Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:53:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Aborcja na świecie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Aborcja na świecie  (Przeczytany 11216 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« dnia: Marca 27, 2009, 17:52:54 pm »

Bardzo dobre źródło danych statystycznych n.t. aborcji: http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/
Przykłady:
Świat:

Europa:

USA:

Rosja:


Przerażające...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1 dnia: Marca 28, 2009, 12:41:44 pm »

Zdziwiła mnie liczba aborcji w Rosji. Nie myślałem że to aż taki ogromny problem tam.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 28, 2009, 12:47:27 pm »

Nie wiem, czy to gdzieś tu było, ale wklejam, bo dosyć interesujące.

Fragment newsa:
Cytuj
Obrońcy życia w USA uważają, że ogromna tragedia jak wstrząsnęła rodziną Feldkampów, nie wydarzyła się przypadkowo w tym konkretnym miejscu. Mają nadzieję, że to bolesne doświadczenie skłoni Buda Feldkampa do zastanowienia się nad sensem życia i obmycia się z krwi niewinnych dzieci.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 28, 2009, 14:01:44 pm »

Jak dla mnie to bardziej mrozi krew w żyłach, niż najdrastyczniejsze zdjęcia z mordów  :'(
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 28, 2009, 14:10:19 pm »

Tak, to przerażające. A czy w tej statystyce ujęte są także szacunkowe dane dotyczące nielegalnie dokonywanych aborcji? Jeśli nie, to przeraża tym bardziej- bo ta liczba to nie wszystko jeszcze.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #5 dnia: Marca 28, 2009, 15:39:34 pm »

Zdziwiła mnie liczba aborcji w Rosji. Nie myślałem że to aż taki ogromny problem tam.

W Rosji wlasnie na potege. Bieda i moralnosc z czasow ZSRR skutecznie pomaga w podejmowaniu decyzji
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 28, 2009, 15:40:02 pm »

w 2/3 państw przedstawionych - nie ma nielegalnych dzieciobójstw - bo po co?

@p. Bolt -  na cmentarzu katolickim, tuż obok owego Grobowca Nienarodzonych

Może to obudzi w zabójcy - człowieka....
+++
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 28, 2009, 15:56:40 pm »

Przy okazji - na mapie Europy świetnie widać "w Portugalii dogmat wiary będzie zachowany"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #8 dnia: Marca 28, 2009, 16:01:01 pm »

Przy okazji - na mapie Europy świetnie widać "w Portugalii dogmat wiary będzie zachowany"

Zaskakuje mnie Austria (mala ilosc) i Chorwacja (duza). Najbardziej postepowe Rosja, Ukraina, Bialorus i Wegry, Polska - zascianek Europy

Ale cos mi sie wydaje ze bierze sie pod uwage jedynie aborcje legalne.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 28, 2009, 16:09:22 pm »

Zdziwiła mnie liczba aborcji w Rosji. Nie myślałem że to aż taki ogromny problem tam.

W Rosji wlasnie na potege. Bieda i moralnosc z czasow ZSRR skutecznie pomaga w podejmowaniu decyzji
Wiem, ale nie sądziłem że to aż tak dużo mimo wszystko. Myślałem np. że w Chinach jest więcej...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #10 dnia: Marca 28, 2009, 16:13:08 pm »

Zdziwiła mnie liczba aborcji w Rosji. Nie myślałem że to aż taki ogromny problem tam.

W Rosji wlasnie na potege. Bieda i moralnosc z czasow ZSRR skutecznie pomaga w podejmowaniu decyzji
Wiem, ale nie sądziłem że to aż tak dużo mimo wszystko. Myślałem np. że w Chinach jest więcej...

Jaki to ma zwiazek. Moze byc duzo zarowno w Rosji jak i w Chinach. W Chinach jest to uznawane za normalny zabieg medyczny, jak wyciecie kawalka jelita powiedzmy. Wiec cos co znamy. Moralne skrupuly ma niewielu, tu w kosciolach nie mozna nawet zbyt mowic ze to niemoralne. Ogolnie mozna cos wspomniec, ale doslownie raczej nie
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 28, 2009, 23:28:37 pm »

Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!

— Stefan Wyszyński
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 30, 2009, 09:41:26 am »

USA: rodzina właściciela sieci klinik aborcyjnych zginęła obok Grobu Nienarodzonego Dziecka
Cytuj
22 marca w Montanie, na północy USA, w wypadku lotniczym zginęło 14 osób. Na jaw wychodzą niecodzienne okoliczności katastrofy, o których informuje serwis Fronda.pl. Do tragedii doszło bowiem na katolickim cmentarzu Św. Krzyża, niedaleko Grobu Nienarodzonego Dziecka. A samolot należał do właściciela największej sieci klinik aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zginęły jego dzieci i wnuki.
W katastrofie lotniczej zginęło siedmioro dzieci i drugie tyle dorosłych - rodzina milionera z USA. Właścicielem maszyny był Irving Moore 'Bud' Feldkamp III, który zbił fortunę na sieci klinik aborcyjnych w USA.

Irving Moore 'Bud' Feldkamp III kupił firmę Family Planning Associates już cztery lata temu. W należących do niego siedemnastu klinikach w samej Kalifornii zgłaszało się więcej kobiet niż we wszystkich pozostałych klinikach w stanie.

Córki Feldkampa leciały tego dnia na wypoczynek.

Jednosilnikowy Pilatus PC-12 rozbił się i stanął w płomieniach około 150 metrów od pasa startowego, gdy podchodził do lądowania w mieście Butte. Świadkowie widzieli, jak pikował prosto w ziemię. Maszyna wystartowała w Oroville w Kalifornii i miała lecieć do Bozeman w Montanie. Jednak pilot już w powietrzu zmienił plan lotu i skierował się do Butte.

Samolot był nowy - wyprodukowano go w 2001 roku.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1943225,12,item.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 07, 2013, 21:48:09 pm »

Wygrzebałem stary wątek przez wyszukiwarkę forumową, żeby wrzucić to:

http://ekai.pl/wydarzenia/x66571/pierwszy-stan-wolny-od-aborcji/:

Cytuj
Dzięki skutecznym akcjom obrońców życia w amerykańskim stanie Delaware wstrzymano wykonywanie chirurgicznej aborcji.

Aborcyjny gigant Planned Parenthood zawiesił oferowane w dwóch swoich placówkach na tym terenie zabiegi, gdyż władze w obliczu napływających informacji o różnych nieprawidłowościach wszczęły procedurę kontrolną. W ten sposób Delawere jest pierwszym stanem USA wolnym od chirurgicznej aborcji od 1973 roku, gdy werdykt Sądu Najwyższego umożliwił legalizację zabijania dzieci nienarodzonych w Stanach Zjednoczonych.

Zawieszenie wykonywania chirurgicznej aborcji dotyczy dwóch działających w tym regionie klinik Planned Parenthood – w Dover i Wilmington. Stało się tak dzięki temu, że obrońcy życia z organizacji Operation Rescue nagłośnili przypadki łamania regulacji i procedur medycznych oraz sytuacji, gdy personel jednej z klinik zaatakował fizycznie pokojowo manifestującą przed placówkę starszą kobietę. Wszystko to wzbudziło niepokój władz stanowych.

Według działaczy Operation Rescue, którzy wspólnie z ABC Action News przeprowadzili dziennikarskie śledztwo w tej sprawie, warunki, w jakich dokonywano aborcji w klinice Wilmington nie różniły się specjalnie od tych, w jakich funkcjonowała placówka prowadzona w Filadelfii przez Kermita Gosnella – sądzonego obecnie aborcjonisty, oskarżonego o mordowanie żywych dzieci w wyniku tzw. późnych abocrji.

Zdaniem Troya Newmana, szefa Operation Rescue brudne kliniki, w których nie przestrzega się sterylnych warunków i łamie procedury medyczne oraz naraża zdrowie i życie kobiet, to norma w wielkim przemyśle aborcyjnym.

„Mamy, przynajmniej na razie pierwszy stan, który jest oficjalnie wolny od aborcji chirurgicznych. Bez wątpienia ocali to dzieci i da przemysłowi aborcyjnemu czytelny sygnał, że regulacje i nadzór doprowadzą do trwałego zamknięcia ich klinik” – podkreślił, wskazując jednocześnie obrońcom życia schemat metody walki z aborcją.

Przedstawiciele grupy Operation Rescue, która znana jest z przeprowadzania pikiet i czuwań modlitewnych pod klinikami aborcyjnymi, twierdzą, że coraz więcej Amerykanów broni życia, a dni przemysłu aborcyjnego są policzone. Od kilku lat prowadzą oni "Projekt Daniel 5, 25", którego nazwa nawiązuje do tego fragmentu biblijnej Księgi Daniela, gdzie prorok odczytywał tajemnicze napisy na ścianie i przepowiadał upadek władców babilońskich i perskich. Kampania ma na celu ścisłe monitorowanie funkcjonujących klinik aborcyjnych pod względem przestrzegania prawa, ale i zachęca do modlitwy i pomocy kobietom, chcącym dokonać aborcji.

To wszystko wydaje się na razie bez wielkiego rozgłosu. Nie rozumiem jednak do końca: na początku artykuł brzmi tak jakby stan ograniczył aborcję prawnie, a później brzmi tak jakby "tylko" aborcyjny gigant się wycofał z obawy przed kontrolami (piszę "tylko" ponieważ wycofanie się giganta nie oznacza ograniczeń prawnych dla pozostałych).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 07, 2013, 22:06:18 pm »

Być może nie ma tam więcej klinik aborcyjnych, ponieważ jest to mały stan (767 tys. mieszkańców)? W każdym razie wiadomość jest dobra ze względu na osiągnięty efekt, choćby prowizoryczny.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Aborcja na świecie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!