Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:15:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko"  (Przeczytany 10788 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 20, 2010, 14:03:34 pm »

Donosy to chyba w tym przypadku rzadkość. Ideałem byłoby gdyby człowiek nadmiernie hałasujący w nocy( lub jak kto woli maltretujący w tym czasie własne dziecko) miał trudności w  bezpiecznym pokonaniu odcinka między wejściem do klatki schodowej a własnymi drzwiami. Niestety można zaobserwować pewną prawidłowość, iż do czegokolwiek dotykają się nasze władze to wcześniej czy później dochodzi do destrukcji.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 20, 2010, 15:26:43 pm »

Pan jest młody i nie rozumie Pan, co to jest pozbawić dziecko rodziców nawet na kilka godzin. To dla dziecka będzie zapewne trauma na całe życie i konieczność spotkań z psychologami raz na tydzień. Jak Pan sobie wyobrazi odbudowę dziecięcego zaufania?

Niech mi Pan z łaski swojej nie mówi czy wiem, co to jest pozbawić dziecko rodziców albo dziecko rodziców.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 20, 2010, 16:53:36 pm »

Cytuj
Niech mi Pan z łaski swojej nie mówi czy wiem, co to jest pozbawić dziecko rodziców albo dziecko rodziców.
Sądząc po p. wypowiedziach, to g.... p. wie!
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 20, 2010, 17:17:36 pm »

Sądząc po p. wypowiedziach, to g.... p. wie!

Dobrze by było, gdyby pan pamiętał, że słowem można drugą osobę zranić i nie wypowiadał się na temat mojego prywatnego życia.

Pomijam, że odpowiedź p. Andrisa odnosi się nie do tego o czym pisałem (o tym, za co rzeczywiście sąd może odebrać prawo rodzicielskie, a nie o tym, co czuje dziecko zabrane przez pracownika socjalnego), stąd tym bardziej pana post absurdalny.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 20, 2010, 18:18:42 pm »

Sądząc po p. wypowiedziach, to g.... p. wie!

Pana post jest wyjątkowo chamski !
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 20, 2010, 22:56:50 pm »

Gdzie tu pan widzi czarny humor? W ustawie jest jasno napisane: "Pracownik socjalny ma obowiązek niezwłocznego powiadomienia sądu opiekuńczego, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin, o odebraniu dziecka z rodziny i umieszczeniu go u niezamieszkującej wspólnie osoby najbliższej, w rodzinie zastępczej lub w całodobowej placówce opiekuńczo-wychowawczej."

Sęk w tym, że sama decyzja o "odebraniu dziecka z rodziny" zależy w dużej mierze od widzimisie pana(pani) pracownika socjalnego. Jeśli decyzję podejmie z tego powodu, że wizytowana rodzina nie dość głęboko mu się pokłoniła - to:
- dziecko będzie odebrane (i umieszczone w placówce opiekuńczej, komu będzie się chciało szukać bliskiej rodziny, czy rodziny zastępczej...)
- po 24h - informacja dociera do sądu opiekuńczego.
- (zakładając, że nie jest akurat piątek popołudnie, kiedy to sąd zajmie się "zajmowaniem się sprawą  po dodatkowych 64 godzinach) - sąd zajmie się sprawą po tygodniu-dwu.
Czyli - w najlepszym przypadku dziecko zostanie zamknięte w izbie dziecka przez 192 godziny - zgodnie z prawem, choć bez wyroku sądów. Już sam ten fakt sprawia, że przepis jest do wyrzucenia...

Nigdzie nie mówię, że ta ustawa jest dobra albo zła.
Szkoda - bo tego w Pana postach brakuje...

Po prostu stwierdzam fakty. Nie wiem co sobie może wymyśleć jakiś pracownik socjalny, ale orzecznictwo sądów jest w tej sprawie jasne i nie ma możliwości, żeby w tej mierze się zmieniło.
Ale orzecznictwo sądów -nawet w jaskrawym przypadku - będzie po kilku- kilkunastu dniach...

Sejm RP przyjął 10 czerwca nowelizację "Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie", która narusza podstawowe wolności obywatelskie. (tekst ustawy do pobrania)   
Czy znamy nazwiska kanalii które ludziom zgotowały ten los?
p.o. prezydenta
reszta jest w linku u  Pana Bolta.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 21, 2010, 00:29:01 am »

Nie wiem jakie to trzeba mieć pojęcie o prawie, społeczeństwie, rodzinie by uprawiać takie ,,sztuki" i zamiast usprawnić sądownictwo dawać takie uprawnienia pracownikom socjalnym. Cóż, obojętnie w jakiej dziedzinie się p.o. wypowiada to się kompromituje. Zresztą już mam dość dyskutowania na ten temat. Uważam, że jeżeli władza wyciąga rękę by naruszyć wolności obywatelskie to społeczeństwo powinno  władzy taką rękę odciąć.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 21, 2010, 01:07:24 am »

Zabiorą? Przecież stale zabierają: pięć razy w tygodniu - do szkoły.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 22, 2010, 08:26:20 am »

http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/publicystyka/5-komentarze/15782-kidnaping-zalegalizowany
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 22, 2010, 09:06:50 am »

Grzegorz Górny w Rzepie pisze:
Cytuj
Jest jakimś przedziwnym paradoksem, że Platforma Obywatelska, partia odwołująca się u swych początków do etosu liberalnego, a więc wolnościowego, zdecydowała się wprowadzić ustawę zawężającą obszary wolności nie tylko w życiu publicznym, ale i osobistym. To, co w najbardziej socjalistycznym kraju Europy zostało przeforsowane jako sztandarowy projekt lewicy zagarniającej coraz więcej władzy dla państwa, dziś w Polsce wchodzi w życie jako dzieło formacji o proweniencji liberalnej i chadeckich afiliacjach międzynarodowych.

Czy Pan Górny nie wie, o czym pisze? Przecież ta ustawa, to jest liberalizm w czystej postaci! Nie czytał tego: http://piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/2 - wyjaśnienie - czym tak na prawdę jest liberalizm.

Sam wierzyłem 3 lata temu, że PO, to są tylko liberałowie gospodarczy. Dziś nie mam złudzeń, że liberałami są ogólnymi, z wyłączeniem "gospodarczo". Wszystkich przepraszam za głosowanie na PO 3 lata temu. Więcej nie będę.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Michał
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 22, 2010, 17:43:53 pm »

Rodzice akceptują przymus szkolny, czyli wyprowadzanie przez biurokratów coraz mniejszych dzieci z domu.
Co tam akceptują! Większość nie może się doczekać, by upchnąć swoje dzieci w jakimś kołchozie - czy to w żłobku, czy w przedszkolu,  a wreszcie z czystym sumieniem (bo jest przepis) w szkole.
Stąd uznano, że trzeba pójść dalej i jeszcze bardziej wyzwolić dzieci spod władzy rodziców.

Prawdopodobnie decyzje o tym zapadają gdzieś daleko. W Polsce tylko realizuje się wytyczne z pomocą skorumpowanych środowisk politycznych i tzw.pożytecznych idiotów, których tresują media. Akcje legislacyjną poprzedza przygotowanie propagandowe jak np. kampanie "Niebieska Linia' "Kocham, Nie biję", nagłaśniana tzw. przemoc w rodzinie, o konkubinatach - głównym sprawcy patologii i przemocy - oczywiście ani słowa.

Jaka temu zaradzić? Tylko modlitwa i walka. Walka z własnym egoizmem i lenistwem, bo w większości rodzice po prostu nie chcą zajmować się własnymi dziećmi.
Walka z państwowym przymusem szkolnym, który jest kluczem i fundamentem destrukcji rodziny. Po wyrwaniu dziecka z domu, dalsze działania w celu rozkładu rodziny tu już tylko kwestia czasu.
 
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 25, 2010, 19:11:26 pm »

Oczywiście liberalizm liberalizmowi nierówny. Jak dla mnie to ludzie którzy są zwolennikami tego typu ustaw uważają, że doskonałe prawo i regulacja każdej dziedziny życia rozwiąże wszystkie problemy. Pewnie niektórzy są zwolennikami zasady: lepiej ukarać stu niewinnych niż wypuścić jednego winnego. To mi trąci raczej socjalizmem niż liberalizmem. Fakt, że z tymi pożytecznymi idiotami to akurat prawda. To są właśnie ludzie, o których pisałem poniżej. Wątpię też by ci ludzie otrzymywali jakieś dyspozycje. Nasze decyzje są m.in. warunkowane wpływem środowiska i kultury. Niestety w kręgach opiniotwórczych na tzw zachodzie dominuje nurt lewicowy, albo lewacki jak kto woli. Nasi próbują się do tego przystosować.
Moim zdaniem to nawet nie chodzi o tą jedną konkretną ustawę, która pewnie pozostanie tzw martwym prawem, ale o zasadę, że są obszary w które państwo zwyczajnie nie ma prawa ingerować. Parafrazując klasyka: jeżeli państwo podnosi rękę na wolności obywatelskie to niech wie że obywatele mu tę rękę odrąbią.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 26, 2010, 13:54:09 pm »

Nie muszą zabierać dziecka, wystarczy, że w szkole będzie wprowadzona nowa postawa programowa. Można o niej wysłuchać tu: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=22026, a poczytać tu: http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/23244,tarot_zamiast_brydza_astrologia_zamiast_szachow_czyli_nowa_podstawa_programowa,1,artykul.html?drukuj=1  Dramat!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 26, 2010, 15:16:14 pm »

Cytuj
Niech mi Pan z łaski swojej nie mówi czy wiem, co to jest pozbawić dziecko rodziców albo dziecko rodziców.
Sądząc po p. wypowiedziach, to g.... p. wie!
Gdy moja córka Oleńka osiągnęła wiek  4 lat, zapisaliśmy ja z żoną do przedszkola. Żona juz dość miała siedzenia w domu i chciała iść do pracy, pomimo ze wystarczało tego co ja zarobiłem.. Na mnie spoczywał obowiazek odwiezienia dziecka.Łzy i niechęć córki do przedszkola była tak wielka ,że pozostawiła traumę i na mnie i na niej.Poczuła się oszukana i zostawiona samej sobie. Dzisiaj jest dorosła, samodzielna i pewna siebie, ale jakaś skaza została w niej.Czuję to instynktownie jako ojciec.Młodszy syn, którego już wychowała babcia, bo poszła akurat  na emeryturę, inaczej reaguje, inaczej odnosi się do mnie i żony. Córka pomimo swojej samodzielności , jakoś się odizolowała.Dlatego pan JKM w jakiś sposób jest ze swoimi tezami mi bliski, ale nie  ze wszystkimi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2010, 16:00:28 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 29, 2010, 03:48:59 am »

Panie Stefanie - a nie chodziło tu bardziej o to jak Państwo przeprowadzili "pierwsze odprowadzenie do przedszkola"? Bo podobnie traumatycznym przeżyciem może być też zszycie rany, czy pobieranie krwi...
(jest taki kawał: co to jest dom starców? To zemsta dzieci za żłobki...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Faszystowskie świnie zabiorą Ci dziecko" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!