Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 16:58:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Plebania - wątek tradsowy?  (Przeczytany 26519 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 11, 2009, 15:53:17 pm »

Obejrzałem przed chwilą. Ten ks. Wacław został przedstawiony jako człowiek bez miłosierdzia i wyzzuty z realiów codziennego życia. Na koniec są fragmenty jutrzejszego odcinka i był pokazany fragment Mszy św. Wyglądało mi to na hybrydę NOM. Ks. przodem do wiernych śpiewał Pater noster al e nie zauważyłem stołu, więc bardzo możliwe że celebracja była przodem do tabernakulum. Trzeba szykować chyba protest.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 11, 2009, 19:49:53 pm »

był pokazany fragment Mszy św. Wyglądało mi to na hybrydę NOM. Ks. przodem do wiernych śpiewał Pater noster al e nie zauważyłem stołu, więc bardzo możliwe że celebracja była przodem do tabernakulum. Trzeba szykować chyba protest.

To raczej mi wyglądało na Ordo 1965 niż na Mszę Trydencką! , trza pisać protest jak nic, z nich tacy scenarzyści jak z komunistów kapitaliści  >:(
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 11, 2009, 20:01:02 pm »

Ale najgorsze że do ludzi dotrze że ks celebrujący po łacinie i nie lubiący cyrków na Mszy to jakiś oszołom. Zobaczymy jutro jak bedzie wyglądała ta Msza.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 11, 2009, 20:19:02 pm »

Dzisiaj kopacze piłki trochę Plebanię poprzestawiali więc może mniej ludzi obejrzało. Ale jutro? :-(
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 11, 2009, 20:28:18 pm »

Tak ale są powtórki na programie ! i w bardziej dogodnych godzinach na Polonii. Ja mimo wszystko przewiduję protest.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 11, 2009, 20:52:41 pm »

Tak ale są powtórki na programie ! i w bardziej dogodnych godzinach na Polonii. Ja mimo wszystko przewiduję protest.
Co Panu da protest ? Tworca moze ze swoim dzielem robic to co chce. Nikt nie mowi, ze to serial dokumentalny.

Ja juz dawno temu na starym forum proponowalem, aby napisac  jakis scenariusz promujacy Msze trydencka. Nikt sie nie chcial przylaczyc, to scenarzysci sami wymyslili glupoty. Trzeba raczej wyhaczyc jaki ksiadz jest konsultantem tego serialu i do niego uderzyc. Wszak ostateczny wizerunek spraw koscielnych w tym serialu to sprawa wlasnie tego ksiedza konsulatanta. Moze w napisach koncowych jest wymieniony ten ksiadz.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 11, 2009, 21:24:09 pm »

Ale najgorsze że do ludzi dotrze że ks celebrujący po łacinie i nie lubiący cyrków na Mszy to jakiś oszołom.

I pewnie antysemita.
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 11, 2009, 21:48:30 pm »

cienko. Jutro ma być Msza. Zwykly NOM po łacinie:) Widziałem urywki. Zreszta ks. Wacław to ex-ksiądz patriota, wiec kontexty sie tez licza. Gdzie by Trydent puscili w telewizji publicznje, a ktos by sie zainteresowal blizej, i mieli by go na ,,sumieniu"
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 11, 2009, 22:22:40 pm »

ten ksiądz to z tego co pamiętam ksiądz-patriota i w serialu nie ma raczej pozytywnego wizerunku...
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 11, 2009, 22:52:53 pm »

Moze w napisach koncowych jest wymieniony ten ksiadz.

Konsultantem jest ks. prałat Stanisław Bartmiński z Krasiczyna.
Nawet maila można do niego wyrwać, tylko trzeba się na to forum zalogować:
http://www.besta.pl/forum/viewtopic.php?t=97
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 11, 2009, 23:06:37 pm »

Juz pisalem, ze ksiadz Waclaw musi byc niesympatyczny - i sie zgadza (mimo, iz nie ogladam-nie mam mozliwosci, a chetnie bym sie posmial...). Zwolennik tradycji musi byc co najmniej dziwny, nieludzki i oderwany od rzeczywistosci, a ksieza od gitarek sa zawsze tacy cooool (nawet w filmie).
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 12, 2009, 00:16:16 am »

Ten ksiądz Wacław to kiedyś był wielkim wrogiem księdza Antoniego (parę lat temu), zamykał zimą kościół i wierni modlili się na mrozie, spiskował razem z Traczem. Potem przeszedł na jasną stronę mocy dzięki ks. Antoniemu. Teraz przejdzie kolejną transformację.
Ten serial jest strasznie denny i przewidywalny.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 12, 2009, 00:22:26 am »

Uzna pokornie, ze nie nalezy wracac do ciemnego sredniowiecza - czyli nie tylko trydenckiej mszy, ale i laciny...
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 12, 2009, 03:21:34 am »

A przecież ten od gitarek to ks Adam, taki przystojny i motór ma...

Zdecydowanie ksiądz "tradycjonalista" nie wypadł dziś dobrze... może choć dobrą kawę parzy.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
prz
Gość
« Odpowiedz #59 dnia: Lutego 12, 2009, 03:22:48 am »

Zastanawia mnie tylko, czy:
1) Scenarzysta uznał, że teraz stara Msza, łacina i inne 'tradycjonalizmy' są w modzie, to uwzględnimy je w serialu - na tyle, na ile umiemy; poczytałem w mediach, tak pewnie jest.
2) Scenarzysta specjalnie prowadzi negatywny PR tradycjonalistom.
Osobiście wierzę (i skłaniam się) w opcję nr 1 (co znaczy też, że da się to jakoś naprawić). Natomiast był tam też wątek o przewadze Euro nad PLN. A taki serial naprawdę kreuje myślenie ludzkie, znacznie bardziej niż denne artykuły w mediach.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!