Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:08:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dobre książki dla młodzieży pilnie potrzebne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: dobre książki dla młodzieży pilnie potrzebne  (Przeczytany 8199 razy)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« dnia: Maja 25, 2010, 11:31:53 am »

Witam Szanownych Forumowiczów  :)
Chciałabym zapytać jakie książki zaproponowalibyście nastolatkom?Jakich autorów ?Jakie wydawnictwa?
Mam w domu "mola książkowego"  trzynastoletnią córkę, która jest ( uważam) bardzo uduchowiona, ale też BARDZO pociąga ją tzw. "ten świat".Chce czytać książki dla młodzieży, a mi już się kończy powoli repertuar.Uwielbia Beatę Andrzejczuk z wyd.Rafael, ostatnio kupiłam jej "Ogród Leoty", jakieś opowieści anytmagiczne w księgarni katolickiej.Z biblioteki szkolnej przynosi bez przerwy jakieś tłumaczenia amerykańskich książek które zwykle opowiadają o rozbitych rodzinach i mimo wszystko nie są to nasze realia.
Większość tytułów z moich szkolnych lat wydaje jej się prehistorią.Co robić ???
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 25, 2010, 11:34:45 am »

Polecam:
http://www.tedeum.pl/kategoria/dla-dzieci-i-mlodziezy
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 25, 2010, 11:38:02 am »

Małgorzata Musierowicz pisała fajne ksiązki dla młodzieży.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 25, 2010, 11:48:52 am »

Ja się osobiście wychowałem na tej prehistorii :P (20 lat mam). Z tym, że takiej bardziej dla chłopców czyli May (chyba mój ulubiony autor:P), Pan Samochodzik, Tomki Szklarskiego, potem (13 lat miałem) to Trylogia. Z tych nowszych to czytałem głupiego Pottera parę części (nie polecam, ale bardziej ze względu na to, że jest to nie wychowawcza książka, Harry np. ciągle kłamie i zawsze mu się udaje, z tą magią bym nie przesadzał), coś liznąłem opowieści z Narni. Również polecam Juliusza Verne (Dzieci kapitana Granta, świetna rzecz). Śladami Stasia i Nel i Z Panem Biegankiem w Abisynii Brandysa.
Co do Musierowicz to nie czytałem tego, ale moja młodsza siostra to uwielbia.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 11:50:54 am wysłana przez jędrek » Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 25, 2010, 11:52:51 am »

Ja jako dzieciak (7-8 lat) czytałem takie Przygody trzech detektywów, taka lekka lektura ;) "Hobbita" bym polecił młodzieży również..
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 25, 2010, 11:57:14 am »

Trzech detektywow?Ich dewiza: badamy wszystko!!Rewelka,lyknalem wszystkie czesci ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 25, 2010, 12:04:39 pm »

Co do Pottera to nie potępiałbym zupełnie. Przeczytałem nie jeden raz wszytskie części. To opowieśc o przyjaźni, walce dobra ze złem. Owszem jest magia, ale w większości bajek dla dzieci elementy magii, wróżki przecież są.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 25, 2010, 12:21:29 pm »

Co do Pottera to nie potępiałbym zupełnie. Przeczytałem nie jeden raz wszytskie części. To opowieśc o przyjaźni, walce dobra ze złem. Owszem jest magia, ale w większości bajek dla dzieci elementy magii, wróżki przecież są.

No, widzi Pan, we Władcy pierścieni też są elementy magii, ale jednak przekaz jest inny. Może wynika to z głębokiej wiary autora. Matka Tolkiena nawróciła się na katolicyzm i tak wychowywała dzieci. Jeden z synów JRR Tolkiena został księdzem.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 25, 2010, 12:27:42 pm »

Sztuka samowychowania

http://www.youtube.com/watch?v=WbWw8DzYcxc


Książka Sztuka samowychowania. Przewodnik praktyczny Dariusza Zalewskiego jest kolejną po Wychować człowieka szlachetnego zachętą do podjęcia pracy nad charakterem. Zgodnie ze słowami hr. Zygmunta Krasińskiego „Bądź arcydziełem nieugiętej woli” Autor wzywa każdego człowieka, by stanął do najwspanialszej przygody swego życia – rzeźbienia własnej osobowej doskonałości. Zgłębiając tajniki wychowania Autor sięga do skarbca klasycznej mądrości pedagogicznej. Zwraca uwagę na konieczność formowania cnót i zwalczania wad jako na swoiste dwa filary umożliwiające rozwój osoby; podaje przykłady ćwiczeń (tzw. duchowej rozgrzewki) przed rozpoczęciem pracy oraz szczegółowe sposoby walki z siedmioma wadami głównymi.

Sztuka ta potrzebna jest każdemu – niezależnie od wieku: przecież wszelkie podejmowane obowiązki i zadania życia wymagają posiadania charakteru. Adresatami tego Przewodnika praktycznego są jednak przede wszystkim ludzie młodzi, którzy znajdą tu konkretne wskazówki, jak stać się skutecznym wychowawcą siebie samego: jak pielęgnować własne cnoty, jak zwalczać wady. Młodość bowiem wymaga podjęcia decyzji o formowaniu siebie, która wytyczy ścieżki na całe życie. Dodatkowym atutem Sztuki samowychowania jest bezpośredniość i prostota, z jaką Autor przedstawia ową ważną a niełatwą tematykę, dzięki czemu książka okazuje się zrozumiała i przydatna dla każdego, kto chciałby stać się lepszy.

Dariusz Zalewski, Sztuka samowychowania, ISBN 978-83-88162-50-3, Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej, Lublin 2007, format: 125 x 190, ss.122, oprawa miękka

http://wydawnictwo.ien.pl/product_info.php?products_id=1482&osCsid=c709515f46aab2db6060ca1323526ea7
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 25, 2010, 12:46:47 pm »

C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii", George MacDonalda "Na skrzydłach północnej wichury", "Królewna i goblin" . Mojej córce bardzo się podobały.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 25, 2010, 12:52:42 pm »

"Serce" Amicisa. Moja 10-letnia córka przy niej płakała. Niezapomniany moment.
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 25, 2010, 13:01:13 pm »

Sat-Okh

- Ziemia słonych skał
- Biały mustang

Nora Szczepańska

- Czarne wampumy głoszą wojnę
- Dziki Anda
- Odwaga
- Sprzysiężenie czarnej wydry

Karol May

Krystyna i Alfred Szklarscy

- Złoto gór czarnych

Waclaw Gąsiorowski

- Emilia Plater
- Rok 1809

Walery Przyborowski

- Szwedzi w Warszawie
- Olszynka Grochowska
- Grunwald
- Rycerz bez skazy
- Młodzi gwardziści
- Rycerz Mora
- Zdobycie Sandomierza
- Płowce
- Namioty Wezyra
- Madejowe łoże
- Myszy króla Popiela
- Lelum polelum
- Król Krak i królowa Wanda

Joanna Macirzewska

- Tajemnica złotego pierścienia

Henryk Sienkiewicz

- Na polu chwały
- Krzyżacy
- Trylogia
- Quo Vadis

Waleria Szalay-Groele

- Straszne dziedzictwo
- Bohaterski Staszek

Mieczysław Smolarski

- Warneńczyk
- Oko Proroka

Juliusz Verne
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #12 dnia: Maja 25, 2010, 13:03:08 pm »

"Serce" Amicisa. Moja 10-letnia córka przy niej płakała. Niezapomniany moment.

Przed tą książką przstrzegał V. Messori w swoich felietonie na łamach katolickiego dziennika Avvenire
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 25, 2010, 13:08:24 pm »

"Serce" Amicisa. Moja 10-letnia córka przy niej płakała. Niezapomniany moment.

Przed tą książką przstrzegał V. Messori w swoich felietonie na łamach katolickiego dziennika Avvenire

To prawda. Ale mimo wszystko gorąco polecam.
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 25, 2010, 13:15:09 pm »

R. Tolkien

- Trylogia Władca Pierścieni

C.S. Lewis

- Opowieści z Narnii

F.H. Burnett

- Mała księżniczka
- Mały lord
- Tajemniczy ogród

D. Dafoe

- Robinson Cruzoe

L.M. Montgomery

- Błękitny zamek
- Cykl książek o przygodach Ani Schirley

K. Grahame

- O czym szumią wierzby

N. Streatfield

- Złota jabłoń

E.H. Porter

- Pollyanna
- Pollyanna dorasta

Mark Twain

- Przygody Tomka Sawyera
- Królewicz i żebrak
- Przygody Hucka
- Joanna d'Arck

J. Webster

- Tajemniczy opiekun
- Paaty

E. Nesbit

- Poszukiwacze skarbu
- Złota księga Bastablów
- Przygody młodych Bastablów

Ch. Dickens

- Oliver Twist

R.L. Stevenson

- Wyspa Skarbów

A. Dumas

- Trzej Muszkieterowie
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: dobre książki dla młodzieży pilnie potrzebne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!