Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 12:37:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232262 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia łódzka  |  Wątek: ŁÓDŹ
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: ŁÓDŹ  (Przeczytany 14255 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« dnia: Marca 27, 2009, 21:21:26 pm »

W tym wątku umieszczamy informacje o celebracjach w Łodzi i okolicach.

Msze święte w niedziele i święta:

15:00
Kościół Parafialny pw. św. Józefa ? Łódź, ul. Ogrodowa 22.
http://www.jozef.org.pl/
PS.Temat jest informacyjno ogłoszeniowy. Prosze ewentulane nowe ogłoszenia na PW administraci badź moderacji, będziemy je umieszczać.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2009, 15:31:56 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 01, 2009, 20:41:08 pm »

Ks. Marek Kaczmarek prosi o dalszą modlitwę w intencji swojej, ministrantów i wiernych. Prosi również o modlitwę w intencji ustąpienia przeszkód, które napotyka w swojej działalności.
 
 
Do tej pory w inicjatywie wielkopostnej modlitwy różańcowej w intencji łódzkiej tradycji odmówiono:
78 Części Radosnych
60 Części Świetlistych
111 Części Bolesnych
72 Części Chwalebne
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 08, 2009, 22:23:53 pm »

Ks. Marek Kaczmarek zachęca do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch organizowanej przez parafię Najświętszej Eucharystii w Łodzi. Jeśli pojedzie odpowiednia ilość ludzi przywiązanych do starej liturgii, ksiądz Marek postara się odprawiać dla nich Msze w starym rycie.
 
Szczegóły pielgrzymki ze strony parafii:
 
Termin:   18- 29 lipca 2009r.

Dzień 1 ŁÓDŹ ? TARVISIO, 18.07
Zbiórka o ustalonej godzinie, Msza Św. Następnie podstawienie autokaru na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży, wyjazd w kierunku granicy czeskiej. Przejazd przez Austrię na nocleg w okolicach Tarvisio. Zakwaterowanie, nocleg bez obiadokolacji.Dzień 2 WENECJA ? PADWA, 19.07

Rano śniadanie, następnie przejedziemy do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym do historycznego centrum miasta. Zobaczymy Plac Św. Marka, wieżę Campanillę, Bazylikę Św. Marka, Most Westchnień oraz dzielnicę Rialto wraz ze słynnym Mostem Westchnień. Dalej przejedziemy na zwiedzanie Padwy. Zwiedzimy Bazylikę Św. Antoniego wraz z grobem Świętego oraz zobaczymy Uniwersytet i baptysterium. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień  3 BOLONIA ? PISA, 20.07
Po śniadaniu przejedziemy do Bolonii, miasta gdzie ponad 900 lat temu powstał najstarszy uniwersytet w Europie. Nawiedzimy także Bazylikę San Petronio oraz Bazylikę Św. Dominika, gdzie znajduje się grób patrona Bolonii ? Św. Dominika. Dalej przejedziemy do Pizy, gdzie zwiedzmy najcenniejszy w mieście plac czyli Campo dei Miracoli, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża, katedra i baptysterium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 4 FLORENCJA ? SIENA,21.07
Rano po śniadaniu przejazd do Florencji ? miasta renesansowych twórców. Tu zobaczymy słynną Katedrę i Babtysterium z Rajskimi Drzwiami, a także Palazzo Vecchio, most Ponte Vecchio oraz Piazza Signorii. Stąd udamy się do Sieny, miasta konkurującego w średniowieczu z Florencją. Nawiedzimy Sanktuarium św. Katarzyny. Zobaczymy doskonale zachowaną antyczna strukturę miasta,  XII ?wieczną katedrę Duomo, Zobaczymy także rynek główny Piazza del Campo, wraz ze wspaniałym ratuszem.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 
Dzień 5 ORVIETO, 22.07
W godzinach rannych, po śniadaniu przejedziemy do Orvieto, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego wulkanu, słynącego ze wspaniałej gotyckiej katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. W godzinach wieczornych przyjedziemy do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 
Dzień 6 WATYKAN, 23.07
Po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, nawiedzimy Bazylikę Św. Piotra wraz z grobem Ojca Świętego Jana Pawła II. Po południu zobaczymy część klasyczną miasta: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol. Msza Św. Wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień  7 RZYM, 24.07

Rano po śniadaniu przejedziemy do Rzymu. Zobaczymy słynne place i fontanny Rzymu: Fontannę Di Trevi, Piazza Navona, Fontannę 4 Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie. Msza Św. Po południu nawiedzimy Bazylikę Św. Jana na Lateranie, Bazylikę Santa Maria Maggiore oraz Bazylikę Św. Pawła za Murami. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8 MONTE CASSINO ? SAN GIOVANNI ROTONDO, 25.07

Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Półwyspu Gargano. Po drodze zatrzymamy się na Monte Cassino. Zobaczymy słynne Opactwo Benedyktyńskie, najstarsze na świecie, oraz cmentarz Bohaterskiego Polskiego Korpusu II. Msza Św. Stąd przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Św. Ojca Pio. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 

Dzień 9 MONTE SAN ANGELO ? MANOPELLO , 26.07
Po śniadaniu udamy się do Monte San Angelo, do jednego z najstarszych sanktuariów we Włoszech, miejsca objawień Archanioła Michała. Następnie przejazd do Manopello, gdzie znajduje się słynna relikwia ? Chusta Św. Weroniki. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
Dzień 10 CASCIA - ASYŻ , 27.07

Rano po śniadaniu, zwiedzanie Casci, gdzie znajduje się Sanktuarium Św. Rity. Dalej przejedziemy do Asyżu, rodzinnego miasta Św. Franciszka. Nawiedzimy Bazylikę Santa Maria Degli Angeli wraz z Porcjunkulą, zobaczymy także Krużganek Różany oraz celę, w której Święty spędził ostatnie lata swego życia. Nawiedzimy również Bazylikę Górną i Dolną wraz z grobem Świętego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 
Dzień 11 WYJAZD DO POLSKI, 28.07
Rano śniadanie, a następnie wyjazd w kierunku kraju. Nocny przejazd.

 
Dzień 12 ŁÓDŹ, 29.07
Przyjazd do Łodzi w godzinach przedpołudniowych. 

 

 
CENA: 2290 zł
ŚWIADCZENIA:

PRZEJAZD, KOMFORTOWYM AUTOKAREM (Klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele)
10 NOCLEGÓW W HOTELACH *** - pokoje 2, 3 osobowe
WYŻYWIENIE 10 śniadań. 9 obiadokolacji
UBEZPIECZENIE NW + KL Signal Iduna
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA
PROGRAM W CZASIE WYJAZDU
PODATEK VAT
 

Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast (Wenecja, Piza, Florencja, Siena, Rzym, Cascia, Asyż), słuchawek, napoi do obiadokolacji ? ok. 80  euro/os.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 10, 2009, 08:24:51 am »

Ks. Marek Kaczmarek prosi, aby wierni pomodlili się w najbliższych dniach do Matki Bożej, św. Michała Archanioła i św. Jana Marii Vianneya w pewnej bardzo ważnej intencji.

Ponadto, prosi o cierpliwość, spokój oraz unikanie pochopnych działań i komentarzy.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 23, 2009, 17:18:33 pm »

Od 22 V do 30 V włącznie (oprócz niedzieli 24 V) o godzinie 19:15 ks. Marek Kaczmarek będzie celebrował Msze w kaplicy przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini. Do kaplicy prowadzą drugie schody w budynku na lewo od kościoła (gdy stoimy frontem do głównego wejścia).

W niedziele Msza jak zwykle o 15:00 w parafii św. Józefa na ul. Ogrodowej.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 29, 2009, 18:22:22 pm »

Decyzją ks. dra Marka Kaczmarka relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jacka Odrowąża zostaną umieszczone w nowo kupionych relikwiarzach i dołączą do relikwii, które towarzyszą nam podczas cotygodniowej Mszy świętej. Wierni, którzy chcieliby mieć swój wkład w zakupie relikwiarzy, mogą złożyć ofiarę na ten cel na ręce ks. Marka.
 
 
 
Inne ogłoszenia niezwiązane bezpośrednio z tradycją:
 
Ks. Marek zachęca do udziału w inicjatywach ukazujących nasze przywiązanie do cywilizacji życia.
 
W niedzielę 31 maja 2009 r. po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godzinie 12:00 na ulicy Nowy Świat (u zbiegu ul. Foksal i ul. Chmielnej). http://www.marsz.org/ Przed marszem można wysłuchać Mszy świętej w starym rycie odprawianej w kościele św. Benona na ulicy Pieszej o godzinie 10:00.
 
Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w warszawskim marszu, będzie mógł uczestniczyć w podobnej inicjatywie w Łodzi. W sobotę 30 V o 14:00 z Placu Katedralnego wyruszy marsz milczenia "Wdzięczni za dar życia". http://www.zycie.lodz.pl/ (Analogiczne marsze odbywają się również w Poznaniu http://www.marszdlazycia.blogspot.com/)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 08, 2009, 07:32:39 am »

Ks. dr Marek Kaczmarek serdecznie zaprasza wszystkich łodzian (i nie tylko), którym bliska jest stara liturgia, na uroczystą Mszę świętą, którą odprawi z okazji dwudziestolecia swojego kapłaństwa. Pierwszy raz w kościele św. Józefa wierni będą mogli wysłuchać Mszy świętej z asystą diakona i subdiakona (ks. Jarosław Powąska i ks. Grzegorz Śniadoch IBP). Towarzyszyć nam będą umieszczone na ołtarzu relikwie św. Antoniego z Padwy, św. Jacka Odrowąża (on sprowadził dominikanów do Polski), św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Faustyny, św. O. Pio i św. Andrzeja Boboli. Msza święta zostanie odprawiona 21-go czerwca o godzinie 15:00 w kościele św. Józefa.

Ks. Marek nieustannie prosi, byśmy w codziennych modlitwach pamiętali o nim i o problemach łódzkich tradycjonalistów.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 29, 2009, 13:24:31 pm »

Ks. dr Marek Kaczmarek pragnie wyrazić swoją wdzięczność
księdzu Grzegorzowi Śniadochowi,
księdzu Jarosławowi Powąsce,
księdzu Stanisławowi Haładajowi,
służbie liturgicznej ołtarza,
chórowi "Al Antico"
i wszystkim wiernym (szczególnie tym, którzy przyjechali z parafii Najświętszego Serca Jezusowego)
za obecność na Mszy świętej celebrowanej 21-go czerwca w kościele pw. św. Józefa w dwudziestą rocznicę jego kapłaństwa. Ks. Marek serdecznie dziękuje za życzenia, życzliwość i modlitwę, o którą w dalszym ciągu prosi.


Dwunastego lipca Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Krzysztof Tyburowski z Rzeszowa, który będzie gościem łódzkich tradycjonalistów.


Są jeszcze miejsca na ogłaszaną wcześniej pielgrzymkę do Włoch w dniach 18-29 lipca.


Podczas wakacji liturgia będzie sprawowana bez zmian, czyli o 15:00 w każdą niedzielę.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 31, 2009, 02:01:09 am »

+

Serdecznie dziękuję za możliwość celebrowania Mszy św. w Łodzi i ciepłe przyjęcie, a asyście liturgicznej za służbę przy ołtarzu

x. Grzegorz Śniadoch IBP
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 13, 2009, 19:45:18 pm »

W sobotę 15-go sierpnia 2009-go roku w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msza święta w kościele pw. św. Józefa zostanie odprawiona o godzinie 15:00.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Września 28, 2009, 09:03:12 am »


We wtorek 29-go września obchodzimy uroczystość Św. Michała Archanioła. Msza święta w kościele św. Józefa zostanie odprawiona o godzinie 20:00.

Zapisy na autokar/bus na VI Pielgrzymkę Tradycji na Jasną Górę (http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=1300&kategoria=2) w zakrystii po każdej Mszy świętej.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Października 18, 2009, 21:00:20 pm »

Ksiądz Marek prosi o modlitwę w pewnej intencji na nowennie dziewięciodniowej do św. Antoniego.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Października 20, 2009, 20:53:50 pm »

Ksiądz Marek pilnie prosi o post i modlitwę w intencji dobrych owoców jutrzejszego bardzo ważnego spotkania w Kurii Archidiecezji Łódzkiej, które ma dotyczyć celebracji starej liturgii w Łodzi. Zaleca modlitwę do Matki Bożej, św. Józefa, św. Michała Archanioła i aniołów stróżów. Zwłaszcza jutro (21.10) od godziny 11:00, o której zacznie się spotkanie.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Października 26, 2009, 07:45:41 am »

Msze święte w najbliższym czasie:

1 XI 2009 - godzina 19:00
2 XI 2009 - godzina 19:00 (Msza dodatkowa)
8 XI 2009 - godzina 15:00
15 XI 2009 i kolejne niedziele - godzina 16:00
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 09, 2009, 17:11:03 pm »

W najbliższą niedzielę (15 listopada 2009) na Mszy o 16:00 oprawę muzyczną zapewni Stowarzyszenie Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki.
http://moniuszkowcy.cba.pl/
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia łódzka  |  Wątek: ŁÓDŹ « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!