Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:47:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko  (Przeczytany 23427 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Maja 30, 2010, 21:24:17 pm »

http://www.vaticanradio.org/pol/Articolo.asp?c=396922
podobał się Państwu dziś odczytany list Episkopatu w sprawie beatyfikacji x.Jerzego?
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 30, 2010, 21:50:32 pm »

http://www.vaticanradio.org/pol/Articolo.asp?c=396922
podobał się Państwu dziś odczytany list Episkopatu w sprawie beatyfikacji x.Jerzego?

Przede wszystkim był przenudnawy
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 30, 2010, 21:53:11 pm »

To prawda, ale przynajmniej wspomniano że x. Jerzy był ministrantem(oczywiście nie powiadziono, że służył do KRR ;D)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 30, 2010, 22:29:45 pm »

Zazwyczaj mam bardzo duże problemy ze skupieniem uwagi, kiedy czytany jest jakiś list KEP.
Tym razem też tak było.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 30, 2010, 22:41:08 pm »

... Kard. Stefan Wyszyński, Ks. Popiełuszko i Sługa Boży Jan Paweł II. Biskupi niepierwszy raz zapomnieli że Kard. Wyszyński także jest Sługą Bożym...
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 30, 2010, 23:43:51 pm »

Też mnie to uderzyło - jedyny Sługa Boży, tak jak jedyny Papież i jedyny Wielki....

NB. Mały offtop, ale trochę w temacie. Czy ktoś mam może informacje dlaczego ks. Jerzy nie mieszkał na parafii tylko w mieszkaniu na terenie Warszawy a następnie został rezydentem w parafii św. Stanisława Kostki? Dlaczego nie był wikarym? Te pytania powstały we mnie po obejrzeniu filmu o ks. Popiełuszce i nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 30, 2010, 23:49:23 pm »

A wiecie Państwo, że x. Popiełuszko miał inaczej na imię???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 31, 2010, 00:03:44 am »

Toć ba  :) W mojej diecezji wzorowo się wywiązali z przybliżenia sylwetki ks. Popiełuszki, przez wszystkie majowe czytali książkę o nim. Swoją drogą zdrobnienie Alek mi się bardzo podoba  :)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 31, 2010, 00:09:32 am »

I teraz się zastanawiam, kiedy będzie święto. w Jerzego, czy w Alka...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 31, 2010, 00:12:36 am »

W sumie bardzo ciekawe pytanie. Z jednej strony urzędowe sprawy związane ze zmianą imienia zostały poczynione, a z drugiej w końcu x. Popiełuszce dano Alfons na chrzcie....ciekawe....
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 31, 2010, 00:13:54 am »

Chyba, ze miał Jerzy na drugie, ale to też nie rozwiązuje kwestii święta.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 31, 2010, 00:17:18 am »

Nim otworzyłem temat podejrzewałem,że będzie zrzędzenie i szukanie dziury w całym. I nie pomyliłem się. Jak Państwo zostaniecie biskupami to listy będą przeciekawe. Póki co trochę pokory nie zaszkodzi.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 00:22:43 am wysłana przez Joker » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 31, 2010, 00:20:21 am »

Nim otwarłem temat podejrzewałem,że będzie zrzędzenie i szukanie dziury w całym. I nie pomyliłem się. Jak Państwo zostaniecie biskupami to listy będą przeciekawe. Póki co trochę pokory nie zaszkodzi.

Otworzyłem??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 31, 2010, 00:40:08 am »

NB. Mały offtop, ale trochę w temacie. Czy ktoś mam może informacje dlaczego ks. Jerzy nie mieszkał na parafii tylko w mieszkaniu na terenie Warszawy a następnie został rezydentem w parafii św. Stanisława Kostki? Dlaczego nie był wikarym? Te pytania powstały we mnie po obejrzeniu filmu o ks. Popiełuszce i nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji.

Był rezydentem (nie wikarym) ze względu na stan zdrowia. Tak przynajmniej wyczytałem w książeczce, którą teraz można kupić w kioskach.
Był słaby, często chorował, więc opuszczał katechizację, a na jego Msze z grafiku proboszcz musiał szukać zastępstwa. W końcu poprosił o zmianę wikariusza, a ks. Popiełuszkę odesłano niby do lżejszych zajęć. I w tych zajęciach okazal się na tyle gorliwy, że okazało się, że obowiązków wcale nie miał mniej.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 31, 2010, 01:25:09 am »

Nim otworzyłem temat podejrzewałem,że będzie zrzędzenie i szukanie dziury w całym. I nie pomyliłem się. Jak Państwo zostaniecie biskupami to listy będą przeciekawe. Póki co trochę pokory nie zaszkodzi.

Ja nie mam tendencji do zrzedzenia na Krzyzu, ale akurat listy KEPu są fatalnie pisane, zbyt napuszone, malo tresciwe i pelne frazesow. Tez nie bardzo lubie ich sluchac.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: błogosłowiony x.Jerzy Popiełuszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!