Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 10:10:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58914 razy)
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #180 dnia: Grudnia 18, 2009, 07:37:14 am »

A 1 i 6 stycznia?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #181 dnia: Grudnia 28, 2009, 22:49:06 pm »

Pośpiewamy se Gaudete czy Adeste fideles razu którego? :)
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #182 dnia: Grudnia 30, 2009, 22:49:01 pm »

Trzeba by zapytać naszego Organistę :)

Przypominam, że w Nowy Rok również mamy Mszę o 16:00.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #183 dnia: Grudnia 31, 2009, 12:10:40 pm »

Pośpiewamy se Gaudete czy Adeste fideles razu którego? :)

plus Puer natus  :D

Nie zaśpiewać ani razu to skandal. ;D
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #184 dnia: Stycznia 04, 2010, 00:05:17 am »

A 1 i 6 stycznia?
6-go stycznia o 19:15.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #185 dnia: Lutego 07, 2010, 14:50:41 pm »

Mam pewną refleksję. Pamiętam, jak któregoś razu x. Marek prosił o modlitwę za nasze środowisko, na kazaniu. Każdy dobrze wie, że ciągle znajdujemy się na placu boju. Jeżeli nie będziemy walczyć, Szatan jeszcze zwycięży. Mam nadzieję, że doceniamy to, iż mimo wszystko mamy coniedzielną Liturgię gregoriańską. Z doświadczenia mojego krótkiego życia wiem, że systematyczna modlitwa w danej intencji jest skuteczniejsza, niż sporadyczna.
X. Marek wyraził swoje życzenie/prośbę. Chodziło, o ile dobrze pamietam, o Różaniec, modlitwę do św. Józefa Leona XIII oraz Litanię do Oblubienica Najświętszej Maryi Panny. A teraz od nas - wiernych - zależy, czy odpowiemy na to wezwanie. Przecież nasz kapłan nie może wszystkiego robić samemu.
Zapewne wiele osób odpowiedziało na tę prośbę i podjęło modlitwę. Moim pomysłem jest, by zebrać wszystkich, którzy zadeklarowaliby ów praktykę modlitewną również na papierze.
Piszę o tym na forum, bowiem chciałbym poznać Państwa opinie na ten temat.
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #186 dnia: Lutego 10, 2010, 07:58:18 am »

Przepraszam, czy jest przewidziana Msza Św. w Środę Popielcową?
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #187 dnia: Lutego 17, 2010, 07:37:16 am »

Mam pewną refleksję. Pamiętam, jak któregoś razu x. Marek prosił o modlitwę za nasze środowisko, na kazaniu. Każdy dobrze wie, że ciągle znajdujemy się na placu boju. Jeżeli nie będziemy walczyć, Szatan jeszcze zwycięży. Mam nadzieję, że doceniamy to, iż mimo wszystko mamy coniedzielną Liturgię gregoriańską. Z doświadczenia mojego krótkiego życia wiem, że systematyczna modlitwa w danej intencji jest skuteczniejsza, niż sporadyczna.
X. Marek wyraził swoje życzenie/prośbę. Chodziło, o ile dobrze pamietam, o Różaniec, modlitwę do św. Józefa Leona XIII oraz Litanię do Oblubienica Najświętszej Maryi Panny. A teraz od nas - wiernych - zależy, czy odpowiemy na to wezwanie. Przecież nasz kapłan nie może wszystkiego robić samemu.
Zapewne wiele osób odpowiedziało na tę prośbę i podjęło modlitwę. Moim pomysłem jest, by zebrać wszystkich, którzy zadeklarowaliby ów praktykę modlitewną również na papierze.
Piszę o tym na forum, bowiem chciałbym poznać Państwa opinie na ten temat.
ja modlę sie w tej intencji codziennie, choć nie zawsze mogę być w niedzielę na Ogrodowej (nad czym wielce boleję, ale służba nie drużna, jak mawiaja ;)), jesli potrzeba takiej deklaracji na papierze - proszę bardzo. :).
ale czy rzeczywiście istotny jest papier?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #188 dnia: Marca 11, 2010, 12:45:27 pm »

ja modlę sie w tej intencji codziennie, choć nie zawsze mogę być w niedzielę na Ogrodowej (nad czym wielce boleję, ale służba nie drużna, jak mawiaja ;)), jesli potrzeba takiej deklaracji na papierze - proszę bardzo. :).
ale czy rzeczywiście istotny jest papier?

Tak od siebie napiszę, jak widzę tego typu sprawy. Gdy znajomi deklarują, zapewniają mnie o modlitwie za mą osobę, odruchowo już sam ten fakt przynosi efekt uskrzydlenia.
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #189 dnia: Marca 15, 2010, 12:54:33 pm »

Chciałbym zapytać, czy jest przewidziana celebracja liturgii Wielkiego Piątku w tym roku?
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #190 dnia: Marca 16, 2010, 08:55:00 am »

Chciałbym zapytać, czy jest przewidziana celebracja liturgii Wielkiego Piątku w tym roku?

Cieszmy się, że będzie Liturgia gregoriańska we Wielkanoc. Liturgia Wielkiego Piątku, o ile mi wiadomo, nie jest planowana.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #191 dnia: Marca 16, 2010, 10:28:38 am »

W piątek (19 marca) w święto św. Józefa, Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 19:30.

Msza św. w Niedzielę Palmową będzie celebrowana o godzinie 15:30 w kościele pw. św. Józefa na ul. Ogrodowej 22.

Ze względu na obowiązki Ks. Duszpasterza w swojej parafii i porządek nabożeństw u św. Józefa, Święte Triduum Paschalne nie będzie odprawione.

Msza św. w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona o godzinie 16:00 w klasztorze sióstr karmelitanek bosych na ulicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus 6.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #192 dnia: Marca 28, 2010, 13:25:21 pm »

Chciałbym zapytać, czy jest przewidziana celebracja liturgii Wielkiego Piątku w tym roku?

Cieszmy się, że będzie Liturgia gregoriańska we Wielkanoc. Liturgia Wielkiego Piątku, o ile mi wiadomo, nie jest planowana.

Świąteczny porządek nabożeństw w kaplicy na ul. Obywatelskiej.

1 kwietnia, Wielki Czwartek 18.00
Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej

3 kwietnia, Wielka Sobota 20.00
Wigilia Paschalna

4 kwietnia, Wielkanoc 07.00
Rezurekcja, uroczysta Msza św.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #193 dnia: Sierpnia 02, 2010, 11:59:51 am »

po długiej nieobecności w miescie swoim drogim, zwracam sie z pytaniem: czy nie zmieniły się terminy Mszy Św. u św. Józefa?
Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #194 dnia: Sierpnia 02, 2010, 21:47:07 pm »

Co niedzielę o 16.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!