Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 00:19:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Brawario2 masakruje JKM  (Przeczytany 40242 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #180 dnia: Maja 12, 2014, 17:25:08 pm »

Jak zwykle, dyskusja przerodziła się w pyskówkę. Szkoda, bo temat interesujący.

Wracając zatem do JKM, to pierwszy raz dowiedziałem się o nim końcem lat 80, gdy poszedłem na spotkanie z nim w jakimś krakowskim klubie studenckim. Wygłosił wówczas żarliwą krytykę zachodnioeuropejskiego modelu państwa opiekuńczego, co dla nas, spragnionych zachodniego dobrobytu, było zupełną abstrakcją. Dopiero po latach zrozumiałem, o co mu chodziło.

A jak jest teraz? Nie mam wątpliwości, że Polska potrzebuje zastrzyku liberalizmu gospodarczego, bo obecny system jest nie do utrzymania. Dlatego myślę, że byłoby dobrze, gdyby ludzie tacy jak JKM dostali się do Sejmu i pokrzyczeli tam trochę, może by się w ten sposób udało wyeliminować choć parę absurdów (bo na większe zmiany raczej nie ma nadziei).

Nie mam też wątpliwości, że rozwiązania wolnorynkowe w przeszłości przyczyniły się do wzrostu ogólnego dobrobytu w krajach, gdzie je stosowano.

Natomiast nie wykluczam, że liberalizm gospodarczy osiągnął maksimum tego, co mógł (oczywiście Polsce jeszcze do tego maksimum daleko). W USA, mimo daleko posunietej wolności gospodarczej (wręcz nieporównywalnej z polskim systemem), pojawiły się istotne problemy. Przede wszystkim, mimo dwukrotnego wzrostu produktywności, jaki nastąpił w ostatnich czterech dekadach, realne zarobki klasy średniej i niższej zmniejszają się systematycznie. Beneficjantem deregulacji handlu i importu jest najbogatszy 1% populacji. Na trzy nowo powstałe stanowiska pracy w tym roku, dwa są tzw. "poverty jobs". Akumulacja bogactwa na niespotykaną dotąd skalę wytworzyła ludzi, którzy mają wprost nieograniczone możliwości nacisku politycznego, mimo iż nie pełnią żadnych oficjalnych funkcji.

Jaka jest zatem alternatywa? Rozwiązania wolnorynkowe są częścią odpowiedzi, ale nie całą odpowiedzią. Tej nikt chyba nie zna. I bardzo proszę nie pisać, że tzw. "nauka społeczna Kościoła" jest jakąś alternatywą, bo żadnej nauki społecznej Kościoła zwyczajnie nie ma. Jest tylko parę encyklik, które podają ogólne zasady oparte na miłości bliżniego, ale konkretów żadnych. A jeżeli już polecają jakies rozwiązania, to są to rozwiązania przestarzałe i nijak nie przystające do dzisiejszych realiów. Np. związki zawodowe, które polecał Leon XIII, w dzisiejszych warunkach są całkowicie niezdolne do odegrania jakiejkolwiek znaczącej roli w kształtowaniu stosunków ekonomicznych.


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #181 dnia: Maja 12, 2014, 17:26:39 pm »

Korwin liczył na Palikota jako na wiarygodnego partnera do dyskusji na tematy gospodarcze, ale zmienił zdanie po ostatnich wyborach parlamentarnych. Widziałem wywiad w którym mówi, że Palikot stracił w jego oczach, odkąd "wpuścił tych wszystkich zboczeńców do sejmu".

Zwolennicy JKM mają nieprzyjemny zwyczaj dogmatyzowania kwestii ekonomicznych. Poza tym zdają się wierzyć, iż istnieje prosta relacja między poglądami etycznymi i ekonomicznymi. Są tacy, dla których np. sprzeciw wobec aborcji warunkuje konieczność popierania podatku liniowego. Chociaż może to margines, który miałem nieszczęście spotkać.
@conservative
Współczuję. Ostatnio w sąsiednim wątku zażartowałem, że powstanie listopadowe było reakcyjne i znaleźli się tacy, którzy wzięli to na serio. Dar ironii zanika w smutnych czasach.

;)
http://jimmyweb.pl/jkmgen/
Zapisane
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #182 dnia: Maja 12, 2014, 17:42:58 pm »


Ech, Pan, Panie Pięknowłosy, nie zna się na gospodarce zupełnie, za to na Żydach - ho! ho! - zna się Pan jak mało kto!

Bardzo "silne" argumenty. Typowe dla wyznawcy JKM.

Nie jestem wyznawcą JKM, nigdy nim nie byłem. JKM =/= wolny rynek

Zwolennicy JKM mają nieprzyjemny zwyczaj dogmatyzowania kwestii ekonomicznych. Poza tym zdają się wierzyć, iż istnieje prosta relacja między poglądami etycznymi i ekonomicznymi.

Wręcz przeciwnie! :)

Ekonomia ma wiele wspólnego z matematyką. :) Jest nauką, która docieka prawideł rządzących procesami gospodarczymi, nauką o przyczynach i skutkach. Odkryte i opisane prawa są neutralne pod względem moralnym, tzn. nie można oceniać, czy reguła "sformułowanie praw własności jest wynikiem występującej rzadkości dóbr" jest moralna, czy nie. Tak po prostu jest.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2014, 17:56:15 pm wysłana przez Marjusz » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #183 dnia: Maja 12, 2014, 18:00:38 pm »

Dar ironii zanika w smutnych czasach.
Jeśli pisze się tak, jak Pan w cytowanym fragmencie (rozumiem, że to jednorazowa wpadka, zazwyczaj lepiej Panu wychodzi), to trudno oczekiwać, że ktokolwiek zrozumie nie tylko ironię, ale nawet sens dosłowny.

A poza tym naprawdę tak wiele się tu spotyka dziwacznych poglądów, że człowiek nieraz na zimne dmucha...
Zapisane
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #184 dnia: Maja 12, 2014, 18:29:42 pm »


Nie jestem wyznawcą JKM, nigdy nim nie byłem. JKM =/= wolny rynek


Niemniej argumentów Pan nie przedstawił żadnych, dlatego mniemam jak na razie, iż opiera się Pan na wierze.

Przyznam, że nie za bardzo rozumiem. Cóż mam podeprzeć argumentami?
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #185 dnia: Maja 12, 2014, 19:47:06 pm »

Dar ironii zanika w smutnych czasach.
Jeśli pisze się tak, jak Pan w cytowanym fragmencie (rozumiem, że to jednorazowa wpadka, zazwyczaj lepiej Panu wychodzi), to trudno oczekiwać, że ktokolwiek zrozumie nie tylko ironię, ale nawet sens dosłowny.


Przepraszam, że nie na temat, ale dzięki tej krótkiej, ironicznej debacie o ironiczności ironii przypomniało mi się, że mam jeszcze jedną butelczynę nalewki z aronii. ;D
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #186 dnia: Maja 12, 2014, 21:58:36 pm »

Długo to tak jeszcze będzie trwało? Robi się nudno. Tyle elektronów gnać bez potrzeby dookoła świata...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #187 dnia: Maja 13, 2014, 08:57:58 am »

Potępiamy. I prosimy o potępienie!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #188 dnia: Maja 13, 2014, 22:25:38 pm »

A właśnie, skoro już JKM został "zahaczony": słyszałem, że JKM pojawia się (-wiał się) w przeoracie na Radości, tudzież w innych miejscach celebracji KRR. Prawda-li to? Do piusowców ma w końcu niedaleko. Kto wie, niechaj mówi.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #189 dnia: Maja 14, 2014, 02:32:52 am »

Dopóki nie nastąpi jednoznaczne potępienie działalności "JKM" przez  Tradsów.

Ile Pan ma lat..? Serio pytam...proszę się nie wstydzić.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #190 dnia: Maja 14, 2014, 08:42:39 am »

A właśnie, skoro już JKM został "zahaczony": słyszałem, że JKM pojawia się (-wiał się) w przeoracie na Radości, tudzież w innych miejscach celebracji KRR. Prawda-li to? Do piusowców ma w końcu niedaleko. Kto wie, niechaj mówi.

Tego nie wiem, ale z rok temu na jednym ze swoich spotkań wysłowił się, że Kościół katolicki od Soboru Watykańskiego II jest pod klątwą (chodziło o tę klątwę z bulli "Quo Primum").
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #191 dnia: Maja 14, 2014, 09:01:14 am »

A właśnie, skoro już JKM został "zahaczony": słyszałem, że JKM pojawia się (-wiał się) w przeoracie na Radości, tudzież w innych miejscach celebracji KRR. Prawda-li to? Do piusowców ma w końcu niedaleko. Kto wie, niechaj mówi.
Był kiedyś u Św Benona z red. Michalkiewiczem i grup(k)ą mnie nieznanych osób, była ich intencja, której brzmienia nie pamiętam
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #192 dnia: Maja 14, 2014, 09:52:12 am »

A właśnie, skoro już JKM został "zahaczony": słyszałem, że JKM pojawia się (-wiał się) w przeoracie na Radości, tudzież w innych miejscach celebracji KRR. Prawda-li to? Do piusowców ma w końcu niedaleko. Kto wie, niechaj mówi.

Tego nie wiem, ale z rok temu na jednym ze swoich spotkań wysłowił się, że Kościół katolicki od Soboru Watykańskiego II jest pod klątwą (chodziło o tę klątwę z bulli "Quo Primum").

Też to mogę potwierdzić, z kilka lat temu słyszałem jego wypowiedź, gdzie odniósł się personalnie do Pawła VI, że ciąży nad nim klątwa św. Piusa V. Słowa może nieco inne, nie pamiętam, ale sens był taki właśnie.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #193 dnia: Maja 14, 2014, 10:13:40 am »

Z JKM na siłę trzeba zrobić "lefebrystę"  :D No ... mówił sam o sobie tak w 2011 r.  :D

"Ktoś pyta, w związku z poprzednimi wpisami, czy jestem katolikiem. Oczywiście, że jestem katolikiem. Z inklinacjami lefebvrystowskimi nawet. Deiści w każdym kraju szanują Tradycję i popierają Religię. Gdybym urodził się w Arabii byłbym pewno mahometaninem – z tymi samymi poglądami."
(...)
http://wpolityce.pl/polityka/123705-bog-jest-ponad-to-oczywiscie-ze-jestem-katolikiem-z-inklinacjami-lefebvrystowskimi-nawet


A czym jest deizm, to na wcześniejszych stronach pisze.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #194 dnia: Maja 14, 2014, 10:18:40 am »

Cytuj
W latach dziewięćdziesiątych XX wieku p. Janusz Korwin-Mikke, trafnie rozpoznając źródła kryzysu w Kościele katolickim, stwierdził na łamach "Najwyższego CZAS!u", że uważa Jana XXIII za antypapieża. Tak otwarte zaznaczenie stanowiska sedewakantystycznego jest z pewnością przejawem dużej odwagi. To musi budzić szacunek. Od osoby o ogromnym i niekwestionowanym autorytecie, jakim niewątpliwie cieszy się p. Korwin-Mikke, powinniśmy również oczekiwać konsekwencji.

Żródło

Cytuj
Katolik występujący przeciwko karze śmierci jest jawnym heretykiem.

Żródło
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!