Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:44:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Brawario2 masakruje JKM  (Przeczytany 40111 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:11:20 pm »

On kiedyś na pielgrzymce do Częstochowy opowiadał że tworzyłby policję obyczajową któraby karała chłostą zbyt bliskie kontakty damsko męskie przed ślubem. Włącznie z prawem nalotów na mieszkania. Sam to słyszałem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:15:45 pm »

Czyżby jakieś zapożyczenia z islamu?? ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:18:38 pm »

A ks. Stehlin chciał go nawet usunąć z pielgrzymki wtedy. 12 lat temu.
Pewne sprawy i rygoryzm nie biorą się z niczego.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:20:35 pm »

Pan Bóg dał nam wolną wolę. A za to co nawet w domu i pokryjomu i tak odpowiemy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:26:17 pm »

Oczywiście. Ale przed Bogiem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:27:41 pm »

Ni mniej ni więcej. I przed nikim innym.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 07, 2010, 23:44:13 pm »

Dla mnie osobiście najlepszym kandydatem byłbym ja sam, bo moje poglądy najbardziej mi pasują  :P
A tak poważniej (bo jednak nie do końca) to idealne byłoby połączenie JKMwskiego podejścia do gospodarki i wpływu państwa na obywateli z ortodoksją MJ, która z jednej strony hamowałby zbyt protestanckie podajcie do liberliazmu, z drugiej gwarantowała porządek i prawo..
Choć najbliższe mi są jednak poglądy Pana Hansa Hermana Hoppe... A do nich wszystkim kandydatom jest daleko.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 08, 2010, 08:37:24 am »

Cytuj
Choć najbliższe mi są jednak poglądy Pana Hansa Hermana Hoppe... A do nich wszystkim kandydatom jest daleko.
anarchokonserwatyzm :) oj niestety to nie możliwe, JKM przy tradycji Rothbarda wydaje się etatystą hehe. Ja chyba jednak będę na szalonego JKM głosował, gdybym wiedział że może wygrać bym się zastanawiam dłużej ale wiedząc że to i tak głos zmarnowany nie będę czuć wyrzutów sumienia
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:15:23 am »

Tylko 4 kandydatów ma jakieś poglądy, z czego 3 lewicowe:
Ziętek - skrajna lewica, Morawiecki - lewica, Jurek - centro lewica
Jedyny kandydat prawicowy to JKM.

Pozostali kandydaci to okrągłostołowe "bagno" bez żadnych poglądów poza chęcią władzy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:51:35 am »

Przeczytałem ostatnio dużo publikacji o kardynale Wyszyńskim. Wynika z nich, że nie był on przeciwnikiem reform społecznych w PRL, reformy rolnej, nacjonalizacji przemysłu, własności państwowej. Był bardzo krytyczny do ustroju panującego w II Rzeczpospolitej. Właściwie nigdy biskupi polscy nie potępili ustroju gospodarczego PRL, który przynajmniej z definicji był socjalistyczny. Dziś bardzo dużo ludzi wspomina dobrze i Gomułkę i Gierka, że mieli pracę, jeżdzili na wczasy, dostawali mieszkania, zdobyli wykszłałcenie. Zauważmy, ze teraz nawet po 20 latach upadku komuny nikt z kandydatów na prezydenta nie potępia w czambuł ustroju gospodarczego PRL. Chyba dlatego, żeby nie stracić starszego elektoratu.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:53:20 am »

Tylko 4 kandydatów ma jakieś poglądy, z czego 3 lewicowe:
Ziętek - skrajna lewica, Morawiecki - lewica, Jurek - centro lewica
Jedyny kandydat prawicowy to JKM.

Pozostali kandydaci to okrągłostołowe "bagno" bez żadnych poglądów poza chęcią władzy.
poglądu? Ziętek, Morawiecki? Pogląd to nie mniemanie. Ziętek nie ma żadnego poglądu, Morawiecki nie znam go widziałem na frondzie wywiad i kolejny który ma mniemanie. Pogląd to przemyślane, sfalsyfikowane idee a nie chłopska gadanina przy stole wielkanocnym jak to bym Polskę urządził.

kolejny mit że prawica to wolny rynek a lewica nie. Ten podział jest anachronizmem, dziś w naukach politycznych stosuje się trójwymiarowy podział sceny politycznej w samym libertarianizmie możemy przecież umieścić konserwatyste Hoppe ale i Samuela E Konkina, mamy Hayeka ale i Ayn Rand itd. Za Izajaszem Berlinem możemy po prostu szeregować poglądu podług dwóch rodzajów wolności - negatywnej i pozytywnej przy czym najważniejsza jest imho wolność negatywna.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:12:09 am »

kolejny mit że prawica to wolny rynek a lewica nie.

1. Nie pisałem tylko o wolnym rynku.
2. Jeżeli nie prwica-lewica, to jaki podział Pan proponuje?
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:23:01 am »

Czy jako prezydent podpisałby pan ustawę, która sankcjonowałaby karę śmierci?

- Nawet ją zaproponuję

Popiera pan karę śmierci, a czy jest pan zwolennikiem eutanazji?

Eutanazja jest obecnie po cichu popierana przez rządy, które mają nadzieję, że się wymigają od płacenia emerytur. (...) Lekarz nie może zabijać.

A co z aborcją? Czy ustawa antyaborcyjna powinna zostać zaostrzona?

- W wieku XIX przypuszczalnie byłbym zwolennikiem aborcji, bo wtedy uważano, że dziecko istnieje od chwili narodzin. Teraz w wyniku rozwoju techniki jesteśmy w stanie utrzymać przy życiu płód także poza organizmem matki. Trzeba przyjąć, że w tej chwili jedynym logicznym początkiem życia ludzkiego jest moment zapłodnienia.

Byłby pan za zapisem w konstytucji, który proponuje Marek Jurek o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci?

- Oczywiście. Z tym, że dla mordercy naturalna śmierć jest na szubienicy. Życie trzeba chronić, ale nie twierdzę, że za aborcję kary muszą być wysokie. Kodeks karny za zabicie dziecka już narodzonego przewiduje nadzwyczajne złagodzenie kary dla kobiety w szoku poporodowym. Kara powinna być mniejsza niż za zabicie dziecka narodzonego, ale powinna być, skoro dziś karze się nawet za zabicie kota. Dyskutowałem kiedyś z pewny libertarianinem amerykańskim, który zapytał mnie, czy jeśli miałbym niechcianą narośl na plecach, którą musiałbym nosić przez dziewięć miesięcy, czy nie miałbym prawa się od niej uwolnić? Tyle, że kobiecie dziecka nikt nie przyklejał do pleców, coś musiała w tym kierunku zrobić.
 
A gdyby chodziło o ofiarę gwałtu, co wtedy?

- Mówimy o człowieku, przez dziewięć miesięcy chyba mogłaby go ponosić.

A potem co? Oddać dziecko do adopcji?

- Oczywiście. Można też dziecko w pewnym sensie sprzedać rodzinie, która nie może mieć własnego, ale wówczas trzeba uważać, żeby się nie naciąć na handel organami. Nie stawiałbym na samodzielne kontakty, jakaś społeczna organizacja powinna się tym zajmować.

Homoseksualizm to pana zdaniem zboczenie?

- Co nie jest normalne, to jest zboczone. Znam wielu homosiów i oni wcale się nie uważają za normalnych, oni są wybitni, są creme de la creme, normalnymi gardzą.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,page,2,title,Korwin-Mikke-sondaze-sa-robione-przez-bezpieke,wid,12328473,wiadomosc.html



A teraz oczekuję od przeciwników JKM równie "fundamentalisytycznych" sformułowań (a jeśli już rządzili, to także czynów) u ich faworytów w najbliższych wyborach prezydenckich. Niech no któryś pokaże wywiad ze swoim kandydatem, w którym mówi on, że homo- to zboczenie...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:49:05 am »

a propo to jakie jest stanowisko pana Marka Jurka w sprawie kary śmierci? Bo w tej sprawie to teraz zdaje się Kościół jest jej przeciwny( od J.PII). Bo wiadomo, że wszyscy pozostali poza JKM  są przeciw         
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:52:48 am »

a propo to jakie jest stanowisko pana Marka Jurka w sprawie kary śmierci? Bo w tej sprawie to teraz zdaje się Kościół jest jej przeciwny( od J.PII). Bo wiadomo, że wszyscy pozostali poza JKM  są przeciw         

A mnie się zdaje, że KKK dopuszcza karę śmierci.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Brawario2 masakruje JKM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!