Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:15:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Brawario2 masakruje JKM  (Przeczytany 40081 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 09, 2010, 01:50:59 am »

A czy jest możliwe, aby przeciwnik demokracji wygrał demokratyczne wybory? Czy znane są w historii takie przypadki?

Tak. Adolf Hitler.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 09, 2010, 08:17:05 am »

A czy jest możliwe, aby przeciwnik demokracji wygrał demokratyczne wybory? Czy znane są w historii takie przypadki?

Wolna elekcja w Polsce.
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 09, 2010, 12:22:06 pm »

Śmieszą mnie te komentarze pod textem Brawaria w stylu: co ma Kościół do polityki gospodarczej czy ekonomii? Nie jest nieomylny w tych sprawach i zresztą takowej nieomylności sobie nigdy nie rościł. (sic!), albo opinie, że człowiek jest panem własnego ciała i może z nim robić, co ze chce - niektórym naprawdę liberalizm zeżarł mózg

Brawario ma rację: wielu katolicy-tradycjonaliści (albo myślący na sposób tradycjonalistyczny) zgadzają się w ogólnym w kwestiach z Magisterium, ale niektóre rzeczy wolą zamiatać pod dywan.

I zgadzam się z panem Krusejderem: tak tutaj Brawiario słusznie krytykuje JKM. A do zwolenników UPR: nowożytność to herezja, liberalizm również! I piszę to ja: były sympatyk UPR i nie jakiś wielkim fan brawaryzmu.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 09, 2010, 12:32:01 pm »

Panie Mattheaus, JKM nie kandydyje ani na papieża ani na świętego.  Jego poglądy nie są w 100% zbieżne z Magisterium Kościoła. Jednakże jego "herezje" są dużo mniejsze niż wszystkich innych kandydatów.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:24:28 pm »

Śmieszą mnie te komentarze pod textem Brawaria w stylu: co ma Kościół do polityki gospodarczej czy ekonomii? Nie jest nieomylny w tych sprawach i zresztą takowej nieomylności sobie nigdy nie rościł. (sic!)

I mają rację.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:53:03 pm »

A wiadomo komuś czy JKM ma ślub kościelny z obecną żoną?
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 09, 2010, 14:10:12 pm »

A wiadomo komuś czy JKM ma ślub kościelny z obecną żoną?
Z tego co wiem, to ma, bo z poprzednią nie miał
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 09, 2010, 19:56:31 pm »

Rothbard popełnił taką fajną książkę :) ethics and liberty można ją ściągnąć tu: http://mises.org/rothbard/ethics.pdf i co ważne, wolność nie jest wywodzona z umowy społecznej jak niektórzy krytycy liberalizmu sądzą, ani z prawa pozytywnego bo tak ustawodawca chce ale z najgłębszej warstwy prawa naturalnego, tu Rothbard odwołuje się do scholastyki Tomasza z Akwinu oraz szkoły z Salamanki. Wielu anarchokapitalistów czy zwolenników ultraminimalnego państwa odwołuje się chociażby do ST i zasad sprawowania władzy które Bóg dał Izraelowi. Naprawdę lektura libertarian to niesaowita gimnastyka szarych komórek, samemu można się przekonać jak głęboko w naszą naturę wkradł się etatyzm i ile to razy na jakże słuszne argumenty po prostu się nie zgadzamy bo "nam się wydaje" że to i owo. Rothbard pięknie rozpawia się z mitem autorstwa Webera że protestantyzm dał skrzydła wolnorynkowym ideom do rozwoju, ukazuje wpływ jaki miał Adam Smith na Marksa z jego bezwzględną teorią wartości pracy. JKM w takim świetle blado ale nikt inny nic nie robi. 
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 09, 2010, 20:29:47 pm »

Rothbard popełnił taką fajną książkę :) ethics and liberty można ją ściągnąć tu: http://mises.org/rothbard/ethics.pdf i co ważne, wolność nie jest wywodzona z umowy społecznej jak niektórzy krytycy liberalizmu sądzą, ani z prawa pozytywnego bo tak ustawodawca chce ale z najgłębszej warstwy prawa naturalnego, tu Rothbard odwołuje się do scholastyki Tomasza z Akwinu oraz szkoły z Salamanki. Wielu anarchokapitalistów czy zwolenników ultraminimalnego państwa odwołuje się chociażby do ST i zasad sprawowania władzy które Bóg dał Izraelowi. Naprawdę lektura libertarian to niesaowita gimnastyka szarych komórek, samemu można się przekonać jak głęboko w naszą naturę wkradł się etatyzm i ile to razy na jakże słuszne argumenty po prostu się nie zgadzamy bo "nam się wydaje" że to i owo. Rothbard pięknie rozpawia się z mitem autorstwa Webera że protestantyzm dał skrzydła wolnorynkowym ideom do rozwoju, ukazuje wpływ jaki miał Adam Smith na Marksa z jego bezwzględną teorią wartości pracy. JKM w takim świetle blado ale nikt inny nic nie robi. 

Nie wiem czy warto jest polecać książki tego antyklerykała. W swojej książce "Egalitaryzm jako bunt przeciw ludzkiej naturze" ostro jedzie po średniowieczu i Kościele.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 09, 2010, 20:58:11 pm »

on nie był antyklerykałem. Uczniem Rothbarda jest przecież Hans H. Hoppe. Rothbard bardzo rozważnie wypowiada się o aborcji, wydawać by się mogło że taki wolnościowiec a jednak mimo że ateista pod koniec życia był przeciwnikiem aborcji choć nie bezwzględnym. Nie wiem czy pamięcie Państwo wystąpienie Thomasa Woodsa na UKSW, gdzie zapytany o aborcje także posłużył się rothbardowskim argumentem o intruzie przy czym wyjściem z sytuacji była by wymuszona ciąża w chwili kiedy dziecko może przeżyć w inkubatorze. Myśl libertariańska nie zakończyła się na Rothbardzie czy Nozicku, jak sw Paweł pisał "wszystko badajcie co szlachetne zachowujcie".
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 09, 2010, 21:05:56 pm »

wyjściem z sytuacji była by wymuszona ciąża w chwili kiedy dziecko może przeżyć w inkubatorze.
Chyba wymuszony poród, czyż nie?  ;D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 09, 2010, 21:10:13 pm »

ja myślę że np. gdyby żyli Edward Gierek, czy Władysław Gomułka to nigdy nie poparli by np. związków gejowskich, adopcji dzieci przez gejów i lesbijski i innych zboczeń. Mimo, że byli ateistami, to jednak jakoś moralność zachowali. I pogonili by z partii ludzi, którzy teraz jako lewica za tymi zboczeniami optują
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 09, 2010, 21:58:18 pm »

Gomułka był zbyt prosty na takie "światowe rzeczy", a Gierek raczej by popłynął z prądem. Wielkim przeciwnikiem homoseksualizmu był che Guevara
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 10, 2010, 08:06:49 am »

Cytuj
A czy jest możliwe, aby przeciwnik demokracji wygrał demokratyczne wybory? Czy znane są w historii takie przypadki?
Taki, był taki jeden - Adolf H.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 10, 2010, 11:02:58 am »

Cytuj
Panie Mattheaus, JKM nie kandydyje ani na papieża ani na świętego.  Jego poglądy nie są w 100% zbieżne z Magisterium Kościoła. Jednakże jego "herezje" są dużo mniejsze niż wszystkich innych kandydatów.

Ja się zgadzam, że "korwinowskie herezje" są dużo mniejsze od Napieralskiego czy Ziętka, tylko problem z JKM jest taki, że on swoje poglądy opiera w większym lub w mniejszym stopniu na liberalizmie i dopiero to co mu się zgadza z katolicyzmem (czy szerzej z konserwatyzmem) łączy ze swoimi opiniami. Nie ganie, ani nie pochwalam tych co na niego głosują, tylko piszę, co czuję. 

Śmieszą mnie te komentarze pod textem Brawaria w stylu: co ma Kościół do polityki gospodarczej czy ekonomii? Nie jest nieomylny w tych sprawach i zresztą takowej nieomylności sobie nigdy nie rościł. (sic!)

I mają rację.

Tak? To ja jestem od dzisiaj gospodarczym socjalistą, albo trockistą i nic mnie nie obchodzi, co jacyś papieże sobie pisali w swoich nudnych encyklikach!

Cytuj
Wielkim przeciwnikiem homoseksualizmu był che Guevara

To by się teraz wkurzył na Fidela, bo on tam przeprowadza jakąś rewolucje moralną z homoseksualizmem. :P
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!