Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:20:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla!  (Przeczytany 7611 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« dnia: Marca 28, 2009, 18:44:04 pm »

Dziś matołki włączają się w "spotntaniczny" protest przeciwko "globalnemu ociepleniu" wyłączając o 20:30 światlo. Proponuję kontr-protest, spontaniczny, przeciwko głupocie - o 20:30 włączmy wszystkie żarówki.

Podaj dalej!

Garść linków dla tych, co wierzą w medialną propagandę:
- http://www.petitionproject.org/
- http://www.aim.org/briefing/31000-signatures-prove-no-consensus-about-global-warming
- http://www.worldnetdaily.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=67509
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 28, 2009, 19:01:52 pm »

Jest prawie kwiecień. 3 dni temu otworzyłem rano okno i sypnęło mnie śniegiem po twarzy.
Odwołuję globalne ocieplenie.
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 28, 2009, 20:00:55 pm »

Jest prawie kwiecień. 3 dni temu otworzyłem rano okno i sypnęło mnie śniegiem po twarzy.
Odwołuję globalne ocieplenie.

To są właśnie skutki globalnego ocieplenia :) Im większe ocieplenie tym zimniej :)

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 28, 2009, 20:05:29 pm »

@ andy
Ja rozumiem i wiem, że kwestia globalnego ocieplenia to mega bzdura, ale powiedzmy sobie szczerze, że społeczeństwo jest bardzo konsumpcyjne i powinno je się nauczyć szanować chociażby swoje pieniądze.
Choć nie wierzę w globalne ocieplenie, żarówkę wyłączę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 28, 2009, 20:08:19 pm »

@ andy
Ja rozumiem i wiem, że kwestia globalnego ocieplenia to mega bzdura, ale powiedzmy sobie szczerze, że społeczeństwo jest bardzo konsumpcyjne i powinno je się nauczyć szanować chociażby swoje pieniądze.
Choć nie wierzę w globalne ocieplenie, żarówkę wyłączę.

Wolałbym nie uczyć "społeczeństwa" poprzez lewicowe inicjatywy ;)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 28, 2009, 20:11:29 pm »

Do lewicy mi daleko, ale należy uczyć ludzi, by nie traktowali życia jak konsumpcji w mc donaldsie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 28, 2009, 20:11:41 pm »

@ andy
Ja rozumiem i wiem, że kwestia globalnego ocieplenia to mega bzdura, ale powiedzmy sobie szczerze, że społeczeństwo jest bardzo konsumpcyjne i powinno je się nauczyć szanować chociażby swoje pieniądze.
Choć nie wierzę w globalne ocieplenie, żarówkę wyłączę.

Wolałbym nie uczyć "społeczeństwa" poprzez lewicowe inicjatywy ;)
Nie dosc, ze ci biedni ludzie chca "oszczedzac" przez wylaczenie swiatla, to jeszcze dodatkowo tresuja nas "przestawieniem czasu", wlasnie z soboty, na niedzielę. Komunizm zwyciezyl. Niestety.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2009, 20:19:55 pm wysłana przez Krzysztof Kałębasiak » Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 28, 2009, 20:20:02 pm »

A ja nie rozumiem dlaczego ta wasza akcja? Człowiek powinien rozumnie korzystać z tego co ma i myśleć nie tylko o sobie ale o tym jaki świat zostawi swoim dzieciom i wnukom. Skądś się ta energia bierze, w Polsce najczęsciej ze spalania węgla, co dla środowiska, powietrza którym oddychamy nie jest obojętne. Więc powinniśmy w miare możliwości dbać o to środowisko. Proszę nie rozumieć tego jako to żebyśmy wracali do jaskiń, ale ograniczać zużycie prądu czyli emisję zanieczyszczeń można. Ba, nawet się na tym zaoszczędzi.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 28, 2009, 20:21:51 pm »

A propos komunizmu - ta cała akcja "spontanicznego" protestu przed spotkaniem przywódców przypomina mi nieodparcie "spontaniczne" zobowiązania przed zjazdami parti. Ale jest jeszcze gorzej, bo owi przywódcy będą uchwalać pod pozorem tego całego chrzanienia o CO2 praktycznie podatki od życia i oddychania. I tworzyć kolejne zręby rządu światowego.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 28, 2009, 20:23:28 pm »

Do lewicy mi daleko, ale należy uczyć ludzi, by nie traktowali życia jak konsumpcji w mc donaldsie.
przykro mi, ale chyba niezbyt daleko. ZYcie, to ciagla konsumpcja.
Doroslym nalezy stworzyc warunki do godziwego zycia, a nie pouczac ich, jak kretynow. Lewica ma te ceche, ze wszystich, oprocz siebie oczywiscie, traktuje, jak niespelna rozumu.
To niechrzescijanskie. Nie ma tam miejsca na wolna wole.

Lewakow nalezy tepic, sa wrogami Boga.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 28, 2009, 20:24:38 pm »

A ja nie rozumiem dlaczego ta wasza akcja? Człowiek powinien rozumnie korzystać z tego co ma i myśleć nie tylko o sobie ale o tym jaki świat zostawi swoim dzieciom i wnukom. Skądś się ta energia bierze, w Polsce najczęsciej ze spalania węgla, co dla środowiska, powietrza którym oddychamy nie jest obojętne. Więc powinniśmy w miare możliwości dbać o to środowisko. Proszę nie rozumieć tego jako to żebyśmy wracali do jaskiń, ale ograniczać zużycie prądu czyli emisję zanieczyszczeń można. Ba, nawet się na tym zaoszczędzi.
Czyzby uwazal Pan, ze jak sie wylaczy swiatlo, to wegiel nie jest spalany???
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 28, 2009, 20:26:57 pm »

Do lewicy mi daleko, ale należy uczyć ludzi, by nie traktowali życia jak konsumpcji w mc donaldsie.
przykro mi, ale chyba niezbyt daleko. ZYcie, to ciagla konsumpcja.
Doroslym nalezy stworzyc warunki do godziwego zycia, a nie pouczac ich, jak kretynow. Lewica ma te ceche, ze wszystich, oprocz siebie oczywiscie, traktuje, jak niespelna rozumu.
To niechrzescijanskie. Nie ma tam miejsca na wolna wole.

Lewakow nalezy tepic, sa wrogami Boga.

Ja jeszcze do Pańskiej wypowiedzi dodałbym ten obrazek :)



Tak lewica traktuje ludzi.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2009, 20:31:21 pm wysłana przez Dawid » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 28, 2009, 20:35:00 pm »

O a umie światełko i komputer pracują  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 28, 2009, 20:35:57 pm »

A ja nie rozumiem dlaczego ta wasza akcja? Człowiek powinien rozumnie korzystać z tego co ma i myśleć nie tylko o sobie ale o tym jaki świat zostawi swoim dzieciom i wnukom. Skądś się ta energia bierze, w Polsce najczęsciej ze spalania węgla, co dla środowiska, powietrza którym oddychamy nie jest obojętne. Więc powinniśmy w miare możliwości dbać o to środowisko. Proszę nie rozumieć tego jako to żebyśmy wracali do jaskiń, ale ograniczać zużycie prądu czyli emisję zanieczyszczeń można. Ba, nawet się na tym zaoszczędzi.
Czyzby uwazal Pan, ze jak sie wylaczy swiatlo, to wegiel nie jest spalany???

Oczywiście że jest i że to iż wyłącze światło nic nie zmieni. Ale jeśli światło wyłączy duuużo ludzi to będzie efekt, w postaci mniejszego zużycia prądu. Nie jestem specjalistą ale na chłopski rozum to jeśli ludzie zaczną zużywać mniej prądu tą zaczną też mniej węgla spalać bo będzie mniej potrzedba energii. Ale być może się mylę.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 28, 2009, 20:38:15 pm »

To dla Pana rafik93 :

Energetycy: takie akcje utrudniają nam pracę

Pełne szlachetnych intencji akcje edukacyjne, mogą być ryzykowne. - Gdyby wszyscy wzięli sobie do serca akcję "Godzina dla Ziemi', to moglibyśmy mieć niezłą awarię - mówią energetycy. Na szczęście żaden kraj biorący udział w akcji nie jest aż tak zdyscyplinowany.

- Takie akcje trochę nam utrudniają pracę, bo mogą zakłócić pracę systemu - przyznaje rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Dariusz Chomka i dodaje, że w tym przypadku PSE nie przewiduje zagrożeń. Przyznaje jednak, że energetycy przygotowują się już do godzinnego oszczędzania energii. - Bo energia elektryczna, to nie jest taki towar jak ropa czy gaz. Jej się nie da magazynować. Więc musi być zużyta zaraz po wytworzeniu.

A na wszelki wypadek operatorzy systemów energetycznych w całej Europie zalecają, by nie trzymać się sztywno godzin wyłączenia i włączenia światła. Najlepiej zgasić światło już na całą noc. A to będzie krótka noc, bo z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki.

Oszczędności to na tej godzinie nie będzie

Energetycy prostują zapewnienia ekologów i podkreślają, że dzisiejsza akcja, to bardziej symbol i edukacja niż wymierne oszczędności. - W ubiegłym roku nie zauważyliśmy szczególnej zmiany w zużyciu energii. - przyznaje Piotr Grzejszczak, z RWE Polska. Godzina zaciemnienia nic nie oznacza też dla elektrowni. - Taka sama ilość energii zostanie wyprodukowana - powiedział Jacek Michel, rzecznik prasowy Elektrowni Bełchatów. Co się stanie z nadwyżką, która - w wyniku "Godziny dla Ziemi" pojawi się chwilowo w systemie przesyłowym? Przepłynie przez kable i zniknie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że się zmarnuje.

Okazuje się też, że po zakończeniu akcji włączenie wielu odbiorników będzie się wiązało z dużym zużyciem energii. Tak jest w przypadku świetlówek. - W momencie rozruchu potrzebują dużo energii, a w trakcie świecenia zużycie spada - wyjaśnia Łukasz Zimoch, rzecznik Vattenfall Poland, producenta energii.

źródło: gazeta.pl
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Protest przeciw glupocie - 20:30 wlacz wszystkie swiatla! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!