Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 21:26:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231946 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Drukuj
Autor Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko  (Przeczytany 23533 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #90 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:52:50 pm »

Najlepszy moment był wtedy gdy legat papieski po: "Ecce Agnus Dei..." mówił przez mikrofon :"Domine non sum dignus...", a lud: "głośno "panie nie jestem godzien..."
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #91 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:59:08 pm »

Z tego co pamiętam, kiedy Benedykt XVI był w Warszawie, przed Mszą dostarczono wiernym "ściągawki" z odpowiedziami po łacinie. Czyżby teraz o to nie zadbano?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #92 dnia: Czerwca 07, 2010, 16:26:04 pm »

Poziom łaciny wśród kleryków jest raczej kiepski.
A że diakoni przyjmowali Komunię od szafarzy to przykre, żenujące i mogę zaryzykować_ niszczy wiarę w realną Obećność u tych diakonów a może także ich powołanie.
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #93 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:00:08 pm »

Poziom łaciny wśród kleryków jest raczej kiepski.
A że diakoni przyjmowali Komunię od szafarzy to przykre, żenujące i mogę zaryzykować_ niszczy wiarę w realną Obećność u tych diakonów a może także ich powołanie.
A z ciekawości: 19 października jaką będzie miał rangę w NOM? Święto, wspomnienie obowiązkowe, wspomnienie dowolne?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #94 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:13:15 pm »

Myślę że na 100% wspomnienie obowiązkowe.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #95 dnia: Czerwca 07, 2010, 20:43:37 pm »

Jak znam życie, w wielu polskich parafiach będzie wyższe rangą od październikowych niedziel.

A na poważnie: by obchód bł. księdza Jerzego miał rangę święta, chyba musiałby x. Jerzy zostać ogłoszony patronem drugorzędnym diecezji (święto w kalendarzu diecezji) lub kraju (święto w kalendarzu ogólnym dla diecezji Polski).
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #96 dnia: Czerwca 08, 2010, 00:45:40 am »

Dziś w TV (nie kojarzę, w której) był krótki wywiad z bratem ks.Jerzego Popiełuszki. Mężczyzna mówił o bł. ks. Popiełuszce "ksiądz Jerzy". Rodzony brat ! Dziennikarka zapytała : "a dlaczego nie Jurek albo Alek ?". "Bo tak trzeba, tak zawsze było, odkąd został księdzem" - mniej więcej taka odpowiedź padła. I to chyba dobry przykład prawdziwie katolickiego wychowania.

A dla mnie to trochę śmieszne żeby do rodzonego brata zwracać się per ksiądz.

Przyszło mi na myśl, że co innego zwracać się do rodzonego brata-księdza po imieniu, a co innego mówić o nim (w dodatku błogosławionym!) publicznie do kamery. W sumie nie wiemy jak brat zwracał się do bł. ks. Jerzego. Z tego co czytałem, to bł. ks. Popiełuszko prosił swoich przyjaciół, by zwracali się do niego po imieniu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #97 dnia: Czerwca 08, 2010, 06:46:59 am »

Tak. Ks. Popiełuszko był bezpośrednim człowiekiem.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #98 dnia: Czerwca 08, 2010, 22:30:04 pm »

odką pamietam prz okazji każdewo wywiadu przeprowadzanego z matką lub rodzeństweł Bł. X Jerzego, zawsze mówili "Ksiąz Jerzy" nigdy "mój syn" "mój brat" etc... Piękne zachowanie.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #99 dnia: Czerwca 08, 2010, 22:35:07 pm »

może jestem inny, ale to dla mnie jest dziwne, a nie piękne

"Jednegom Synaczka miała, com Go z nieba być poznała
 i tegom już postradała...
Byś mi Synu nisko wisiał, a byś ze mnie jakąś pomoc miał,
głowębym Twoję podparła, krwie zsiadłą z lica otarła.
Ale Cię nie mogę dosiądz, Tobie Synu nic dopomódz... "
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #100 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:31:01 pm »

Czy wiadomo gdzie  i  kiedy został zamordowany ks. Jerzy Popiełuszko? Jakie były jego ostatnie wypowiedziane słowa?
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #101 dnia: Czerwca 09, 2010, 13:53:02 pm »

.
Zapisane
mmw
Gość
« Odpowiedz #102 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:26:23 am »

Czy fakt wycinania fragmentów ciała ks. Popiełuszki, zanurzania w formalinie i murowania w ścianie nie wydaje się państwu odrażający?
Cytuj
Fragment wątroby, śledziony, nerek i dwie ampułki krwi, wszystko w słoiku z formaliną w zapieczętowanej skrzynce. Przez 26 lat narządy pobrane z ciała błogosławionego księdza Popiełuszki spoczywały w kaplicy Sióstr Misjonarek w Białymstoku.
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,7999856,Tajemnica_relikwii_ksiedza_Jerzego_Popieluszki.html

Czy rozprowadzanie fragmentów narządów wewnętrznych i skłanianie ludzi do modlitw do tych tkanek to chrześcijaństwo?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 08:28:23 am wysłana przez mmw » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #103 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:44:10 am »

Ja powiem szczerze nie rozumiem kultu relikwi. Dobrze że to nie dogmat.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #104 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:01:22 am »

Czy fakt wycinania fragmentów ciała ks. Popiełuszki, zanurzania w formalinie i murowania w ścianie nie wydaje się państwu odrażający?
Cytuj
Fragment wątroby, śledziony, nerek i dwie ampułki krwi, wszystko w słoiku z formaliną w zapieczętowanej skrzynce. Przez 26 lat narządy pobrane z ciała błogosławionego księdza Popiełuszki spoczywały w kaplicy Sióstr Misjonarek w Białymstoku.
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,7999856,Tajemnica_relikwii_ksiedza_Jerzego_Popieluszki.html

Czy rozprowadzanie fragmentów narządów wewnętrznych i skłanianie ludzi do modlitw do tych tkanek to chrześcijaństwo?
Tak, to jak najbardziej katolicki kult relikwii. Jak ktoś ma z tym problem, to w ogóle ma problem z chrześcijaństwem.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!