Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 15, 2024, 16:40:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232267 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Brawario2 masakruje JKM  (Przeczytany 41522 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #255 dnia: Maja 15, 2014, 23:57:41 pm »

Niczego takiego nie przyznaję. Nie dziwiłem się też, tylko poprosiłem Pana o cytat i wciąż na niego czekam. Poza tym, gdyby komuniści daliby tyle wolności (nie tylko w kwestii podatków) obywatelom ile wystarczyłoby, żebyśmy mogli powiedzieć "Żyjemy w wolnym kraju", to nie byliby komunistami.

Pan po prostu napisał bardzo pokrętnie, że Polską mogłaby dla Pana rządzić Moskwa, gdyby wprowadziła niskie podatki. Oczywiście może Pan dalej udawać Greka, kogo to obchodzi.
Oczywiście, że nie napisałem tego, akurat to Pan ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3645


« Odpowiedz #256 dnia: Maja 16, 2014, 01:12:03 am »

Tak czytam te kłótnie, i aż się dziwię, że ludzie potrafią sobie skoczyć do oczu spierając się o termin, którego nawet nie zdefiniowali.

Cóż to znaczy "moskiewska okupacja"? Jeżeli znaczy, że na każdym rogu był ruski żołnierz, to nie, PRL nie był pod okupacją. Większość ludzi żyjących w późnym  PRL nigdy żywego Rosjanina na oczy nie widziało.

Władzę w Polsce dzierżyli polscy komuniść, którzy rozkazy pobierali z Moskwy, ale nie zawsze i nie wszystkie. Niejedno zrobili z własnej inicjatywy.

Mówienie o "moskiewskim terrorze" jest nieporozumieniem, zwłaszcza jeżeli mamy na myśli lata 70-te czy 80-te. Nie, panie Pięknowłosy, to nie żadni Rosjanie, ale Polacy służyli w ZOMO i SB, to Polacy wysługiwali się Moskwie i gnębili własnych rodaków.

I nie rozumiem, dlaczego niby komuniści mają być "bliżej nieokreśleni" albo "z kosmosu"? Przecież PRL-owscy przywódcy są znani z imienia i nazwiska, coż w nich "nieokreślonego"? Rosja narzuciła nam swoje panowanie, owszem, ale było w Polsce wystarczająco dużo takich, którzy przyjęli to z entuzjazmem.

Upieranie się, że PRL był całkowicie "moskiewski" to rozgrzeszanie Polaków. Zupełnie niesłuszne rozgrzeszanie.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #257 dnia: Maja 16, 2014, 01:44:44 am »

Taka mała "lekcja" dla Pana Pięknowłosego, żeby Pan zrozumiał, a przynajmniej miał szansę, o co mi w stosunku do Pana chodzi.
Otóż nie mam nic przeciwko Pana antypatii politycznych, czy też sympatii pro PiSowskich. Możemy się w tym względzie nie zgadzać, polemizować, spierać etc i póki pewne granice są przestrzegane jest to zupełnie normalne. Natomiast Pan użył wyjątkowo obraźliwego określenia :"komunistyczne ścierwo" ( to cytat z Pana ) oraz pozwolił Pan sobie na ordynarne przekręcenie nazwiska, które to fakty stawiają Pana w rzędzie nie tyle polemisty czy żołnierza pewnej sprawy ile w rzędzie chamów. Tego typu forma kpiny z nazwiska, której nie będę cytował, świadczy o elementarnym braku dobrego wychowania i to jest niedopuszczalne. To właśnie, że Moderacja w tym przypadku nie interweniowała ( nie chodzi mi bynajmniej o bana ale o ostre przywrócenie Pana do porządku ) świadczy jedynie o upadku poziomu tego Forum. Wszelkie inne złośliwostki, czy przycinki ad personam uważam za chwyty erystyczne mniej lub bardziej udane, które w rozmowie są jako tako dopuszczalne. Teraz parę spraw ad rem, żeby nieco pogłębić Pana wiedzę:

- owo obraźliwe określenie "ścierwem" powiązał Pan z faktem członkostwa JKM w SD. Otóż Pan pewnie nie pamięta wcale czasów PRLu sądząc z Pana postów, ale poinformuję Pana tylko jako ówczesny członek partii w latach  osiemdziesiątych ( w tym przypadku akurat KPN ), że choć członkostwo w SD nie należało do zaszczytnych, bynajmniej nie stanowiło ani nie było postrzegane jako popieranie komunizmu. W SD było wiele osób, które były wręcz wrogami ówczesnego systemu, zapisywali się tam jedynie po to, by w PRL móc realizować pewne kwestie merytoryczne czy zawodowe. Było więc tam sporo naukowców, wykładowców, inżynierów, nauczycieli, techników, a przede wszystkim rzemieślników i małych "prywaciarzy", którzy w ten sposób unikali większej interwencji władz i mogli realizować jakieś swoje życiowe plany. W żadnym wypadku nie byli komunistami czy "kolaborantami" sensu stricto, a bardzo często ludźmi, którzy wiele pomogli antykomunistycznej opozycji. Nazywanie ich "komunistycznym ścierwem" jest zwyczajnie ciężkim grzechem, zwykłe chamstwo pomijając.

- imputowanie Panu Michalkiewiczowi proweniencji "esbeckiej" to już jest przypadek dla psychiatrów, podobnie jak porównywanie JKM do Urbana, czy poszukiwanie przez Pana żydów w Rokicie, JKMie et consortes przy równoczesnym popieraniu najbardziej prożydowskiego ugrupowania w Polsce, zdaję to jednak na Pana wiek oraz stan zdrowia;

- czytanie ze zrozumieniem zalecam zwłaszcza w stosunku do dyskutantów , którym próbuje Pan "wciskać dziecko w brzuch" w sytuacji, kiedy oni sami w swych wypowiedziach nawet nie sygnalizowali danej opinii. Panu wystarczy by ktoś nie podzielał zdania pańskiego na temat "komunistycznego ścierwa", by plasować rozmówcę w gronie "sekty Krula"....na takim poziomie po prostu nie da się prowadzić poważnej rozmowy. Może Pan sobie założyć drugiego maila i polemizować sam ze sobą najlepiej, to może okazać się nawet w pewnych okolicznościach dla Pana terapeutyczne. Warto spróbować.

- Pana wiedza na temat stosunków Polski i Rosji, samej istoty Rosji czy ZSRR oraz innych zagadnień historyczno-politycznych wymaga gruntownego uzupełnienia, dlatego zamiast pisać po prostu lepiej trochę poczytać niekoniecznie "Teraz Polska" czy "Niezależna.pl"...
 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #258 dnia: Maja 16, 2014, 08:43:39 am »

nie wdając się w powyższą dyskusję, pragnę jedynie zauważyć, że W.P. JKM poczuł "zew krwi" i zaczyna dostrzegać szansę sukcesu swojej agresywnej retoryki. Każde wybory muszą mieć swojego "hardcora", wcześniej to był śp. Lepper, następnie "pali" Kot, a teraz ma szansę JKM. Stąd jego bezpardonowa walka, grzmienie a nie mówienie, retoryka na "terrorystę" (wysadzę, kupię bombę etc.). I widać, że mentalność zdobywcy przyciąga już pierwsze "ofiary", które jak kurtyzany opuszczają obóz pokonanego, żeby iść na "żołd" do zwycięzcy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #259 dnia: Maja 16, 2014, 09:38:36 am »

przejął Pan retorykę Pana tkillera z pewnej filosemickiej organizacji ...
Zupełnie abstrahuję od aktualnej adresacji i kto tu ma rację, (nie przeczę, że JKM-a mam za bufona), natomiast samo to zdanie należałoby wyryć złotymi zgłoskami na widocznym miejscu na każdej formatce wyświetlającej dyskusję a szczególnie nad okienkiem do wpisywania tekstu, co by chroniło przed popadnięciem w kikoretorykę.


Pan "JKM" jest gwarantem istnienia III RP.
Rozumiem, że chodzi tu o to, co Michnikowi ben Szechterowi et consortes, żeby przed RP nie pojawiło się coś wyższego, niż III.


"pali" Kot
Tylko ostrożnie z kotami bo jest tu spore grono ich przyjaciół, była już wojna kokosza, żebyśmy kociej tu nie mieli ;) ;) ;).
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2014, 09:55:56 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #260 dnia: Maja 16, 2014, 10:44:45 am »

Obawiam się, że moderacja zareagowałaby szybciej na wybryki takiego pana, gdyby użył określenia "komunistyczne ścierwo" wobec ciągle żyjącego gen. Jaruzelskiego. I nie, nie sugeruję żadnych związków ideowych z konserwatyzmem.prl. Po prostu wyobraziłem sobie taką sytuację i uważam, że to wysoce prawdopodobne.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #261 dnia: Maja 16, 2014, 10:59:19 am »

Pan "JKM" jest gwarantem istnienia III RP.
Rozumiem, że chodzi tu o to, co Michnikowi ben Szechterowi et consortes, żeby przed RP nie pojawiło się coś wyższego, niż III.

Niestety nawet jakby się pojawiła liczba X to i tak nie zmieni to niczego w "badziewnym" stanie tejże republiki....republika to republika po prostu.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #262 dnia: Maja 16, 2014, 12:11:49 pm »

(...) Celem jest destabilizacja prawicy a także ośmieszanie Polski w Europie Zachodniej. Wyobraźcie sobie jak w Parlamencie Europejskim będzie wygłaszał swoje tyrady o Żydach, niepełnosprawnych i kobietach. Ta nakręcana małpka nic dla Polski w Brukseli nie załatwi, tym bardziej nie uda się jej tam "rozwalić UE" (ani nawet jej zadrapać). Pozostanie po nim jedynie gnój...

http://foxmulder2.blogspot.com/2014/05/korwin-mikke-czyli-nakrecana-mapka.htmlTam mu tak za dużo nie dadzą wygłaszać. Był jeden europoseł, który też wiele chciał powiedzieć i mówił, a jak mówił np. tak:

"(...) Unia Europejska musi powrócić do wartości najwyższych - człowiek, rodzina, praca i godne życie (Przewodnicząca przerywa mówcy ), aby nie doprowadzić do rewolucji socjalnej. Alterglobaliści mają rację: po usunięciu skrajności razem musimy znaleźć wyjście z tej sytuacji. Unii Europejskiej, tak jak i Polsce, potrzebna jest Samoobrona.

(Przewodnicząca wyłącza Mówcy mikrofon )"


Także ... kto liczy na rychłe rozwalenie UE przez JKM i zrobienie tam burdelu, żeby się nie rozczarował, że tak będzie.JKM o kulcie maryjnym:
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2007/06/15/prostowanie-korwin-mikkego/Wypisać wielkimi literami co katolik JKM  z "lefebrystycznymi" inklinacjami głosi  :o

"(...)Tym razem zamiast ateistów próbują mnie rozwałkować głównie ultramontanie. Pretensje przede wszystkim o Matkę Boską. { ~Fiat} pisze: „Nie znam człowieka, który uważałby Ją za Boga„. No, to w takim razie czytamy II Przykazanie: ” 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań„. (Pwt. 5, 8-10, cytat za „Biblią Tysiąclecia”,
http://www.biblia.poznan.pl/PS/Biblia.htm


Gdybym był ultramontaninem, to bym się zastanawiał, czy rozmaite nieszczęścia, które spadają na nasza Ojczyznę, nie biorą się aby z łamania w tym punkcie Dekalogu? (...)

Cóż tu komentować? Ignorancja jest szkodliwa dla samego ignoranta, ale, ignorancja, propagowana dla innych, jest szkodliwa dla szerszego otoczenia.

Wystarczy do katechizmu katolickiego kard. Gasparriego zaglądnąć i przeczytać tylko dwa punkty - 198-199.


Czy Kościół katolicki sfałszował dekalog?
na które odpowiada biblista i demonolog z KUL.
http://www.kosciol.pl/content/article/20040925135856776.htm
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #263 dnia: Maja 16, 2014, 21:24:08 pm »

Drogi Panie, jak widać im bliżej wyborów, tym kampania zaostrza się, więc się niezbyt dziwię, że trzeba wziąć szpadelek i podkopać konkurentów własnych wybrańców. Ale czy Pan sądzi ,żę JKM się zmultiplikuje i będzie kandydował w każdym okręgu wyborczym osobiście?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #264 dnia: Maja 16, 2014, 21:51:40 pm »

Chodzi o to, że "JKM" mimo mizernych wyników wyborczych jest osobą opiniotwórczą.
Jak z przeproszeniem Michnik ben Szechter i jego plugawa gazetka?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #265 dnia: Maja 16, 2014, 21:59:07 pm »

Panie Tato, chyba Pan nie liczy, że odniosę się do salwy jadu, jaką Pan wylał.
Cóż... Wyjątkowo niezgrabnie to zabrzmiało w Pana ustach p. Pięknowłosy.

Może jednak zmieni Pan zdanie i odniesie się chociażby do jednego zdania z całej wypowiedzi p. Taty?
Cytat: Tato
Otóż nie mam nic przeciwko Pana antypatii politycznych, czy też sympatii pro PiSowskich. Możemy się w tym względzie nie zgadzać, polemizować, spierać etc i póki pewne granice są przestrzegane jest to zupełnie normalne
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2014, 22:02:00 pm wysłana przez STS » Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #266 dnia: Maja 17, 2014, 09:43:57 am »

Pan "JKM" jest gwarantem istnienia III RP.
Rozumiem, że chodzi tu o to, co Michnikowi ben Szechterowi et consortes, żeby przed RP nie pojawiło się coś wyższego, niż III.

Chodzi o to, że "JKM" mimo mizernych wyników wyborczych jest osobą opiniotwórczą. Wielu jego  zwolenników nie chodzi na wybory z zasady, bo nienawidzi demokracji, część go nie popiera, ale jego brednie nt. PiS, Smoleńska, Kościoła, narkotyków, PRLu w pewien sposób ich ruszają i kształtują spojrzenie na sytuację w kraju. "JKM" to wajchowy, przygłup, którego bezpieka zwerbowała, gdy pajacował z pagonami z gwiazdami Dawida w PRLu na wiecach żydokomuny. Zresztą sam o tym mówi.  Jest zbyt mało inteligentny i ambitny, by pełnić jakąkolwiek inną funkcję.

Panie Tato, chyba Pan nie liczy, że odniosę się do salwy jadu, jaką Pan wylał. Musiał Pan wpaść w prawdziwą furię, ale mam przykrą wiadomość - nie zaprzestanę  demaskowania prawdziwej twarzy błazna, którego Pan broni. 
Pan i Pan Regiomontanus uczyli się historii w innej galaktyce, skoro teraz twierdzą, że PRL to była autonomiczna idea "polskich komunistów". Choć ja osobiście nie wierzę w taką ignorancję.

Podsumujmy więc co oferuje nam pańska demokracja. Albo stoimy po stronie PiS i głosujemy na Kaczyńskiego, albo stoimy po stronie ZOMO i marnujemy głosy na inne komunistyczne ścierwa. Ponieważ nie można być aż  tak tępy aby robić to z czystej ignorancji, więc zasadniczo taki osobnik to zwykły  zdrajca, a przecież wiadomo co należy zrobić z takimi ludźmi... Nie marnuj więc Pan czasu przed kompem, do dzieła!  ;D   
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #267 dnia: Maja 17, 2014, 11:34:11 am »

Zastanawia mnie popularność tego wątku. Już kilka lat. Ponad 10000 wyświetleń. No, no, ładnie.
Przypomina to ten stary wątek "Ostatni post wygrywa", który onegdaj zainicjowałem.
Czytam i czytam i sam już nie wiem czy ten Brawario zmasakrował JKM czy nie.

A może by tak, panowie, jakieś wnioski wyciągnąć i zakończyć spór lub zastąpić go wątkiem;
"Politycy jako tacy a jak nie tacy to jacy i dlaczego nie na tacy jak pan Ignacy."
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #268 dnia: Maja 17, 2014, 11:51:01 am »

Popieram Panie Fidelisie słuszną ideę. Szkoda czasu na naparzanki wokół jednej postaci. Dlatego jak pisałem, ja osobiście poprę prawdopodobnie Ruch Narodowy, ergo naszą Młodzież. Przede wszystkim dlatego, że będą stosunkowo mi ideowo bliscy (w zasadzie poza demokratyzmem wyznajemy te same zasady i brak więcej punktów spornych)a także po to, by przewietrzyć Młodymi zatęchły polityczny mainstream polityki polskiej. Wizerunkowo takie osoby jak Panowie Winnicki, Bosak, Tumanowicz, et consortes wsparte przez Pana Łukasza Kluskę tworzą nową pozytywną jakość. Wkładają też dużo sił i starań w budowę bardzo ciekawego ruchu politycznego o szerszych horyzontach, przy tym związanego ideowo z wartościami moralnymi oraz bezspornie patriotycznego. Dlatego też uważam, że pora zasiąść w fotelu z papciami i przekazać broń Młodym, dać im po prostu szansę. Dodam, że głosowanie na PiS w wyborach do PE, jest dla mnie po prostu głosowaniem za status quo w Unii Europejskiej. 
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #269 dnia: Maja 17, 2014, 12:26:20 pm »

Dlatego jak pisałem, ja osobiście poprę prawdopodobnie Ruch Narodowy, ergo naszą Młodzież.

Jak to miło się rozumieć. Graba.  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!