Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:50:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Plebania - wątek tradsowy?  (Przeczytany 26516 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 12, 2009, 22:06:20 pm »

Przesłuchałam mp3, wg mnie wyszło beznadziejnie dla nas. Musiałabym zobaczyć, może wizja by poprawiła moje wrażenia. W każdym razie z fonii wynika, że ksiądz repr. naszą sprawę jest antypatyczny, nadęty, zaczepny i z letka arogancki. I przede wszystkim - świrowaty. Wszystko to zresztą jakieś sztuczne jest, Ksiądz by się tak nie zachowywał. Jak wchodzę w skórę niezorientowanego w temacie widza, to postać tego księdza jest męcząca i wnerwiająca.

Zgadzam się z Twojem zdaniem.

Dodam, nieco bokotemacząc, ze analogiczna sytuacja jest w Ranczu. Tam też pojawił się nowy xiądz i jest bardzo ostry. Goni kota kociołapnikom, nie pozwala pić mamrota menelom, chce, by pieniądze ze zbytków raczej trafiały na potrzebujących.

Do tego nosi sutannę. Coś mi się wydaje, że ktoś zaplanował akcję deprecjonowania konserwatystów...

To temat na inną dyskusję, ale wyrażę tu ważną myśl - może podejmiemy ją gdzie indziej.
Ponieważ Kościół w Polsce ma odchylenie janopawłowe, to kurs na prawo Benedykta XVI może być przez wiele srodowisk - np tzw. chadeków - odebrany jako szansa na zerwanie się ze smyczy kościelnej i doszlusowanie do poziomu cywilizowanej Europy.

O ile w Europie Zachodniej powinien on spowodować ozywienie relgiijne, to w Polsce, gdzie wiara sentymentalną jest, napotka jeszcze większy opór
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 12, 2009, 22:37:08 pm »

Przesłuchałem te fragmenty. Rzeczywiście, wynika z nich że ksiądz Wacław jest w serialu przedstawiony w bardzo negatywnym świetle. Jest agresywny, i wydaje się (może tylko ja odniosłem takie wrażenie) że twórcy serialu chyba chcieli pokazać, że odprawia Mszę w KRR tylko po to, aby zrobić na złość swojemu proboszowi (?)- temu (chyba) ks. Adamowi. Być może jednak tekst o przygotowaniu wiernych zwiastuje, że KRR będzie pokazany inaczej.
Nie wiem czy nie za daleko idące wnioski jak na znajomość tego serialu tylko z którkiego pliku audio ;)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 12, 2009, 22:38:10 pm »

Przesłuchałem mp3 i jeden fragment "ks." Antoniego proboszcz mnie zainteresował: "msza św. nie jest realizacją swoich prywatnych upodobań, ale służbą bożą z której wierni powinni wynieść jakiś pożytek."
I chyba sam się wkopał. No bo te słowa raczej w tym negatywnym znaczeniu bardziej odnoszą się do NOM-u, niż do KRR.
No bo to właśnie księża na niej realizują swoją własna wizję mszy, a ludzie raczej mało z niej wynoszą pożytku.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 12, 2009, 23:07:00 pm »

Fakt, to mały samobój. Obawiam się jednak, Panie Mac, że przeciętny oglądacz Plebanii nie analizuje dialogów tak dogłębnie.  :)
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 13, 2009, 03:09:04 am »

Przeciętny widz odbiera to w jedne sposób - dobry ks. Antek = dobra nowa Msza) - zły ks. Zygmunt (Władysław czy jak mu tam) = zła stara Msza.
Ale jeżeli ma dojśc na końcu do porozumienia z ks. Adamem, to może ks. Adam też zacznie odprawiać starą Mszę co jakiś czas :P
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 13, 2009, 07:34:52 am »

Przeciętny widz odbiera to w jedne sposób - dobry ks. Antek = dobra nowa Msza) - zły ks. Zygmunt (Władysław czy jak mu tam) = zła stara Msza.


tak, właśnie tak
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 13, 2009, 08:48:44 am »

Zgadzam się z Panem Caesarem.
Zapisane
Stanislao
adept
*
Wiadomości: 10

http://stanislao.blog.onet.pl/
« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 13, 2009, 09:24:54 am »

Cytuj
Ale jeżeli ma dojśc na końcu do porozumienia z ks. Adamem, to może ks. Adam też zacznie odprawiać starą Mszę co jakiś czas Język

No, nie wiem  ;D. Może też się tak zakończyć, że ks. Wacław zrozumie swe "błędy". Porzuci Mszę trydencką i powróci do NOMu. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie  ;D
Zapisane
Pozdrawiam

Stanisław A. Niewiński
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 13, 2009, 10:01:21 am »

Scenariusz jest pisany trochę pod to co się obecnie dzieje. Więc ks. Wacław będzie zbulwersowany wypowiedziami bpa Williamsona i się nawróci do NOM i faktycznie, będą żyli długo i szczęśliwie.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 13, 2009, 10:11:59 am »

... i będą mieć dużo, dużo dzieci. Koniec.    ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 13, 2009, 10:26:52 am »

Ks. Wacław z Ks. Adamem? Chyba z adopcji w Holandii.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 13, 2009, 10:31:11 am »

Ks. Wacław z Ks. Adamem? Chyba z adopcji w Holandii.
Za dziesiec lat i w "Plebanii" bedzie to mozliwe. Trzeba isc przeciez z duchem czasu...  ;D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 13, 2009, 10:37:12 am »

Cytuj
Dodam, nieco bokotemacząc, ze analogiczna sytuacja jest w Ranczu. Tam też pojawił się nowy xiądz i jest bardzo ostry. Goni kota kociołapnikom, nie pozwala pić mamrota menelom, chce, by pieniądze ze zbytków raczej trafiały na potrzebujących.
Tylko że Rancza to są powtórki :)

Za parę dni będzie po 12 powtórka jak ktoś nie zdążył obejrzeć ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 13, 2009, 10:55:48 am »

Kiedy dokładnie będzie wyemitowana powtórka tego odcinka na TVP1 oraz na TVP Polonia ?

Czy ktoś z lamentujących zamierza skontaktować się z twórcami serialu lub chociaż z księdzem-konsultantem?

Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 13, 2009, 11:02:48 am »

Codziennie o 12.40 sa powtorki, ale z tygodniowym opoznieniem.

Pan Panie Eligiuszu moze sie skontaktowac s ks. konsultantem. :) Poczekajmy jednak na koniec watku.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!