Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:52:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla!  (Przeczytany 7601 razy)
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 28, 2009, 20:41:53 pm »

Aha czyli więc ta akcja przyczyni się do rozwoju globalnego ocieplenia:)

Ja w ramach solidarności z Ruchem Przeciw Głupocie oczywiście zapaliłem światła. Na Wawelu również parę się paliło:) Na mojej ulicy niestety ciemnota, ale po przeciwnej stronie widziałem sporo zapalonych świateł:P
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 28, 2009, 20:44:04 pm »


Energetycy prostują zapewnienia ekologów i podkreślają, że dzisiejsza akcja, to bardziej symbol i edukacja niż wymierne oszczędności.
TRESURA.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 28, 2009, 21:59:34 pm »

Czy ktos w zeszlym roku nie tumaczyl, ze takie gwaltowne spadki zapotrzebowania na energie moga doprowadzic do zniszczenia infrastruktury energetycznej ?
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 29, 2009, 16:35:59 pm »

A ja nie rozumiem dlaczego ta wasza akcja? Człowiek powinien rozumnie korzystać z tego co ma i myśleć nie tylko o sobie ale o tym jaki świat zostawi swoim dzieciom i wnukom. Skądś się ta energia bierze, w Polsce najczęsciej ze spalania węgla, co dla środowiska, powietrza którym oddychamy nie jest obojętne. Więc powinniśmy w miare możliwości dbać o to środowisko. Proszę nie rozumieć tego jako to żebyśmy wracali do jaskiń, ale ograniczać zużycie prądu czyli emisję zanieczyszczeń można. Ba, nawet się na tym zaoszczędzi.
Czyzby uwazal Pan, ze jak sie wylaczy swiatlo, to wegiel nie jest spalany???

Oczywiście że jest i że to iż wyłącze światło nic nie zmieni. Ale jeśli światło wyłączy duuużo ludzi to będzie efekt, w postaci mniejszego zużycia prądu. Nie jestem specjalistą ale na chłopski rozum to jeśli ludzie zaczną zużywać mniej prądu tą zaczną też mniej węgla spalać bo będzie mniej potrzedba energii. Ale być może się mylę.

Wegla spali sie tyle samo, energia , ktora pojdzie w kable po prostu sie zmarnuje. Akcja ta jest bzdurna i zupelnie bezuzyteczna.

Czy ktos w zeszlym roku nie tumaczyl, ze takie gwaltowne spadki zapotrzebowania na energie moga doprowadzic do zniszczenia infrastruktury energetycznej ?

Tak, ale to byl zadnego kasy lobby energetycznego, ktore bylo przerazone tak przeolbrzymim spadkiem zyskow hehe
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #19 dnia: Marca 29, 2009, 23:23:45 pm »

Ba, nawet się na tym zaoszczędzi.
Czyzby uwazal Pan, ze jak sie wylaczy swiatlo, to wegiel nie jest spalany???

Oczywiście że jest i że to iż wyłącze światło nic nie zmieni. Ale jeśli światło wyłączy duuużo ludzi to będzie efekt, w postaci mniejszego zużycia prądu. Nie jestem specjalistą ale na chłopski rozum to jeśli ludzie zaczną zużywać mniej prądu tą zaczną też mniej węgla spalać bo będzie mniej potrzedba energii. Ale być może się mylę.

Niestety, tu "chłopska" logika na nic!
Kilka lat temu elektrownie na Zachodzie bardzo mocno "przeżyły" taki atak
organizowany przez "zielonych" terrorystów.
Otóż gwałtowne zmniejszenie poboru mocy skutkuje ogromnym przeciążeniem linii przesyłowych! Które nawet w USA są przestarzałe. I grozi to awarią.
Prądu się nie przechowuje w jakichś ogromnych bateriach, stojących na polu, ale P R Z E S Y Ł A.
A z elektrowniami to ma niewiele wspólnego, bo one pracują na okrągło. A wygaszenie i ponowne rozpalenie kotła to koszt milionów euro!
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 29, 2009, 23:28:06 pm »

Energetycy: takie akcje utrudniają nam pracę
...
źródło: gazeta.pl

No właśnie.
I jeśli np wychodzimy z pokoju na krócej niż na pięć minut NIE OPŁACA sie wyłączać światła,
bo żarówki / świetlówki /jarzeniówki najwięcej energi zużywają w momencie "zapalania się"
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 30, 2009, 07:21:13 am »

Energetycy: takie akcje utrudniają nam pracę
...
źródło: gazeta.pl

No właśnie.
I jeśli np wychodzimy z pokoju na krócej niż na pięć minut NIE OPŁACA sie wyłączać światła,
bo żarówki / świetlówki /jarzeniówki najwięcej energi zużywają w momencie "zapalania się"

Dokladnie. Stad wlaczanie i wylaczanie swiatel w calym miescie na godzine skutkuje wlasnie zwiekszonym poborem energii. Brawo dla organizatorow, ale wiadomo "ciemny lud to kupi" jak powiedzial pewien "klasyk"....
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 30, 2009, 08:03:48 am »

A ja patrzę na zagadnienia energetyczne z innej, węższej perspektywy. Im mniej zużyję prądu tym mniejszy zapłacę rachunek. Tak więc z energii elektrycznej korzystam według swojego zapotrzebowania, a nie według widzimisię lewicowych treserów ludzkich umysłów. Masowe akcje typu "w piątek stań na głowie przed domem na pięć minut" z marszu ignoruję i obśmiewam na każdym kroku.

Jedynie zmiany czasu nie mogę ignorować. W tym roku akcja ta szczególnie mnie zdenerowowała: w niedzielę o 4,45 mieliśmy zbiórkę chóru przed niedzielną eskapadą do Niemiec. No i z okazji powrotu do normalnego czasu dotkliwie odczułem skrócenie nocy  :'(
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 30, 2009, 14:21:50 pm »

Co z waszą wolnością, drodzy forumowicze?
Irytują was takie akcje?
Wszyscy i tak nie wyłącza prądu, więc o awarię energetyczną byłabym spokojna.
Kto chce wyłączyć, prosze bardzo. Kto  nie, jego wola. Nikt do niczego nie zmusza. zwrócenie uwagi na problem "konsumpcyjnego rozpasania" - ja popieram, wszystko jedno, z ktorej strony pochodzi.
A jak ktos wszędzie dopatruje się NAKAZÓW,  to ja współczuję. ma problem z wolnością.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 30, 2009, 14:28:50 pm »

Co z waszą wolnością, drodzy forumowicze?
Irytują was takie akcje?
Wszyscy i tak nie wyłącza prądu, więc o awarię energetyczną byłabym spokojna.
Kto chce wyłączyć, prosze bardzo. Kto  nie, jego wola. Nikt do niczego nie zmusza. zwrócenie uwagi na problem "konsumpcyjnego rozpasania" - ja popieram, wszystko jedno, z ktorej strony pochodzi.
A jak ktos wszędzie dopatruje się NAKAZÓW,  to ja współczuję. ma problem z wolnością.

Wskazano tylko idiotycznosc akcji. Nic wiecej.
Zapisane
andrea
bywalec
**
Wiadomości: 53


Stat crux dum volvitur orbis

« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 03, 2009, 08:38:01 am »

Do lewicy mi daleko, ale należy uczyć ludzi, by nie traktowali życia jak konsumpcji w mc donaldsie.
przykro mi, ale chyba niezbyt daleko. ZYcie, to ciagla konsumpcja.
Doroslym nalezy stworzyc warunki do godziwego zycia, a nie pouczac ich, jak kretynow. Lewica ma te ceche, ze wszystich, oprocz siebie oczywiscie, traktuje, jak niespelna rozumu.
To niechrzescijanskie. Nie ma tam miejsca na wolna wole.

Lewakow nalezy tepic, sa wrogami Boga.

Ja jeszcze do Pańskiej wypowiedzi dodałbym ten obrazek :)





Tak lewica traktuje ludzi.
Na tym obrazeczku powinien być jeszcze znaczek TVN.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2009, 08:40:52 am wysłana przez andrea » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 03, 2009, 10:28:57 am »

Wskazano tylko idiotycznosc akcji. Nic wiecej.

Idiotyczość to dopiero będzie, jak takie akcję będą robić w rozdzielniach... ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 03, 2009, 11:30:13 am »

Co z waszą wolnością, drodzy forumowicze?
(...)
Kto chce wyłączyć, prosze bardzo. Kto  nie, jego wola. Nikt do niczego nie zmusza.
Ale niestety już niedługo będziemy zmuszeni kupować tylko żarówki "energooszczędne":
http://dom.wp.pl/artykul/624.html?ticket=1883325634068784j5hHySNMX%2BrqyHZfhJqa4IDPBFUsUVa4Au7yUFdl6Ovc0YSu3u%2BcoSUae2AzXt7jL3qN9wsCQk8m7OIPU%2FcU7pWd70kO6I3V8eKr298xVN9TVieJG4Djw%2F%2BqOM0N6MTSVw6glphYpRVOzXQ2plEB0Q%3D%3D
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 03, 2009, 11:33:10 am »

Ale niestety już niedługo będziemy zmuszeni kupować tylko żarówki "energooszczędne":
http://dom.wp.pl/artykul/624.html?ticket=1883325634068784j5hHySNMX%2BrqyHZfhJqa4IDPBFUsUVa4Au7yUFdl6Ovc0YSu3u%2BcoSUae2AzXt7jL3qN9wsCQk8m7OIPU%2FcU7pWd70kO6I3V8eKr298xVN9TVieJG4Djw%2F%2BqOM0N6MTSVw6glphYpRVOzXQ2plEB0Q%3D%3D

Nie powiedziałbym niestety. Podają rozsądne argumenty w przytoczonym artykule.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 03, 2009, 14:47:07 pm »

Tia. Dążąc do obniżenia cen "świetlówek energooszczędnych" - producenci stosują tak tandetne materiały, że trwałość takiej żarówki jest  bliska trwałości żarówki klasycznej, przy 10* różnicy ceny (są oczywiście i porządne, kosztują kolejne 5* więcej). Świetlówki zawierają też szkodliwą rtęć (od 1 IV nie kupi Pan termometrów ani ciśnieniomierzy rtęciowych z  tego  powodu). Nie nadają się (ani one, ani żarówki halogenowe) tam, gdzie nie ma możliwości chłodzenia - w zwykłej oprawie jaką znamy np. z korytarzy w bloku - posłuży ona znacznie krócej, niż żarówka klasyczna. W miejscach, gdzie często zapala się i gasi światło - również (na "rozruch" zużywa się dużo więcej energii niż znamionowe...).

Ergo:
tanie świetlówki kompaktowe: - nie nadają się nigdzie ;-)
porządne świetlówki kompaktowe - nie nadają się do miejsc ze słabą cyrkulacją powietrza, ani tam, gdzie często się gasi i zapala światło. Nie nadają sie do miejsc o wysokiej wilgotności. Konieczność utylizacji
Żarówki halogenowe -  nie nadają się do miejsc ze słabą cyrkulacją powietrza, konieczność zastosowania sporego odstępu od przedmiotów łatwopalnych,
Żarówki diodowe - nie wiem, nie znam się, nie orientuje się. Drogie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!