Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:04:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42391 razy)
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:32:52 pm »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego Komorowski dostał tak gigantyczne poparcie wśród przestępców?
Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej sprawdziłem kilka zakładów karnych i w każdym przynajmniej ok. 80% wyborców głosowalo na hrabiego. Takiego poparcia nie uzyskał on w żadnym innym środowisku.

Dla przykładu podaję wyniki z Zakładu Karnego we Wronkach (jest to zakład typu zamkniętego, przeznaczony dla recydywistów):
http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/P/300000/302408_12.html
 
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:36:04 pm »

@casimirus

Niech pan popatrzy na zmiany w kodeksie karnym na przełomie ostatnich lat to bedzie pan wiedział dlaczego.
Poza tym kruk krukowi oka nie wykole...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:42:47 pm »

co dobrego wynika z dobrych ruchach w zakresie prawa ? Chyba nic

Wynika to, że sąd musi skazać nieletniego gwałciciela ze szczególnym okrucieństwem (od 2005 roku nie mógł) chociażby. Wystarczy zapytać sędziego jak to jest sądzić człowieka na podstawie kodeksu pełnego luk.

Cytuj
i większe byłyby korzyści z ukręcenia karku korporacjom prawniczym niż z takich ruchów.

Mam wątpliwości, czy "ukręcenie karku" korporacjom pomogłoby w czymkolwiek. To nie przez korporacje posłowie uchwalają złe ustawy. Rzecz jasna nie powinno być tak, że na aplikacje dostają się tylko osoby po znajomości członków korporacji lub polityków (jak to było w przypadku Zbigniewa Ziobry, który po wywaleniu go ze studiów doktoranckich na UŚ za protekcją Ministra Sprawiedliwości L. Kaczyńskiego został przyjęty na aplikację prokuratorską) - i tak też obecnie nie jest, ze względu na państwowe egzaminy.

Cytuj
Korzyśc z PiSu nie wynika z faktu, ze jest to siła kontrrewolucyjna, ale z faktu, że wolniej wdraża rewolucję. Czyli wdroży EURO o 5 lat później niz PO etc.

No właśnie - jakie etc.? PO nie jest partią liberalną, ale na pewno prędzej oni niż PiS zrobią krok w stronę prywatyzacji szpitali, likwidacji "bezpłatnych studiów", reformy ubezpieczeń społecznych. Nie wierzę, że PiS wdroży Euro o 5 lat później. Obłuda tej partii w sprawie Unii jest porażająca - najlepszym przykładem Cymański, który głosował przeciw ratyfikacji traktatu z Lizbony, ale zapytany, czy gdyby od jego głosu wszystko zależało odpowiedział, że oczywiście zagłosowałby ZA. Nic dziwnego, skoro jak sam mówi, bliski jest mu szwedzki model państwa opiekuńczego. To tylko gra, która ma na celu przyciągnięcie eurosceptyków.


@szkielet:
Proszę wskazać te zmiany. Tak się składa, że PO zaostrzyła kodeks karny. PiS poprzez błędy legislacyjne go natomiast złagodził (vide art. 148.3).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 21:47:45 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:45:33 pm »

Pan jest prawnikiem i zna się pan na tym lepiej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:02:46 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=3PamcHhrQ2g&feature=PlayList&p=4345F542A3C17BBE&playnext_from=PL&playnext=1&index=64  Program Komorrowskiego :D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:04:27 pm »

PO nie jest partią liberalną, ale na pewno prędzej oni niż PiS zrobią krok w stronę prywatyzacji szpitali, likwidacji "bezpłatnych studiów", reformy ubezpieczeń społecznych.


skąd Pan to wie ?

Ile podatków itp obniżył PiS a ile PO ? PiS obniżył skladkę rentową przy pensji, podwyższył progi podatkowe od 2009 r. (jeśli się nie mylę), zgodzil się na wprowadzeniu ulgi na dzieci.

Jest 2,5 roku od wyborów i pytam, co liberalnego zrobiła PO ?

p.s. jeśli już PO cokolwiek sprywatyzuje, to w celu "lodowym"
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:15:35 pm »

skąd Pan to wie ?
Ile podatków itp obniżył PiS a ile PO ? PiS obniżył skladkę rentową przy pensji, podwyższył progi podatkowe od 2009 r. (jeśli się nie mylę), zgodzil się na wprowadzeniu ulgi na dzieci.
Jest 2,5 roku od wyborów i pytam, co liberalnego zrobiła PO ?

Mogę to wnioskować na podstawie tego, że w PO są osoby, które otwarcie deklarują swoje liberalne poglądy, włączając w to likwidacją ZUSu (czego się nie spodziewam, ale zawsze to szansa na krok w dobrą stronę) . W PiSie takich osób nie ma, a "liberał" jest traktowane jak inwektywa. Projekty PO o przekształceniu szpitali w spółki prawa handlowego zostały zawetowane, prezydent z góry zapowiedział, że wszelkimi podobnymi pomysłami zrobi to samo. Wszystkie partie w czasach koniunktury gospodarczej głosowały za wprowadzeniem ulg (tu warto przypomnieć posła Kurskiego i przemówienie Romana Giertycha w Sejmie).
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:25:41 pm »

Udowodnił Pan jedynie to, że słowa polityka są warte tyle co zeszłoroczny śnieg. W PRAKTYCE to PiS był liberalny a PO jest etatystyczne

nieco na inny temat, ale ciekawe : http://iskry.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=8315
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:31:57 pm »

Ustawy, za którymi głosował cały parlament, nie tylko PiS (za niektórymi głosował przeciw - wytknął to bardzo celnie dobrze Giertych) są dobrym rozwiązaniem, ale to jest kropelka w morzu i nie wystarczy żadną miarą, żeby kogoś z tego powodu nazwać liberałem. O etatyzm będę oskarżał PO po wygranej Komorowskiego, kiedy nie będzie już osoby wetującej ustawy i będę mógł ocenić ich działalność w pełni, tak jak mogę oceniać działalność PiS, który miał swoją większość i prezydenta. Póki co w okresie kryzysu PO robiła to co powinna, czyli nic (PiS proponował zrobienie tego, co Obama w USA czy kraje Europy zachodniej - zwiększenia deficytu celem "pobudzenia" gospodarki).
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 21, 2010, 22:42:35 pm »

PO nie jest partią liberalną, ale na pewno prędzej oni niż PiS zrobią krok w stronę prywatyzacji szpitali, likwidacji "bezpłatnych studiów", reformy ubezpieczeń społecznych.

Reformy w wykonaniu łże-liberałów z PO będą wyglądały w ten sposób:

prywatyzacja szpitali + podwyższenie obowiązkowej składki zdrowotnej + regulacja cen medykamentów

likwidacja bezpłatnych studiów + podwyższenie Vat na książki i wszystko co związane z nauką + w dalszej perspektywie jakieś parytety na uczelniach

reforma ubezpieczeń społecznych = podwyższenie wieku emerytalnego do 100 lat zgodnie z zasadą, że prawo nie działa wstecz chyba że brak kasy +  w dalszej perspektywie podatek dochodowy od emerytur 30% + eutanazja (tu nie będzie żadnego opodatkowania)

Należy sobie uzmysłowić, że tu nie ma żadnego, choćby najmniejszego dryftu w stronę liberalizmu. To jest po prostu ordynarne złodziejstwo w biały dzień.

Sam głosowałem na JKM, a na drugą turę się nie wybieram. Kiedyś już zagłosowałem na jednego Kaczyńskiego i chociaż moje oczekiwania były minimalne wielce się zawiodłem. Nie mogłem się nadziwić jak powoli odkrywał on swoje lewackie oblicze.   W moich oczach PiS jest partią równie zakłamaną jak PO.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 22:48:45 pm wysłana przez makumba » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 21, 2010, 23:44:55 pm »

Co do Pana Poncyliusza, to pamiętam, że swego czasu górnicy mieli z nim kłopoty.
Co do Pana Jurka, to miał tak słaby wynik, bo tylko święci na Niego głosowali.
Co do Pana Szkieleta, to mógłby się umoderować. Sztuką jest przekonać do głosowania na Pana Kaczyńskiego, a nie okazywać zniecierpliwienie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 23:58:28 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 22, 2010, 07:55:49 am »

Jaka może być przyszłość polityczna pana Marka Jurka? Za chwilę wybory samorządowe, a w 2011 parlamentarne
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 22, 2010, 08:05:13 am »

Co do Pana Poncyliusza, to pamiętam, że swego czasu górnicy mieli z nim kłopoty.
Co do Pana Jurka, to miał tak słaby wynik, bo tylko święci na Niego głosowali.
Co do Pana Szkieleta, to mógłby się umoderować. Sztuką jest przekonać do głosowania na Pana Kaczyńskiego, a nie okazywać zniecierpliwienie.
Panie Zygmuncie, ja nie mam potrzeby przekonywać kogokolwiek do czegokolwiek. Każdy ma oczy i uszy i sumienie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 22, 2010, 08:08:09 am »

Powinien być większy dostęp do korporacji prawniczych. A nie że to przechodzi z ojca na syna.
Podobnie jestem za drugim bezpłatnym kierunkiem na studiach. Trzeba tylko ukrócić patologię.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 22, 2010, 08:20:16 am »

Co do Pana Poncyliusza, to pamiętam, że swego czasu górnicy mieli z nim kłopoty.
Mafia węglowa podniosła o 100% cenę opału dzięki ministrowi Poncyliuszowi.Kłopoty mieli konsumenci węgla.

Co do Pana Jurka, to miał tak słaby wynik, bo tylko święci na Niego głosowali.

Niech Pan ze świętoszków nie robi świętych.Ja świętym nie jestem.
Co do Pana Szkieleta, to mógłby się umoderować. Sztuką jest przekonać do głosowania na Pana Kaczyńskiego, a nie okazywać zniecierpliwienie.
Zapanował pogląd, ze skoro KGB z ,,Komorowem" dokonały zamachu w Smoleńsku,to Opatrzność oszczędziła bliźniaka dla jakieś szczególnej misji w dziejach Polski. Bzdura. skończy się to wojną z Rosją z wiadomym skutkiem.Wszyscy zwolennicy tej tezy zapomnieli, że były tam też takie ofiary jak Szmajdziński, Szymanek Deresz czy Jaruga Nowacka.Jakoś inne ugrupowania i ich zwolennicy o zamachu nie mówią.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!