Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:23:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj
Autor Wątek: UF0 - i co teraz?!  (Przeczytany 35581 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #180 dnia: Kwietnia 07, 2009, 18:41:33 pm »

(zawsze mnie wkurza kiedy ludzie wolą żeby im inni podali informację na talerzu, zamiast samemu skorzystać z dostępnych narzędzi i ją sobie znaleźć kiedy mają podane na talerzu źródło)

Szukałem, ale nie mogę znaleźć. Jak pan więc widzi, to nie lenistwo, może co najwyżej nieumiejętność szukania... Nie mogę znaleźć chociażby wersj anglojęzyczną. Jest tylko po łacinie i po francusku. Jeśli więc może podesłać pan jakiś link, będę wdzięczny,

Panie adamie zdaje pan sobie sprawe, ze juz na panem odprawiaja tu egzorcyzmy?  ;D
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 07, 2009, 19:00:28 pm »

Panie adamie zdaje pan sobie sprawe, ze juz na panem odprawiaja tu egzorcyzmy?  ;D

No dobrze, Bóg zapłać za modlitwę. Ale czy mogę liczyć na polskie tłumaczenie tego fragmentu?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #182 dnia: Marca 06, 2010, 21:24:45 pm »

http://www.zbawienie.com/geocentryzm.htm

Czy jest tu ktoś kompetentny, kto mógłby powiedzieć, czy to, co tam jest napisane ma jakieś podstawy?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #183 dnia: Marca 06, 2010, 23:34:34 pm »

http://www.zbawienie.com/geocentryzm.htm

Czy jest tu ktoś kompetentny, kto mógłby powiedzieć, czy to, co tam jest napisane ma jakieś podstawy?

To mi wystarczy, by CAŁOŚĆ wyrzucic na śmietnik. allbo
przekleić do działu HUMOR:

Cytuj
Ja-szua powiedział, ...
Cytuj
Niemal wszystko cokolwiek wiesz jest kłamstwem.

W podobny sposób podawano nam rzekomą Prawdę biblijną, mieszając ją z fałszywymi naukami, często uwłaczającymi Bogu dogmatami. Przez niemal 1700 lat Kościół Rzymsko - Katolicki posiadał niemal pełną kontrolę nad doktrynami religijnymi.

Około roku 1995 nastąpił potężny przełom. Nagle, dzięki Internetowi nastąpił niczym nie hamowany oraz zupełnie nieocenzurowany swobodny przepływ informacji. Do tych informacji dostęp masz ty i ja - zwykli śmiertelnicy.

Pierwszym słowem na wyszukiwarce, jakie napisałem było - Jehowa. Będąc w tym okresie Świadkiem Jehowy (byłem nim 20 lat)

Cytuj
Niemniej jest ewidentne, ze jest to prawda wymieszana z NIEPRAWDĄ. Niemal wszystkie nauki KRK są oparte na kłamstwie i kabalistycznych rytuałach.

Cytuj
Izrael (kontrolowany ścisle przez Watykan!) planuje odudowę III Świątyni Salomona,

Fuj!
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2010, 23:40:23 pm wysłana przez romeck » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #184 dnia: Marca 07, 2010, 11:14:58 am »

A tego nie doczytałam  :P ;) Dziękuję. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #185 dnia: Marca 08, 2010, 15:03:51 pm »

http://www.zbawienie.com/geocentryzm.htm

Czy jest tu ktoś kompetentny, kto mógłby powiedzieć, czy to, co tam jest napisane ma jakieś podstawy?
Jako student fizyki powiem: bzdury.
Aczkolwiek.. Ponieważ ruch jest względny, można opisać go równie dobrze w układzie związanym ze Słońcem, jak i tym z Ziemią, czy jakimś innym (nawet na deferentach i epicyklach).
Czasem jest to wygodne, a czasem nie. Z pewnych przyczyn jednak nie mówimy zazwyczaj, że "droga przemieszcza się pod stojącym samochodem". - I w tym sensie Ziemia krąży wokół Słońca. A ściślej, oba ciała krążą wokół środka masy układu. ;)
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #186 dnia: Marca 08, 2010, 15:42:02 pm »


A ściślej, oba ciała krążą wokół środka masy układu. ;)
[/quote]

I oto właśnie chodzi! Nota bene teoria kopenikańska była odrzucane przede wszystkim z tego powodu, że Kopernik zakładał, że planety krążą wokół Słońca po idealnych kołach, co w rzeczywistości jest nie prawdą, gdyż krążą po elipsach, i jego założenia były niezgodne z obserwacjami astronomicznymi.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #187 dnia: Marca 08, 2010, 16:41:28 pm »

I oto właśnie chodzi! Nota bene teoria kopenikańska była odrzucane przede wszystkim z tego powodu, że Kopernik zakładał, że planety krążą wokół Słońca po idealnych kołach
(o wiele bardziej dotyczy to Galileusza...)

Jako student fizyki powiem: bzdury.
Nie wszystko (choć parę kwiatków tam jest, że aż oczy bolą...)
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 17:22:25 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #188 dnia: Marca 08, 2010, 17:13:15 pm »

oczywiście zawartość omawianego linka jest totalną klapą z powodu języka. Co do wspomnianego przez Pana Ioannes relatywizmu, to jednak osobiście nie byłbym taki pewny tej swobody zamienności punktu odniesienia. Oczywiście z matematycznego punktu widzenia OK - każdy rozwiązuje równania jak umie. Jednak w opisie ruchu jednego ciała względem drugiego należy uwzględniac nie tylko kinematykę ale także dynamikę, gdyż ta druga zaiwera przyczynowość (w przeciwieństwie do pierwszej). Prawidłowy zaś naukowy język zawiera nie tylko opis, ale i stara wniknąć się w determinizm. Stąd też zdania: "Słońce obiega Ziemię i "Ziemia obiega Słońce"  nie są równoważne - jeśli chcemy pozostać w obrębie nauki.
Zapisane
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #189 dnia: Marca 10, 2010, 14:16:00 pm »

oczywiście zawartość omawianego linka jest totalną klapą z powodu języka. Co do wspomnianego przez Pana Ioannes relatywizmu, to jednak osobiście nie byłbym taki pewny tej swobody zamienności punktu odniesienia. Oczywiście z matematycznego punktu widzenia OK - każdy rozwiązuje równania jak umie. Jednak w opisie ruchu jednego ciała względem drugiego należy uwzględniac nie tylko kinematykę ale także dynamikę, gdyż ta druga zaiwera przyczynowość (w przeciwieństwie do pierwszej). Prawidłowy zaś naukowy język zawiera nie tylko opis, ale i stara wniknąć się w determinizm. Stąd też zdania: "Słońce obiega Ziemię i "Ziemia obiega Słońce"  nie są równoważne - jeśli chcemy pozostać w obrębie nauki.

Owszem, dlatego napisałem, że nie mówi się zazwyczaj, iż droga przemieszcza się pod samochodem (chyba że właśnie będzie łatwiej w ten sposób coś policzyć). Jednakże, III zasada dynamiki mówi, że siły wzajemnego oddziaływania, działające na Słońce i na Ziemię, są równe.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #190 dnia: Marca 28, 2010, 21:35:59 pm »

Czy widzieli Państwo ten filmik? http://www.youtube.com/watch?v=zhCHiwVRPXo&feature=related ma 11 części. Nie wiem, czy to, co mówi ten Pan jest prawdziwe, zwłaszcza odnośnie Biblii, ale ciekawe... swoją drogą znalazłam kiedyś na stronie krzywosławnych też bardzo ciekawy tekst na ten temat, który mnie przekonuje, że za UFO stoi szatan... http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=2219
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #191 dnia: Marca 28, 2010, 21:49:31 pm »

który mnie przekonuje, że za UFO stoi szatan...

Chyba Ameryka wielki szatan ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #192 dnia: Marca 28, 2010, 21:53:47 pm »

Niekoniecznie... Proszę przeczytać tekst od krzywosławnych... wywiad to jedno, a inne rzeczy z tym związane to drugie... być może są tu 2 wątki- jakby 2 linie UFO, hehe ;) Nie wiem, ale na pewno lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #193 dnia: Marca 29, 2010, 01:24:00 am »

krzywosławnych...
Proszę tak nie pisać, bo dostanie Pani reprymendę od Pana Caesara. :P
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #194 dnia: Marca 29, 2010, 10:34:27 am »

Jak kiedyś napisałam "prawosławni", to dostałam reprymendę, to już nie wiem jak mam pisać...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 11 12 [13] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!