Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:36:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58753 razy)
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Marca 27, 2009, 23:29:20 pm »

Wlepiłem Cohibie tygodniowego bana za zaśmiecanie forum.
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #31 dnia: Marca 27, 2009, 23:40:54 pm »

wiedziałem, że wątek się przyda.


ja bym kwestie dziesiątek/części różańca omawiał z księdzem Markiem.
Nikt z piszących tutaj, choćby chciał i tak myślał, nie ma takiej 'władzy' jak duszpasterz.
Oj.. vice duszpasterz ;)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #32 dnia: Marca 28, 2009, 00:00:56 am »

Panie la_boudin Pan uważa bo zaraz Pana zbanują... zaśmieca Pan wątek :)
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #33 dnia: Marca 28, 2009, 00:32:23 am »

ten wątek właśnie do tego jest - do zaśmiecania. ;)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #34 dnia: Marca 28, 2009, 00:37:05 am »

To to zaśmiecajmy :)
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #35 dnia: Marca 28, 2009, 11:13:24 am »

Powiem szczerze, że bardzo ochoczo przybywam cotygodniowo na Msze, gdy sprawuje je x. Marek.
Ogromną zaletą jest podejście naszego kapłana do Tradycji. Wiem, że nie wszędzie wygląda to tak gwiaździście. Jeżeli kapłan jest niejako przymuszany odgórnie, by sprawował Liturgię gregoriańską różne cyrki mogą wyjść.
Koleżanka, która jeździ na Msze do Poznania, wspominała, że ojciec franciszkanin na kazaniu w ubiegłą niedzielę "potępiał" tworzenie figur Chrystusa Króla i ich koronowanie. Rzekomo dlatego, ponieważ "ludzie z głodu umierają".
Czy to jest poważne?
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #36 dnia: Marca 28, 2009, 12:03:34 pm »

Proszę się nie dziwić prałatowi Stanisławskiemu. Człowiek który odczuwa "wewnętrzny rozdźwięk dokonując ofiarowania hostii w Starym Rycie" musi dbać o to, by ludzie którzy chcą "zasklepić Kościół i zrobić z niego skansen" za dużo sobie nie wyobrażali.

Życzymy miłego pobytu. :)

Edit: W kościele OFM Conv. Msze Trydencką odprawia czterech księży diecezjalnych, nie franciszkanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2009, 12:15:31 pm wysłana przez Maswerk » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Marca 28, 2009, 12:06:21 pm »

Koleżanka, która jeździ na Msze do Poznania, wspominała, że ojciec franciszkanin na kazaniu w ubiegłą niedzielę "potępiał" tworzenie figur Chrystusa Króla i ich koronowanie. Rzekomo dlatego, ponieważ "ludzie z głodu umierają".
Czy to jest poważne?
Niech wyjmie z mankietów spinki swojemu przeorowi lub kaze mu kupowac tańsze buty będzie i dla głodnych...
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #38 dnia: Marca 30, 2009, 18:58:11 pm »

Trochę za dużo tych wątków ŁÓDŹ. To już trzeci...
Bo w Łodzi najwięcej się dzieje.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #39 dnia: Marca 30, 2009, 19:08:28 pm »

http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=436.30 - ten wątek czym się różni od obecnego?
Zapisane
Mustafa_Turban_Al_kalarep
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Marca 30, 2009, 21:13:51 pm »

szczerze ... :) pewnie niczym
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #41 dnia: Marca 30, 2009, 21:30:16 pm »

teraz to jest jeden wątek...
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2009, 21:32:28 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 02, 2009, 17:17:32 pm »

Chciałbym podzielić się moim dzisiejszym przeżycie. Byłem sobie mniej więcej w godzinach 11-12:30 w Archikatedrze Łódzkiej i dowiedziałem się, że Jan Paweł II ma swych wyznawców. Konkretniej: ks. Proboszcz na początku Mszy św. powiedział, że gromadzą się wyznawcy... Nie wiedziałem, czy od razu wyjść, czy poczekać. Dobrze, że poczekałem, ponieważ usłyszałem kazanie. Konkretniej - sentymentalną balladę o Janie Pawle II w miejscu homilii. Jakaś muzyczka odgrywana była z odtwarza cd (może komputera) i w tym czasie jakieś dzieciaczki czytały co im kazano. Mało, znikomo było tam odniesień do nauczania papieża. Wydaje mi się, że chodziło raczej o to by poużalać się, że papież umarł. No i oczywiście, trzeba go beatyfikować. W modlitwie wiernych każde wezwanie rozpoczynało się coś ala taki tekst "za wstawiennictwem Sł.B. JPII". Nie wiem co dalej się działo, ponieważ wyszedłem.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 03, 2009, 13:24:14 pm »

Rok temu byłem na Mszy w katedrze, gdzie na kazaniu odegrano podobne przedstawienie z towarzyszeniem piosenki "Poza czas" Szymona Wydry. Cóż... Papież nie byłby zadowolony z czegoś takiego.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 03, 2009, 13:27:51 pm »

Rok temu byłem na Mszy w katedrze, gdzie na kazaniu odegrano podobne przedstawienie z towarzyszeniem piosenki "Poza czas" Szymona Wydry. Cóż... Papież nie byłby zadowolony z czegoś takiego.

Teraz także jakaś piosenka leciała. Taka spokojniutka, nie mająca treścią nic wspólnego z religią.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!