Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:17:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - Wilanów
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa - Wilanów  (Przeczytany 39645 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 11, 2010, 11:58:38 am »

.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 12:29:25 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 13, 2010, 13:39:05 pm »

Jak za dobrych czasów wujka Gierka:

Najpierw ustawiła się kolejka do podpisywania. A jak człowiek odstał swoje, to już papieru na listach zabrakło :)

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:01:35 pm »

Ja się podpisałem, choć nie jestem przekonany czy dobrze zrobiono zbierając pod Benonem. Większość podpisujących których znałem to stali bywalcy ,,Benona" i raczej nie będą jezdzić do Wilanowie na KRR. Może warto by spróbować zbierać podpisy pod kościołami w Wialnowie. Bo inaczej to cięzko będzie stworzyć jakoś stałą grupę. No i jak księża zobaczą, że większość podpisanych to osoby spoza Wilanowa, a nie ich parafianie to ciężej będzie załatwić KRR w kościele św. Anny w Wilanowie. Może paść argument dlaczego podpisane osoby nie zwracają się z prośbą do swoich macierzystych parafii, a  wybrały akurat kościół św. Anny. Ale całej życzę powodzenia w całej akcji.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2010, 20:03:38 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:26:50 pm »

Ja się podpisałem, choć nie jestem przekonany czy dobrze zrobiono zbierając pod Benonem. Większość podpisujących których znałem to stali bywalcy ,,Benona" i raczej nie będą jezdzić do Wilanowie na KRR.

a skąd Pan to wie ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:36:22 pm »

Może będą, może nie będą. Przyzwyczajenia też grają jakąś rolę. Zobaczymy. Przecież nie krytykuję akcji. Podpisałem się od razu. I życzę powodzenia.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 14, 2010, 00:50:53 am »

.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:04:26 am »

Powodzenia Panie Kamilku w tej akcji.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:26:22 am »

cytat:
Cytuj
Przecież nie krytykuję akcji.

Skądże znowu ;D

Cytuj
Ja się podpisałem, choć nie jestem przekonany

A czy x. proboszcz pozwolił Panu podpisywać się na "takich" listach !?

Za tydzień ma Pan szansę wykreślić się z listy.
Na miejscu p. Kamilka to bym Pana sam wykreślił ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:41:46 am »

Panie Rysiu, ja podpisuję co chcę, nikt mi nic nie może nakazać. Co mnie obchodzi opinia x. Proboszcza. Nie zamierzam też wyrzekać się swoich podpisów. Tak samo jak nigdy nie zmieniłem swoich poglądów. Żadnych lojakek też nie podpisywałem ;D Ba nawet przed księżmi nie ukrywałem, że nieraz uczęszczam do Przeoratu Bractwa, bo dlaczego miałbym się tego wstydzić. A jest taki kandydat na Prezydenta, który unika kontaktów z Bractwem, nawet po zniesieniu ekskomuniki na biskupów. A sprawa Tradycji jest nierozerwalanie związana z osobą Arcybiskupa Lefebvre. I gdyby nie On, to nikt by nigdzie żadnych podpisów pod mszą trydencką nie zbierał. Bo by jej po prostu nie było.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 14, 2010, 10:44:00 am »

.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 17, 2010, 13:15:13 pm »

.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 19, 2010, 21:48:26 pm »


Przepraszam, czy ktoś w tym wątku proponuje zniesienie NOM-u ?

Jest to "oczywista oczywistość", że NOM powinien zostać zniesiony. Jeśli NOM jest dobry, to po co walczyć o KRR?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 19, 2010, 21:54:03 pm »

"czy ktoś w tym wątku proponuje zniesienie NOM-u ?"

ja również. i jeszcze anulowanie zmian w mszale i brewiarzu, które nastąpiły po 1946 roku.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 19, 2010, 21:58:50 pm »

Nie można z dnia na dzień znosić coś co jest codziennością. Najpierw ludzi trzeba przygotować. Przecież nawet do NOM-u powoli uczono ludzi. A druga sprawa to świadomość ludzi. Jak tulu wiernym wytłumaczyć że to co było wychwalane jako cudowne panaceum przez 40 lat jest złe z dnia na dzień, a to o czym było mówione że było złe, przestarzałe, niezrozumiałe, ośmieszane, nagle stało się najlepsze.
I jak to wytłumaczyć że to w niezrozumiały języku, tyłem że nic nie widać jest leprze od tego zrozumiałego, w którym wszytko widać?
Przecież to kamień milowy.
Dla tego to bardzo powoli dotrze do świadomości wiernych. I wtedy zostanie tylko garstka w całym świcie kościoła która tak naprawdę zrozumie całą religię Katolicką!
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 19, 2010, 22:20:39 pm »

I wtedy zostanie tylko garstka w całym świcie kościoła która tak naprawdę zrozumie całą religię Katolicką!

I będzie koniec świata. Amen.



***
@ DominoNR : wprowadzenie zmian w liturgii wlk. tygodnia, zniesienie oktaw, sw. jozef w kanonie, zmiany czytan brewiarzowych, ryt 65. etc.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - Wilanów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!