Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 14:16:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42517 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #105 dnia: Czerwca 22, 2010, 14:40:17 pm »

jest zaczyn pod co najmniej 3% w wyborach parlamentarnych i dotację państwową. Będzie więcej pieniędzy, większa reklama, poparcie. Wtedy gangi zaczną się podlizywać, proponować współpracę. I może przynajmniej dożyjemy, że światłą zniosą latem na drogach...
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #106 dnia: Czerwca 22, 2010, 14:56:55 pm »

PO nie jest fanatycznie pro-aborcyjna,to technokraci.
Raczej złodzieje ze WSI. Jak się da na tym ukręcić lody to będą za.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #107 dnia: Czerwca 22, 2010, 15:44:03 pm »

... swoim najnowwsszym tekstem bardziej się przyczyniłem do ewntualnego zwycięstwa prezesa Kaczyńskiego niz moim skromnym głosem:
http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/publicystyka/5-komentarze/15782-kidnaping-zalegalizowany
Skoro Pan tak mądrze pisze, niech Pan przemoże tę dziwną, niekonsekwentną chyba niechęć.
Niechęć do PiSu? No jakoś trudno mi zaufać politykom, którzy deklarują, że wszysstkie dziedziny życia powinny być poddane ścisłej kontroli pństwa. Poza tem obawiam się realizacji "scenariusza Palikota".
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #108 dnia: Czerwca 22, 2010, 15:52:12 pm »

A o tej mafii węglowej, to na jakiej podstawie Pan pisze, jeśli wolno spytać?
Mafia zanim raz przerzuci węgiel z kopalni na hałdę, to trzy razy faktura krąży z biurka na biurko od spółki do spółki i to w jednym pomieszczeniu, tylko za każdym razem inną ceną.w każdym bądź razie zanim z niecałych 200 złotych płaconych za tonę miału energetycznego kopalni, ja na składzie GS w Legionowie już muszę wybulić 530 zł często z mieszaniną wody lub śniegu z lodem zimą.Bandytyzm i rozbój w biały dzień. Proceder ten zapoczątkował rząd Buzka czyli POPiSu.
http://polityka-polska.pl/polityka/pisz.php?a=471,szkodnik_buzek.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 17:22:53 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #109 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:52:01 pm »

Napieralski zdobył tak dużą ilość głosów ponieważ jest młody i właśnie duża część głosujących na niego to młodzi ludzie którzy nie wiedzą czym różni się partia prawicowa od lewicowej.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #110 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:20:43 pm »


Przykład z Hitlerem i Stalinem służy do pokazania, że jest pewna granica, której nie należy przekraczać. Dla każdego człowieka granica ta może być w innym miejscu. Dla mnie obaj Panowie K. przekroczyli tę granicę i nie zasługują na mój głos. W 1990 roku w II turze zagłosowałem na p. Wałęsę i do dzisiaj się tego wstydzę, i nie chcę popełnić tego samego błędu.
Jeszcze raz powtarzam, że w tym systemie politycznym nie może Pan zostać neutralnym.
Poza tym jestem bardzo zaskoczony aprobatą demokracji przez tradycyjnego księdza katolickiego (jeżeli się mylę to serdecznie Księdza przepraszam).
Ta wycieczka ad personam jest zupełnie bez sensu. Nie lubię takich docinek. Ja tu niczego nie aprobuje, tylko przedstawiam system, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chce Pan swoim niegłosowanie chce ten system zmienić, to muszę Panu powiedzieć, że to zdecydowanie za mało.
Ja nie jestem demokratą i dlatego obserwuję całe te wybory bardziej na zasadzie zawodów sportowych niż poważnej polityki, zwłaszcza, że różnice pomiędzy Panami K. są niewielkie.
Ale jednak są, więc nie jest tak zupełnie obojętne, kto tym prezydentem zostanie.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #111 dnia: Czerwca 22, 2010, 19:23:18 pm »

PO nie jest partią liberalną, ale na pewno prędzej oni niż PiS zrobią krok w stronę prywatyzacji szpitali, likwidacji "bezpłatnych studiów", reformy ubezpieczeń społecznych.
Che che... tez kiedys bylem naiwny, ze PO jest liberalna goposdarczo. Ostatnio moj naiwny kolega mnie przkonywal, ze jak KOmorowski zostanie prezydentem to Tusk zaraz wyjmie z szuflady ustawy liberalizujace gospodarke... Ze dotychczas to ich pezydent blokowal itd. Ale mialem ubaw....
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #112 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:02:00 pm »

Proszę państwa, od wczoraj w Polsce NIE MA "post-komunistów"!!!

Są ludzie lewicy, np. "średnio-starszego pokolenia" jak premier Oleksy.
(Żródła: przemówienia kandydata na prezydenta RP .)
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #113 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:05:03 pm »

I kto teraz promuje darwinizm społeczny ? :D
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #114 dnia: Czerwca 22, 2010, 20:51:10 pm »

Proszę państwa, od wczoraj w Polsce NIE MA "post-komunistów"!!!

Są ludzie lewicy, np. "średnio-starszego pokolenia" jak premier Oleksy.
(Żródła: przemówienia kandydata na prezydenta RP .)

Zdanie p. Kaczyńskiego jest o tyle nietrafne, że nie cała postkomuna to lewica. Część postkomuny aspiruje do miana narodowców czy konserwatystów, co znakomicie widać na łamach portalu konserwatyzm.p(r)l a także w wypowiedziach paru naszych dyskutantów
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #115 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:08:31 pm »


link=topic=4537.msg93488#msg93488 date=1277208386] Poza tym jestem bardzo zaskoczony aprobatą demokracji przez tradycyjnego księdza katolickiego (jeżeli się mylę to serdecznie Księdza przepraszam).
Ta wycieczka ad personam jest zupełnie bez sensu. Nie lubię takich docinek. Ja tu niczego nie aprobuje, tylko przedstawiam system, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chce Pan swoim niegłosowanie chce ten system zmienić, to muszę Panu powiedzieć, że to zdecydowanie za mało.

Jest tu liberalne założenie, że osoba duchowna a szczególnie miłująca tradycję, ma chronić oligarchów i krezusów przed buntem ludzi wyrzuconych poza nawias..Emancypacja niższych warstw społecznych, to straszny socjalizm.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 21:10:55 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #116 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:12:13 pm »

@Krusajder
Ale dla mnie to zdanie ma podobną siłę rażenia jak "gruba kreska" p. Mazowieckiego.
Bez względu na rozkładanie znaczenia na czynniki pierwsze.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #117 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:26:37 pm »

Trzeba pamiętać, że w czasach Gierka było w PZPR ponad 3 miliony osób. Część z nich jeszcze żyje, wielu chodzi do kościołów. To też są Polacy, a nie ludzie II kategorii. A także ocena PRL jest złożona, to nie jest tak, że wszystko w tym państwie było złe. Czytając wiele publikacji napisanych przez kardynała Wyszyńskiego można stwierdzić, że wiele spraw dokonanych przez ,,komunistów" czy jak ich tam nazwać on popierał, np reformę rolną, nacjonalizaję przemysłu, walkę z analfabetyzmem, nędzą robotników, dostęp do oświaty, edukacji. Prymas Wyszyński nie był jakiś entuzjastą ustroju II RP, widzial nędzę robotników we Włocławku, gdzie przed wojną działał. Nawet zdarzyło się że kardynał Wyszyński wzywał do głosowania w wyborach do Sejmu w 1957 roku. Biskup chodzili na wybory.Teraz łatwo potępiać wszystko co było w PRL ,bo to nic nie kosztuje. Ale np. i Pan Komorowski i Pan Kaczyński, Pan Korwin Mikke itp. zdobyli wykszłałcenie(za darmo) na uczelniach w PRL. Teraz prawie wszyscy ludzie żyjący w PRL udają wielkich opozycjonistów wobec komuny, a przecież nie udawajmy że większość osób akceptowała ten ustrój, dostawali mieszkania, jeżdzili na wczasy. Aktorzy(np. pan Olbryski) grali w filmach i nie narzekali. Rezyserzy(np. pan Wajda, pan Kutz) robili fillmy. Tak więc złożona jest ocena PRL w którym wychowali się i żyli nasi ojcowie i dużo z nas. Natomiast Napieralskiego, czy Olejniczaka  nie można już traktować jako postkomunisty. Są za młodzi na to, o PRL się nie otarli. Jak ich nazwać? Nie wiem. Na pewno to nie marksiści.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 21:30:30 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #118 dnia: Czerwca 22, 2010, 22:58:45 pm »

Trzeba pamiętać, że w czasach Gierka było w PZPR ponad 3 miliony osób. Część z nich jeszcze żyje, wielu chodzi do kościołów(...)
Panie Ryszardzie!
Napisał Pan ,,oczywistą oczywistość". Najpierw po socjalistycznemu zdobyli wykształcenie, korzystali z opieki socjalistycznego ustroju, a teraz im się odwidziało.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #119 dnia: Czerwca 22, 2010, 23:12:48 pm »

PiS i rząd Buzka to troszkę naciągane.

***

Proszę państwa, od wczoraj w Polsce NIE MA "post-komunistów"!!!

Są ludzie lewicy, np. "średnio-starszego pokolenia" jak premier Oleksy.
(Żródła: przemówienia kandydata na prezydenta RP .)

Widocznie Pan Kaczyński stosuje się do rad najbardziej prawicowego prawicowca:

"Gdy polityk mówi z sensem, to później otrzymuje mało głosów"
żródło:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025917,title,Gdy-polityk-mowi-z-sensem-to-otrzymuje-malo-glosow,wid,12399929,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 23:14:53 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!