Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Wrzesień 27, 2020, 00:50:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
219035 wiadomości w 6322 wątkach, wysłana przez 1567 użytkowników
Najnowszy użytkownik: random1414
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko"  (Przeczytany 9015 razy)
Michał
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #45 dnia: Lipiec 02, 2010, 23:53:29 pm »

Wątpię też by ci ludzie otrzymywali jakieś dyspozycje. Nasze decyzje są m.in. warunkowane wpływem środowiska i kultury. Niestety w kręgach opiniotwórczych na tzw zachodzie dominuje nurt lewicowy, albo lewacki jak kto woli. Nasi próbują się do tego przystosować.

Czyli  wg. Pana rzeczywistość społ.-polit., jej rewolucyjny, lewacki nurt jest wynikiem dominujących poglądów, trendów, zmian kultury, będących niejako naturalnym efektem "rozwoju" społeczeństwa.
Otóż to jest pogląd , który chcą w nas za wszelką cenę utwierdzić prawdziwi konstruktorzy zmian społecznych. Zmian, które w sposób precyzyjny są planowane i realizowane za pomocą inżynierii społecznej: talmudycznych paragrafów, przymusowej publicznej edukacji, wymuszania pracy kobiet, medialnej tresury, podatkowej grabieży etc.

W PRL-owskiej szkole uczono nas , że rewolucja bolszewicka była spontanicznym wybuchem mas.
Dziś wiemy (czy wiemy?), że był to zaplanowany i sfinansowany przez wiadomą finansjerę spisek.
Na marginesie, ciekawe jak dzisiaj uczą o tym w szkole.

Można nie przyjmować do wiadomości, nie wierzyć, użyć wytrycha: teoria spiskowa, ale trzeba obejrzeć i podjąć własną refleksję:
http://www.youtube.com/watch?v=PZ4BCIJOg1I&feature=related

polecam fragment od 9.30 min.Najlepiej prześledzić cały wywiad.

Dla mnie pogląd, że za destrukcyjnymi "reformami": 5-latki do szkół, penalizacja klapsów, promocja in vitro itd. stoją tylko Hall, Kopacz, Tusk, Komorowski i Ska., natchnieni lewacką ideologią jest poglądem naiwnym. To tylko marni oportuniści realizujący dyrektywy z zewnątrz.Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #46 dnia: Lipiec 11, 2010, 07:30:27 am »

oczywiście ma pan rację. To że jest to naturalny proces wynika wprost z marksizmu. Całkowicie się z tym nie zgadzam. Gdybym się zgadzał to bym nad tym nie ubolewał. Kultura i środowisko podlega właśnie tej inżynierii.
 
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1142


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #47 dnia: Lipiec 12, 2010, 22:06:26 pm »

A ja napisze tak z drugiej strony. Każdy głupi umie odebrać dziecko, ono się nie postawi jest za małe.
Ale państwo nie umie rozwiązać problemu patologii rodzin które tworzy jedno z rodziców co przechodzi na całą rodziną którą najczęściej jest ojciec alkoholik. To matka z dzieckiem/dziećmi musi uciekać i pałętać się po obcych ludziach alko ośrodkach. A "ojciec" tyran ma dach nad głową i o nic się nie martwi, państwo takiemu nic nie zrobi.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #48 dnia: Lipiec 13, 2010, 08:26:16 am »

tylko ojciec i ojciec, ojciec tyran, ojciec alkoholik...
a matka?
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1142


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #49 dnia: Lipiec 13, 2010, 12:17:39 pm »

tylko ojciec i ojciec, ojciec tyran, ojciec alkoholik...
a matka?
Napisałem że najczęściej, a nie że to norma.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #50 dnia: Lipiec 21, 2010, 14:06:49 pm »

Przeciw ustawie antyprzemocowej

Katolickie organizacje prorodzinne chcą doprowadzić do uchylenia ustawy o zwalczaniu przemocy w rodzinie. Ich członkowie zaczęli już zbierać wymagane do tego 100 tys. podpisów.

 Na łamach „Przewodnika Katolickiego” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro i Jacek Sapa z Fundacji Narodowego Dnia Życia wyjaśniają, że ustawa godzi w rodziny. „Uchwalona nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie to wyjątkowo złe prawo i przejaw porażającej niedbałości legislacyjnej” – stwierdza w rozmowie z „Przewodnikiem” Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro. Jak zaznacza, kilka samorządów na Podkarpaciu podjęło już uchwały, w których protestuje przeciwko tej ustawie, a kolejne podejmują działania w tej sprawie. „1 sierpnia bowiem wszystkie gminy powinny zacząć wydawać pieniądze na zorganizowanie administracji, która będzie inwigilować mieszkańców” – dodaje Skurzak.

Proponuje on również, aby tę ustawę uchylić w całości. „Po pierwsze dlatego, że wymagają tego procedury, które nie pozwalają na uchylenie jedynie właśnie przyjętej nowelizacji. Po drugie, uważamy, że cała ta ustawa od początku była zła” – przekonuje Skurzak.

Ludwik Skurzak razem Jackiem Sapą z Fundacji Narodowego Dnia Życia złożyli w biurze Marszałka Sejmu blisko dwa tysiące podpisów umożliwiających rejestrację komitetu poparcia dla przygotowanego przez nich projektu ustawy. Ma on na celu, jak zapewniają jego twórcy, zwiększenie spójności systemu prawnego i uchylenie złych przepisów o przemocy w rodzinie. Przede wszystkim jednak zakłada on nadrzędność dobra rodziny i dziecka we wszelkich działaniach organów państwowych.

Twórcy przyjaznego rodzinom projektu ustawy muszą teraz zebrać 100 tys. podpisów wymaganych do tego, aby ich projekt został wniesiony pod obrady Sejmu. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać. „Jeżeli posłowie odrzuciliby naszą inicjatywę obywatelską w pierwszym czytaniu, to zamierzamy, po zebraniu pół miliona podpisów, skonfrontować ich z narodem, żądając referendum” – zapewniają Skurzak i Sapa, zachęcając wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, aby włączyli się w akcję zbierania podpisów. Wszystkie potrzebne do tego formularze oraz projekt ustawy można znaleźć na stronach internetowych: www.ndz.org.pl oraz www.lepszeprawo.pl.

Nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie podpisał 18 czerwca br. Bronisław Komorowski pełniący wówczas, jako marszałek Sejmu, obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej. Uczynił to wbrew licznym głosom sprzeciwu m.in. ze strony samych rodzin, organizacji promujących rodziny i polskiego Episkopatu. Jej przeciwnicy zgodnie twierdzili, że jest to ustawa, która uderza w rodzinę. Podkreślają też, że jest ona niezgodna z Konstytucją oraz że narusza prawa człowieka do ochrony jego prywatności i godności, a także, iż ogranicza jego wolność. Przepisy mają wejść w życie z dniem 1 sierpnia.

KAI
http://info.wiara.pl/doc/595684.Przeciw-ustawie-antyprzemocowej
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!