Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:25:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Plebania - wątek tradsowy?  (Przeczytany 26361 razy)
prz
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 08, 2009, 16:54:37 pm »

A to nie bardziej scenarzyści, czy reżyser powinni się na tym znać? Aktor ma zrobić to, co mu każą. Przynajmniej w moim mniemaniu.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 08, 2009, 20:20:52 pm »

Temat jest poważny, bo księża z Plebanii mają największy "zasięg rażenia" w PL. To co tam głosił JP2, co głosi BXVI, co piszą w KEPie, co ksiądz mówi w kazaniu w niedzielę, co Rydzyk głosi w radio - to wszystko jest nieważne, bo mocno przytłumione przez przekaz "księdza Antka" i ekipę z małej tulczyńskiej parafii.
Więc jeśli teraz pojadą po tradsach to będzie ciężko.
Jedyna nadzieja, że za jakieś 30 odcinków Don Mateo Żmijewski wstąpi do Bractwa Św. Piusa X.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 08, 2009, 20:32:30 pm »


Jedyna nadzieja, że za jakieś 30 odcinków Don Mateo Żmijewski wstąpi do Bractwa Św. Piusa X.

Heca to by była jak by np. został sedekiem  ;D a to by się pół polski zdziwiło...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 08, 2009, 20:44:42 pm »

Temat jest poważny, bo księża z Plebanii mają największy "zasięg rażenia"

Niestety muszę się z Panem zgodzić. Filmowy proboszcz od czasu do czasu musi coś palnąć pod modernę. Były już ministrantki a w zeszłym  bodaj tygodniu coś w tym stylu, że "obserwowałem panią w czasie Mszy ... ", którą był odprawiał. W zapowiedziach na najbliższy tydzień jest wątek sensacyjny, więc zwiększona oglądalność, czyli jeszcze silniejsze rażenie. Pożywiom, uwidim ...

P.S. O realia zadbano w zakończeniu Potopu (czytanie zgodne z kalendarzem) i całe Salve Regina w tle pogrzebu babki z Samych Swoich, ale gdy tamte filmy kręcono to nie była jeszcze egzotyka. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 08, 2009, 21:33:45 pm »

No i w plebanii wzorcowa kolejkowa komunia na stojąco, jeszcze na rękę nie dają, chyba?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 08, 2009, 21:45:11 pm »

Z zeszłym tygodniu w programie "rozmowy w t(ł)oku" byli zaproszeni aktorzy którzy grają role księży. I był m.in. tzw. "proboszcz z Plebanii" i było pytanie na temat wpadek, powiedział o przypadku pomylenia koloru liturgicznego, bo zamiast tam jakiegoś, nie wiedział jakiego zastosowano zielony, I przy tym temacie ks. Sowa zapytał go czy zna kolory liturgiczne

I Ks. Sowa także przy tej okazji palnął bzdurę , stwierdził on ,że od Soboru Watykańskiego II piąty kolor liturgiczny - czarny już nie obowiązuje.Z niego taki znawca jak ze mnie król Tajlandii  ::)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 08, 2009, 21:56:37 pm »

No nie wiem we wkładce Niedzieli ostatnio właśnie były omawiane kolory liturgiczne i były tylko 4. Cykl się już skończył bo teraz o jakiś innych symbolach było także czarnego na pewno nie zobaczym.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 08, 2009, 22:08:21 pm »

No nie wiem we wkładce Niedzieli ostatnio właśnie były omawiane kolory liturgiczne i były tylko 4.

To o dwa za mało. Taka wkładka, jakie czasopismo.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 08, 2009, 22:09:24 pm »

Forum serialu Plebania:
http://www.besta.pl/forum/
i sekcja zażaleń:
http://www.besta.pl/forum/viewforum.php?f=3&sid=9d0b7aa462b45387911b2944792b456a
gdybyście chcieli obdarować ich konstruktywną krytyką.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 08, 2009, 23:01:19 pm »

Cytuj
O realia zadbano w zakończeniu Potopu (czytanie zgodne z kalendarzem)
Tylko tam chyba za szybko klęknął przy ostatniej Ewangelii, bo klęknął zaraz na początku - jakby nie patrzeć, tak szybko by nie doszedł do odpowiedniego momentu :) No, chyba że jakaą inna Ewangelia była wtedy czytana i też się klękało.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 09, 2009, 00:13:14 am »

Jak zwykle się tradycjonalistom nie dogodzi perfekcjoniści wstrętni.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 09, 2009, 00:40:54 am »

Będą niezłe jaja po tych odcinkach. Fala zmodernizowanych telewidzów ,,wyrobi" sobie zdanie na temat. Moj św.pam. ojciec wychowany w czasach IISW, mający blisko kontakt wtedy z księżmi, moim zdaniem nawet będący pod jakiś ich wpływem, mi już wciskał za komuny jakie to dobrodziejstwo i nowoczesność było wprowadzenie języków narodowych. Mnie tylko zawsze jedno zastanawiało bo ja wtedy nie wiedziałem że Msze zmienili poza zmianą języka, dlaczego te ołtarze w starym kościele po bokach są takie że ksiądz stoi tyłem.
Wracając do konsultacji w filmach, był taki film, Człowiek z dalekiego kraju. TAm powiem szczerze wbrew zwyczajom, typu filmy o rożnych świętych z początków XX w. czy nawet wcześniejszych odprawiających NOM:), tam i jest Ciemna Jutrznia w Tridum - kar. Spaieha stuka w prawie ciemnej Katedrze Wawelskiej laska 3x. Prymicje K.W. w Dzień Zaduszny - i welon na kielichu, biret na głowie i czarny ornat:) Filmy były dopracowane i inne szczególnie gdzie grał X. Orzechowski - proboszcz ze Złotopolic. 
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 09, 2009, 21:15:35 pm »

Ale w Człowieku z dalekiego kraju to chyba próbowano koncelebre wtrynić z tego co pamietam ;D
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
amersand
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 09, 2009, 21:52:34 pm »


Jedyna nadzieja, że za jakieś 30 odcinków Don Mateo Żmijewski wstąpi do Bractwa Św. Piusa X.

Raczej marna.

W pierwszym odcinku w wolnej chwili don mateo pochylał się nad koranem i nawet się nad nim zamyślił.

Tyle zdzierżyłem i nie próbuję więcej. Ale jak pojedzie na praktyki na Garncarską lub bliżej - do naszych lubelskich tradsów - to piszcie na priv  ;)
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 11, 2009, 15:39:50 pm »

Miało być wczoraj i dziś. Oglądał ktoś? ;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!