Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 06:30:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Powody dla których katolik nie powinien uczestniczyć w mityngu w Lednicy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Powody dla których katolik nie powinien uczestniczyć w mityngu w Lednicy  (Przeczytany 66035 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 22, 2010, 16:28:18 pm »

Co o NOM mowi ksiądz Kitowicz Pana idol?
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:15:58 pm »

ubaw po pachy z dywagacji o stroju niewieścim. radzę się zastanowić dlaczego duchowni noszą sutanny i habity a sędziowie i profesorowie togi i jaki ma związek wykonywany zawód/pełnione służba z tym, co się nosi. nie jestem specem od historii mody, ale jak dla mnie to się jakoś logiczne łączy w całość. kobitki nie polowały i na wojny się nie wybierały, więc mogły nosić strój wygodniejszy czyli kieckę, bo, na Boga, nie wiem co za kretyn wymyślił, że wygodniejsze są spodnie (chyba tylko w tym wypadku, kiedy się na kolarzówce chce pośmigać ;))
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:41:07 pm »

ubaw po pachy z dywagacji o stroju niewieścim. radzę się zastanowić dlaczego duchowni noszą sutanny i habity a sędziowie i profesorowie togi i jaki ma związek wykonywany zawód/pełnione służba z tym, co się nosi. nie jestem specem od historii mody, ale jak dla mnie to się jakoś logiczne łączy w całość. kobitki nie polowały i na wojny się nie wybierały, więc mogły nosić strój wygodniejszy czyli kieckę, bo, na Boga, nie wiem co za kretyn wymyślił, że wygodniejsze są spodnie (chyba tylko w tym wypadku, kiedy się na kolarzówce chce pośmigać ;))

 Tak to jest jak się popada w klerykalizm,czyli ważne czy ksiądz ma sutannę czy koloratkę itp., a czy świecki się ubiera adekwatnie do swego stanu,płci etc. to już nieważne. Trudno się potem dziwić,że ludzie nie widzą konsekwencji wiary w życiu społecznym i idą na Mszę,a potem głosują na Komora czy Napierniczaka.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:45:14 pm »

Ma Pan rację.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 22, 2010, 21:49:26 pm »

Tak to jest jak się popada w klerykalizm,czyli ważne czy ksiądz ma sutannę czy koloratkę itp., a czy świecki się ubiera adekwatnie do swego stanu,płci etc. to już nieważne. Trudno się potem dziwić,że ludzie nie widzą konsekwencji wiary w życiu społecznym i idą na Mszę,a potem głosują na Komora czy Napierniczaka.

ale nie do końca rozumiem jaki to ma związek z moją wypowiedzią. zbyt daleko idący skrót myślowy?
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 22, 2010, 23:18:36 pm »

Co o NOM mowi ksiądz Kitowicz Pana idol?

To były takie dziwne czasy, że nie było ani NOM ani smerfów w Kaplicy Najświętszego Sakramentu...
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:07:43 pm »

Były inne rzeczy np sejmiki szlacheckie w kościołach.

Jestem za tym żeby to kobiety same decydowały co chcą nosić.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:21:14 pm »

Ja też jestem za tym aby nie ingerować w kobiece stroje.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:25:13 pm »

A ja jestem za tym żeby Czcigodny Ojciec uzasadnił wreszcie swoje tezy. Większośc z nich nie ma pokrycia w rzeczywistości. Co zaś się tyczy kobiet, nie jestem za ingerowaniem ale miło sie idzie ulicą i mija się piękne kobiety odpowiednio ubrane.  Gdy mijamy panią ubraną w nic to chyba nasze odczucia są negatywne.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 24, 2010, 21:53:11 pm »

To chyba jasne że poczucie estetyki wymusza dezaprobatę dla strojów kobiecych jakie noszą panie które są zmuszane do pracy przy szosie.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 24, 2010, 22:20:04 pm »

Nie mówie o tych kobietach lecz o setkach dziewcząt które nie są zmuszone tak sie ubierać a jednak to robią. Czasem trudno odróżnić je od kobiet stojących przy szosie
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 25, 2010, 21:33:41 pm »

Mini uważam za nieodpowiednie dla kobiet. IMHO. ;) Spódnica do kolan, czy długa, albo jakieś spodnie, które nie są tak skrojone, że widać majtki albo pępek i nie są niewiadomo jak obcisłe uważam za ok. ;) Choć w spódnicy czy sukience kobieta wygląda dużo ładniej ;) najczęściej ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 25, 2010, 23:31:51 pm »

Trudno komuś zabronić ubierania się tak a nie inaczej. Tutaj są inne metody wpływu. Jeżeli kobieta ubiera się nieskromnie to musi mieć świadomość, iż pewien rodzaj mężczyzn przyciąga, a inny odpycha. Ubiór jest też środkiem komunikacji.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 26, 2010, 00:02:41 am »

rzecz nie w nakazach lub zakazach, ale promocji i afirmacji.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 08, 2010, 09:00:44 am »

Ja też jestem za tym aby nie ingerować w kobiece stroje.

To znaczy, że jest Pan za usunięciem z Pisma Świętego  ingerujących w kobiece stroje słów?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Powody dla których katolik nie powinien uczestniczyć w mityngu w Lednicy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!