Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:32:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz nagrodzony przez ADL
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kardynał Dziwisz nagrodzony przez ADL  (Przeczytany 2053 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« dnia: Maja 28, 2010, 17:18:55 pm »

Nie wiem, czy to już gdzieś było, ale właśnie przeczytałem, że kard. Dziwisz dostał nagrodę od Anti-Defamation League za swoją rolę w "budowaniu i pogłebianiu nowych pozytywnych relacji miedzy żydami i katolikami".

http://www.adl.org/PresRele/ChJew_31/5768_31.htm
http://www.rp.pl/artykul/10,485654.html

Nagroda jest przyznawana "dla podkreślania zasług ludzi Kościoła dla relacji katolicko-żydowskich w duchu Soboru Watykańskiego II."
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 17:21:41 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 28, 2010, 18:11:01 pm »

 ::)

czyli co? jak go niechcący spotkam mam powiedzieć "szalom"?
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 28, 2010, 18:22:35 pm »

Aż chciałoby się napisać: a co się dziwisz?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 28, 2010, 19:22:16 pm »

Ja się tak bardzo nie dziwię, ale trochę jednak tak :-)

ADL  (Liga przeciwko Zniesławieniu) jest w sumie organizacją, której przeszłość i cele działania kryształowo czyste nie są, i  nawet wśród samych Żydów budzi wiele emocji. Lewicujący Żydzi tacy jak Chomsky czy Finkelstein uważają ADL za narzedzie polityki Izraela, zaś ortodoksyjni Żydzi zarzucają Lidze sojusz z siłami propagującymi aborcję, homoseksualizm, i wszelkiej maści idee lewicowo-postępowe. Są i tacy Żydzi, którzy ADL uważają za przeszkodę w pojednaniu z chrześcijanami...

Tak więc nie wiem sam, czy powinniśmy kardynałowi gratulować, czy tez złożyć wyrazy ubolewania  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 19:34:04 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 28, 2010, 20:36:24 pm »

A tak zastanawiam się: czy Pan nasz Jezus Chrystus (którego JE kardynał Stanisław Dziwisz jest naśladowcą i sługą) to mógłby takie odznaczenie od ADL otrzymać, czy też nie mógłby? 
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 28, 2010, 20:47:59 pm »

A tak zastanawiam się: czy Pan nasz Jezus Chrystus (którego JE kardynał Stanisław Dziwisz jest naśladowcą i sługą) to mógłby takie odznaczenie od ADL otrzymać, czy też nie mógłby? 

Trudno powiedzieć, ale pamiętam, że ADL mocno protestowała przeciwko filmowi Gibsona Pasja, więc podejrzewam, że by nie mógł... ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 20:50:22 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 30, 2010, 22:41:22 pm »

ADL  (Liga przeciwko Zniesławieniu) jest w sumie organizacją, której przeszłość i cele działania kryształowo czyste nie są, i  nawet wśród samych Żydów budzi wiele emocji. Lewicujący Żydzi tacy jak Chomsky czy Finkelstein uważają ADL za narzedzie polityki Izraela, zaś ortodoksyjni Żydzi zarzucają Lidze sojusz z siłami propagującymi aborcję, homoseksualizm, i wszelkiej maści idee lewicowo-postępowe. Są i tacy Żydzi, którzy ADL uważają za przeszkodę w pojednaniu z chrześcijanami...
ADL to rekieterzy B'nai B'rith.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 08:15:42 am wysłana przez stary kontra » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 30, 2010, 23:33:54 pm »

Ha. Ja się wcale nie stanisławię. "Swój człowiek dostał odpowiednią nagrodę"
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 01, 2010, 08:33:20 am »

Ha. Ja się wcale nie stanisławię. "Swój człowiek dostał odpowiednią nagrodę"
Bandyckie zwyczaje ,,panów" świata.Bandyci ,,nagradzają"ludzi niosących pomoc humanitarną. Hańba takiemu kardynałowi, który prawdę ma tam, gdzie szlachetne zakończenie jego tułowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.bibula.com/?p=22304
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 01, 2010, 08:44:10 am »

Ale Pan walnął z grubej rury Panie Stefanie ;D Wszak kardynał Dziwisz to dawny sekretarz Najświększego z Polaków :) Żeby Pana panie od ojca Dyrektora nie wywieżli na wozie jak Jagnę z Chłopów ;D ;D. Na współpracowników JPII nic w Polsce nie można mówić. :)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz nagrodzony przez ADL « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!