Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 21:19:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231946 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58841 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #240 dnia: Listopada 10, 2011, 15:09:36 pm »

Zostałem powiadomiony telefonicznie. Poza tym jest na stronie.

Hmy. . . Na jakiej stronie?
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #241 dnia: Listopada 10, 2011, 17:07:35 pm »

http://www.tridentina.pl/
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #242 dnia: Listopada 10, 2011, 20:06:56 pm »

http://www.tridentina.pl/
Dziękuję. Pierwsze o niej słyszę.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #243 dnia: Listopada 11, 2011, 18:23:30 pm »

Kilka zdjęć z przedwojennej Łodzi z urokliwą piosenką w tle.

http://www.youtube.com/watch?v=WNeP71WbPEU&feature=related

i zdjęcia starej Łodzi i obecnej.

http://refotografie.blogspot.com/
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #244 dnia: Listopada 13, 2011, 12:55:46 pm »

Zauważyłem na stronie Bractwa, że zmienił się adres kaplicy. Dodatkowo sądząc po zdjęciach, zauważam, że jest ona bardzo ładnie wykończona. Kiedy nastapiło przeniesienie miejsca celebracji?

A ja przeczytałem to teraz - przez prawie rok mogłem jeździć raz na miesiąc na Msze, mając na uwadze blizkość kaplicy od dworca :////

Zaś teraz - dworzec fabryczny nie działa i wiedza staje się średnio użyteczną :(((

Z Dworca Kaliskiego 12 jedzie 20 minut do kaplicy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #245 dnia: Listopada 13, 2011, 13:08:02 pm »

Dziękuję ! O której zwykle Msza się kończy (cicha / śpiewana) ?

Dziś się niestety nie wybiorę. Na 90% będę w ciągu najbliższych 2 miesięcy

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #246 dnia: Listopada 13, 2011, 13:20:39 pm »

Nie umiem Panu pomóc. Chodzę do św Józefa. Z różnych względów nie mogę być co tydzień.
Wybieram się do kaplicy Bractwa, ale nie mogę powiedzieć dokładnie kiedy.
Ps Chodzi o tramwaj 12. :)
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #247 dnia: Grudnia 17, 2011, 22:35:44 pm »

Lepiej ogłosić późno, niż wcale.

W tę niedzielę rozpoczną się rekolekcje dla wiernych przywiązanych do tradycyjnej liturgii. Poprowadzi je wykładowca filozofii, ks. dr Roman Piwowarczyk. Tematem rekolekcji są "Cnoty Boskie i dary Ducha Świętego". Plan rekolekcji wygląda następująco:

18 XII, godz. 16:00 Msza święta z nauką rekolekcyjną. Po Mszy świętej nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu.

19 XII, godz. 18:45 Msza święta recytowana z nauką rekolekcyjną. Wierni będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

20 XII, godz. 18:45 Msza święta recytowana z nauką rekolekcyjną. Wierni będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #248 dnia: Lutego 19, 2012, 22:25:58 pm »

W Środę Popielcową Msza o 19:30.

Informacje o dodatkowych celebracjach są zamieszczane na http://www.tridentina.pl/
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #249 dnia: Lutego 19, 2012, 22:32:44 pm »

kiedy zaczną celebrować w Łodzi kolejni kapłani ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #250 dnia: Marca 26, 2012, 22:49:55 pm »

W Niedzielę Palmową (1 IV) niedzielna Msza św u św Józefa rozpocznie się pół godziny wcześniej o godz 15 30.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #251 dnia: Lipca 15, 2012, 16:00:40 pm »

Nowym metropolitą łódzkim został mianowany ks abp Marek Jędraszewski. Ktoś wie coś na jego temat?
Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #252 dnia: Lipca 15, 2012, 21:57:48 pm »

Sądzę, że dzisiejszy komunikat dotychczasowego rządcy archidiecezji dał wystarczającą odpowiedź.
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #253 dnia: Września 21, 2012, 12:28:39 pm »

tak się zastanawiam nad pewną sprawą....

Portale tradycji katolickiej informują o przyjęciu do seminarium FSSP w Niemczech kolejnego ministranta z Łodzi. Tymczasem na stronie środowiska tradycji w Łodzi (www.tridentina.pl) nie pojawiła się żadna taka informacja, ani teraz, ani przy przyjmowaniu pierwszego łódzkiego kleryka do Wigratzbad. Opasłe artykuły widzę za to na temat kleryka Artura, który został przyjęty do seminarium łódzkiego kilka lat temu.

Takie zapytanie nasuwa mi się... czy może administracja strony (do której nie ma żadnego kontaktu na stronie) jest skłócona z bractwem św Piotra? Czy może jedni klerycy są bardziej interesujący od drugich? Czy może to jakieś polityczne gierki kolejne w skłóconym łódzkim środowisku tradycyjnym? Z jednego, niewielkiego środowiska DWÓCH chłopców zdecydowało się pójść drogą kapłaństwa tradycyjnego... Środowisko powinno być co najmniej zadowolone, nie mówiąc już w ogóle o dumie i radości. Widocznie administratorzy mają swoją filozofię, takie tam nieistotne wydarzenie. Niebywale istotne jest za to nagranie jak czterej klerycy z łódzkiego seminarium siedzą w prezbiterium. Cóż, mamy chyba nieco inną piramidę wartości i inne zdanie na temat "Po co istnieje strona środowiska tradycyjnego"
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2012, 12:36:49 pm wysłana przez la_boudin » Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #254 dnia: Września 21, 2012, 13:58:43 pm »

O tym kolejnym kleryku mówił ks. Marek jakiś czas temu temu z ambony, zaś strona może być np. rzadko aktualizowana. Ogłoszenia pojawiają się późno.

Też
tak się zastanawiam nad pewną sprawą....

To wspaniale, że Łódź ma kolejnego kleryka w seminarium tradycyjnym (oby było ich więcej!), ale chyba nie mniej ważne jest, by w seminariach modernistycznych zasiać ziarno, które być może trafi kiedyś na podatną glebę. Zawsze powtarzam, że najgorszą rzeczą dla Tradycji nie jest prześladowanie, ale zamknięcie jej w getcie. Co do fotografii kleryków łódzkiego SD na Mszy Św. to uważam jej publikowanie za ryzykowne dla kleryków, jeśli przyszli na Mszę z własnej inicjatywy. To jeszcze nie czas na taki "coming-out". Aura nie sprzyja.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!