Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:47:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: co jest bezwzględną prawdą?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: co jest bezwzględną prawdą?  (Przeczytany 1194 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Marca 27, 2009, 12:31:25 pm »

Jestem pod wrażeniem dużej wiedzy i życzliwości uczestników tego forum o dlatego pozwalam sobie na zadawanie pytań (choć troszkę się obawiam osądzenia o pasożytnictwo...)
Mianowicie, kiedy czytajć jakiś tekst mogę mieć ABSOLUTNĄ pewność hego prawidzowści, a kiedy mogę w niego wierzyć ale nie muszę. Mam ksiażkę o tytule mniej więcej "Cztery rzeczy ostateczne...", która ma imprimatur i chyba nawet nihili obstat i gdzie bardzo dokłądnie opisano na przykad Sąd Ostateczny (jest rozdział "O sposobie w jakim Chrystus zajmie miejsce na ławie sędziowskiej"). Czy imprimatur oznacza, że coś jest prawdą czy jedynie, że może być prawda ale nie musie (wg Wiary Katolickej). Z drugiej strony wiem, że nawet Papież może coś powiedzić na kazaniu co jest błędne chyba...). Będę wdzięczny za wykaz rodzajów dokumentów, co do których nie ma wątpliwości w świetle Nauki Katolickiej, że zawieraja prawdę. Czy należa do nich dokumenty soborów? Od razu piszę, że nie mam na myśli żadnych podtekstów dotyczących Sobory Watykańskiego II, którego prawdziwość wyznaję.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 27, 2009, 12:39:45 pm »

uff, wystarczy sprawdzić w internecie - "BREVIARUM FIDEI"
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: co jest bezwzględną prawdą? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!