Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:05:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE  (Przeczytany 58750 razy)
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #195 dnia: Sierpnia 05, 2010, 08:13:54 am »

Dziękuję  :)
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #196 dnia: Października 29, 2010, 07:36:53 am »

przperaszam za post pod postem, ale chcę podnieśc temat: czy w dniu 1 listopada przewidywana jest dodatkowa Msza?
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #197 dnia: Października 29, 2010, 08:46:32 am »

W kaplicy FSSPX na ul. Wschodniej 74 o godz. 15,  a w kościele św. Józefa na ul. Ogrodowej o 19:15.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #198 dnia: Października 29, 2010, 10:07:32 am »

Dziękuję :)
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #199 dnia: Grudnia 09, 2010, 09:01:15 am »

czy znany jest juz porzadek Mszy na czas Świąt Bożego Narodzenia i na Nowy Rok?
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #200 dnia: Grudnia 09, 2010, 15:29:50 pm »

Witam!

Ostatnio przez nasze łódzkie MPK nieco spóźniłem się na Mszę Świętą u św. Józefa... Ku mojemu zdziwieniu (w każdą 1 niedzielę miesiąca miała być Msza Święta z okadzeniami) odprawiała się Msza recytowana.... może ktoś z Państwa wie czemu taka odmiana i czy może jest to związane z okresem Adwentowym?
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #201 dnia: Grudnia 10, 2010, 01:11:21 am »

czy znany jest juz porzadek Mszy na czas Świąt Bożego Narodzenia i na Nowy Rok?
Na obecną chwilę (są małe szanse, aby coś się zmieniło) sytuacja wygląda następująco:
25 XII o 16:00
26 XII (niedziela) Mszy nie będzie z powodu ślubów u św. Józefa

Jutro (11 XII) o 13:00 odbędzie się chrzest w starym rycie a po nim zostanie odprawiona Msza święta czytana.

Witam!

Ostatnio przez nasze łódzkie MPK nieco spóźniłem się na Mszę Świętą u św. Józefa... Ku mojemu zdziwieniu (w każdą 1 niedzielę miesiąca miała być Msza Święta z okadzeniami) odprawiała się Msza recytowana.... może ktoś z Państwa wie czemu taka odmiana i czy może jest to związane z okresem Adwentowym?
Z tego co wiem, organista nie mógł przyjechać.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #202 dnia: Grudnia 10, 2010, 14:15:47 pm »

Organista wyjaśnia: nie mogłem przyjechać, gdyż w stałym miejscu mej pracy, gdzie na czas Mszy u Św. Józefa muszę zatrudniać zastępców, proboszcz nie zgodził się na dalsze zamiany, przy okazji zresztą wszystkich zastępców zdążył już dostatecznie poobrażać, by ktokolwiek zechciał się podjąć zastępstw. Sprawa ma zresztą szerszy kontekst dotyczący bezpośrednio mojej osoby. Aktualnie jestem na zwolnieniu, a cała sprawa pozostaje niestety w zawieszeniu...  :'(
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #203 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:05:20 pm »

To już zawsze będą Msze rezytowane?
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #204 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:27:08 pm »

A czy Pan Panie Jacku próbował może rozmawiać na ten temat z księdzem Markiem... w sumie on jako duszpasterz powinien rozwiązać Pański problem z ks. proboszczem... z tego co kojarzę już raz się taka sytuacja zdarzyła, pomijając Pańską absencję spowodowaną z tego co kojarzę jakimś urazem. Z całym szacunkiem ale organista, który wtedy podjął sie próby grania do Mszy u św. Józefa raczej się swymi umiejętnościami nie popisał  :-\
Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #205 dnia: Grudnia 10, 2010, 16:41:35 pm »

Ksiądz Marek zaznajomiony jest z ogólnym stanem sytuacji i sugerowałem mu sms-em, że będą potrzebne jakieś rozmowy. Czy, kiedy i w jakiej formie się one odbędą? - nie wiem. Kto je poprowadzi też nie wiem. Nie mam też pojęcia, kto ewentualnie zechciałby po wszystkim co miało miejsce, podjąć się zastępstwa u Św. Teresy. Nie wiem w ogóle czy i do kiedy będę tam pracował. A jeśli nie tam to gdzie...

A może ktoś z łodzian ma dla mnie jakąś pracę? Nie musi to bynajmniej być organistowanie. Wtedy będę do dyspozycji :)

To było nie przy okazji urazu tylko wcześniejszych już trudności z zastępcami do Św. Teresy, kiedy raz czy dwa nie moglem być obecny. Gdy skręciłem nogę, grałem przecież w gipsie  ;D
Zapisane
Gaudeamus
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #206 dnia: Grudnia 10, 2010, 17:03:30 pm »

Głębiej się nad tym wszystkim zastanawiając, szczerze powiedziawszy pewnych rzeczy nie jestem w stanie zrozumieć... skoro już wtedy były problemy z Pańskim graniem na Tridentinie to czemu w tamtym czasie ks. Marek nie mógł udać się na rozmowę do proboszcza św. Teresy? Wydaje mi się, że jako duszpasterz powinien dbać o tak utalentowanego organistę... przecież jest Pan znany w całej Europie, żeby nie powiedzieć, że w całym świecie ze swojej gry. Sam w te wakacje sporo podróżowałem po Polsce i w klika niedziel uczestniczyłem w Mszach Trydenckich w innych miejscowościach... Muszę stwierdzić jednoznacznie, że poziom muzyki liturgicznej u św. Józefa jest chyba najwyższy w Polsce (jeśli chodzi o celebrację Mszy Trydenckiej). Nie wyobrażam sobie aby którykolwiek organista z Łodzi był w stanie Pana zastąpić!
Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #207 dnia: Grudnia 10, 2010, 17:56:48 pm »

Nie chciałbym tego wątku ciągnąć w nieskończoność. Zabieram tu więc głos ostatni raz. Wówczas problem dotyczył nie zgody proboszcza od Św. Teresy, co faktu, że nie było można znaleźć osoby chętnej do tego aby na stałe podjęła się tam zastępstw, nie było więc potrzeby jakichś dodatkowych rozmów.

Obecnie sytuacja jest inna: proboszcz stwierdził, że sytuacja miała być przejściowa, a jest stała, każdy kolejny zastępca jest gorszy, więc nie zgadza się na dalszy mój udział w Mszach u Św. Józefa. Zresztą na temat mojej posługi wyraził również wiele uwag krytycznych. Wynikałoby z tego, że w Łodzi nie ma żadnego dobrego organisty, a bynajmniej takiego, który byłby dość dobry by grać u Św. Teresy. Jak więc widać, rzecz wymaga nie tylko rozmów, ale też, gdyby nawet sytuacja wróciła do poprzedniego stanu, będzie znów problem z zastępcami, gdyż wszyscy dotychczasowi zostali już skutecznie poobrażani przez proboszcza, i prawdopodobnie nikt nie będzie chciał się tych zastępstw podjąć.

Mamy oczywiście w scholi Kol. Wasilewskiego, który byłby w stanie prędzej czy później nauczyć się tej posługi, ale... to i wymaga nieco czasu, i przede wszystkim ktoś go powinien o to formalnie poprosić.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i komplementy. Niegdyś by być znanym na całym świecie należało jeździć po całym świecie i koncertować, potem wystarczyło już nagrać płytę w dużej renomowanej wytwórni, dziś wystarczy wrzucić nieco filmików na YouTube. Oczywiście osobną rzeczą jest jakiej jakości jest prezentowany materiał, a to już trzeba pozostawić ocenie słuchaczy.  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2010, 18:01:11 pm wysłana przez Jacek Rządkowski » Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #208 dnia: Grudnia 21, 2010, 10:43:35 am »

do poprzedniego wątku: na ostatniej Mszy Św. adwentowej wypadło naprawdę całkiem-całkiem, choć bardzo brakuje naszego pana Jacka Rządkowskiego.

A teraz sprawa inna:

O terminach różnych Mszy, w tym świątecznych wierni dowiadują się z ogłoszeń x. Marka i czasem można wyczytać coś na stronie Tradycji Łódzkiej. Zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze wrócić do zwyczaju podawania tych terminów również TUTAJ, w odpowiednim dziale (ostatnia aktualizacja była w maju). Taka tylko propozycja, uwzględniająca ewentualnych przyjezdnych, chcących szybko znaleźć termin.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #209 dnia: Grudnia 21, 2010, 11:23:55 am »

Zajrzałem do tematu po dłuższej przerwie. Brak Pana Jacka to wielka strata. Mam nadzieję, że wróci, jeśli tylko będzie to możliwe !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: O Łodzi ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!