Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 21:52:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Drukuj
Autor Wątek: UF0 - i co teraz?!  (Przeczytany 35758 razy)
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #150 dnia: Kwietnia 02, 2009, 00:23:40 am »

No obejrzałem. I chłopcy wcale nie zbijają wszystkich dowodów.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #151 dnia: Kwietnia 02, 2009, 00:57:58 am »

To proszę podać swoje argumenty.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #152 dnia: Kwietnia 02, 2009, 06:10:35 am »

To proszę podać swoje argumenty.

Panie Adamie, pan jako wierny czytelnik Faktor X i wyznawca wiary w ufoludki, big bang, wieczna przestrzen, samorzutna makroewolucje powinien byc bardziej otwarty na rozne niesamowite teorie (jak mistyfikacje itp).
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #153 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:06:28 am »

Panie Adamie, pan jako wierny czytelnik Faktor X i wyznawca wiary w ufoludki, big bang, wieczna przestrzen, samorzutna makroewolucje powinien byc bardziej otwarty na rozne niesamowite teorie (jak mistyfikacje itp).

Zbyt pochopnie wyciąga Pan wnioski. I proszę nie przypisywać mi tych wszystkich rzeczy, o których Pan napisał. A jak ma Pan jeszcze wątpliwości co do moich poglądów, proszę dać znać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2009, 07:11:13 am wysłana przez Adam » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #154 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:25:31 am »

A proszę sobie tak uważać. Miejcie swoje spiskowe teorie dziejów. Skoro dobrze się z tym czujecie, to proszę bardzo. Mnie to śmieszy, ale jak kogoś fascynuje, to jego wybór.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #155 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:27:45 am »

Podejrzliwość do nauki, kompleksy w sprawie seksu, ciekawe co będzie następne.
Utrata wiary przez niektorych madralinskich i zaslepionych nauka...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #156 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:36:02 am »

Podejrzliwość do nauki, kompleksy w sprawie seksu, ciekawe co będzie następne.
Utrata wiary przez niektorych madralinskich i zaslepionych nauka...

Rozumiem, że po chrześcijańsku życzysz mi tego?

PS. Zaślepiony nauką? Wrzuć na luz. Dostałeś rozum od Pana Boga, żeby wierzyć w spiskowe teorie dziejów?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #157 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:38:56 am »

Tam gdzie ktos nie przyznaje Ci racji to jest spisek,to sie nazywa mania przesladowcza.Adam jest wspanialy,oswiecony,nauka to wszystko co najlepsze-takie sprawiasz wrazenie i wysmiewasz wszyskich ktrzy poprostu wierza i nauka nie jest konieczna do zbawienia.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #158 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:45:38 am »

Tam gdzie ktos nie przyznaje Ci racji to jest spisek,to sie nazywa mania przesladowcza.Adam jest wspanialy,oswiecony,nauka to wszystko co najlepsze-takie sprawiasz wrazenie i wysmiewasz wszyskich ktrzy poprostu wierza i nauka nie jest konieczna do zbawienia.

Nie jestem oświecony ani wspaniały. Po prostu staram się myśleć racjonalnie. Oczywiście, że nauka nie jest konieczna do zbawienia. Ale otrzymaliśmy rozum od Pana Boga po to, żeby z niego korzystać.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #159 dnia: Kwietnia 02, 2009, 10:57:53 am »

Tam gdzie ktos nie przyznaje Ci racji to jest spisek,to sie nazywa mania przesladowcza.Adam jest wspanialy,oswiecony,nauka to wszystko co najlepsze-takie sprawiasz wrazenie i wysmiewasz wszyskich ktrzy poprostu wierza i nauka nie jest konieczna do zbawienia.

Nie jestem oświecony ani wspaniały. Po prostu staram się myśleć racjonalnie. Oczywiście, że nauka nie jest konieczna do zbawienia. Ale otrzymaliśmy rozum od Pana Boga po to, żeby z niego korzystać.

Oczywiscie, problem w tym , ze srednio panu to racjonalne myslenie wychodzi i zaprzecza pan sam sobie. Podwaza pan fakt, ze Bog jest stworca wszystkiego (pisze pan o wiecznej przestrzeni), wymysla pan niestworzone historie o Roswell, jednoczesnie jest pan wielce uchachany, gdy ktos opowiada podobnie spiskowa teorie o falszywymy filmie z ladowania na ksiezycu, miesza pan do tego religie, ewangelie, brzmi to zabawnie i nie wiem czy pan sobie z tego zdaje sprawe.
Papiez ostrzegal przed takimi zapedami, mieszania religii i nauki na wszelkich poziomach. Prosze sobie odpuscic naprawde. Tym bardziej, ze nie jest pan nawet konsekwentny
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #160 dnia: Kwietnia 02, 2009, 11:49:51 am »

Nie przesadzajmy z tą teorią spisku. Myślę że gdyby to na prawdę było zmontowane, to lepiej by się postarano by nic na to nie wskazywało. Nie wiem czy rzeczywiście ludzie wylądowali na księżycu, ale nie mam powodów by w to wątpić.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #161 dnia: Kwietnia 02, 2009, 11:53:34 am »

Nie przesadzajmy z tą teorią spisku. Myślę że gdyby to na prawdę było zmontowane, to lepiej by się postarano by nic na to nie wskazywało. Nie wiem czy rzeczywiście ludzie wylądowali na księżycu, ale nie mam powodów by w to wątpić.

Wie pan, mnie z kolei to nic nie obchodzi, ale odurzony oparami absurdu, ktore tu produkuje pan Adam, jestem juz w stanie we wszystko uwierzyc hehe
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #162 dnia: Kwietnia 02, 2009, 12:53:52 pm »

Cały problem w tym, że Pan Adam na mnie naskoczył, a ja wcale nie powiedziałem, że wierzę w tę spiskową teorię na temat lądowania na Księżycu. Jak kogoś to interesuje to proszę obejrzeć film z zarzutami pt. "Did we really land on the Moon?" i film z kontrrargumentami z programu "Mythbusters" i samemu zająć stanowisko. Moim zdaniem chłopcy z "Mythbusters" odpowiadają na część zarzutów, na część odpowiadają źle, a na część w ogóle nie odpowiadają.

No a faktem jest, że p. Adam rzeczywiście wierzy w różne obce katolicyzmowi rzeczy - jakaś przestrzeń przed stworzeniem świata etc. No i wierzy w to Roswell, a mnie objeżdża za to, że ponoć wierzę w spisek NASA i US Government odnośnie lądowania na satelicie ziemskim.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #163 dnia: Kwietnia 02, 2009, 18:28:48 pm »

Oczywiscie, problem w tym , ze srednio panu to racjonalne myslenie wychodzi i zaprzecza pan sam sobie. Podwaza pan fakt, ze Bog jest stworca wszystkiego (pisze pan o wiecznej przestrzeni), wymysla pan niestworzone historie o Roswell, jednoczesnie jest pan wielce uchachany, gdy ktos opowiada podobnie spiskowa teorie o falszywymy filmie z ladowania na ksiezycu, miesza pan do tego religie, ewangelie, brzmi to zabawnie i nie wiem czy pan sobie z tego zdaje sprawe.
Papiez ostrzegal przed takimi zapedami, mieszania religii i nauki na wszelkich poziomach. Prosze sobie odpuscic naprawde. Tym bardziej, ze nie jest pan nawet konsekwentny

Drogi Panie, proszę nie pisać nieprawdy. Proszę sobie jeszcze raz przeczytać to, co napisałem. Myślę, że wyraziłem tam swoje poglądy i nie ma w nich niekonsekwencji.

"Po pierwsze,  wyjaśnię jedną główną rzecz. Nie wiem, czy była katastrofa w Rooswell, nie wiem czy rzekoma sekcja zwłok była prawdziwa czy zmistyfikowana. Nic mi o tym nie wiadomo. Ja nie bronię jakiegoś schematu, który zakłada istnienie obcych cywilizacji. Po prostu uważam, że może istnieć jakaś obca cywilizacja.

Rooswell przywołałem, bo została zakwestionowane moje zdanie, że samolotu B2 człowiek by nie wymyślił. Powtarzam, nie mam pojęcia, czy Rooswell rzeczywiście miało miejsce, nie wiem, jak wyglądają "ufoludki" i czy w ogóle istnieją. W ogóle się tym nie zajmuję, naprawdę. Ani nie rozmyślam, nie badam tej kwestii. Natomiast sądzę, że może istnieć jakaś inna cywilizacja, która może być na zdecydowanie wyższym poziomie cywilizacyjnym od nas. Może również istnieje gdzieś planeta, na której życie dopiero się rozwija.
A jeśli ktoś mój wywód sprowadza do filmu "Marsjanie atakują", to na to nic nie poradzę."

Acha, i proszę jeszcze nie pisać, że piszę rzeczy niezgodne z nauczaniem Kościoła. Nie dam się wciągnąć w spekulacje, nie będę już odpowiadał na pytania "co to jest przestrzeń" itp, bo moje odpowiedzi wypływające z dobrej woli, są wykorzystywane przeciwko mnie. Nie znam się ani na fizyce ani na kosmologii. Mam swój pogląd, którego może nie umiem doprecyzować. Ale jest on tożsamy z poglądami ks. Hellera, najwybitniejszego eksperta w tej dziedzinie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2009, 18:32:09 pm wysłana przez Adam » Zapisane
nullatenus
Gość
« Odpowiedz #164 dnia: Kwietnia 02, 2009, 21:41:10 pm »

Widać że nic pan nie wie na temat misji Apollo. Pomijam ten absurdalny temat chyba że poda pan wiarygodne dane z naukowego czasopisma to będziemy dyskutować.
Jeżeli chodzi o UFO to według mnie:
1) dosłownie UFO jako latające obiekty to przeważnie nowoczesna technika wojskowa.
2) zjawiska niewyjaśnione typu świetliste postacie i formy przestrzenne oraz inne zjawiska paranormalne to świat nadprzyrodzony: siły demoniczne albo moce boskie (np. świetlista kula w La Salette, cud słońca w Fatimie). Dzieją się różne cuda.
Ci, którzy odrzucają chrześcijaństwo, mają obsesję na tym tle. Chęć poznania fenomenu UFO prowadzi do zatraty wiary, odejścia od Boga i Pisma świętego, w pewnych przypadkach nawet do opętania demonicznego. Nam wystarczy modlitwa do św. Michała Archanioła w której jest mowa: "A ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen". 
3) Możliwość istnienia życia w kosmosie to bezbożna hipoteza naukowa: ponieważ znany jest pełny układ pierwiastków, (tzn. wiemy, na podstawie obliczeń, których pierwiastków jeszcze nie odkryto) twierdzi się, że:  materia wszędzie w kosmosie powinna być o takiej samej budowie, wiemy że zachodzą takie same procesy i prawa fizyczne w kosmosie, stąd mogą istnieć podobne formy życia w różnych etapach rozwoju. Obrazowo można porównać różnice gatunkowe tak jak kopalne formy zwierzęce i roślinne z epok wcześniejszych od obecnie znanych. Astronom radziecki Szkłowski obliczył że sprzyjające warunki dla zaistnienia form życia znajduja się po miedzy sobą w minimalnej odległości 300 parseków. Teorie te są jednak niechrześcijańskie. Prof. Heller częściowo je wspiera swoim autorytetem. Jednak prof. Heller jest więcej autorytetem medialnym niż naukowym, natomiast dla tradycjonalistów obawiam się że nie jest autorytetem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2009, 11:30:41 am wysłana przez nullatenus » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: UF0 - i co teraz?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!