Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:14:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na Kogo głosuję??  (Głosowanie skończone: Lipca 03, 2010, 09:10:01 am)
Jarosław Kaczyński - 77 (68,1%)
Bronisław Komorowski - 7 (6,2%)
żaden z dwóch - 29 (25,7%)
Głosów w sumie: 110

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Wybory II tura  (Przeczytany 42425 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 21, 2010, 14:17:32 pm »


a skąd Pan wie, że nie była to reakcja na pierwsze 2 głosy na BK, jakie pojawiły się w naszym sondażu ? Bo ja nie widze zadnego zwiazku miedzy wypowiedzia p. Marcusa a wypowiedzia p. Szkieleta. Nie ma ani związku logicznego ani intencjonalnego - Szkielet nie cytowal Marcusa.


Dla mnie jest oczywiste, że reakcja p. Szkieleta dotyczyła głosów w ankiecie a nie mojej wypowiedzi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 21, 2010, 14:23:36 pm »

Jak to miło stać z boku i patrzeć jak gryzą się po kostkach zwolennicy "okrogłostołowców"! ;D
Z przykrością to piszę, zbyt mądry to pan nie jest.
Już taką mam naturę, że nie chcę mieć ani dżumy, ani cholery. ;)
A ja nie na deskę, tylko prosto w dziurę ;).

P.S. Na poważnie, to mnie pan przeraża.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 21, 2010, 14:26:52 pm »

Co się Panowie dziwicie głosami na Komorowa? Właśnie nasz dzielny  x. Kazimierz Sowa ,,Koloratka" zadeklarował poparcie dla niego ;D ;D ;D
Wychwala go pod niebiosa w TOK FM ;D ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 21, 2010, 14:34:27 pm »

Co się Panowie dziwicie głosami na Komorowa? Właśnie nasz dzielny  x. Kazimierz Sowa ,,Koloratka" zadeklarował poparcie dla niego ;D ;D ;D
Wychwala go pod niebiosa w TOK FM ;D ;D
A ja w naiwności swojej marzyłem, że ty się jednak spotyka lepsze towarzystwo ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 21, 2010, 14:50:39 pm »

Pan poseł Poncyliusz nareszcie zaczyna mówić prawdę -  czyli PiS = SLD.

http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,233,Pawel_Poncyljusz_jest_wiele_punktow_zbieznych_z_zagadnieniami_ktorymi_zajmuje_sie_Lewica.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 21, 2010, 15:46:52 pm »

Panie Romanie, czy ja gdzieś użyłem jakiekogolwiek obraźliwego słowa w stosunku do osoby,
która oddała głos na Komorowa??   NIE. Po prostu stwierdziłem fakt.

Nie.
W kontekście całego wątku (i poprzedniego z I-ą turą) ten: "jakiś"  i całe wyrażenie: "o, znowu jakiś....."
ma całkowicie negatywne, lekceważące i kpiące odcienie.
Zrozumiałbym gdyby miał pan 16 lat i był to portal onetowski.

Bo np. pan Krusajder to już "jedzie" sobie po samym kandydacie na prezydenta, a nie na forumowiczu,
no i takie przekręcanie ma jednak formę jakieś intelektualnej zabawy i satyry.

Jak ja pamiętam forum jest dla KATOLIKÓW a nie dla nie-zwolenników p. Komorowskiego.
W Piekarach Śląskich wpisuję komentarze pod jednym blogiem. Choć się tam "tyka"
przejąłęm formę Pan/pani i kulturalnie piszę.
Zwyklę odpowiedź brzmi:
"Ty głupi cepie!"

Piszę to oficjalnie i na serio:
niedaleko już temu Forum tego poziomu!
:/
(to tak ogólnie do wielu wątków i paru forumowiczów)
===

oddałem głos na JKM, żona - też
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 21, 2010, 15:59:50 pm »

Pan poseł Poncyliusz nareszcie zaczyna mówić prawdę -  czyli PiS = SLD.
http://jaroslawkaczynski.info/aktualnosci/artykul/a,233,Pawel_Poncyljusz_jest_wiele_punktow_zbieznych_z_zagadnieniami_ktorymi_zajmuje_sie_Lewica.html
Litości! Antypiśica rzuciła się panu na logiczne myślenie. SLD, które defacto jest libralnym betonem zbliżonym od platfusów jednocześnie używa haseł socjalnych. Poseł Poncyliusz przypomina im, że idąc w pakt z PO zaprzeczają swoim jakoby humanistycznym ideałom, którym powinno być bliżej do solidarnego niż do liberalnego państwa. A pan to sobie tak dosłownie ...  Ręce opadają.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 21, 2010, 16:28:35 pm »

.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 21, 2010, 17:02:10 pm »

Ja głosowałem na Kaczyńskiego przeciwko cwaniakom z PO. Tym Mirom Rychom i Zbychom. W PIS też może takie towarzystwo jest ale widocznie zachowuje się bardziej dyskretnie.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 21, 2010, 18:00:36 pm »

Napisałbym coś panu, ale i tak by pan tego nie zrozumiał, więc szkoda mojego czasu.

Na szczęście nie Pan będzie oceniał co zrozumiem a co nie, natomiast chamstwo, które z Pan wychodzi przy Pańskim zacietrzewieniu jest porażające...
Pan z takim epitetem trochę przesadził. Politycy to nie święte krowy i za uszami każdy coś ma.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 21, 2010, 19:55:01 pm »

Cytacik z tematu o I turze: "W ramach rozwoju demokratycznych standardow na naszym forum domagam sie wieczystego bana dla tych osobnikow, ktorzy glosowali na PO-papranca. "

Dla mnie obydwaj kandydaci są źli. Kaczyński jest fanatykiem przymusowych ubezpieczeń społecznych, państwowej służby zdrowia, kłóci się ze wszystkimi (ciągłe awantury z samoobroną i LPR, pakty stabilizacyjne, rozłamy, zjadanie przystawek), jego partia psuła prawo (bezkarność nieletnich gwałcicieli, okropne luki w kodeksie karnym po nowelizacji) - niby z jakich powodów miałbym na niego głosować? Już wolę głosować na Komorowskiego, choćby był agentem WSI. Co nie znaczy, że jestem jego zwolennikiem. Wolę mniejsze zło.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 21, 2010, 20:15:35 pm »

niby z jakich powodów miałbym na niego głosować?

Ze względu na politykę zagraniczną a także z uwagi na psucie państwa w każdej dziedzinie przez obecnych administratorów Polski
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 21, 2010, 20:33:55 pm »

Ze względu na politykę zagraniczną a także z uwagi na psucie państwa w każdej dziedzinie przez obecnych administratorów Polski

Niestety w tych dziedzinach PiS nie był ani trochę lepszy. Polityka zagraniczna PO jest zła, ale polityka PiSu to: beznadziejne stosunki z Niemcami i z Rosją, podpisanie traktatu lizbońskiego, cyrki z tarczą antyrakietową.

Poza tym nie mogę się zgodzić z "każdą" dziedziną - naprawienie błędów w kodeksie karnym, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, rozdzielenie funkcji ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, powołanie komisji kodyfikacyjnych. To są akurat ruchy w dobrym kierunku w kwestii prawa.

Pomysły takie jak jednomandatowe okręgi wyborcze, krok w stronę prywatyzacji służby zdrowia, płatny drugi kierunek studiów, bon oświatowy, podatek liniowy też są dobre choć oczywiście niewystarczające. Dlatego w I turze głosowałem na JKM i nie jestem zwolennikiem PO, która jest zbyt mało liberalna.

Oczywiście lepiej byłoby, gdyby z PO nie startował Komorowski tylko np. prof. Rocki, zwolennik zupełnej likwidacji przymusu ubezpieczeń, podatku dochodowego (przy okazji inicjator uchwały Senatu ws. obrony krzyża), ale nie miałby większych szans na wygraną - łatwo sobie wyobrazić histerię socjalistów z PiSu i SLD.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 20:51:10 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:22:25 pm »

co dobrego wynika z dobrych ruchach w zakresie prawa ? Chyba nic - i większe byłyby korzyści z ukręcenia karku korporacjom prawniczym niż z takich ruchów. A gdyby dało radę kręcić karki nadmiarowym prawnikom, to byłoby jeszccze lepiej.

Korzyśc z PiSu nie wynika z faktu, ze jest to siła kontrrewolucyjna, ale z faktu, że wolniej wdraża rewolucję. Czyli wdroży EURO o 5 lat później niz PO etc. No i z faktu, że p. Kaczyński był nadgorliwym sojusznikiem USA a p. Komorowski byłby pridupnikiem Angeli jeszcze bardziej niz jest p. Tusk
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 21, 2010, 21:31:05 pm »

Cabbage odpowiada: zagłosuję na Kaczyńskiego, bo nie ma obecnie innego wyboru. Jeżeli jednak pan Kaczyński zostanie prezydentem i zawiedzie mnie, to już więcej w podobnej sytuacji- wyboru między 2 niezbyt chcianymi, do urny nie pójdę.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wybory II tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!