Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 20:23:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: UF0 - i co teraz?!  (Przeczytany 35810 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #90 dnia: Marca 29, 2009, 12:55:08 pm »

Twoje dowody sa niezbite,zaczynam wierzyc w UFO ;D
za duzo filmow w dziecinstwie kolego
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #91 dnia: Marca 29, 2009, 12:58:41 pm »

Nie mam żadnych dowodów, tak samo jak Ty nie masz żadnych dowodów na nieistnienie cywilizacji pozaziemskich. Dlaczego nie uszanujesz innego zdania niż Twoje?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #92 dnia: Marca 29, 2009, 12:59:18 pm »

W jakikolwiek nie powstałby wszechświat jest dziełem Boga.
A nieograniczona miłość Boga może czynić zasadnym inną kreację.

Słyszałem w dyskusji na podobny temat głoś zastanawiający się jaki kontekst miała wypowiedź Jezusa"Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz" (J. 10,16)
Sprawdzę zaraz w jakim kontekście jest ten cytat, ale teraz tak na szybko wydaje mi się że chodzić może o owce spoza owczarni Izraela, czyli pogan.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #93 dnia: Marca 29, 2009, 12:59:38 pm »

Zalozmy, ze istnieja inne cywilizacje.To jak np u nich wyglada Ewangelia?Tak samo jak nasza?To w takim razie jak sie dostala do nich skoro byla spisana pod natchnieniem Ducha Sw. przez ludzi na planecie Ziemia? :-\ Jak wyglada u nich historia smierci Jezusa skoro tak jak obecnie przedstawia to nasza historia?Mieli drugiego Jezusa czy w niezbadanych okolicznosciach dowiedzieli sie jak to wygladala Jego historia na Ziemi?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #94 dnia: Marca 29, 2009, 13:02:07 pm »

W jakikolwiek nie powstałby wszechświat jest dziełem Boga.
A nieograniczona miłość Boga może czynić zasadnym inną kreację.

Słyszałem w dyskusji na podobny temat głoś zastanawiający się jaki kontekst miała wypowiedź Jezusa"Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz" (J. 10,16)
Sprawdzę zaraz w jakim kontekście jest ten cytat, ale teraz tak na szybko wydaje mi się że chodzić może o owce spoza owczarni Izraela, czyli pogan.
No oczuwiscie,ze jest to mniej wiecej w takim kontekscie a nie o ufoludkach.Pan Jezus by raczej o nich wspomnial gdyby byli wazni ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #95 dnia: Marca 29, 2009, 13:04:26 pm »

Szacunek nalezy sie czlowiekowi,nie zawsze natomiast pogladowi tego czlowieka.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #96 dnia: Marca 29, 2009, 13:09:21 pm »

@ Kurak
Tak też wynika z kontekstu i objaśnienia pod tekstem w BT: "Zagrodą jest Kościół, wejdą do niego zarówno Żydzi jak i poganie".
W sumie nigdy nie przyszłoby mi do głowy aby ten fragment odnosić do ufoludków. To pokazuje że wyrwanymi z kontekstu cytatami Pisma Świętego podeprzeć można każdą tezę.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #97 dnia: Marca 29, 2009, 13:40:09 pm »

Zalozmy, ze istnieja inne cywilizacje.To jak np u nich wyglada Ewangelia?Tak samo jak nasza?To w takim razie jak sie dostala do nich skoro byla spisana pod natchnieniem Ducha Sw. przez ludzi na planecie Ziemia? :-\ Jak wyglada u nich historia smierci Jezusa skoro tak jak obecnie przedstawia to nasza historia?Mieli drugiego Jezusa czy w niezbadanych okolicznosciach dowiedzieli sie jak to wygladala Jego historia na Ziemi?

Nie wiem, jak u nich wygląda Ewangelia, skąd mam to wiedzieć? Ale to naprawdę nie jest problem, żeby Pan Jezus również tam przyszedł na świat. A może nie musiał tam przychodzić na świat, bo ich natura nie była grzeszna? Nie wiem, to są czyste spekulacje. Ale gdyby było, tak jak mówisz, to Kościół już dawno zająłby się tą sprawą, ogłosił, że wiara w cywilizacje pozaziemskie to herezja i już. Jednak nigdy nie zostało to uczynione.

Szacunek nalezy sie czlowiekowi,nie zawsze natomiast pogladowi tego czlowieka.

No to mnie uczono jednak inaczej. Można się z kimś nie zgadzać, ale szacunek dla poglądów, z którymi się nie zgadzamy jest wskazany. Pisanie o debilizmie nie przystoi, zwłaszcza Tobie.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #98 dnia: Marca 29, 2009, 13:47:21 pm »

Szacunek nalezy sie czlowiekowi,nie zawsze natomiast pogladowi tego czlowieka.

No to mnie uczono jednak inaczej. Można się z kimś nie zgadzać, ale szacunek dla poglądów, z którymi się nie zgadzamy jest wskazany. Pisanie o debilizmie nie przystoi, zwłaszcza Tobie.
[/quote]
Szacunek do pogladow nie musimy miec.Jezeli uznam, ze pedaly to wspaniala rzecz?Bedziesz miec szacunek do moich pogladow?To chore...

Mysle, ze Kosciol sie nie zajmowal pierdolami tylko zbawianiem dusz.Gdyby tracic czas na takie bzdury to najwazniejsza sprawa dawno by uciekla.A to co piszesz,te gdybania antykatolickie to juz totalna bzdura,przeraza mnie to.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #99 dnia: Marca 29, 2009, 13:51:36 pm »

Mysle, ze Kosciol sie nie zajmowal pierdolami tylko zbawianiem dusz.Gdyby tracic czas na takie bzdury to najwazniejsza sprawa dawno by uciekla.A to co piszesz,te gdybania antykatolickie to juz totalna bzdura,przeraza mnie to.

No teraz to już poważnie przesadzasz. Jakim prawem mówisz, że moje gdybanie jest antykatolickie? Stoisz na czele Świętego Oficjum?

A co do "pedałów", to nie wiem, czy Pan Jezus używałby takich sformułowań. Za grzeszników trzeba się modlić, upominać ich, a nie obrażać.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #100 dnia: Marca 29, 2009, 13:58:30 pm »

A może nie musiał tam przychodzić na świat, bo ich natura nie była grzeszna? - na takiej podstawie uzylem slowa antykatolickie
Natomiast mysle,ze uzycie slowa pedaly jest bardzo delikatne i adekwatne zarazem,to zwyczajni dewianci i trzeba umiec o tym mowic prosto bez sciemniania.
Modlitwa,owszem,trzeba sie modlic o ich nawrocenie i wyleczenie.Nie podejmuje wiecej rozmowy z Toba na jakikolwiek temat.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #101 dnia: Marca 29, 2009, 14:08:05 pm »

A może nie musiał tam przychodzić na świat, bo ich natura nie była grzeszna? - na takiej podstawie uzylem slowa antykatolickie

Po pierwsze, zwróć uwagę na znak zapytania. Po drugie, skąd wiesz, kim są ewentualni "obcy"?

Natomiast mysle,ze uzycie slowa pedaly jest bardzo delikatne i adekwatne zarazem,to zwyczajni dewianci i trzeba umiec o tym mowic prosto bez sciemniania.

Tylko kurczę, czemu papież się tak o nich nie wyraża?

Nie podejmuje wiecej rozmowy z Toba na jakikolwiek temat.

Cha, cha, proszę bardzo :) No cóż, całe szczęście, że nie studiowałem na UO, przynajmniej nauczyłem się, że spierać się i dyskutować można - nie obrażając przy tym innych osób i z szacunkiem dla przekonań, z którymi się nie zgadzamy.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 14:11:06 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #102 dnia: Marca 29, 2009, 14:20:28 pm »

Myśle, że w niedzielę Męki Panskiej można mieć powazniejsze problemy niż ten...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #103 dnia: Marca 29, 2009, 16:10:42 pm »

Przykre jest to, że mój post: "A skąd te kpiny wobec UFO? Są jakieś dowody, które wykluczają istnienie cywilizacji pozaziemskich?", w którym nie wykluczałem istnienia innych cywilizacji doprowadził do zepchnięcia mnie na sam skraj poglądów, że bronię istnienia "ufoludków", że mam na to jakieś dowody, że to co głoszę, to herezja i antykatolicyzm.

W kontrze wyciąga się wypowiedzi papieża, wskazujące rzekomo na popełnienie przeze mnie herezji, mój pogląd określa się mianem debilizmu. A de facto nie mam zielonego pojęcia, czy kosmici istnieją czy nie. Wydaje mi się, że istnieją, bo jest sporo przesłanek, żeby tak uważać. Ale może się mylę, to nie jest sprawa, która mnie zajmuje. Moją wypowiedzią wskazałem na to, że warto wcześniej się zastanowić, zanim zaczniemy coś wyśmiewać. Ja też mógłbym obrażać i wyśmiewać osoby, które na przykład są zwolennikami kreacjonizmu. Ale nie robię tego właśnie z szacunku do innych poglądów. Można zarówno uznawać teorię ewolucji czy kreacjonizm, w kwestii wiary nie ma to żadnego znaczenia. Czy jakieś znaczenie w sprawie wiary ma to, czy dopuszcza się, że mogą istnieć cywilizacje pozaziemskie? Wydaje mi się, że nie, Kościół w ogóle na ten temat nie mówi.

W szkole średniej zadawałem zawsze księdzu dużo pytań, czasem dziwnych, ale zawsze w dobrej wierze, bo miałem wątpliwości, chciałem się w czymś utwierdzić itp. Nigdy nie słyszałem od księdza "to herezja", "debilizm" itp. Zawsze cierpliwie i życzliwie odpowiadał na pytania, co miało na mnie bardzo pozytywny wpływ. Zauważam, że z tym forum jest odwrotnie (już widzę te teksty: "to po co piszesz", "jak się nie podoba, to wypad"). Bardzo dużo jadu i złośliwości.
Tak się zastanawiam, ile osób czytających to forum a jednocześnie niewierzących, się nawróciło. Czy ktokolwiek, kto był niewierzący, czytając to forum, się nawrócił?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2009, 16:14:02 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #104 dnia: Marca 29, 2009, 16:32:29 pm »

Przykre jest to, że mój post: "A skąd te kpiny wobec UFO? Są jakieś dowody, które wykluczają istnienie cywilizacji pozaziemskich?", w którym nie wykluczałem istnienia innych cywilizacji doprowadził do zepchnięcia mnie na sam skraj poglądów, że bronię istnienia "ufoludków", że mam na to jakieś dowody, że to co głoszę, to herezja i antykatolicyzm.

W kontrze wyciąga się wypowiedzi papieża, wskazujące rzekomo na popełnienie przeze mnie herezji, mój pogląd określa się mianem debilizmu. A de facto nie mam zielonego pojęcia, czy kosmici istnieją czy nie. Wydaje mi się, że istnieją, bo jest sporo przesłanek, żeby tak uważać. Ale może się mylę, to nie jest sprawa, która mnie zajmuje. Moją wypowiedzią wskazałem na to, że warto wcześniej się zastanowić, zanim zaczniemy coś wyśmiewać. Ja też mógłbym obrażać i wyśmiewać osoby, które na przykład są zwolennikami kreacjonizmu. Ale nie robię tego właśnie z szacunku do innych poglądów. Można zarówno uznawać teorię ewolucji czy kreacjonizm, w kwestii wiary nie ma to żadnego znaczenia. Czy jakieś znaczenie w sprawie wiary ma to, czy dopuszcza się, że mogą istnieć cywilizacje pozaziemskie? Wydaje mi się, że nie, Kościół w ogóle na ten temat nie mówi.

W szkole średniej zadawałem zawsze księdzu dużo pytań, czasem dziwnych, ale zawsze w dobrej wierze, bo miałem wątpliwości, chciałem się w czymś utwierdzić itp. Nigdy nie słyszałem od księdza "to herezja", "debilizm" itp. Zawsze cierpliwie i życzliwie odpowiadał na pytania, co miało na mnie bardzo pozytywny wpływ. Zauważam, że z tym forum jest odwrotnie (już widzę te teksty: "to po co piszesz", "jak się nie podoba, to wypad"). Bardzo dużo jadu i złośliwości.
Tak się zastanawiam, ile osób czytających to forum a jednocześnie niewierzących, się nawróciło. Czy ktokolwiek, kto był niewierzący, czytając to forum, się nawrócił?

Pozdrawiam

To forum nie jest dla niewierzacych, a dla zaangazowanych i wierzacych katolikow, ktorzy maja prawo sie irytowac, gdy nauke katolicka miesza sie z bajaniami o UFoludkach, gdy forsuje sie na forum jakis naukowo religijnym misz-masz, plecie o wiecznej przestrzeni, predkosciach nadswietlnych (naukowo niemozliwych - ciekawe, ze hipoteza o wielkim wybuchu jest bardziej wiarygodna niz to prawo fizyczne hehe).
Wybaczy pan, ale po prostu jest pewien poziom ponizej ktorego sie nie schodzi. Mozna sobie fantazjowac, ale nie publicznie, bo wychodzi na to, ze dla pana wiara w Boga i ufoludki to dwa niemal rownoznaczne elementy.

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!