Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:56:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58762 razy)
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 25, 2009, 23:46:53 pm »

Dzięki raz jeszcze.:)
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #76 dnia: Sierpnia 13, 2009, 07:51:00 am »

Witam
Sto lat mnie nie było w Łodzi :). Dlatego zwracam się z pytaniem - czy Msza na Ogrodowej jak zwykle w niedzielę o 15, czy może jakoweś zmiany?
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #77 dnia: Sierpnia 13, 2009, 08:50:52 am »

W każdą niedzielę jak zwykle o 15:00. Dodatkowo, w sobotę 15 VIII 2009 w uroczystość Wniebowzięcia NMP również o 15:00.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #78 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:23:07 am »

dziękuję
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #79 dnia: Sierpnia 20, 2009, 17:57:06 pm »

Miałem dzisiaj ciekawą przygodę. Drukowałem w jednym z punktów ksero ulotki informujące o Mszach u św. Józefa. Trwało to długo, więc poszedłem się pomodlić do pobliskiego kościoła. Wychodząc zauważyłem, że na stoliku ze starymi Niedzielami ktoś zostawił modlitewnik. Zaglądam do środka i okazuje się, że to stary, pomazany modlitewnik "Z BOGIEM" z 1962-go roku (Ks. Roman Binek, ks. Paweł Szarowski, Ars Christiana, Warszawa)

Niebywałe :)

Jutro uzbrojony w ulotki i tradikoszulki (w tym jedną własnej roboty) wyruszam z pieszą pielgrzymką łódzką na Jasną Górę. Oczywiście w grupie milczenia. Gdyby ktoś z Państwa też się wybierał i zobaczył faceta w koszulce "POKOLENIE B16" albo poniższej, to będę ja :)

Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #80 dnia: Sierpnia 20, 2009, 19:30:48 pm »

Ciekawe co na to inni rozrywkowi pielgrzymi i księża. Miłej drogi. A wczoraj do Kalisza wróciła pielgrzymka kaliska z Częstochowy.
I nie wiem czemu w prasie piszą że warszawska jest najstarsza? Kaliska idzie już prawie po raz 400(była chyba nawet podczas II wojny) i do tego idzie w dwie strony.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Sierpnia 25, 2009, 00:14:06 am »

W dalszym ciągu widzę, że nie ma silnych na ten posoborowy stół. Oj, bardzo mi przeszkadza i zgrzyta niemiłosiernie. W ostatnią niedzielę 20 zł dałem na tacę. Jeśli mi tego stołu nie usuną przejdę na 5 zł. Wiem, wiem, to nie wasza i organizatorów wina, ale widać jak ten nasz/wasz indult władze traktują - za stołem i o 15-tej.

A niektórzy łodzianie tak naśmiewali się z Bractwa na Obywatelskiej. Tam przynajmniej stołu nie ma i są niezależni (nie mylić z brakiem łączności). Tam daję 20 zł bez wymówek.  :) 
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #82 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:02:33 am »

W dalszym ciągu widzę, że nie ma silnych na ten posoborowy stół. Oj, bardzo mi przeszkadza i zgrzyta niemiłosiernie. W ostatnią niedzielę 20 zł dałem na tacę. Jeśli mi tego stołu nie usuną przejdę na 5 zł. Wiem, wiem, to nie wasza i organizatorów wina, ale widać jak ten nasz/wasz indult władze traktują - za stołem i o 15-tej.

A niektórzy łodzianie tak naśmiewali się z Bractwa na Obywatelskiej. Tam przynajmniej stołu nie ma i są niezależni (nie mylić z brakiem łączności). Tam daję 20 zł bez wymówek.  :) 

Może to i dziwne, ale zaczynam rozumować jak i Pan. Czasem mam opory by więcej dać na tacę, momentami także czy w ogóle, chociażby z powodu stołu, ale i nie tylko.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #83 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:06:54 am »

jest pewna reguła, od której wyjątkiem jest x. Stehlin jako kaznodzieja

po 20 tej minucie kazania zazwyczaj maleje moja chęć do kładzenia banknotu na tacę po takiem kazaniu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:25:03 am »

Ks. Stehlin - wiadomo, ale i ks. Kaczmarek (z indultu) oratorsko prezentuje się nieźle i udział motywacyjny w datku u mnie ma.
Niemniej jednak ...ten stół....nie daje m i spokoju. Oczyma go wynoszę. Pasuje jak mandolina do orkiestry symfonicznej.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #85 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:31:36 am »

Najwieksze problemy tradycjonalistow.stol ::)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #86 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:47:19 am »

Najwieksze problemy tradycjonalistow.stol ::)

Bowiem przy stole można się napić np., bądź położyć książkę do czytania, czy postawić laptopa. :)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #87 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:49:12 am »

Najwieksze problemy tradycjonalistow.stol ::)

Bowiem przy stole można się napić np., bądź położyć książkę do czytania, czy postawić laptopa. :)
Spoko,zgadza sie. Ja tez nie lubie jak jest,ale jest tyle do zrobienia,ze czasem trzeba to ominac bo sa bardziej prorytetowe sprawy :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #88 dnia: Sierpnia 25, 2009, 11:57:36 am »

czasem trzeba to ominac bo sa bardziej prorytetowe sprawy :)

E tam. Jakby Panu dokwaterowali koze do mieszkania, to po tygodniu zrozumialby Pan dlaczego tradycjonalisci wiecznie o tym stole. A po dwoch tygodniach zapewne uslyszalby Pan od znajomych "a ty nic tylko o tej kozie, gdy tymczasem dziura ozonowa jest sprawa o wiele wazniejsza". Stol jest po prostu jak drzazga w bucie.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #89 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:09:02 pm »

 :)a gdyby kozy nie dalo sie usunac to mialbym tracic czas na marudzenie,ze ona jest czy zabranie sie za ta dziure ozonowa? :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 12:11:44 pm wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!