Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:30:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58731 razy)
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #210 dnia: Grudnia 24, 2010, 14:51:07 pm »

Dzięki za wszystkie miłe słowa! Cieszę się, żę Krzyś Wasilewski odważył się wreszcie podjąć posługi organisty (wszak spec bo studia w tej dziedzinie skończył i wreszcie nie jestem "niezastąpiony"). Co do powrotu, to sam bardzo pragnę, bo udziału w Tridentinie mi brak. Ale droga taka: najpierw ks. Marek musi porozmawiać z moim szefem, a gdyby to nie wystarczyło to wtedy można jakąś delegację posłać... Inaczej niestety nic się nie zmieni...
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #211 dnia: Grudnia 30, 2010, 10:41:18 am »

Witam
W Boże Narodzenie ks. Marek mówił, że Msza będzie w Nowy Rok, ale nie podał godziny. Rozumiem, że jak w niedzielę?
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #212 dnia: Grudnia 30, 2010, 13:12:37 pm »

Owszem. O 16:00.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 I 2011) również o 16:00.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 00:11:06 am wysłana przez Paladyn » Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #213 dnia: Stycznia 14, 2011, 20:59:39 pm »

Uprzejmie informuję, że na skutek rozmowy ks. Kaczmarka z Proboszczem par. Św. Teresy i Św. Jana Bosco w Łodzi, uzupełnionej o moją rozmowę z moim szefem, podczas której przedstawiłem kandydata na mego zastępcę oraz propozycję rozwiązania całego układu... na czas jakiś (pewnie dłuższy acz nieostateczny) moja posługa dla łódzkiego środowiska Tradycji gromadzącego się na Mszach Św. u Św. Józefa stała się na nowo możliwa.

Deo gratias!
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #214 dnia: Stycznia 14, 2011, 21:27:18 pm »


  Deo Gratias  :)
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #215 dnia: Lutego 27, 2011, 09:52:44 am »

Gdyby komuś z Państwa wpadł w ręce artykuł o Mszy św. w Łodzi, chciałem tylko zaznaczyć, że związek między tym, co mi przypisano, a tym, co faktycznie powiedziałem pani dziennikarce, jest dosyć luźny. Co prawda byłem zaskoczony telefonem z gazety przy śniadaniu, ale starałem się dyplomatycznie acz jasno wyłożyć najważniejsze sprawy. Dwukrotnie podkreślałem, że stary ryt lepiej wyraża katolicką naukę o Mszy świętej. Zwróciłem uwagę na spójność tej liturgii. Dałem numer do ks. Marka, ale widocznie nie udało im się dodzwonić, a artykuł ukazał się następnego dnia.

No cóż, należy się cieszyć, że w ogóle coś napisali.

Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #216 dnia: Lutego 27, 2011, 14:43:29 pm »

A gdzie można go przeczytać?
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #217 dnia: Lutego 27, 2011, 19:21:56 pm »

Express Ilustrowany z 26 II 2011.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
kamilek
Gość
« Odpowiedz #218 dnia: Lutego 27, 2011, 19:23:24 pm »

.
Zapisane
patryk
bywalec
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #219 dnia: Lutego 27, 2011, 21:46:27 pm »

Drodzy Państwo czy mogę prosić o weryfikację tych informacji?
http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/780/
Zapisane
"Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!"    G. K. Chesterton
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #220 dnia: Lutego 27, 2011, 22:07:14 pm »

To jakiś staroć z 2007 roku co widać choćby we fragmencie:" Do niedawna zgodę na odprawianie mszy po łacinie musiała wydawać kuria. Za zezwoleniem biskupów odprawiano je w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Drogę do jej swobodnego celebrowania otworzył papież Benedykt XVI, wydając 7 lipca tego roku list apostolski."
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #221 dnia: Marca 01, 2011, 17:14:12 pm »

To jakiś staroć z 2007 roku co widać choćby we fragmencie:" Do niedawna zgodę na odprawianie mszy po łacinie musiała wydawać kuria. Za zezwoleniem biskupów odprawiano je w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Drogę do jej swobodnego celebrowania otworzył papież Benedykt XVI, wydając 7 lipca tego roku list apostolski."


ale sam artykuł ma datę: Artykuł z dnia: Wt, 1 marca 2011, 17:11     Kategoria: Religia
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #222 dnia: Marca 29, 2011, 07:54:54 am »

Witam
Na czas Wielkanocy będę w Łodzi, ale pamietam, że czasmi róznie bywało z Mszami w tym okresie na Ogrodowej, czy teraz już coś wiadomo?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #223 dnia: Marca 29, 2011, 10:05:29 am »

ale sam artykuł ma datę: Artykuł z dnia: Wt, 1 marca 2011, 17:11     Kategoria: Religia


a dziś artykuł ma datę 29 marca, bo mu się codziennie aktualizuje
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #224 dnia: Kwietnia 03, 2011, 19:42:25 pm »

Witam
Na czas Wielkanocy będę w Łodzi, ale pamietam, że czasmi róznie bywało z Mszami w tym okresie na Ogrodowej, czy teraz już coś wiadomo?

Msza będzie normalnie o 16:00. W Poniedziałek Wielkanocny też.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!