Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 04:21:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma  (Przeczytany 5571 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 11, 2009, 10:34:46 am »

Niestety instytuty sondazowe nie dysponuja narzedziami pozwalajacymi ocenic szczerosc wypowiedzi wiec musimy sie zadowolic deklaracjami werbalnymi. Gdyby takie narzedzia istnialy, to podejrzewam, ze w niektorych krajach ankieta nt. wiary w artykuly Credo wypadlaby gorzej wsrod ksiezy niz wsrod wiernych.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 11, 2009, 20:14:26 pm »

Chyba anglikanie takie cos przegłosowali na swoim synodzie w 1997r. Bo przecież Bóg jest taki miłosierny...

Nie całkiem. Anglikańska "Doctrinal Comission" uznała w 1996, że piekło nie jest miejscem ognia i wiecznych tortur. Jest raczej miejscem, gdzie miłość Boga jest nieobecna.

Należy tu jednak dodać, że Jan Paweł II swego czasu powiedział, że piekła nie należy rozumieć jako kary zewnętrznie nałożonej przez Boga, ani jako konkretnego miejsca, ale bardziej jako stan tych, którzy dobrowolnie oddzielili sie od Boga.

Jak dla mnie, to dość podobne poglądy.



Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 12, 2009, 11:10:18 am »

Z tą dobrowolnosćią, to trochę jakby wbrew Ewangelii:
<<«Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.>>
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:49:35 am »

W kontekście lansowania się niektórych osobniczek na serwisach zdjęciowych, cytat na dziś z demona Melida:
Cytuj
Ja byłem cherubinem, a teraz jestem wysokim oficerem w królestwie szatana. Moje zadanie jest interesujące i przynosi największe owoce. Popycham ludzi do aktów nieczystych
Cytuj
„Ja jestem bardzo sprytny; aby osiągnąć swój cel w świecie, osłabiam autorytet rodziców, którzy są pierwszymi odpowiedzialnymi za nieprzyzwoity sposób ubierania się ich córek. Kobiety noszące się bezwstydnie utwierdzam w przekonaniu, że nie robią nic złego, ponieważ obecnie prawie wszystkie tak się ubierają. Posługując się brakiem ograniczeń na plażach, wzbudzam w tych kobietach przyjemność z bycia oglądanymi i podziwianymi.
Cytuj
[Prowadzę ludzi do piekła]. Jak tylko umrą będą dzielić mój los, tam gdzie jest wieczny płacz, wyrzuty sumienia i zgrzytanie zębów
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 13, 2009, 23:31:47 pm »

Z tą dobrowolnosćią, to trochę jakby wbrew Ewangelii:
<<«Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.>>

Niestety język polski nie jest tu precyzyjny: "nie będą mogli" może znaczyć, że nie będą mogli sami (co dość oczywiste) albo że nie będzie dla nich żadnej możliwości. Niestety polski nie ma tu rozróżnienia na "may not" i "cannot" angielskiego.

Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 14, 2009, 12:51:11 pm »

Bo powinno być: "nie będą w stanie" - nota bene tekst łaciński jest identyczny -jak polske "non poterunt"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Września 17, 2017, 17:47:30 pm »

Bóg istnieje i piekło istnieje.  Ciekawe rozmowy w "Rozmowach niedokończonych" z grudnia 2006 roku:

Bardzo ciekawa rozmowa o zbawieniu, niebie, piekle i Miłosierdziu Bożym.

1. Piekło istnieje.
2. Jest wieczne. Mylą się te osoby, które uważają, że kiedyś Bóg piekło zlikwiduje.
3. Bóg każdego pragnie zbawić (ale nie na siłę, wbrew wolnej woli człowieka) i nikogo nie skazuje na piekło. Wyboru nieba lub piekła, dokonuje sam człowiek już tu na ziemi.


http://www.radiomaryja.pl/multimedia/nie-wszyscy-beda-zbawieni-milosierdzie-a-sprawiedliwosc-boza/
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #22 dnia: Września 17, 2017, 19:31:51 pm »

Bóg istnieje i piekło istnieje.  Ciekawe rozmowy w "Rozmowach niedokończonych" z grudnia 2006 roku:

Bardzo ciekawa rozmowa o zbawieniu, niebie, piekle i Miłosierdziu Bożym.

1. Piekło istnieje.
2. Jest wieczne. Mylą się te osoby, które uważają, że kiedyś Bóg piekło zlikwiduje.
3. Bóg każdego pragnie zbawić (ale nie na siłę, wbrew wolnej woli człowieka) i nikogo nie skazuje na piekło. Wyboru nieba lub piekła, dokonuje sam człowiek już tu na ziemi.


http://www.radiomaryja.pl/multimedia/nie-wszyscy-beda-zbawieni-milosierdzie-a-sprawiedliwosc-boza/



Polecam wątek, który kiedyś założyłem. Ale po latach przyznam, że nadal nie mam odpowiedzi. 
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=664.0

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Września 17, 2017, 22:16:56 pm »


Polecam wątek, który kiedyś założyłem. Ale po latach przyznam, że nadal nie mam odpowiedzi. 
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=664.0



Jak nie ma odpowiedzi? Przecież tam jest wiele powiedziane i całkiem mądrze.  Zło jest związane z darem wolności i odrzuceniem Stwórcy.  Polecam wykład pt. "Geneza zła" w wątku w cytacie podanym,  bardzo dobrze tłumaczone.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #24 dnia: Września 19, 2017, 19:21:06 pm »


Polecam wątek, który kiedyś założyłem. Ale po latach przyznam, że nadal nie mam odpowiedzi. 
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=664.0



Jak nie ma odpowiedzi? Przecież tam jest wiele powiedziane i całkiem mądrze.  Zło jest związane z darem wolności i odrzuceniem Stwórcy.  Polecam wykład pt. "Geneza zła" w wątku w cytacie podanym,  bardzo dobrze tłumaczone.





Przepraszam, ale nie uzyskałem odpowiedzi to jest tylko opisywanie stanu faktycznego.  Wolność to nie zło. Wybieram coś, co już jest. Ale jak to powstało to nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Tu dotykamy tematu przymioty Absolutu.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Września 19, 2017, 21:21:58 pm »

Dyskusja o genezie zła jest tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,664.msg211341.html#msg211341

Nie będziemy pisać tego samego tam i tu.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Bóg istnieje, ale piekła nie ma « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!