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #277 dnia: Lipca 05, 2010, 14:50:50 pm »

A ja tak się nieśmiało zastanawiam, gdzie jest w wynikach pokazana ilosc głosów nieważnych?? bo suma sumarum po dodaniu głosów obu kandydatów wychodzi 100%
Nowa po. matematyka, czy jak??

Nie jest nowa matematyka i nie może panu wyjść 100%. Na protokołach które się wywiesza na zewnątrz lokalów wyborczych jest podana tylko ilość oddanych głosów na każdego kandydata i nie ma podanych też wyliczeń jak to wygląda procentowo. Podam panu przykład z komisji w której ja byłam:

1. Kaczyński Jarosław - 378 - co dało 39%
2. Komorowski Bronisław - 575 - co dało 59%

Procent się wylicza do wszystkich oddanych głosów i w tym moim przykładzie wychodzi 98% a nie 100%  Te 2% stanowiły właśnie głosy nieważne, które są dokładnie przeliczone, zapakowane, ostemplowane i przekazywane do głównej komisji. Ale tak jak napisał powyżej pan Morro, te głosy zawyżają frekwencję. Jak oni tam później jeszcze liczą procentowo, to już nie wiem, bo same komisje tez nie wyliczają procentowo dla wojewódzkiej komisji, tylko to co panu napisałam to sami sobie żeśmy z ciekawości wyliczyli te procenty.  U mnie na jednej takiej nie ważnej karcie, ktoś sobie dopisał jako 3! kandydata  - napisał : Dziwisz  :)
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #278 dnia: Lipca 05, 2010, 14:54:13 pm »

Czy jest mozliwośc oddania ważnego głosu nie wskazując na żadnego z kandydatów? Jeśli nie ma to powinna byc. Byłoby uczciwiej i ciekawiej.

To poco w ogóle iść na głosowanie. My z żoną nie poszliśmy. Czy udział w głosowaniu to jakiś fetysz?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #279 dnia: Lipca 05, 2010, 14:56:08 pm »

A ja tak się nieśmiało zastanawiam, gdzie jest w wynikach pokazana ilosc głosów nieważnych?? bo suma sumarum po dodaniu głosów obu kandydatów wychodzi 100%
Nowa po. matematyka, czy jak??

Nie jest nowa matematyka i nie może panu wyjść 100%. Na protokołach które się wywiesza na zewnątrz lokalów wyborczych jest podana tylko ilość oddanych głosów na każdego kandydata i nie ma podanych też wyliczeń jak to wygląda procentowo. Podam panu przykład z komisji w której ja byłam:

1. Kaczyński Jarosław - 378 - co dało 39%
2. Komorowski Bronisław - 575 - co dało 59%

Procent się wylicza do wszystkich oddanych głosów i w tym moim przykładzie wychodzi 98% a nie 100%  Te 2% stanowiły właśnie głosy nieważne, które są dokładnie przeliczone, zapakowane, ostemplowane i przekazywane do głównej komisji. Ale tak jak napisał powyżej pan Morro, te głosy zawyżają frekwencję. Jak oni tam później jeszcze liczą procentowo, to już nie wiem, bo same komisje tez nie wyliczają procentowo dla wojewódzkiej komisji, tylko to co panu napisałam to sami sobie żeśmy z ciekawości wyliczyli te procenty.  U mnie na jednej takiej nie ważnej karcie, ktoś sobie dopisał jako 3! kandydata  - napisał : Dziwisz  :)
Mówię o tym co podają przekupne media, a nie o tym co komisje.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #280 dnia: Lipca 05, 2010, 14:59:26 pm »

Czy jest mozliwośc oddania ważnego głosu nie wskazując na żadnego z kandydatów?  

 Pokwitował pan odbiór karty do głosowania i później wrzucił ją do urny. Będzie to policzone jako głos nie ważny.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #281 dnia: Lipca 05, 2010, 15:05:17 pm »

A ja tak się nieśmiało zastanawiam, gdzie jest w wynikach pokazana ilosc głosów nieważnych?? bo suma sumarum po dodaniu głosów obu kandydatów wychodzi 100%
Nowa po. matematyka, czy jak??

Jak sama nazwa wskazuje (i ordynacja wyborcza) do obliczenia ważnych wyników wyborów zlicza się głosy ważne. Wszystkie głosy podaje się tylko do frekwencji, aby określić ilość osób, które wzięły udział w głosowaniu. Dlatego gdyby w wyborach wzięło udział 100% wyborców, ale wszyscy poza 1 wyborcą oddaliby głosy nieważne, to frekwencja wyniosła by 100%, ale 1 z kandydatów dostałby 100% głosów ważnych i zostałby prezydentem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #282 dnia: Lipca 05, 2010, 15:43:46 pm »

Wiem, że wybór Komorowskiego jest rozczarowaniem, ale jest on najwyższym urzędnikiem Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
Nie bierzmy wzoru z ludzi, którzy szkalowali ś.p. Prezydenta. Powinniśmy właśnie im i teraz pokazywać jak się znosi porażki.
Czyli pełna kultura i szacunek wobec głowy państwa. Krytyka jak najbardziej rzeczowa, ale bez histerii (sede vacante ;)
i na koniec Sursum Corda!!!


módlmy się za pana prezydenta elekta

Prosimy Cię, Panie,
za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
i wstawiennictwem bł. Bronisława Komorowskiego, męczennika
oraz świętych Patronów naszych,
ochraniaj Rzeczpospolitą naszą od wszelkich przeciwności,
a gdy całym sercem korzy się przed Tobą,
zasłoń ją łaskawie od zasadzek nieprzyjacielskich.

Podaj, błagamy Cię, Panie,
słudze swemu Bronisławowi Maryi, Prezydentowi Rzeczypospolitej,
prawicę niebieskiej pomocy,
aby całym sercem Cię szukał,
a o co godnie Cię prosi,
niech wszystko otrzymać zdoła.
Przez Chrystusa Pana naszego,
Amen

http://breviarium.blogspot.com/2010/07/modlmy-sie-za-pana-prezydenta-elekta.html
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #283 dnia: Lipca 05, 2010, 16:06:37 pm »

Rewelacyjne wyniki Komorowskiego z zakładach karnych, zwłaszcza dla recydywistów - 95 %:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3565663
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #284 dnia: Lipca 05, 2010, 16:38:34 pm »

Swoją drogą zapytuję czy mam prawo modlić się o to by Bóg PO prezydenta i jego popleczników pogromić raczył? Wiadomo że zostanie wysłuchana bądź nie..jednak.../

PS: Ktoś w koncu wie czy jest ta ekskomunika za in vitro czy nie ma?
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!