Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:17:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycja wobec NOM
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Tradycja wobec NOM  (Przeczytany 4020 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Marca 25, 2009, 19:19:11 pm »

Jak się dowiedziałem z Wikiipedii jest wiele wspólnot, które używają mszału przesoborowego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnoty_u%C5%BCywaj%C4%85ce_msza%C5%82u_przedsoborowego
Interesuje mnie jaki jest ich stosunek do NOM. Może ktoś z Państwa ma takie informacje. Wstępnie wymyśliłem 3 kategorie:
-nie akceptują
-akceptują ale nie odprawiają
-akceptują i odprawiają
Kto na przykła słyszał o Oblatach Mądrości Bożej, albo Instytucie św. Józefa?
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 25, 2009, 19:39:44 pm »

ICRSP ponoć uważa, że Sobór Watykański II i NOM to tylko taki wybryk historii w KK i to kiedyś minie i póki co woli przeczekać a sam siebie traktuje jako przysłowiową Arkę Noego Tradycji w Posoborowym Kościele.Jedyny zakon ze wszystkich Tradycyjnych który nie ma prawa używać NOM bo ma to zapisane w swoich statutach to Instytut Dobrego Pasterza i chwała mu za to.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 25, 2009, 19:48:27 pm »

Jak się dowiedziałem z Wikiipedii jest wiele wspólnot, które używają mszału przesoborowego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnoty_u%C5%BCywaj%C4%85ce_msza%C5%82u_przedsoborowego
Interesuje mnie jaki jest ich stosunek do NOM. Może ktoś z Państwa ma takie informacje. Wstępnie wymyśliłem 3 kategorie:
-nie akceptują
-akceptują ale nie odprawiają
-akceptują i odprawiają
Kto na przykła słyszał o Oblatach Mądrości Bożej, albo Instytucie św. Józefa?

Ta lista jest trochę nieaktualna bo np Bractwo Świętego Jana już obecnie nieistnieje, zostało stworzone w 1997 roku przez kilku ex kapłanów FSSPX i zlikwidowane w 2004 roku w tajemniczych okolicznościach.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2009, 19:58:16 pm wysłana przez Giovanni_23 » Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 25, 2009, 20:09:26 pm »

Ta lista jest trochę nieaktualna bo np Bractwo Świętego Jana już obecnie nieistnieje, zostało stworzone w 1997 roku przez kilku ex kapłanów FSSPX i zlikwidowane w 2004 roku w tajemniczych okolicznościach.
Co się stało z tymi kapłanami?
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 25, 2009, 20:23:32 pm »

a może "ma prawo nie używać", bo ciężko uwierzyć, że instytucja, którą popiera Papież ZABRANIA NOM-u!
A co do tych tajemniczych okoliczności to bardzo proszę o szczegóły -wątekek sensacyjny na forum, a może nawet horror :)
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 25, 2009, 20:24:45 pm »

Ta lista jest trochę nieaktualna bo np Bractwo Świętego Jana już obecnie nieistnieje, zostało stworzone w 1997 roku przez kilku ex kapłanów FSSPX i zlikwidowane w 2004 roku w tajemniczych okolicznościach.
Co się stało z tymi kapłanami?

Cytuj
Bractwo Świętego Jana (ang. The Society of St. John) - wspólnota księży i braci, założona przez członków Bractwa św. Piusa X w 1997r. Celem działalności Bractwa św. Jana było pielęgnowanie klasycznego rytu mszy rzymskiej i odnowa formacji kapłańskiej.

W 1997 roku ordynariusz diecezji Scranton, biskup James Timlin, zezwolił na założenie Bractwa św. Jana. Niedługo po tym pojawiły się pierwsze oskarżenia pod adresem czołowych przedstawicieli Bractwa św. Jana, jakoby w społeczności bractwa dochodziło do molestowania młodych chłopców. Biskup zadecydował o usunięciu z organizacji ks. Carlosa Urrutigoity, który oskarżany był o czyny lubieżne jeszcze podczas swojej działalności w bractwie lefebrystów w Argentynie.

W listopadzie 2004 roku obecny ordynariusz diecezji, biskup Joseph F. Martino, zadecydował o rozwiązaniu Bractwa św. Jana.


Źródło -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_%C5%9Awi%C4%99tego_Jana
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Marca 25, 2009, 20:27:07 pm »

Panie marekkoc -  ale ja tego wcale nie powiedziałem a Pan mnie cytuje  ;)
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 25, 2009, 20:39:23 pm »

Przepraszam Paan Giovanniego_23 - problemy techniczne, które zauważyłem za późno  :(
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 25, 2009, 20:41:11 pm »

spodziewałem się trochę więcej, bo to już sam przeczytałem wcześniej w internecie...
czyli o to chodziło, że "tajemniczych"
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Marca 25, 2009, 20:44:15 pm »

Przepraszam Paan Giovanniego_23 - problemy techniczne, które zauważyłem za późno  :(

Nic nie szkodzi  :)
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 25, 2009, 20:48:29 pm »

spodziewałem się trochę więcej, bo to już sam przeczytałem wcześniej w internecie...
czyli o to chodziło, że "tajemniczych"

Tak bo to miała być tajemnica co do tych okoliczności (sic!) z powodów których rozwiązano bractwo.Niektórzy z FSSPX mogli by poczuć się urażeni dlatego wolałem nie pisać o szczegółach.Ja na ten temat gdzieś kiedyś czytałem na jakimś amerykańskim tradycyjnym blogu i tam pisało, że biskup ,który podjął decyzję o kasacie Bractwa tak naprawdę sam był bankrutem i tylko skorzystał na likwidacji Bractwa św. Jana pod pretekstem skandali które tam miały miejsce.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 25, 2009, 21:00:27 pm »

ICRSP ponoć uważa, że Sobór Watykański II i NOM to tylko taki wybryk historii w KK i to kiedyś minie i póki co woli przeczekać a sam siebie traktuje jako przysłowiową Arkę Noego Tradycji w Posoborowym Kościele.Jedyny zakon ze wszystkich Tradycyjnych który nie ma prawa używać NOM bo ma to zapisane w swoich statutach to Instytut Dobrego Pasterza i chwała mu za to.

Nie ma czegos takiego, ze "ICRSP uwaza"... Przeciez w statucie tego nie maja, a cala reszta to prywatne opinie czlonkow ICRSP.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Marca 25, 2009, 21:08:29 pm »

ICRSP ponoć uważa, że Sobór Watykański II i NOM to tylko taki wybryk historii w KK i to kiedyś minie i póki co woli przeczekać a sam siebie traktuje jako przysłowiową Arkę Noego Tradycji w Posoborowym Kościele.Jedyny zakon ze wszystkich Tradycyjnych który nie ma prawa używać NOM bo ma to zapisane w swoich statutach to Instytut Dobrego Pasterza i chwała mu za to.

Nie ma czegos takiego, ze "ICRSP uwaza"... Przeciez w statucie tego nie maja, a cala reszta to prywatne opinie czlonkow ICRSP.

Przecież napisałem, że ponoć czyli znaczy to że tak naprawdę wcale nie musi być.Owszem miałem na myśli wypowiedzi kilku członków Instytutu.
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 25, 2009, 22:00:36 pm »

Jak się dowiedziałem z Wikiipedii jest wiele wspólnot, które używają mszału przesoborowego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnoty_u%C5%BCywaj%C4%85ce_msza%C5%82u_przedsoborowego
Interesuje mnie jaki jest ich stosunek do NOM. Może ktoś z Państwa ma takie informacje. Wstępnie wymyśliłem 3 kategorie:
-nie akceptują
-akceptują ale nie odprawiają
-akceptują i odprawiają
Kto na przykła słyszał o Oblatach Mądrości Bożej, albo Instytucie św. Józefa?

Ta lista jest trochę nieaktualna bo np Bractwo Świętego Jana już obecnie nieistnieje, zostało stworzone w 1997 roku przez kilku ex kapłanów FSSPX i zlikwidowane w 2004 roku w tajemniczych okolicznościach.

Przestępstwa na tle seksualnym przełożonego Bractwa to główna przyczyna jego likwidacji. Więcej na ten temat w doskonałym studium Pani Randy Engel RITE OF SODOMY (http://www.riteofsodomy.com/)



i na stronie http://www.virgo-maria.org/Engel_pages/2006_Randy-Engel_Le-Rite-de-Sodomie_-_La-Societe-Saint-Jean.html
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 25, 2009, 22:20:25 pm »

Cytuj
# Misjonarze Bożego Miłosierdzia
# Misjonarze Miłosierdzia Bożego
To są dwa inne Zgromadzenia?

Wiem, że Słudzy Jezusa i Maryi odprawiają i Tridentinę i NOM. Są w Kazachstanie. Tam jest dobre miejsce dla takich utworzone przez różnego rodzaju Lengi i Schneidery :). (Bardzo czcigodni biskupi).
Gorzej w prefekturze Aytyrau. Stamtąd rekrutują się do Redemptoris Mater. Ordynariusz jest z Diecezji Tarnowskiej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Tradycja wobec NOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!