Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:23:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: UF0 - i co teraz?!  (Przeczytany 35598 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #60 dnia: Marca 27, 2009, 12:18:17 pm »

Cytuj
Ufoludki są bardziej prawdopodobne niż to, że człowiek został fizycznie ulepiony z gliny, w co niektórzy chcą wierzyć.

Te w spodkach z Roswell? Jesli tak to powinien pan oficjalnie spalic swoje ksiazki od fizyki ze szkoly.
#
Cytuj
Nie mylę się. Przestrzeń to właśnie to "nic". Jeśli wybrałby się pan w kosmos, zamknął oczy, to jest pan właśnie w tej nicości, przestrzeni, która istnieje od zawsze. Jak pan otworzy oczy i zobaczy wszystkie ciała niebieskie, doświadczy praw fizyki, które nimi rządzą, to jest to właśnie dzieło stworzenia.

Zdaniem panskim niezaleznie od Boga istniala wielka proznia, bo tylko tak moge rozumiec te pana przestrzen. Znaczy sie, ze przestrzen nie jest stworzona a wieczna, jak Bog?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #61 dnia: Marca 27, 2009, 12:25:27 pm »

Te w spodkach z Roswell? Jesli tak to powinien pan oficjalnie spalic swoje ksiazki od fizyki ze szkoly.

Ufoludki - czyt. cywilizacje pozaziemskie

Zdaniem panskim niezaleznie od Boga istniala wielka proznia, bo tylko tak moge rozumiec te pana przestrzen. Znaczy sie, ze przestrzen nie jest stworzona a wieczna, jak Bog?

Nie wiem, czy nicość to próżnia. Tę przestrzeń wypełniał Pan Bóg (czy może lepiej: sam nią był), więc nie była próżnią. Nie była też nicośćią. Ale ta przestrzeń bez wątpienia istniała.

Zamilcz heretyku!

Radek Buczyński


Buhaha, czy w ogóle wiesz, co to jest herezja? :D
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #62 dnia: Marca 27, 2009, 12:30:44 pm »

Cytuj
Tę przestrzeń wypełniał Pan Bóg (czy może lepiej: sam nią był)

Bog byl przestrzenia? Loooo matko.... ratunku.....

Kolejne blyskotliwe stwierdzenia:
Cytuj
więc nie była próżnią. Nie była też nicośćią

Jako ze Bog jest wszechobecny, stwierdza Pan zatem , ze proznia w kosmosie nie jest w zasadzie proznia, bo jest tam Bog? Powie mi pan jeszcze, a po co Bogu przestrzen?

Cytuj
Nie wiem, czy nicość to próżnia

Zatem "istniala" nicosc? Jak nicosc moze istniec? Po drugie moze mi pan sam wyjasni co w pana mniemaniu oznacza proznia???
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #63 dnia: Marca 27, 2009, 12:35:40 pm »

Proszę pana, rozmawiamy o czymś, co przynajmniej dla mnie, jest trudne do wyobrażenia, bo istnienie Pana Boga, który nie ma początku mnie przerasta. Wiem natomiast, że przed Wielkim Wybuchem przestrzeń, o której mówimy istniała. Dlaczego mam nie zakładać, że tą przestrzenią nie był sam Pan Bóg? Pan Bóg jest wszędzie, w Panu, we mnie, na ulicy. "Substancja" Pana Boga jest wszędzie!
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #64 dnia: Marca 27, 2009, 12:54:19 pm »

Pokaż mi proszę, gdzie popełniłem herezję :)
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #65 dnia: Marca 27, 2009, 13:09:17 pm »

Cha, cha, proszę bardzo :D

Na przyszłość jednak nie radzę pochopnie rzucać oskarżeń, za które kiedyś palono na stosie.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #66 dnia: Marca 27, 2009, 13:37:32 pm »

Cytuj
O ile wiem, Bóg nie ma początku. Pan Bóg stworzył Wszechświat, ale sama przestrzeń była zawsze, tak jak Pan Bóg.[/quote
To Arystoteles twierdził, że Absolut, czas i przestrzeń były odwieczne. A tak z chrześcijańska wynika, że Pan Bóg jest poza czasem i przestrzenią. Zresztą nawet fizycy-hellerowcy twierdzą, że czas i przestrzeń powstały (zostały stworzone) jednocześnie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #67 dnia: Marca 27, 2009, 13:40:23 pm »

Proszę pana, rozmawiamy o czymś, co przynajmniej dla mnie, jest trudne do wyobrażenia, bo istnienie Pana Boga, który nie ma początku mnie przerasta. Wiem natomiast, że przed Wielkim Wybuchem przestrzeń, o której mówimy istniała. Dlaczego mam nie zakładać, że tą przestrzenią nie był sam Pan Bóg? Pan Bóg jest wszędzie, w Panu, we mnie, na ulicy. "Substancja" Pana Boga jest wszędzie!

Herezja.

Syllabus errorum, encyklika papieża Piusa IX, punkt pierwszy katalogu błędnych twierdzeń:
Cytat: Magisterium Kościoła Katolickiego
1. Nie istnieje żaden najwyższy, pełen mądrości i opatrzności byt boski, który byłby różny od wszechrzeczy; Bóg jest tym samym, co natura rzeczy, a więc podlega zmianom; Bóg rzeczywiście staje się w człowieku i w świecie, tak że wszystko jest Bogiem i ma samą substancję Boga; jedną więc i tą samą rzeczą jest Bóg ze światem, jak również duch z materią, konieczność z wolnością, prawda z fałszem, dobro ze złem, sprawiedliwe z niesprawiedliwym.

(podkreślenia moje).
Odnośniki:
- tekst angielski,
- tekst polski,
- encyklika Quanta Cura.

Podsumowując, Pana twierdzenie, że Bóg jest wszystkim, że jest przestrzenią i substancją, która jest wszędzie jest błędem potępionym przez Kościół Katolicki. A zatem jest to herezja.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #68 dnia: Marca 27, 2009, 13:51:37 pm »

Podsumowując, Pana twierdzenie, że Bóg jest wszystkim, że jest przestrzenią i substancją, która jest wszędzie jest błędem potępionym przez Kościół Katolicki. A zatem jest to herezja.

Proszę pana, proszę czytać uważnie, napisałem, że "substancja" Pana Boga jest wszędzie, a nie że wszystko jest Bogiem. Innymi słowy, że Bóg działa wszędzie.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2009, 13:55:56 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #69 dnia: Marca 27, 2009, 14:06:54 pm »

To Arystoteles twierdził, że Absolut, czas i przestrzeń były odwieczne. A tak z chrześcijańska wynika, że Pan Bóg jest poza czasem i przestrzenią. Zresztą nawet fizycy-hellerowcy twierdzą, że czas i przestrzeń powstały (zostały stworzone) jednocześnie.

Pan Bóg stworzył Wszechświat, galaktyki, układy planet itp. Przed Wielkim Wybuchem była przestrzeń, w której nastąpił Wielki Wybuch. To tyle.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #70 dnia: Marca 27, 2009, 14:17:45 pm »

Nawet gdyby ktos do nas lecial z predkoscia swiatla to lecial by tu 300 lat! Pana zdaniem te ufoludki z Roswell lecialy tu minimum 300 lat?
Dla podróżujących w okolicach prędkości światła - podróż trwałaby znacznie krócej...

Proszę pana, proszę czytać uważnie, napisałem, że "substancja" Pana Boga jest wszędzie, a nie że wszystko jest Bogiem. Innymi słowy, że Bóg działa wszędzie.
Zgadzam się. Potępienie herezji dotyczy innego przypadku, mimo, że użył Pan bardo podobnych słów.

Ale -  czy to  w momencie stworzenia, czy to w "wielkim wybuchu" - jednocześnie zaistniała materia-energia i czas-przestrzeń.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #71 dnia: Marca 27, 2009, 14:27:09 pm »

Cytuj
Cytuj
To Arystoteles twierdził, że Absolut, czas i przestrzeń były odwieczne. A tak z chrześcijańska wynika, że Pan Bóg jest poza czasem i przestrzenią. Zresztą nawet fizycy-hellerowcy twierdzą, że czas i przestrzeń powstały (zostały stworzone) jednocześnie.
Pan Bóg stworzył Wszechświat, galaktyki, układy planet itp. Przed Wielkim Wybuchem była przestrzeń, w której nastąpił Wielki Wybuch. To tyle.
No ja się nasłuchałem czego innego.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #72 dnia: Marca 27, 2009, 14:30:24 pm »

Ale -  czy to  w momencie stworzenia, czy to w "wielkim wybuchu" - jednocześnie zaistniała materia-energia i czas-przestrzeń.

Wydaje się, że "wielki wybuch" to właśnie moment stworzenia. Ciekawe jest to, że ten szwajcarski akcelelator, który miał dać odpowiedź, jak wyglądał początek Wszechświata, zaniemógł. Naukowcy są w stanie prawie co do sekundy odtworzyć początek Wszechświata. Dzielą ich od tego, z tego, co wiem, jakieś dziesiąte części sekundy, których póki co nie można "odkryć". Wygląda na to, że nie uda się odkryć całej Prawdy. I chwała Bogu.

No ja się nasłuchałem czego innego.

A czego? To ciekawe, proszę przedstawić Pana koncepcję.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2009, 14:32:39 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #73 dnia: Marca 27, 2009, 15:18:50 pm »

Ale -  czy to  w momencie stworzenia, czy to w "wielkim wybuchu" - jednocześnie zaistniała materia-energia i czas-przestrzeń.

Wydaje się, że "wielki wybuch" to właśnie moment stworzenia. Ciekawe jest to, że ten szwajcarski akcelelator, który miał dać odpowiedź, jak wyglądał początek Wszechświata, zaniemógł. Naukowcy są w stanie prawie co do sekundy odtworzyć początek Wszechświata. Dzielą ich od tego, z tego, co wiem, jakieś dziesiąte części sekundy, których póki co nie można "odkryć". Wygląda na to, że nie uda się odkryć całej Prawdy. I chwała Bogu.

No ja się nasłuchałem czego innego.

A czego? To ciekawe, proszę przedstawić Pana koncepcję.

Smieszny jest pan, najpierw pan nic nie pojmuje, potem probuje pan miksowac nauke i ksiege rodzaju, a najsmieszniejsze jest to, ze wierzy pan w watpliwa teorie wielkiego wybuchu, buduje jakis smieszna konstrukcje na tej bazie,  a podwaza pan fakt, ze nie materia nie moze sie poruszac w prozni szybciej od swiatla i plecie pan cos o technologiach kosmicznych. W dodatku podwaza pan fakt ze Bog stworzyl wszystko (twierdzi pan ze nie stworzyl przestrzeni).

Smieszne
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #74 dnia: Marca 27, 2009, 15:53:57 pm »

Cytuj
No ja się nasłuchałem czego innego.

Cytuj
A czego? To ciekawe, proszę przedstawić Pana koncepcję.
Że przestrzeń i czas powstały (zostały stworzone) jednocześnie. Musiałbym zajrzeć do swoich notatek z filozofii przyrody i coś tu z tego napisać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!