Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 23:36:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko  (Przeczytany 23535 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 06, 2010, 18:34:19 pm »

Panie Ryszardzie.
W Opatówku pod Kaliszem Msza w KRR była celebrowana chyba do połowy lat 70-tych.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 06, 2010, 19:20:22 pm »

czy można prosic o nazwę miejscowości i wezwanie parafii?
Wezwania nie pamiętam, ale tam jest tylko jedna parafia. Frydrychowice k. Wadowic.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 06, 2010, 19:32:36 pm »

Boszszesztymój! na świentej źjemi wadowidzkiej?!?!?!





(pw. Św.Archaniołów  ;) )
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2010, 19:34:29 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 06, 2010, 23:31:45 pm »

Dziś w TV (nie kojarzę, w której) był krótki wywiad z bratem ks.Jerzego Popiełuszki. Mężczyzna mówił o bł. ks. Popiełuszce "ksiądz Jerzy". Rodzony brat ! Dziennikarka zapytała : "a dlaczego nie Jurek albo Alek ?". "Bo tak trzeba, tak zawsze było, odkąd został księdzem" - mniej więcej taka odpowiedź padła. I to chyba dobry przykład prawdziwie katolickiego wychowania.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 07, 2010, 06:36:35 am »

A dla mnie to trochę śmieszne żeby do rodzonego brata zwracać się per ksiądz.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 07, 2010, 07:07:29 am »

A dla mnie to trochę śmieszne żeby do rodzonego brata zwracać się per ksiądz.
A całować go w rękę ?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 07, 2010, 07:45:46 am »

Nie całowałem go w rękę. Podobnie jak moich kolegów z seminarium którzy księżmi zostali. Ale jak najbardziej szanuję ich kapłaństwo i chciałbym żeby w nim wytrwali. Ze święconych z moim bratem 3 rzuciło już kapłaństwo.
Ale na jakość powołania i kapłańskiego życia nie wpływa raczej to że traktuje się księży jak osoby z innego świata. Sutanna nie może stać się murem. Jak wiemy i celebracja naszej Mszy w KRR nie uchroniło ich przed tymi wstrętnymi zboczeniami.
Osobiście uważam że w seminariach w Polsce dobrze przygotowuje się kleryków do kapłaństwa i do pracy w takim zeświedczonym świecie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 07, 2010, 08:03:57 am »

Zgadzam się z Panem Majorem. Samo sprawowanie KRR nie chroni przed różnymi złymi rzeczami. NIektóre straszne sprawy w Irlandii i USA działy się i przed Soborem. Zresztą z opowiadań dziadków wiem, że i przed wojną nie wszyscy księża dawali dobre świadectwo moralne. Nie przypadkiem na początku XX wieku mariawici natrafili w Polsce na podatny grunt(dopiero idiotyzmy arcybiskupa Kowalskiego zniszyły ten ruch), podobnie dość popularny wśród Polonii w USA twz kościół polskokatolicki powstał na tle konfliktów personalnych w polskich parafiach.
A jak oceniają Państwo wczorajszą uroczystość beatyfikacji x.Jerzego pod względem liturgicznym?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 08:13:58 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 07, 2010, 08:28:40 am »

podobnie dość popularny wśród Polonii w USA twz kościół polskokatolicki powstał na tle konfliktów personalnych w polskich parafiach.

Nie zainspirowanych przez polskich księży dodajmy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 07, 2010, 08:50:17 am »

owszem, ale potem był dość popularny wsród Polonii. Tzw. ,,Kościół polskokatolicki" zniszczyły same władze PRL nadmiernie go eskponując. Duchowni tego ,,Kościoła" wysyłali zbyt wiernopoddańcze petycje do władz PRL. A jak komunizm upadł ,,Kościół" stał się niepotrzebny i podzielił się na jakieś sekty w Polsce(np. odłam księdza Rybki na ul. Modlińskiej w Warszawie). Ciekawostką jest to, że ,,narodowcy" celebrują NOM według katolickich ksiąg liturgicznych.
Zapisane
Camillo
bywalec
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 07, 2010, 08:58:20 am »

Byłem na tej mszy osobiście. Stałem na pl.Piłsudskiego. Wielkich szczegółów nie widziałem, bo ołtarz był trochę daleko ode mnie, więc oglądający telewizję mieli lepszy widok :D
Po tej Mszy zauważyłem, że ludzie starsi (nie pamiętają), a kler nie zna Glorii (Sanctus i Agnus Dei jeszcze śpiewali, bo krótkie). Stali obok mnie jacyś księża i klerycy, nie śpiewali Glorii. Wśród prawie 100 osób (w moim otoczeniu) Glorię śpiewałem tylko ja i jakiś Pan za mną. Jeśli chodzi o dialogi łacińskie (np. przez prefacją) to jeszcze jakoś ludziom szło.
Jestem zadowolony, bo pierwszy raz usłyszałem łacinę x. abp Nycza :D
Szat pięknych nie było, ale kierlikówki nie było.
Liturgiczny minus: koncelebra, liczb nie będę podawał, bo się można za głowę chwycić.
Zapisane
Introibo ad altare Dei.
Ad Deum qui laetificat iuventutem meam.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:03:51 am »

... ale kierlikówki nie było ...
... przyznaję się ;), nie znam tego słówka  :-[.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:09:03 am »

Koncelebra no coż, takie czasy ;D. Zreszta na taką ilość celebransów to Warszawa nie ma tylu bocznych ołtarzy by każdy mógł indywidualnie ;D A tak na poważnie to dobrze, że ksiądz Jerzy miał przynajmniej mszę w języku łacińskim na swojej beatyfikacji. W jego czasach w seminarium uczono jeszcze dość dobrze łaciny.
Zapisane
Camillo
bywalec
**
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:11:09 am »

hehehehe ;) http://www.asga.pl/
To jest ta firma, którą nazywamy kierlikówką (taki nazywam to z kolegą)
Zapisane
Introibo ad altare Dei.
Ad Deum qui laetificat iuventutem meam.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 07, 2010, 09:16:53 am »

nie mogłem wczoraj ani być ani oglądać uroczystości w TV. Jak tam wyglądała komunia święta dla polityków? Nie było nadużyć? Pan Buzek nie przystępował? :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!