Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 16:13:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231943 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Brawario2 masakruje JKM  (Przeczytany 40206 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:13:00 am »

Ja się zgadzam, że "korwinowskie herezje" są dużo mniejsze od Napieralskiego czy Ziętka,

Od pozostałych także.


Tak? To ja jestem od dzisiaj gospodarczym socjalistą, albo trockistą

To dziwne, ale nie jestem zaskoczony. ;) Ale może można Panu jakoś pomóc?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:23:37 am »

Wielkim przeciwnikiem homoseksualizmu był che Guevara. 
Są jakieś źródła tej informacji?
Cytuj
A czy jest możliwe, aby przeciwnik demokracji wygrał demokratyczne wybory? Czy znane są w historii takie przypadki.
Taki, był taki jeden - Adolf H. 
Do a Donald T., czy "hrabia" Bronisław to nie? Używają mechanizmów demokracji aby Zbycho, Rycho i Miro tudzież inni krewni i znajomi królika mieli się dobrze i nikt nie dobrał im się do tyłków za metody pozyskiwania tegoż dobrobytu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:25:47 am »





Tak? To ja jestem od dzisiaj gospodarczym socjalistą, albo trockistą

To dziwne, ale nie jestem zaskoczony. ;) Ale może można Panu jakoś pomóc?

Ale Szanowny Panie, Pan jest już tak wyuczony, że kto nie jest z nami ten socjalista, faszysta , czy jakiś inny zły. Akurat ja byłem przez pewien czas liberałem, wolny rynek, dużo wolności itd. Gdyby ktoś mnie dzisiaj zapytał, co sądzę o obecnej sytuacji, to również bym odpowiedział, że mamy ZA MAŁO wolności gosp. Chce tylko zasygnalizować (jak to zrobił Brawario), że pewne postulaty gosp. JKM są hm... stoją w pewnej sprzeczności z tym, co chcieli tam przekazać papieże i co jest niedogodzenia z naszą tradycyjną, łacińską Europą. Tylko tyle. Pozdrawiam.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:31:56 am »

@ Mattheaus

Uff... Ulżyło mi, bo myślałem, że Pan zostaje marksisto-trockistą na poważnie. ;)

PS. Mam nadzieję, że keynsisto-syndykalistą też Pan nie jest?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2010, 11:34:21 am wysłana przez Marcus » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 10, 2010, 12:45:44 pm »

Cytuj
Chce tylko zasygnalizować (jak to zrobił Brawario), że pewne postulaty gosp JKM są hm... stoją w pewnej sprzeczności z tym, co chcieli tam przekazać papieże i co jest niedogodzenia z naszą tradycyjną, łacińską Europą.

No tak, tylko cały problem w tej kwestii polega na tym, że owe postulaty się w praktyce sprawdzają.
Tzn. możemy się i na prawo ciążenia "obrazić" (jak już w tej dyskusji pisałem) co nie zmieni faktu, że skacząc z dachu wieżowca spadniemy na ziemię i się zabijemy.

Przy czym ZAWSZE kiedy mówię o liberalizmie mówię TYLKO w kontekście ekonomicznym!

Mam zbyt małą wiedzę, to na pewno, jednak nie przypominam sobie żebym czytał kiedyś podniesione do rangi nieomylności dokumenty papieskie krytykujące liberalizm ekonomiczny (proszę o sprostowanie jeśli się mylę!).
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #80 dnia: Czerwca 10, 2010, 18:31:53 pm »

Chce tylko przypomnieć, że wolność gospodarcza, a więc liberalizm klasyczny to wymyślili scholastycy hiszpańscy.
polecam np.

http://www.kapitalizm.republika.pl/schola.html

http://mises.pl/521/murray-n-rothbardnotatka-na-temat-katolicyzmu-protestantyzmu-i-kapitalizmu/    - tu trochę o Rothbardzie
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #81 dnia: Czerwca 10, 2010, 18:51:32 pm »

wolność gospodarcza, a więc liberalizm klasyczny
To nieuzasadniona rownosc.

Wg mnie liberalizm klasyczny to tez tradycja francuska a nie tylko szkocka - dosc niechrzescijanska i wrecz malo wolnosciowa gospodarczo.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #82 dnia: Czerwca 11, 2010, 18:09:25 pm »

Proszę Pana liberalizm klasyczny to nazwa teorii gospodarczej stworzonej przez Adama Smitha i z francuzami nie ma nic do czynienia, a Pana widzimisię jest po prostu błędne.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #83 dnia: Czerwca 11, 2010, 20:28:32 pm »

Proszę Pana liberalizm klasyczny to nazwa teorii gospodarczej stworzonej przez Adama Smitha i z francuzami nie ma nic do czynienia, a Pana widzimisię jest po prostu błędne.
Proszę Pana, zanim Pan uzna, ze ktos ma widzimisie niech Pan troche poczyta. Minimum to wikipedia. Liberalizm klasyczny to cala doktryna polityczna. Wolnosc gospodarcza to tyko jeden z jej aspektow. Dodatek "klasyczny" zaczeto dodawac gdy w USA nazwa "liberalizm" zostala zawlaszczona przez socjaldemokratow na okreslenie ich doktryny. Mozliwe, ze wsrod ekonomistow panuja takie skroty myslowe. Na pewno nie dotycza jednak tylko samego Smitha. W ekonomii raczej mowi sie o klasykach wlaczajac w to Smitha, Ricardo a nawet czasami samego Marksa. Dla wielu klasyczny liberalizm to takze np. Say z tzw. The French Liberal School.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Czerwca 11, 2010, 22:16:15 pm »

a czy na określenie filozofii politycznej Smitha i jego epigonow nie stosuje się dziś terminu paleoliberalizm?

pamięć strasznie ulotna, musiałbym do swojej pracy magisterskiej sięgnąć :)

Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #85 dnia: Czerwca 11, 2010, 23:23:34 pm »

Proszę Pana liberalizm klasyczny to nazwa teorii gospodarczej stworzonej przez Adama Smitha i z francuzami nie ma nic do czynienia, a Pana widzimisię jest po prostu błędne.
No tak, intuicja mnie nie mylila.

Bartyzel J. W gąszczu liberalizmów. Próba periodyzacji i klasyfikacji, Fundacja Servive Veritati IEN, Lublin 2004. strony 17-22 "Liberalizm klasyczny (XVIII - XIX wiek)"

Ani razu nie pada nazwisko Smitha, a padaja jak najbardziej nazwiska Francuzow...
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Czerwca 12, 2010, 18:38:09 pm »

Proszę Pana liberalizm klasyczny to nazwa teorii gospodarczej stworzonej przez Adama Smitha i z francuzami nie ma nic do czynienia, a Pana widzimisię jest po prostu błędne.
No tak, intuicja mnie nie mylila.

Bartyzel J. W gąszczu liberalizmów. Próba periodyzacji i klasyfikacji, Fundacja Servive Veritati IEN, Lublin 2004. strony 17-22 "Liberalizm klasyczny (XVIII - XIX wiek)"

Ani razu nie pada nazwisko Smitha, a padaja jak najbardziej nazwiska Francuzow...

Widzi Pan - umiejętność czytania ze zrozumieniem jest jak najbardziej przydatna, niestety coraz rzadsza.
Jeśli doczyta Pan tytuł tej pracy to zobaczy Pan tam podtytuł - Próba periodyzacji i klasyfikacji. Czyli to co sobie prof. Bartyzel nazywa liberalizmem klasycznym to tylko Jego próba klasyfikacji. W tej samej książce na str. 104 znajdujemy rozdział (podrozdział?) Liberalizm ekonomiczny i poniżej Klasyczna ekonomia polityczna. Tam znajdujemy Smitha et consortes. Natomiast w żadnej innej znanej mi publikacji nie spotkałem się z taką nazwą dla teorii Smitha, a wiec z nów mamy do czynienia z interpretacją i nazewnictwem prof. Bartyzela. Sam wielce cenie tegoż autora, ale to nie znaczy, ze muszę przyjmować Jego koncepcję klasyfikacji.
Sam Pan mnie odsyła do Wikipedii, natomiast nie widzę, aby Pan zagłębił się nieco nawet w tenże tekst. Bo okazuje się, ze jeśli uznamy liberalizm klasyczny jako doktrynę polityczną, to tu z kolei za twórcą uważa się Jhona Locke'a , a nie francuzów.

Dlatego właśnie tak ważne jest, na początku dyskusji ustalenie pojęć - co kto ma na myśli. Jesli zaś będziemy się przerzucać nazwami, które dla każde mówią coś innego,wtedy dochodzi od chaosu pojęciowego.

Edit: A zresztą co się będziemy kłócić o nazwy. Dziś są takie za 10 lat będą inne. Szkoda czasu, ale posta nie będę wykasowywał bo dziwnie by wyglądało. Mam inne priorytety obecnie niż spory akademickie  :D Tymoteusz płacze bo głodny, a Szymon bo chce pici.... ;D Samo życie  ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 16:20:28 pm wysłana przez SolusLupus » Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 19, 2010, 09:11:34 am »

Korwin przyznał ostatnio że on także "chodzi na msze trydenckie".
http://www.youtube.com/watch?v=_2yUGoDgH1U

Może jest jeszcze dla niego nadzieja ;)

Jeżeli administracja potraktuje to jako agitację to proszę ten post usunąć.
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Lipca 22, 2010, 21:40:04 pm »

znane są przypadki, że przeciwnik katolicyzmu wygrywał konklawe. Całkiem niedawno :D

Mówisz oczywiście o roku 2005.


Wolna elekcja w Polsce.

Wolna elekcja jest jednym z systemów monarchistycznych, a nie demokratycznych.


Radek Buczyński
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2010, 21:42:16 pm wysłana przez radek buczyński » Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #89 dnia: Lipca 28, 2010, 22:28:21 pm »

znane są przypadki, że przeciwnik katolicyzmu wygrywał konklawe. Całkiem niedawno :D

Mówisz oczywiście o roku 2005.


Radek Buczyński

Rozumiem, że p. Buczyński pomylił działy i chciał to umieścic w wątku "Humor"?
Bo jeśli nie, to chyba należy się przynajmniej poważne ostrzeżenie przedbanowe od moderacji...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!