Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:05:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy wdowiec z czwórką dzieci może zostać księdzem katolickim???
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Czy wdowiec z czwórką dzieci może zostać księdzem katolickim???  (Przeczytany 21206 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« dnia: Maja 31, 2010, 09:50:13 am »

Ojciec księdza został księdzem
ceg , kai 31-05-2010, ostatnia aktualizacja 31-05-2010 03:19

69-letni Antoni Kieniewicz, ojciec czwórki dzieci, w tym jednego księdza, pierwszy raz odprawił mszę świętą

Wierni z parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na warszawskiej Chomiczówce byli wczoraj świadkami niecodziennej mszy prymicyjnej.

Odprawił ją 69-letni parafianin Antoni Kieniewicz, który otrzymał święcenia kapłańskie w ubiegłym tygodniu w archikatedrze warszawskiej z rąk abp. Kazimierza Nycza.

Obok niego przy ołtarzu stanął jego syn ks. Piotr Kieniewicz MIC, rektor seminarium księży marianów w Lublinie, który w tym roku obchodził 17. rocznicę święceń kapłańskich.

– Z Panem Bogiem nigdy nic nie wiadomo – powiedział ks. Kieniewicz-senior.

Wychował się w religijnej rodzinie. Jego ojciec prof. Stefan Kieniewicz był jednym z najwybitniejszych historyków, znawcą dziejów XIX-w. Polski. Babka ks. Antoniego, matka matki, gorliwie modliła się, aby któryś z jej synów został kapłanem.

– Gdy to nie wyszło, zaczęła modlić się o powołanie dla wnuków. I znowu nic – wspomina.

Za to do Karmelu wstąpiła wnuczka – zmarła dwa lata temu w klasztorze w Bornem Sulinowie siostra ks. Antoniego, Teresa. Natomiast w pokoleniu prawnuków aż trzech zostało kapłanami, w tym syn ks. Antoniego, Piotr, który wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów.

Antoni Kieniewicz założył rodzinę, z żoną Marzeną wychowali czworo dzieci – trzech synów i córkę. Razem w 1979 r. wstąpili na Drogę Neokatechumenalną. Antoni był katechetą wędrownym w Bydgoszczy.

We wspólnocie, której posługiwał, zrodziły się trzy powołania kapłańskie, a jedna z kobiet wstąpiła do zakonu.

Po śmierci żony Antoni Kieniewicz wstąpił do seminarium Redemtoris Mater w Warszawie. – Właściwie po latach modlitwa mojej babci została wysłuchana. Późno, bo późno, ale zostałem księdzem – mówi ks. Antoni.
Rzeczpospolita



http://www.rp.pl/artykul/487545.html

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 31, 2010, 09:59:49 am »

a dlaczego nie może być księdzem? Nawet za kardynała Wyszyńskiego zdarzały się takie przypadki. Przecież jest wdowcem. Zresztą jeśli Stolica Apostolska pozwala się byłym duchownym anglikańskim, którzy przeszli na katolicyzm byli mieli żony to dlaczego wdowcy mają być poszkodowani?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 31, 2010, 10:05:28 am »

wszystko gra, tylko czy powinien mieć prawo udzielania sakramentów? Czy dawniej też tak było? Jeśli dobrze kojarzę wdowcy mogli wstępować do zakonów.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 31, 2010, 10:06:49 am »

Abstrahujac od tego, ze w/w nie zostal ksiedzem katolickim tylko neokatechumenalnym, to nie ma powodu do zdziwien. Takie powolania sa dosc rzadkie z oczywistych powodow demograficznych, ale zdarzaja sie od czasu do czasu, nawet wsrod tradycjonalistow. W FSSPX ojciec przelozonego dystryktu francuskiego zostal bratem, a jego corka - siostra. W zwiazku z czym jego syn-ksiadz byl synem brata oraz bratem siostry, ktora byla corka brata :)
Z innych tego typu ciekawostek : http://www.how-to-pray-the-rosary-everyday.com/fr-goddard-fssp-like-father-like-father.html

A do zakonow moga wstepowac nie tylko wdowcy, ale i zonaci pod warunkiem, ze dzieci sa odchowane, a malzonka wyrazi zgode.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 31, 2010, 10:07:49 am »

Też nie widzę przeszkód, dlaczego wdowiec nie miał by zostać księdzem? Tu większym problemem jest to, jakie seminarium ukończył ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 31, 2010, 10:09:55 am »

osobiście znam przypadek księdza diecezjalnego, który porzucił kapłaństwo, ożenił się, a po śmierci żony powrócił do kapłaństwa. Było to w archidiecezji warszawskiej w czasach kardynała Wyszyńskiego. Podobnie jest np. w jednej z parafii na Warmii, podobny przypadek.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 31, 2010, 10:24:06 am »

Ja znam taki przypadek u tradiswiatka : rozbil tradycjonalistyczna rodzine, narobil babce dzieci, po czem zaplakal gorzko, nawrocil sie na dobra droge i z powrotem jest ksiedzem wykonujacym swe funkcje na drugim koncu swiata.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 31, 2010, 10:26:56 am »

Ja znam taki przypadek u tradiswiatka : rozbil tradycjonalistyczna rodzine, narobil babce dzieci, po czem zaplakal gorzko, nawrocil sie na dobra droge i z powrotem jest ksiedzem wykonujacym swe funkcje na drugim koncu swiata.

Nieźle hehehehe
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 31, 2010, 10:32:31 am »

no jakby tak przejrzeć historię Kościoła przed Soborem to też dużo by znalazł takich przypadków. Papieżom tez się zdarzało poszalać :)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 31, 2010, 12:17:06 pm »

wszystko gra, tylko czy powinien mieć prawo udzielania sakramentów? Czy dawniej też tak było? Jeśli dobrze kojarzę wdowcy mogli wstępować do zakonów.
Oczywiście, że dawniej tez tak było, nawet świetymi zostawali, święty Franciszek Borgiasz na przykład (prawnuk papieża Aleksandra VI). Dlaczego by nie nmiał sprawować sakramentów?

Chyba nawet któryś z papieży był dzieciatym wdowcem, juz nie pamietam, który
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 31, 2010, 12:32:18 pm »

akurat Aleksander VI to za babkami się oglądał ;D ;D. Ciekawe jak było naprawdę z nim? Czy wszystko o nim pisze np. wikipedia jest prawdą?  ;D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_VI
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 31, 2010, 14:30:20 pm »

Cytuj
Wiele faktów historycznych wciąż budzi spory – do złagodzenia opinii historyków o Aleksandrze VI, który szczególnie surowo oceniany był przez XIX-wieczną historiografię protestancką, przyczyniło się też odkrycie wielu nowych dokumentów historycznych.

To z pewnoscia jest zdanie prawdziwe.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 31, 2010, 23:54:49 pm »

O macierzy! Mój Mąż twierdzi, że jak umrę (nie wiem dlaczego zakłada, że ja pierwsza opuszczę ten łez padół), to on zostanie księdzem albo zakonnikiem. Teraz wstąpi w niego nowa nadzieja ;-).
Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 01, 2010, 00:11:33 am »

O macierzy! Mój Mąż twierdzi, że jak umrę (nie wiem dlaczego zakłada, że ja pierwsza opuszczę ten łez padół), to on zostanie księdzem albo zakonnikiem. Teraz wstąpi w niego nowa nadzieja ;-).
"Kochanie, jak jedno z nas umrze, to ja się wyprowadzę na wieś".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 01, 2010, 06:50:52 am »

Tu problemem jest ukończone przez niego seminarium którego ja bym do końca nie nazwał katolickim. Nie ma tam duchowości katolickiej tylko DN. Co do której ja mam wielkie wątpliwości czy to jest duchowość i mentalność katolicka.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy wdowiec z czwórką dzieci może zostać księdzem katolickim??? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!