Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:54:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia szczecińsko-kamieńska  |  Wątek: SZCZECIN
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: SZCZECIN  (Przeczytany 76678 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #120 dnia: Października 21, 2012, 23:34:43 pm »

Czy w zwiazku z ogłoszonymi wczoraj dobrymi nowinami Msze Trydenckiej w parafii św. Józefa będa odbywały się tak jak dotychczas? Kiedy oficjalnie IBP w Szczecinie "zadebiutuje"? Jaka będzie rozpiska Mszy? Pytam bo chcę uzupełnić informacje na wikkimisie i  NRL.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #121 dnia: Października 21, 2012, 23:51:11 pm »

Kiedy oficjalnie IBP w Szczecinie "zadebiutuje"? Jaka będzie rozpiska Mszy? Pytam bo chcę uzupełnić informacje na wikkimisie i  NRL.
Ze strony IBP wynika, że od 28 października. Co do pozostałych pytań, to pewnie jeszcze nic nie wiadomo, skoro nie wiadomo nawet do końca w jakim kościele będzie posługiwał ksiądz Orzeszko.
Zapisane
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #122 dnia: Października 25, 2012, 22:48:47 pm »

Ks. Sergiusz Orzeszko będzie posługiwał /tymczasowo/ w parafii pw. św. Michała Kozala w ŚWINOUJŚCIU (taki tradi-zamiejscowy ośrodek celebracji:) Grafik będzie podany w najbliższych dniach.
Zapisane
x. Paulus
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #123 dnia: Października 25, 2012, 23:00:52 pm »

Ks. Sergiusz Orzeszko będzie posługiwał /tymczasowo/ w parafii pw. św. Michała Kozala w ŚWINOUJŚCIU (taki tradi-zamiejscowy ośrodek celebracji:) Grafik będzie podany w najbliższych dniach.
A jest tam jakas grupa wiernych??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Piscator
bywalec
**
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #124 dnia: Października 25, 2012, 23:04:57 pm »

To tak w ramach przebłagania za tamtejsze "msze" rockowe?
Zapisane
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #125 dnia: Października 25, 2012, 23:08:40 pm »

Instytut został przyjęty do diecezji, żeby krzewić swój charyzmat. Z tego co wiem, to grupy wiernych JESZCZE tam nie ma. Jest to zadanie Instytutu. Poza tym, ks. Sergiusz nastawia się raczej w tym roku nie na "wielkie" duszpasterstwo, ale na uporządkowanie wielopłaszczyznowych spraw, które teraz uda mu się, mam nadzieję, zrealizować poprzez pewne ustabilizowanie. Świnoujście jest raczej miejscem sprzyjającym do wyciszenia się młodego kapłana:) Pamiętajmy też, że jest to miejsce tymczasowe przebywania księdza z IBP, aż do czasu objęcia samodzielnej placówki, jak to ma miejsce u ks. Grzegorza. Otoczmy tych księży swoją modlitwą, żeby z Waszym wsparciem mogli owocnie rozpocząć pracę w nowych parafiach. Są to początki, a każde początki są trudne :)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2012, 23:17:18 pm wysłana przez x. Paulus » Zapisane
x. Paulus
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #126 dnia: Października 25, 2012, 23:18:57 pm »

Dodajmy do tych modlitw dziękczynienie za dzieło x. Paulusa, bez którego Arcybiskup nie podjąłby tak chętnie decyzji o zaproszeniu IBP.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #127 dnia: Października 25, 2012, 23:19:05 pm »

Cytuj
uporządkowanie wielopłaszczyznowych spraw, które teraz uda mu się, mam nadzieję, zrealizować ooprzez pewne ustabilizowanie
::) chyba już pójdę spać, oczy siadają.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #128 dnia: Października 25, 2012, 23:20:55 pm »

+ Sub Tuum praesidium...
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2012, 23:23:07 pm wysłana przez SzEm » Zapisane
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #129 dnia: Października 25, 2012, 23:23:51 pm »

AD MAIOREM DEI GLORIAM ! :)
Zapisane
x. Paulus
vatu0
uczestnik
***
Wiadomości: 111


« Odpowiedz #130 dnia: Października 25, 2012, 23:54:56 pm »

@szkielet

Zadaniem księdza katolickiego jest głoszenie Chrystusa, a nie obsługiwanie grup wiernych  ;)

Doskonała wiadomość
Zapisane
"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej"

Święty Franciszku, Apostole Azji, módl się za nami!
Święty Andrzeju Kim Tae-gon, módl się za nami
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #131 dnia: Października 26, 2012, 09:40:52 am »

Ks. Sergiusz Orzeszko będzie posługiwał /tymczasowo/ w parafii pw. św. Michała Kozala w ŚWINOUJŚCIU (taki tradi-zamiejscowy ośrodek celebracji:) Grafik będzie podany w najbliższych dniach.
A jest tam jakas grupa wiernych??
Na pewno jest jeden wierny, który od czasu do czasu przyjeżdżał do kaplicy FSSPX.
Zapisane
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #132 dnia: Października 26, 2012, 13:22:00 pm »

Najważniejsza w przyrodzie jest równowaga :D
Zapisane
x. Paulus
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #133 dnia: Października 26, 2012, 14:49:21 pm »

Jak obejrzałem sobie zdjęcia z tego kościółka, to nie zazdroszczę ks. Sergiuszowi... Mniejsza już z architekturą, ale ołtarz jest tak usytuowany, że odprawienie Mszy versus Deum wymaga niezłych zdolności gimnastycznych. Chyba że zdjęcia przekłamują odległość od stopnia. Bocznych nie widziałem, ale może po prostu nie ma ich na fotografiach.
Lepiej byłoby do Kamienia Pom.- mam tam rodzinę do której często jeżdżę na różne święta, to miałbym gdzie na Mszę pójść ;) (np. na Wszystkich Świętych)
Zapisane
x. Paulus
bywalec
**
Wiadomości: 67


DUSZPASTERSTWO TRADYCJI KATOLICKIEJ w SZCZECINIE
« Odpowiedz #134 dnia: Października 26, 2012, 15:05:26 pm »

Myślę, że ks. Arcybiskup kierował się wielkością miejscowości. Świnoujście jest dość duże, żeby uformować grupę wiernych.
Zapisane
x. Paulus
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia szczecińsko-kamieńska  |  Wątek: SZCZECIN « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!