Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:49:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tradycja Katolicka - Jedyna prawdziwa droga ku Bogu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Tradycja Katolicka - Jedyna prawdziwa droga ku Bogu  (Przeczytany 10237 razy)
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 29, 2009, 01:12:25 am »

Średni ten filmik, tytuł zresztą też.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Hyacinthus
bywalec
**
Wiadomości: 53


Sancte Hyacinthe ora pro nobis.

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 30, 2009, 19:49:15 pm »

Znam autora tego filmiku  :) Jest to jego pierwszy filmik o Tradycji Katolickiej, więc jak na początek bardzo udany  :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 31, 2009, 07:02:13 am »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 31, 2009, 09:09:59 am »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(
Cenzura dziala, hehe.
Podoba mi sie niesamowicie ten fragment Te Deum w tle. Ma ktos moze to albo podobne tego typu wykonanie w calosci? :)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #19 dnia: Marca 31, 2009, 10:24:24 am »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(

http://keepvid.com/ Proszę wklepić link do podanego filmiku i pobrać na dysk. Jednakże, by go potem odtworzyć trzeba mieć specjalne sterowniki. Jeżeli Pan nie będzie mógł otworzyć po ściągnięciu to napiszemy dalej.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 31, 2009, 12:27:08 pm »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(
Cenzura dziala, hehe.


Dziwie sie tylko, ze pojechali po calosci, zazwyczaj blokowali tylko niewygodne filmiki (poza tym fajna robote musi miec ten facio co sie tym zajmuje, siedzi sobie na youtubie caly dzien i moderuje hehe)

Cytuj
http://keepvid.com/ Proszę wklepić link do podanego filmiku i pobrać na dysk. Jednakże, by go potem odtworzyć trzeba mieć specjalne sterowniki. Jeżeli Pan nie będzie mógł otworzyć po ściągnięciu to napiszemy dalej.

Serwery youtube sa zablokowane. Nie moge nic z nich scagnac rowniez. Pomimo to dziekuje.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 31, 2009, 13:06:15 pm »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(
Cenzura dziala, hehe.
Dziwie sie tylko, ze pojechali po calosci, zazwyczaj blokowali tylko niewygodne filmiki (poza tym fajna robote musi miec ten facio co sie tym zajmuje, siedzi sobie na youtubie caly dzien i moderuje hehe)
Czyli znowu tradycyjnie - nie da sie moderowac kazdego filmiku pod katem prawomyslnosci, w dodatku zawsze jest mozliwosc, ze jakies wywrotowe tresci przemkna niezauwazone, wiec najlepiej zablokowac wszystko.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 31, 2009, 13:17:00 pm »

Mozna to gdzies indziej sciagnac? Youtube mam zblokowany juz chyba dwa tygodnie :'(
Cenzura dziala, hehe.
Dziwie sie tylko, ze pojechali po calosci, zazwyczaj blokowali tylko niewygodne filmiki (poza tym fajna robote musi miec ten facio co sie tym zajmuje, siedzi sobie na youtubie caly dzien i moderuje hehe)
Czyli znowu tradycyjnie - nie da sie moderowac kazdego filmiku pod katem prawomyslnosci, w dodatku zawsze jest mozliwosc, ze jakies wywrotowe tresci przemkna niezauwazone, wiec najlepiej zablokowac wszystko.

Wczesniej bylo im latwiej, bo blokowali tylko takie najbardziej wyraznie ich krytykujace filmiki. Gdy np. wpisalo sie Tiananmen, to mozna bylo sobie obejrzec pare dennych filmikow z turystami na Tiananmen albo jakie parady. O masakrze ani slowa. Nawet w ich internetowej encyklopedii (cos jak nasze wiem), nie bylo w hasle o placu Tiananmen wzmianki o wydarzeniach z 1989.
Co do youtube, to albo ich to przeroslo  (za duzo filmikow) albo internauci znalezli sposob zeby obchodzic zabezpieczenia. Wydaje mi sie ze bardziej boja sie filmikow o roznych rzeczach, ktore dzieja sie w Chinach, ktore docieraja do ludzi na zachodzie, niz tego ze Chinczycy cos ogladaja. Wiekszosc Chinczykow korzysta z chinskich odpowiednikow youtube, youku i tudou. 
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #23 dnia: Marca 31, 2009, 14:13:32 pm »

Wczesniej bylo im latwiej, bo blokowali tylko takie najbardziej wyraznie ich krytykujace filmiki. Gdy np. wpisalo sie Tiananmen, to mozna bylo sobie obejrzec pare dennych filmikow z turystami na Tiananmen albo jakie parady. O masakrze ani slowa. Nawet w ich internetowej encyklopedii (cos jak nasze wiem), nie bylo w hasle o placu Tiananmen wzmianki o wydarzeniach z 1989.
Co do youtube, to albo ich to przeroslo  (za duzo filmikow) albo internauci znalezli sposob zeby obchodzic zabezpieczenia. Wydaje mi sie ze bardziej boja sie filmikow o roznych rzeczach, ktore dzieja sie w Chinach, ktore docieraja do ludzi na zachodzie, niz tego ze Chinczycy cos ogladaja. Wiekszosc Chinczykow korzysta z chinskich odpowiednikow youtube, youku i tudou. 

Czegoś tu nie rozumiem. Czy korzysta Pan z internetu poza granicami naszej Ojczyzny? Konkretniej - z Chin? Pierwsze słyszę o blokowaniu tego serwisu, czy podobnych.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 31, 2009, 17:47:37 pm »

Tak korzystam z internetu w Chinach i aktualnie nie da sie tu wejsc na youtube. Wczesniej blokowano glownie serwisy informacyjne albo google dopoki te nie zgodzily sie ocenzurowac zawartosci. Wciaz poblokowane sa niektore portale. Z youtube to jakos tak od 2 tygodni
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 31, 2009, 19:19:23 pm »

Tak korzystam z internetu w Chinach i aktualnie nie da sie tu wejsc na youtube. Wczesniej blokowano glownie serwisy informacyjne albo google dopoki te nie zgodzily sie ocenzurowac zawartosci. Wciaz poblokowane sa niektore portale. Z youtube to jakos tak od 2 tygodni

O rany! Tragedia jakaś. Brakuje mi słów by określić to postępowanie władz. A po ulicach można normalnie chodzić? Czy "władza" czepia się "gdzie popadnie"?
Ma Pan w tym kraju w jakikolwiek sposób dostęp do Liturgii gregoriańskiej?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 01, 2009, 00:30:07 am »

Słyszałem że w Chinach ze względu na długą izolację Kościoła (zarówno podziemnego jak i państwowego) od reszty świata nowinki tak nie docierały, i liturgia tradycyjna nie jest jakimś ewnenmentem. Jednakowoż mogę się mylić.
http://www.youtube.com/watch?v=2cjWGxCq54U
Co prawda to Hong Kong, a więc jednak coś trochę innego niż reszta Chin, ale zawsze...
(do Pana Jean Gabriel Perboyre: to film z Mszy Trydenckiej w Hong Kongu)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 01, 2009, 06:21:06 am »

Słyszałem że w Chinach ze względu na długą izolację Kościoła (zarówno podziemnego jak i państwowego) od reszty świata nowinki tak nie docierały, i liturgia tradycyjna nie jest jakimś ewnenmentem. Jednakowoż mogę się mylić.
http://www.youtube.com/watch?v=2cjWGxCq54U
Co prawda to Hong Kong, a więc jednak coś trochę innego niż reszta Chin, ale zawsze...
(do Pana Jean Gabriel Perboyre: to film z Mszy Trydenckiej w Hong Kongu)

Niektorzy ksieza z Kosciola podziemniego, ktorzy nie nauczyli sie NOMu odprawiali dosc dlugo msze trydencka. Teraz juz NOM umieja, z tymze zastrzezeniem, ze czesto odprawiaja wlasnie po domach (zgroza na tym forum, bo jak to bez oltarza), tylem do ludzi. Wciaz trzymaja sie ich stare przyzwyczajenia, takie jak np. wielokrotne znaki krzyza nad darami itp.

Kosciol "oficjalny" odprawia tylko NOM aczkolwiek wiele elementow tridentiny (minimalnych) tu sie zachowalo. Dzwonia tak jak na tridentinie np., nosza manipularz, humeral, ornaty skrzypcowe (W Nomie to rzadkie).
Natomiast ludzie tutaj sa dobrze wyedukowani w sprawach zachowania na mszy. Klekaja w czasie credo, pochylaja glowy na imie Jezusa w Gloria, wszystko spiewaja, znaja teksty, wiedza kiedy wstac, kleknac, nie trzeba zadnych komentarzy. Komunie przyjmuja raczaj na kleczaco do ust, chociaz ostatnio wielu ksiezy wyedukowanych za granica albo majacych kontakt z zachodnimi ksiezmi wprowadza komunie na reke.
Ogolnie przyjecie NOMu to byl gest pojednania z Rzymem, podobnie jak rozpoczecie wymieniania imienia papieza w czasie mszy. Przy tym nalezy pamietac, ze nie ma tu dwoch Kosciolow, a jeden chinski Kosciol katolicki, ktory ma wiele problemow, ktore systematycznie jednak rozwiazuje. Jest coraz lepiej. Jedynym problemem jest urzad zwany "Stowarzyszeniem patriotycznym", ktory rosci sobie prawo do zarzadzania Kosciolem, ponad glowami hierarchii.
Zapisane
Robert Golat
adept
*
Wiadomości: 41


Introibo ad altare Dei

« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 01, 2009, 15:53:10 pm »

do pobierania filmików jest dobry program do ściągania VDownloader 0.81 ma własną przeglądarke i jest też konwenter z tego programu pobieralem filmiki you tube.Jest teraz najnowsza wercja 0.81 jest to program bezpłatny ma też wercję w języku polskim.Ten program można pobrać ze strony www.vdownloader.es Pozdrawiam
Zapisane
Robert Golat Płock
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 01, 2009, 17:09:08 pm »

do pobierania filmików jest dobry program do ściągania VDownloader 0.81 ma własną przeglądarke i jest też konwenter z tego programu pobieralem filmiki you tube.Jest teraz najnowsza wercja 0.81 jest to program bezpłatny ma też wercję w języku polskim.Ten program można pobrać ze strony www.vdownloader.es Pozdrawiam

Jak serwer jest zblokowany to nie moge tez z niego sciagnac. Ale sprobuje.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Tradycja Katolicka - Jedyna prawdziwa droga ku Bogu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!